1822
  • Bolyi
    #1742
    mégegy.nekem 1.4es patch u-boat missions és trigger maru o.hauled mod is fennt van.tud valaki olyan patchet ami azt javítja hogy a megfigyelőim ne maradjanak kinnt a hajó tornyán merülés után?
    elég illúzióromboló
  • Bolyi
    #1741
    Sziasztok.Olyan gondom lenne hogy nekem a bevetések nagy részét Pearlből a Hokkaido szigetcsoport felé irányul vagy a Japán tenger környékén.Viszont olyan mapot amin kereskedelmi vonalak lennének nem találtam csak ami azt a részt már nem jelzi.tud valaki egy teljes mapot?
    Illetve a 2. kérdésem nerég adta be a gép az u.nevezett mark27 cutie torpedót aminek 500renomé az ára..az adataokból kiderül hogy csigalassú az angolna...mégis mire jó?vagy mi az előnye?
  • joceruza
    #1740
    Helló antigua! Légyszíves segíts nekem! Olvasgattam a fórumot és érdekelne az a mod amivel te tolod. Hogyan kell felrakni? Nem igazán értek a JSGME-hez. Ráadásul ami modot (remélem jót) leszedtem,a leírás orosz hozzá és így még nehezebb. Nagyon hálás lennék ha segítenél nekem! SH4 + U-Boat Mission van fent.
  • antigua
    #1739
    Gratula ! Csak így tovább tengerész !
  • Deer
    #1738
    Sziasztok!

    Én most kezdtem a SH IV-gyel egy új játékot. Az akadémia elvégzése után a S-34 nevű búvárhajóra osztottak be, ami egy régi, I. vh-s hajó.
    Maniliai bázisról indultam. Feladat: ellátmány szállítása csapatok számára.
    A kihajózás izgalmas volt, mivel miközben nyugodtan hajókáztunk kifelé, a radar több repülőgépet jelzett a bázis felé haladni. Ezekről kiderült, hogy ellenségesek.
    Bár eléggé eltávolodtunk, sajnos attól még észrevettek, bár először próbáltam periszkópmélységbe merülni, ez nem bizonyult jó ötletnek, mivel csak 15 méter mély volt ott a tenger.
    Szóval maradt a felszín és full gáz. Mázlinkra a ránk repülő bombázó által kioldott bombák mögöttünk csapódtak be a vízbe, a fő célpont a kikötő volt. A támadás során szembesültem azzal a hiányossággal, hogy bizony ennek a típusnak nincs, legalábbis jelenleg, légelhárító gépágyúja. De végül sikerült megúszni a kalandot.

    Észak felé véve az irányt egy magányos teherhajóba botlottunk, ezt ágyútűzzel sikerült a tenger fenekére süllyeszteni.

    Ezután továbbhaladva egy harci kötelékbe botlottunk. Érdekes egy kötelék. Egy csomó személyszállító hajót 3 nehézcirkáló meg pár romboló kísér.
    Miután pár romboló először észrevett és egyet majdnem le is koccoltunk, csendes üzemmódban egy vargabetűvel a többiek felé vettem az irányt eléggé lemerülve. Mikor a veszély elmúlt, periszkópmélységbe emelkedve 2-2 torpedót kilőve 2db nehézcirkálót támadtunk meg. Mindkettő talált (Mk10-es torpedók, amik lassúak ugyan, de állítólag megbízhatóak, mint az Mk14?). Mindkét nehézcirkáló az oldalára dőlt, de egyelőre még nem akarnak elsüllyedni, de tény, hogy a motorjuk is leállt. Most itt tartok. Valószínűleg megpróbálom elhagyni a köteléket, hogy fellélegezzünk egy picit, de ha tovább is mennek, a 2 n.cirkálót kivégzem.
  • Karabiner
    #1737
    Silent Hunter Hungarian Fan Club
  • Karabiner
    #1736
    !!!ALAARM!!!

    Örömmel értesítem a Kapitányokat hogy a nagy múltú Silent Hunter Hungarian Fan Club weboldala ismét megnyílik, immáron teljesen új köntösben.
    Újra lesz teljes értékű fórum.
    Üzenőfal, letöltések, FAQ, cikkek, régiek és újak, (Pl. kovajani teljes SH5 kampány cikksorozata).
    Az oldal hivatalosan 2010.11.20-án, szombaton 18:00-kor nyitja meg kapuit. Silent Hunter Hungarian Fan Club
    TeamSpeak 3 szerverünkön pedig VIP nyitó buli.

    Mindenkit szeretettel várunk a fedélzetre!

    Üdv!
    A HUNterek
  • tommy82
    #1735
    Sziasztok!

    Segítséget szeretnék kérni! 2 hónapja játszom a Silent Hunter 4-el (U-boot Mission,Triger Maru,RSRDC telepítve!) és eddig csak olyan küldetést adott a játék,hogy sülyeszek el magányosan úszkáló "Merchant"-ot! 43 májusánál tartok és japán hadihajót még nem is láttam! Ennyiböl áll a játék? Vagy én bénáztam el valamit? Van rajtam kívül más tengeralattjáró is? Lesz valami komolyabb küldetés is? Mert ez igy elég unalmas!

    Köszönöm a segítséget!
  • antigua
    #1734
    Természetesen tudok segíteni csak egy kicsit összetett a feladat hisz tényleg rengeteg mod van a játékhoz. Vannak amelyek a látványt, grafikát pofozzák ki, vannak melyekkel realisztikusabb játék mentett kapsz, és vannak, melyek által korhűbb lesz a játék,és az én nagy kedvenceim, melyekkel hadihajókkal is játékba tudsz szállni nem csak tengókkal.
    Némely modot egyszerűen csak be kell másolni az SH4 data könyvtárba, ezek azok a modok melyek állandóan használni kívánsz PL: Enviromental 5.0 mely a grafikát pofozza ki. Vannak melyeket pedig a JSGEM-el kell felraknod ez arra jó hogy csak ideiglenesen használja a feltelepített modot és ha már nem kell akkor ezen a kis progin keresztül leszedheted anélkül hogy össze túrná az alap gémet ! Pl. ( Német tengokkal akarsz nyomulni, felrakod a német soundot hogy ne angolul kerregjenek már a fricek, illetve a német uniform modot,meg az europai német küldetést és ha már nem kell akkor leszeded vele.)
    A modoknak a nagy része csak 1.5patch alatt fut !!!
    Tehát felrakod az alap játékot+1.4patch+U-boot missio(ez az 1.5patch)+JSGME ! ( Sokan írták hogy az 1.5patch tele van buggal én nem nagyon vettem eddig észre hogy szarakodna ! )

    link :http://www.subsim.com/radioroom/forumdisplay.php?f=219
    Itt meg találsz szinte mindent, kivéve a german, és orosz sound mod.
    german sound modot innen tudod letölteni : http://www.marinesims.de/wbb2/thread.php?threadid=9381&sid=
    JSGME link : http://www.users.on.net/~jscones/software/products-jsgme.html

    Sajnos azt ne kérd hogy minden modot leírjak neked ,hogy mit csinál de amit nagyon ajánlok az az Enviromental 5.0 mod (látvány mod, realisztikusabb víz...stb )
  • kolja75
    #1733
    szia antigua,

    tudnál abban segíteni hol lehet leszedni az általad említett modokat illetve, hogy kell őket begyűrni a játék alá ?

    köszi szépen!
  • antigua
    #1732
    Még jó hogy rengetek kis kiegészítő modot is csináltak a játékhoz, így nagyon kilehet pofozni ezt a Román csodát. Az alap játékot nagyszerűen elszúrták a fiúk, de hála a kiegészítéseknek, egy remek játékot lehet belőle össze fabrikálni. Én most az oroszokkal nyomom az északi tengeren a friczek ellen, eszméletlen jó ez a két ruszki mod ! (Great WAR+Full USSR sound mod ) Az elaknásított szorosok nagyon feldobják a küldetéseket !
  • antigua
    #1731
    Ha valakit érdekel van egy orosz camaign mod az SH4-hez, illetve van egy teljes orosz sound mod is hozzá !!!
  • antigua
    #1730
    Keresem a Japanese Campaign mod-ot, valaki tudna nekem ebben segíteni ?
    Egyáltalán elkészült? Illetve keresek még Japán voices, sounds az SH4-hez.
  • fleischpuppe
    #1729
    telepítsd a játékot, pacheld, majd utánna crackeld, egy próbát megér
  • Captain Brain
    #1728
    Helló !

    Rendelkezik valaki az 1.2 patch crack -jával ? (Az 1.0 verzió torrent, azt is crakkolni kellett, erre nem települ a hivatalos 1.2 patch.)
  • Yag
    #1727
    Elnézést kívánok.
    Beszereztem egy eredeti példányt. Annyira origin, hogy a celofán még itt van a kezemben ... ti olvastatok már ilyen errort :

    "CRC hiba. A(z)fájl nem azonos a telepítő CAB fájljában található fájlal.
    A telepítő program hordozója megsérülhetett. Lépjen kapcsolatba a szoftver forgalmazójával. "


    Most akkor mi is van ?
    Most vettem , de már sérült ?

    Telepítést egyébként Win7 alatt, x2 5000 AMD, 512 Sapphire VGA, 2GB Ramra volt a próba.
    Maradjak inkább XP környezetbe ? Akkor nem vágja ki ezt a biztosítékot ?
    Mert az nagyon rossz vicc lenne, ha origin játék ennyire gebaszos lenne.

    vélemény ? Ötlet ?

  • joceruza
    #1726
    Helló! Ti tudtok közlekedni a hajó belsejében? Engem nem enged be a hajó első,és hátsó felébe...
  • Kozolov
    #1725
    www.virtualnavybase.atw.hu
    Magyar Silent Hunter Team
    Várunk minden érdeklődőt!
  • fleischpuppe
    #1724
    tessék, a Silent Hunter IV cím alatt:

    http://silenthunter.hu/main.php?todo=letoltesek
  • joceruza
    #1723
    Helló mindenkinek! Szeretnék egy linket kérni az SH4 magyar gépkönyvéhez! Köszi!
  • highlander15
    #1722
    Japán tengeralattjárót is lehet használni?
  • Kozolov
    #1721
    Megnyitotta kapuit az első Haditengerészeti Bázis és szeretettel várunk minden kedves érdeklődőt! A Silent Hunter III-IV-V részeit találjátok meg nálunk + alakulóban van egy saját server amin lehet majd hajózni! Ehhez a serverhez lesz TS3.
    Gyertek minél többen és kellemes időtöltést kívánunk!

    A Bázis Vezetősége!VirtualNavyBase
  • fleischpuppe
    #1720
    ha felülírtad a fájlokat akkor sehogy ha nem mentetted el elötte az eredeti dolgokoat :(
    snorkel? az a légszivattyú ha jól emlékszem, csak a játék végén ha már felfejlesztetted ezt az opciót és nem is mindegyik tengeralattjárót lehet így továbbfejleszteni, leginkább csak kettőt, de nem tudom melyikeket annyira nem foglalkoztam a dologgal
  • kriszdz
    #1719
    ja és hogy kell snorkelelni?
  • kriszdz
    #1718
    nekem hozzzá van rakva az u-boat missions és hogy magyaritottam a másolós teknikával elment az öszes gyors küldetés és a karrieremet sem tom betölteni.hogy tom megcsinálni?
  • fleischpuppe
    #1717
    ne közvetlenül a játék mappájába másold be, hanem a megfelelő mappákba
    pl.: ha van egy mappád mondjuk "submarine_2" névvel és benne "submarine_2_ab" fájl, akkor a letöltött winrar mappát kicsomagolva és a "submarine_2" mappában található magyarosított fájlt ("submarine_2_ab") beilleszted a játék mappájába ugyan abba a mappába, kicserélve az eredetileg telepített fájlal. és így szépen sorban, működnie kell, mert én is próbáltam még annó
    innen pedig akár rendelhetsz is játékot, bár nem tudom szállítanak e külföldre, egy e-mailt megérhet a dolog:
    http://cdgalaxis.hu/PC/15803/silent-hunter-4-wolves-of-the-pacific.html
  • bettly
    #1716
    Persze hogy megerne, csakhogy....kicsit messze van Marosvasarhelytol,s itt e rohadt orszagban nem lehet megkapni, foleg magyarul , a magyarositott fajlok megvannak, csak nem tudtam hogyan es hova kell beilleszteni, en szimplan a winrar csomagot a jatek mappaba masoltam , ott kicsomagoltam es semmi....tudtam hogy nem jo valami, az a gond, hogy nem is nagyon ertem magam a geppel.Minden esetre koszonom segitseged
  • fleischpuppe
    #1715
    nem tudom megér e Neked 1990Ft-t, de media marktban annyiért kapható a hivatalosan magyarosított játék
    az oldalon a mit linkeltem elvileg a magyarosított fájlok vannak amit letöltve másolás, beillesztés módszerrel kell kicserélgetni a mappákban
  • bettly
    #1714
    Oszinten nagyon halas lennek ha valakitol kaphatnek magyarositast a sil . hunt 4-hez.......a www. silenthunter.hu nem jon be nekem,nem csinal semmit, belebolondultam a jatekba es nincs nyugtom , mert tudom hogy van valahol. koszonom elore is.
  • bettly
    #1713
    Nagyon szepen koszonom
  • fleischpuppe
    #1712
    bettly!
    a beállításokban be kell kapcsolni az eseménykamera opciót
    innen elméletileg ha jól tudom le lehet szedni a magyarosított fájlokat:
    http://silenthunter.hu/main.php?todo=letoltesek
    innen pedig csemegézhetsz a Silent Hunter 5-ök közül:
    http://thepiratebay.org/search/silent%20hunter%205/0/99/0
  • bettly
    #1711
    Bocsi. Honnat toltotted , mar reg vadaszom , Koszi
  • bettly
    #1710
    Sziasztok. Nagyon kezdo vagyok , a Silent Hunter 4 van meg es segitseget kernek , mikepp tudom kovetni a kilott torpedot ? A SH 3- ban tudom hogy megjelent egy kis kocka es ott neztem ,itt csak kinti nezessel boldogulok, van meg masvalami is? A jatek angolul van meg, egy kisse nehez , nem is tudom van hozza magyarositas es hol? n Nagyon szepen koszonom a segitseget.
  • gergoh90
    #1709
    Nekem is ez a gondom. A régi gépemen nem tapasztaltam ezt, de felraktam az újra, és nem tudok egyszerűen játszani..:S
    Segítene valaki? Köszi!!
  • fleischpuppe
    #1708
    akkor esetleg lenne egy másik, hamachihoz hasonló program, lényege ugyan az, virtuális LAN létrehozása
    a program neve TUNNGLE és a tunngle.net oldalról leszedhető
    regisztrálni kell és utánna kiválasztani a játékot
    esetleg ezzel egy próbát tenni
    skypom nincs, nem igazán szeretem, de msnen inkább értekeznék (címem az mint amiről az e-mailt küldtem)
    amennyiben valaki kísérletezne annak elküldöm a címem PÜ-ben
  • mikulas16
    #1707
    van kimondottan silenthunterV forum ahol segítenek neked
    itt az sg-én
    tiszteletem
  • mikulas16
    #1706
    ha te írtad a választ akkor azt tudom mondani már probáltam hamachin de nem sikerált talán valami jobb szakértő kellene
    vegyél fel skypeonm:mikulaas16 néven
  • fleischpuppe
    #1705
    http://hu.diplodocs.com/
    ezen az oldalon rengeteg használati útmutató van, hátha
  • wonax
    #1704
    Silent Hunter 5 letöltöttem mivel nem tudok angolul nem is tudom kezelni ha valaki meg tudná mondani magyar nyelvü kezelési utasitást hol tudom megkapni nagyon megköszönném.
    wonax
  • fleischpuppe
    #1703
    nem tudom van e HAMACHI-ja valakinek?
    esetleg egy szoba ahol lehetne játszani, vagy hozzak létre én?
    nem tudom mi fán terem, de ha kell létrehozok egyet