13
  • whitehawk
    #13
    Azért a razzia szó kicsit durva.... Szerintem inkább házkutatás. Azért az ugyanaz.

    comet: ha csinálok egy progit a géphez amit csináltam és a másik gépen nem megy olyan jól az sztem nem baj. Szóval csinálhatna az AMD is egy C++ compilert magának. Mivel AMD procikra nincs felkészítve a dolog ezért azon nem képes azt nyújtani. De mint ahogy az Intel chipsetek is pentiumra vannak optimalizálva így ezt is értem. Nem ez a gond. Amúgy pl tudomásom szerint nem generál sokkal jobbat mint a gcc.
  • comet
    #12
    Részben már bizonyítva van: a technikai jellegű része. Pl az, hogy az Intel c++ compiler-e _diszkriminálja_ az AMD chipeket. A probléma ott kezdődik, hogy ez a c++ compiler gyk. sok piaci szegmensben monopóliummal rendelkezik, ott ahol sok lebegőpontos műveletet kell elvégezni (játékok, renderelés, matematikai szimulációk, stb). Az Intel fordítója simán rosszabban fordítja a cuccot ha AMD procit talál.

    Egyébként ez mondjuk a gcc levlistán évek óta ismert volt. Elég érdekes lett volna, ha nem, mert az durva, hogy az Intel fordítója ha azt mondják neki: legyen ez a cpu Genuine Pentium 4 akkor 2-3x gyorsabb kódot generál ugyanarra az AMD procira, mintha autodetektáláson hagynák. Érdekes.
  • Gregorius
    #11
    Ez igaz, de ez azért nem Magyarország.
  • Inquisitor
    #10
    Japánban volt ... meg is lesznek a következményei.
  • TheZsenyka
    #9
    Amíg meg nem fellebbezett vagy meg nem fellebezhető ítélet nem születik, addig csak szóbeszéd, feltételezés, esetleg gyanú, hogy ki, mikor, hol és mit csinált. Emberek sok mindent gondoltak, feltételeztek, gyanítottak a történelem során. Meglepne, ha nem történnének versenypiaci törvényszegések minden létező üzleti résztvevő részéről. A kérdés csak az: lehet-e bizonyítani? És ha per lesz belőle? Elhúzódik évekig. Mire bármiféle használható konklúziót ér el a jogi csűrés-csavarás, addigra ember jár a Marson.
  • arty
    #8
    azért gondolom illuzioid nincsenek ;) függetlenül a kimeneteltől ....
  • blackeagle
    #7
    Persze az is csak véletlen volt ,hogy a nagy asus is csak tiszta fehér kartondobozba csomagolta anno az athlonokhoz az alaplapot. Az intelhez meg persze hiperszines ,fullosrajzos doboz járt. Pedig szerintem az asusnak nem kellett volna félnie ,hogy mit szól az intel hozzá. Sőt semmi köze nincs hozzá ,mégis valamiért igy alakult.
  • Cicero
    #6
    :::D:DD
  • ZaJanga
    #5
    igen
    persze
    ...
  • TheZsenyka
    #4
    Még semmi sincsen bizonyítva.
  • Inquisitor
    #3
    Heh. Azért elég szemétség, ha csak a tizede igaz, mert akkor a Transmeta se azért nem fogyott, mert nem volt rá igény, csak "simán" befenyítette az Intel azt aki nem csak a Pentium-M vonalat követte ... az AMD még létezik, de a Transmetának fűrészeltek.
  • ZaJanga
    #2
    ideje volt
    ha csak szemét módon tud az inytel piacvezető maradni akkor ilyen módszerekkel kell ellene lépni
  • FTeR
    #1
    kiváncsi vagyok mi lesz a vége. úgy néz ki amd nagyon beindúlt...