1822
  • PanzerWolf
    #1182
    JohnnyRicco kintről rendelted gondolom az U-boot mission kieget?
    Én nem szeretem a modern atomtengeralattjátókat.Maradjanak ők csak a 2. világhjáborúnál.Jah és a német oldalon újra.:)Más kiadhat nyugottan modernet tőlem.:D
  • DonZorro
    #1181
    Jó lenne ha a fejlesztő srácok kidobnának egy modern atomos játékot, kábé egy SH4 szintű grafikával...

    Mondjuk a DW sem rossz, ebben igazad van! Nagyon is életszerű a game... Csak picikét ódivatú a grafikája!
  • JohnnyRicco
    #1180
    Hát van hozzá U-boat kieg. Én azért megvettem az eredetit és a kieget is, mert azért kíváncsi voltam miféle hajókat fabrikáltak az USAiak... :) Meg aztán ha már van hozzá kieg megvettem azt is. Sok kis apróság bejött vele együtt ami nekem tetszik. Egyébként meg ebben a hajó/tengó témában nemigen jön ki játék, úgyhogy én azon a véleményen vagyok, hogy az van ami van megveszem mindet mert úgyis játszani fogok vele. Azért sok nincs ugyebár. SH2/3/4 ami megvan meg a DW de ugye az picsa grafikájú amit azért bőven kárpótol a tudása. Ja, meg az Enigma: Rising Tide de az meg egy vicc. Szóval kb ennyi és szerintem annyit meg amennyiért árulják megér. Mellesleg igencsak tetszik nekem ez a hadszíntér is és jókat lehet sunnyogni a sok hatalmas TaskForce alatt... :) Persze vannak hibái de sok olyan dolog van ami nekem nagyon tetszik és pozitív változásnak érzem az előzőekhez képest... Huhh jó hosszú lett! :)
  • PanzerWolf
    #1179
    Csak eredetivel játszató az RFB mod?Még filózom,hogy megveszem a magyart vagy pedig,megrendelem a szép kis fém dobozos verziót kintről.Azért nem merem a fémdobozosat mert ha mégis gagyi lett a game akkor,nem akarok pénzt kidobni rá.Ha U-boot-okkal kellene menni akkor,már tuti itt figyelne a polcomon.:)
  • JohnnyRicco
    #1178
    Jogos. :) Köszönöm az infot töltöm, nézem...
  • TitaniumRR #1177
    Ne viccelj, nincs hülye kérdés. Kétféleképpen lehet tanulni 1) az ember kérdez 2) az ember figyel és mákja van, ha vki felteszi előtte a kérdését…

    Szerintem 1szerűbb az első, nemde?

    SH4-hez sh3 keyboard set - innen tölthető: (lapalja)

    http://silenthunter3.abkant3000.hu/main.php?todo=letoltesek#SH4

    RFB – (real fleet boat) – életszerűbbé, valósághűbbé tesz sok mindent a játékban. Innen töltheted le:

    http://files.filefront.com/RFB+v1+4+031408zip/;10001874;/fileinfo.html/1/1

    Ha bírod az angolt, regisztrálj a subsim.com-on. Sok érdekes dolgot találhatsz ott.
  • JohnnyRicco
    #1176
    LEhet hülye kérdés, de mi az az RFB? És hogy lehet az SH3 billentyűzet kiosztását hozzárendelni ehhez ? :D Sorry de nem vagyok otthon a MODolásban. Én SH4+UBoat installal játszom...
  • TitaniumRR #1175
    Na, egy érdekesség!

    Alap magyar játék + 1.4 patch + RFB 1.4 + SH3 bill. kiosztás = nagyon jól játszható játék.
    Ajánlom minden magyar verziós EREDETI SH4 tulajdonosnak.

    Most nincs ihletem, ezért nem írom le, hogy miért - itt minden korábbi dolog, amiért sírtam megoldódott.

    Elhanyagolható problémák: 1) a múzeumban bizonyos tengók megjelenítésekor a rendszer és kilép a windowsba 2) a lemez angol nyelvű szövegezését megoldja ugyan, de semmilyenm más MOD-dal, patch-csel nem illeszkedik.

    Richy!

    Mo-on beszerezhető az angol nyelvű, nem magyarosított alap SH4 lemez?
    A dombornyomi kártyámat nemrég váltottam vissza...
  • HUNterRichmond
    #1174
    Hát ha egyszer összevissza ócskavasból van megépítve?
  • Yamato1
    #1173
    Hy All!

    Egy kérdés!Valaki otthon van a 3d illetve az .obj nevű fájl editálásában?
    Mivel játszható Bismarck hajót akarnék bele adni a játékba.AMi sikerült csak éppen valamilyen gond van a megjelenítéssel.Konkrétan szépen látszik a festése a hajónak de ha arréb mozdítom a kamerát akkor ezt látom:

    Bismarck

    Köszike!!!
  • PanzerWolf
    #1172
    Köszi!Majd megpróbálom jövőhéten.Most utazok el.A kikötőt alig látni messziről.Tök közel kell menni.Viszont ötletes küldinek tartom.Remélem lesznek még ilyen ötletesek.:)
  • JohnnyRicco
    #1171
    Hát én nem tudom. Nekem sikerült elsőre megcsinálni! Odamentem és lefotóztam. Szerintem lehet, hogy a vihar az oka, gondolom a kikötő nem látszik a periszkópban a köd és az eső miatt...
  • HUNterRichmond
    #1170
    Ha jól emlékszem, csak hajót kell lefotózni, talán 4-5-öt. Fénykpezgess addig, amíg ki nem szürkül a "feladat-jel" a térképen.

    TtRR!
    Jó kérdés, nekem angol verzió van. Ha az Uboat kieg. is elbarmolja, akkor nem tudom, vagy talán előtte rakd fel az 1.4 patch-et és úgy a kieget.
  • PanzerWolf
    #1169
    Erre valaki válasz légyszi:
    Az a gondom,hogy az első missionba nem tudok fényképet csinálni a kikötőről.Az lenne a feladat.Befogtam egy hajót,és az tudtam csak lefotózni.Nah ez nem volt elég a játéknak.Lehet az a baj,hogy vihar van és alig látni valamit?
  • TitaniumRR #1168
    Richy!

    Úgy látom nagyon jól benne vagy a témában.
    Segíts nekem, légyszíves.

    Ha mégis ráfanyalodom az SH4-re, hogy tudom visszaállítani a magyarosított lemez szövegezését angolra?

    Ha sikerül, akkor talán nem barmolja szét a feltöltött 1.5 verziómat összefüggéstelen hieroglifákká az U-boot MOD ill. az OM.
  • HUNterRichmond
    #1167
    Német hangok:
    http://files.filefront.com/Spaxs+SH4+Uboat+SPEECH+FIXrar/;9716592;/fileinfo.html

    Japán tengók, IJN modok (Jyunsen B,Kaichu,Kaidai,Type AM) :
    http://hosted.filefront.com/keltos01/

    Amúgy nemsokára meglesz az OpMonsoon 4. része(most a v300 a legújabb), ami az atlanti vizekre helyezi az események súlypontját.
  • PanzerWolf
    #1166
    Hellosztok!
    Az a gondom,hogy az első missionba nem tudok fényképet csinálni a kikötőről.Az lenne a feladat.Befogtam egy hajót,és az tudtam csak lefotózni.Nah ez nem volt elég a játéknak.
    Látom senkinek sem jött be a játék.Én nekem az alap idegesítő dolog,hogy amcsikkal kell lennem.Most szántam rá magam,hogy megpóbálkozom vele.Lehet én is oda jutok,hogy törlöm.Majd meglátom.Ami idegsítő,hogy mikor felraktam az u boot missiont akkor is angolul beszéltek benne és,a vészmerülés is amcsi tengójé volt.Nah ez gáz!Elvileg vannak német hangok hozzá de,ilyet kifelejteni a játékból?
  • HUNter Örni
    #1165
    Üdv!
    Tudja valaki Operation Monsun MODnak melyik a legfrissebb verziója, és hogy tud-e valaki egy JÓ japán tengos modot.Persze az SH4-hez????
  • Titan
    #1164
    Tökéletesen egyet kell, hogy értsek! Nekem is jobban tetszett a 3! Itt nem találkoztam méteres hullámokkal, viharral, esővel....stb. A torpedó fajták közt nincs képi különbség ha ráviszem a kurzort, nem ad semmi információt, hogy mik a paraméterei...stb. csalódás...
  • HUNterRichmond
    #1163
    Hát igen!
    A 4-ben kicsit jobban van szimulálva a torpedók meghibásodása.
    Az amcsik '43-44-ig bizony ritka xar torpedókat csináltak, a németek 3:1-hez meghibásodási aránya az övékhez képest igen jó arány. Nemhiába, hogy az amcsik legjobb ászát (cca. 50 000 BRT) is a saját torpedója találta el .
    A jobb torpik később lesznek, amik mellesleg a német G7e másolatai voltak.

    A Run Silent Run Deep a historikus hajóforgalmat szimulálja, eredeti feljegyzések alapján készítették.

  • TitaniumRR #1162
    Köszönöm nektek a segítő szándékot.

    2,5 óra alatt meg volt... Tapasztalatok: ez a játék bár álomszép, de nincs még kiforrva.

    A boltokban vásárolható 1.1-es magyar verziót a vétel után azonnal 1.4-re frissítettem. 3 óra után leszedtem 2 roh@dt idegesítő dolog miatt. Hajót flak gun-nal kilövöm-lángol,süllyedési fázis-naplóba bekerül-5 nap múlva jövök vissza még mindig ott lángol. Másik hajót ugyanígy flak gun-nal kilövöm-ez teljesen elsüllyed a helyszínen-napló bejegyzés bakfitty. No. 2: ez volt ami miatt betelt a pohár: parti őrség eltalál-lemerülök-tátongó lyuk a tengó oldalán-bőszen ráküldöm a legénységet javítani. Éjszaka feljövök, még mindig van 26% sérülés. Gondoltam ezeket majd felszínen cirkumveniálja a crew. Hát lóf@xt! 1 héttel a javítás megkezdése után még mindig tátongó óriási lyuk, s vígan úszik a tengóm a vízen.

    Na itt nálam red alert-black out és reinstall 1.3-mal.

    Közben ráküldtem a megszerzett U-boat mission-t, OM-et és a Patch-ét. A textúra továbbra is álomszép, csak van néhány Type VII és Type II-es, amiről a múzeumban lefelejtették conning towert-t.  Elég gázul néznek, de mondom, majd max nem választom ki a küldetésekben. Teljesen sima vízfelületen 2-es sebességi fokozatban az a type VII-es, ami az SH3-ban 9-10 csomóval hasít, az itt 4-5 csomó..
    Olvasni nem tudsz semmit, mert a kiegészítő angol, a lemez magyar, s szétb@szta hieroglifákká az egész scriptet, így követhetetlen. Az F5 kezelőfelület nekem nem tetszik, szemben az F2-vel, ami most már tényleg kamerával bejárhatóvá teszi az U-boatokat. Szép még az új kikötői iroda. Viszont 2-3-szor kidobott a windows-ba, úgyhogy kiborult itt is a bili – uninstall.

    Megpróbálkoztam szerényebben az environment 4.5-tel és/ vagy RSRD-vel. Előbbi esetében szebb lesz tényleg a tenger normál időben, viszont szélcsendben olyan mintha nem is lenne tenger, csak sötét kék levegőben lógna a tengó. A választható tengók száma a másodikban ugyan megnő, csak mindkettőnél sajnos megcsappan a nyílt tengeri hajóforgalom, kvázi nincs ellenség, de még a japán partoknál sem. Uninstall.

    Tegnap 12-15 óráig a tűző napsütésben gondoltam ahelyett, hogy szénné égettem volna magam, gondoltam 1.4-gyel simán játszom. 2 hajóra is elpazaroltam tökéletes pozícióból 4-4 torpedót, hogy 4.7-es mélyülés esetén 2.5 m-re, 2.0 m-re, majd 1.5 m-re állítottam a torpedókat. Mind a 3 gond nélkül elúszott a hajó alatt. Amikor 1 m-re állítottam, akkor találat. ÉRTED? 4.7 m-es mélyülési hajónál, csak az 1.0 m-re állított torpedo talál… (!)

    Ugyan ez egy másik topic, de KÉRETIK EBBŐL A VERZIÓBÓL IS MÁÁ’-LÉCCI-LÉCCI egy SH3 GWX 2.0-s hasonló színvonalú játékot kihozni lelkes és programozni tudó rajongók részéről.

    Mellesleg az SH3-nak amikor kiadták az 1.4b patchelt boltokban is vásárolható verzióját, ott nem voltak ilyen gondok. Ami ott fő gond volt: kikötő forgalom zéró, történelmi események hiányoznak. Ezektől viszont még remekül játszható volt.

    Bocs, ha hosszú lett, de nem bírtam ki, hogy le ne írjam.
  • Thanatos
    #1161
    maxal jött nekem torrentről is...
    és amugy keverszv alakivel nem én vagyok a warez nagy üldözöje, én csak sms web reklámot nem szeretem (azt meg már csk halkan jegyzem meg hogy amugy egm eleve a warez téma nem tul támogatott az sg-n mint olyan...)
  • bgabor
    #1160
    Senki se tud ajánlani viszonyag bugmentes felszínihajó-modot az 1.5-ös verzióhoz?
  • bgabor
    #1159
    Nem reklámozom. Csak én is innen szoktam szedni a dolgokat, és ezt is innen szedtem. Tehát ajánlottam, hogyha máshonnan nem, innen biztosan be fogja tudni szerezni.

    Persze lehet próbálkozni torrentel is, az ingyen van, csak nembiztos hogy talál jó torrentet. Vagy hogy megfelelő sebességgel fogják Seed-elni. Ez egy szimulátor, annak is a kiegészítője. Nem túl népszerű műfaj, sajnos. Az ilyenek 2-3k/s el szoktak jönni torrenten. Megőszül a srác, mire lejön. Az ajánlott oldalról viszont max sebességgel fog jönni, és így alig egy óra alatt beszerezheti. Persze nem ingyen, dehát mindenkinél mások a prioritások.

    De hogy te miért érzed szükségét warez téma esetén mindíg beszólni másoknak...
  • HUNterRichmond
    #1158
    A Monsoon mod szerintem egy nem hivatalos "nagymod", így nemigen fogják forgalmazni. A lejjebb adott címen keresztül letölthető (más modokkal egyetemben).
    Nem tudom megoldódtak-e a problémák, se a 7z-t a 7-Zip nevű progi kezeli, ill. totalcmd alá is van 1 beépülő (www.7-zip.org vagy www.honositomuhely.hu).
    A Daemon tools a BIN-t CUE nélkül is megnyitja (nekem legalábbis a 4.12 igen), ha a fájltípus listadobozban a "minden fájl" opciót válasszuk.
  • Thanatos
    #1157
    legalább ne smsweb-et reklámoznál...
  • bgabor
    #1156
    Ha végképp nem tudnád beszerezni, tudnod kell, hogy vannak más lehetőségek is.
  • TitaniumRR #1155
    SH4 U-boat mission felhasználók.

    Kérem a segítségetek. Az Operation Monsun MOD és még egy rakás "supermod", csak azután működik, miután fel van telepítve az SH4 U-boot mission. Ez Mo-on egyelőre nem kapható. Az Amex-Tec fogja forgalmazni, de egyelőre kakálnak a magyarosításra, addig viszont nem dobja senki piacra.

    Külföldről meg lehet rendelni 9,- USD-ért, csak az a gondom, hogy nemrég váltottam vissza a dombornyomott kártyámat.

    Kérlek téged, ha neked megvan ez a kiegészítő lemez, akkor jutalék ellenében add kölcsön, esetleg Burn Backup Disc.

    Köszönöm előre is.
  • bgabor
    #1154
    A felszíni hajós modok közül melyiket javasoljátok? Olvastam, hogy gondok vannak a segzésrendszerükkel, textúráikkal.
    Olyan kellene, amelyik nem kezd lilán villogni, meg hasonlók, ha bekap egy ágyútalálatot.
    Tehát van már kiforott?
  • JohnnyRicco
    #1153
    Uhh basszus! :) Köszönöm az infot! Én meg mérgemben összelőttem vagy 80,000 tonnát mindenféléből! ( King George nem volt könnyű ) Akkor most el kell mennem feltölteni magam torpival különben gond lesz... Mégegyszer köszi! :)
  • Yamato1
    #1152
    Szia!

    Várni kell.Én sem tudtam,hogy mikor indul illetve melyik az a Convoy amit el kell kapni.De később egy hatalmas vöröscsillag jelenik meg a Convoy felett és egy hajóábra a csillagon.Na azt kell elkapni.

    Sajna képet nem tudok küldeni mert már túlvagyok rajta és újabb ilyen feladatot nem kaptam.

    Üdv Yamato
  • JohnnyRicco
    #1151
    Széép? Nemtudom. Csak a sound mod van fönn. Ja, meg megvettem az U-boat kieget. Lehet, hogy azért...
  • Titan
    #1150
    Sajnos én nem tudok neked segíteni, de mitől ilyen szép a kezelőfelületed?
  • JohnnyRicco
    #1149
    Üdv! Lenne egy kérdésem mert van egy dolog amiről fogalmam nincs! Azt a feladatot kaptam, hogy érjem el és semmisítsek meg egy Convoy-t mielőtt eléri OMARA-t... Namost aki hajózott már errefelé az tudja, hogy folyamatos a hajóforgalom és egymást érik itt a konvojok és ha csak az észak felé tartókat nézem akkor kb 2-4 naponta van egy. Sajnos ami nekem kellene azt nem jelölik úgyhogy gőzöm nincs melyik lenne a mission objective... Rakok be képet a feladatról és a helyszínről ahol mindenzt véghez kellene vinni...

    Kép 1.
    Kép 2.
  • DonZorro
    #1148
    A BIN és a CUE fileok alkotják együtt a DVD képfájlt. Ha leszedsz egy CD-t vagy DVD-t, akkor lesz ez a két file!

    Egyszerűen próbálj meg csinálni egy üres fájlt aminek CUE a kiterjesztése és írd az alábbiakat bele... Lehet hogy menni fog! Sajnos a CUE nélkül nem fog elindulni a képfájl... :(
  • TitaniumRR #1147
    Nem vagyok gyakorlott és ez tudom látszik, de ezt nem értem.
    Kérlek egy pcit szájbarágósabban.

    Honnan a CUE file ill. honnan a többi?
  • DonZorro
    #1146
    A BIN mellé kell egy CUE file is, aminek ez a tartalma:

    FILE "*.BIN" BINARY
    TRACK 01 MODE1/2352
    INDEX 01 00:00:00

    Értelem szerűen a csillag = a BIN file neve...
  • TitaniumRR #1145
    Sajnos nem nyert.

    Daemon tools, magicISO, winISO, winRAR371hu, filext.

    Egyik sem akarja megnyitni.

    Más ötlet?

    Körbenéztem a google-ban, s úgy tűnik nem csak én sz@pok vele.
    Éjfélkor feladtam.

    Azt nem értem, hogyha a GWX 1.0 ki tudott jönni egy egész install file-ban, akkor a 2.0 ill. 2.1-et miért nem tudják ugyanígy.

    HILFE, Herr Kaleunen! :-)
  • Thanatos
    #1144
    7z = valamiylen tömörgető ami kezeli ezt a formátumot
    bin : dameon tools...
    amugy meg filext.com
  • Titan
    #1143
    A .7z fájlok, azok csomagolt fájlok és többek között a winrar is megbírkózik vele. A .bin fájlok képfájlok és mint ilyeneket pl. a deamon tools vagy winISO programok tudják kezelni...