1822
  • Papirzacsi
    #979
    Egyetértek, de én jobbn örültem volna egy SH4-es atlanti, földközi-tengeri hadszintérnek. :-)
  • stuka85
    #978
    Ez zsir lesz. Már amugyis meguntam az amcsi tengeralatjárókat nekem ha II.vh és tengeralatjáró akkor legyen német./persze ez sajátvélemény/
  • zoltang
    #977
    Silent Hunter 4 Add On New Screenshots






  • Yag
    #976
    Keresek egy vállalkozó szellemű egyént, aki jó angolból és segyítségemre tudna lenni a játék egyes hangzó részeinek fordításában és értelmezésében. Szívesen vennék egy pm-et ,hogy fel tudjuk közvetlenül venni a kapcsolatot. (msn-skype)

    Köszi.
  • Yag
    #975
    Sziasztok!

    Erről a modosításról van valami hír letöltési hír esetleg ?
    Szivesen kipróbálnám.
    Köszi.

    1.4 es javítások
  • Tuvok #974
    Igenis megértettem :)
  • kadamx
    #973
    Köszönöm szépen akkor valószínűleg ez lehet a gond mert az őrjáratnak még mindíg nincsen vége. Most járok 255000 tonnánál és ezek szerint a felszínen úszva kell mennem fotókat készíteni.

    TUVOK:Ha azt írom hogy több mint 1000méter akkor valószínűleg nem 1000méter homokra gondolok.
  • Papirzacsi
    #972
    A hajótestet csak akkor javítják ki teljesen, ha kikötsz, és vége az őrjáratnak. Ha csak odamész, és azt mondod, hogy javítsák, akkor nem javítják ki a teljes hajótestet, ergo ha volt egy 60%-os sérülésed, akkor utánna is annyi marad, ami azt jelenti ,hogy már nem tudsz a teljes tartományban merülni.
    Én minap a torres-szorosban hasaltam fel egy nagyon pici szigetre, amit nem láttam a térképen. Eredmény 100% sérülés, de nem lett vége a játéknak, csak mikor visszatornáztam magam a vízbe. :-)
    Nálad is ez lehet a gond, hogy a hajód mondjuk sérült 80%-ra, és már nem tudsz kb 20 méternél mélyebbre merülni.
  • Tuvok #971
    De biztos van alattad víz ? Külső nézetet kapcsold be és nézz szét magad alatt .
  • kadamx
    #970
    Most megnéztem. 15 méteren még semmi gond 18 méteren mindennek vége
  • kadamx
    #969
    több mint 1000 méter.
  • DummyBoy
    #968
  • Tuvok #967
    Hasonlót akartam kérdezni :DD
  • DummyBoy
    #966
    Hmmm ... milyen mély ott a tenger ahol merülsz?
  • PanzerWolf
    #965
    Sziasztok!Nézzétek meg ezt az oldalt:
    www.silenthunter3.hu
    A 4-el is van foglalkozva(van fóruma).
  • kadamx
    #964
    Van egy problémám amiben remélem tud valaki segíteni. Egy őrjárat alatt már a 7. feladatot kapom meg 250ezer tonnát süllyesztettem el, de ez még mindíg nem elég. Menjek és készítsek fotókat. Ezzel sem lenne gond, de ha lemerülök 40 méter mélyre a tengeralattjáró elpusztul. A kárelhárítók kijavítottak minden hibát és a kikötőben is kijavították a tengeralattjárómat és mégis amint lemerülök minden meghibásodik és vége.
  • kadamx
    #963
    Ok. Nem mintha gond lenne mert mind a három patrol off Honshu Island című misszió során más és más "balhéba" keveredtem és nagyon tetszik a lopakodás meg a taktikázás. Öröm látni a támadási térképen hogy a torpedó pontosan oda fog becasapódni ahová szeretném Emellett a fotó készítéses küldetésnek is megvolt a hangulata -a csendes öbölben várakozó japán hadihajók. Nagyon tetszik.
  • Papirzacsi
    #962
    Én eddig 3 féle küldivel találkoztam, fényképezős, őrjárat, és katonák, csomagok kirakása vhol. Na ha ilyen küldit kapok, akkor escape, mert a csónak indításakor elszáll a program. De bármennyire is egyhangúnak túnik, én nem unatkozom. Tegnap találkoztam egy jófajta task force-szal, amiből két nehézcirkáló, és két anyahajó került hullámsírba.:-)
    Szóval ne kenődj el ,ha 20 küldiből 15 csak őrjárat. :-)
  • Tuvok #961
    Nekem 8-ból 8 ugyanolyan, és olyanazon a területre szóló járőr volt . Először egy pár száz km-re levő kikötőből kellett odamenni, később már Ausztráliából . Azóta nem csinálok kampányt .
  • bgabor
    #960
    És már ez is fejlődés! Az előző részben, az SH3-ban az összes küldetés ilyen őrjáratozás volt!
  • kadamx
    #959
    Sziasztok!
    Feltelepítettem a játékot néhány napja és hát mit mondjak, nagyon megfogott. Azóta csak Silent Hunter. Egy kérdésem lenne:A karrier mód kizárólag ilyen őrjáratokból áll? Mert a 7.küldetésen vagyok túl és ebből 3-szor kaptam azt hogy patrol off Honshu Island.
  • bgabor
    #958
    Elég rossz minőségű ez a magyarítás. Semmi telepítő, rossz az elérési útvonal, alapból beiktat egy felesleges "SH4 magyarítás" nevű könyvárat, úgyhogy emiatt még az se működik, hogy csak simán kitömörítem a játék könyvtárába. Emellett még a data könyvtáron belül is van rossz nevű könytár a magyarításban, ami nem egyezik annak a könyvtárnak a nevével, amit felül kéne írnia (campaigns).

    Szóval gratula hozzá, aki készítette. Nagyon igényes és nagyon hozzáértő személy lehetett.
  • Papirzacsi
    #957
    Esemény kamera a magyarban.És a realism optionsben lehet beállítani.
  • Yag
    #956
    Nekem is magyarítva vagyon már ... de hasonlót se találtam :( mindegy.

    Érdekelne hogy átlagban mennyi időt töltetek egy küldetés kivitelezésével, illetve optimálisan mennyi idő alatt lehet teljesíteni egy-egy küldetést. Tudom hogy ez a feladatok mennyiségétől függ. De mégis, nektek mennyi idő alatt sikerül ?
  • DummyBoy
    #955
    Asszem Extended Camera vagy mi ... (Nekem magyarítva van ... kiegészítő kamera ...) Medium realism-nál már ki van kapcsolva ... a Realism-nál tudod állítani, mint a külsö nézetet ...
  • Yag
    #954
    Megnéztem én is pár videót. Lehet hogy csak én nem találtam de a kisképernyős torpedó követést hogy lehet előszedni ? nekem eddig nem sikerült ...

    kisképernyős torpedókövetés ...
  • DummyBoy
    #953
    Vicces dolog, de tisztavéletetlenül én is előhalásztam ezt a játékot ...

    Asszen NatGeo-n volt valami film a 2.vh-s tengeralattjárókról, utánna meg pont a Discovery-n ... gondoltam előveszem, anno haveroknak leszedtem a 3-at és 4-et is ... meg is találtam ... és eszméletlen megragadott ...

    A subsim.com fórumán és a jutubon is lehet találni rengeteg tutorialvideót, és leírást, hogy mit hol hogyan érdemes ... ráadásul elég jól érthetőek, 3 napja van meg a game, éjszakás műszak után reggelenként próbálgatom, és a videók alapján 100% realism-on is sikerül manual célzással elsüllyesztenem egy hajót :) Szóval a tutorialok jók, sokat segítenek ... ettől függetlenül médiumon kezdem, kicsit ismerkedni kell még vele ... :)

    Szóval nézz ott utánna, angoltudás nem árt, de rengeteg jó dolog van!
  • Tuvok #952
    Két dolgot nagyon hiányolok: a kis kockákat a Rec Manualból, hogy mégis a hajó melyik részére akarok lőni, a másik a Stealth Meter, eleinte könnyebb volt megtanulni a hajók elöl a rejtőzködést .
    Viszont nagy segítség a 4-ben a Thermal Layer megjelenése .
    Passing Thermal Layer
  • Tuvok #951
    Igaz, hogy a kép a III-ból van, de tökéletesen igaz a 4-re is .
    Tehát valahogy így .
    Egy vonal előttem, ahova lőni fogok az orrcsövekből, meg egy mögöttem, ahova a tatcsővel lövök . Mivel a hajók egy vonalban mennek, így alig 1-2 másodperc van hátranézni és becélozni, illetve arra kell lőni hamarabb, amelyik először éri el a 0 giroszkópot .
    Én tervezős, precíz fajta vagyok, mint látod ki van mérve a merőleges, és a távolság mellette, csak majd rá kell állni a hajóval miután a romboló arrébbment . Majd várni .
    Ha több hajót akarsz kilőni, állva kell maradni, és a hajók helyváltoztatásait követve minimálisakat manőverezve jó tüzelőpozíciót keresni . De lényeg az észrevétlenség, 1. fokozat, lopakodó üzemmód, periszkópot csak pillanatra kidugni, és csak annyira, hogy éppen láss a víztől .
  • Tuvok #950
    A legjobb taktika, ha lopakodsz és nem vesznek észre . Úgy egy vonalban haladnak, könnyedén találsz magadnak tüzelőpozíciót, és mikor a torpedóid az oldalukban robbannak, te már jó mélyen, csendben távolodsz tőlük .
    Térképen rajzold be a haladási útvonalukat a vonalzóval, és erre az egyenesre merőlegesen, a vonaltól kb 4-600 méterre állj meg, és néha kidugva a periszkópot pontosíthatod a helyzeted . Mikor a giroszkóp 0-án van, tűz .
    Lopakodás alapvető, a közelükben 1. fokozatnál (lassan, 1/3, vagy nemtom) ne menj gyorsabban, különben meghallanak . Becserkészni, lesből lőni .
    Ha beljebb mész, esetleg a tatcsővel is elkaphatsz valamit, de kell gyakorlat hozzá, hogy kb . egyszerre lőjj elöl és hátul . Felér egy olyannal, mintha 2 nőt basznál .
    Ha ügyes vagy, egész végig fogalmuk sincs hol vagy, és mire pityegtetnek már messze jársz .
  • Troglo bácsi
    #949
    nehéz a játék, már 2 napja tolom és quick gameben egy hajot sem süllyesztettem el. csak kampányban. amikor messze vagyok még akkor gyorsitk a hajok felé, amikor közel kerülök ,lelassitok de még nemtudom célbavenni öket, amikor meg célbatudom, akkor nagyon hamar közelkerülnek hozzám és már esélyem nincs rájukfordulni. ilynekor idegeskedésemben feljövök a felszinre és adok nekik gépágyúval, de ez nem jön be mindig. neketek mi a taktikátok egy konvoj ellen?
  • Tuvok #948
    Quick game-ben a feladat ha jól emlékszem az, hogy támadd meg az ellenséges flottát, nem az, hogy süllyeszd el . :)
    Eleinte 1 is nagyon jó, később ha öreg róka leszel, már egy se fogja megúszni (a felszínen) . :)
  • Nemcso
    #947
    Miért, mindet ki kell "nyírni" ?
    Biztosan nem...
    Ennyi hajóval szemben nincs olyan "szingli" búvárhajó, mely eséllyel küzdhetne nem a teljes sikerért (összeset a tenger fenekére küldésért). Örülj, ha a küldetést sikerre viszed.
  • Troglo bácsi
    #946
    ez baromi jó játék, az a baj ,hogy függő lettem.
    egy dolgot magyarázzon el valami ös SH-s. ha pl jön velem szemben egy küldetésben (quick game) 8 cruiser, egyedül hogy nyirom ki öket?hiszen alig van torpedom...meg hát nehéz is lenne. vagy ez veterán fokozat? help!
  • baaka
    #945
    megoldódott a problémám felraktam az 1.4-es patchet és simán megy minden!
  • crossy104
    #944
    Én megvettem a játékot.Az összes javitást feltettem, és tökéletesen megy.
  • baaka
    #943
    Sziasztok!ÉN is úgy jártam mint a #940!Ha letöltöm az v1.4 patchet akkor nem kell más csak felrakom is megy a gém(szóval hogy nem kel az v1.1 v1.2 v1.3?)
  • Troglo bácsi
    #942
    köszi a helpet, már csak egy magyarositás kéne. tényleg jo a game ,csak nehéz kormányozni a hajot :D
  • samsung123
    #941
    na ha lehet vedd meg a játékot megéri, de ha letöltöd a legujjab patchet(1.4)és felrakod akkor már nem kell crackellni hanem magától megy:)
  • Troglo bácsi
    #940
    sziasztok! letöltöttem a játékot torrentröl és azt irták infonak, hogy nem kell crackelni, mert feltört verziő. viszont amikor elinditom ,akkor problémát ir ki az emulátorral és egy linket dob ki. letöltöttem már két cracket, de egyik sem jó hozzá. a vitalitys cracknél rossz belépési pontot ir ki. tud vki ajánlani cracket máshonnan?