53
  • GyuriX2572
    #53
    Az elektrosokk mindent gyógyí nem tudtátok?
  • pero
    #52
    Hm eléggé érdekes ez,de hát akki kapja az SG hireket az hallja hogy mik vannak a világban,pl a WoW-ban a gyerkek egymást gyilkolják meg meg ez is érdekes agy 41éves ember leszúrta a barátját és játékostársát, mert az az ő engedélye nélkül adott el a kedvenc online szerepjátékukban egy virtuális kardot.Mi ez?
    Egy elvetemült állat valahogy érdekesnek találom ezeket az embereket vagy talán nem is az nem tudom!
  • Vorpal
    #51
    én simán függő vagyok,)
  • schakaal
    #50
    Atomot Kínára!
  • csari89
    #49
    Bazd meg, ez embertelen, a kurvák faszára, ez minek kell?! >:(
  • DanyyX
    #48
    Hát ez lél.
    Barom kinaiak.
  • Mipi
    #47
    Egézségükre ha ennyire hülyék!
  • dez
    #46


    De lehet ezt finomabb módszerekkel is. Pl. regényolvasás, kirándulás...
  • pemga
    #45
    Hmm, napi jópár órát dolgozom már évek óta. Akkor én most függő vagyok? :)
  • GABOR16
    #44
    ááááá...pfff :D:D:D
  • abonyitomz
    #43
    én napi 9-10 órát netezek , szétszakítanám a szerkezetet ha rajtam is azt csinálnák
  • echo
    #42
    Hát néha már én is úgy érzem, hogy függő lettem. Főleg amikor valami mást kéne csinálni. Valahogy mindig azon kapom magam, hogy már órák óta olyan oldalakat olvashatok, amik valólyában nem is érdekelnek. Hát legyen, ha elektro sokk, hát elektrosokk :)
  • M2 #41
    Lehetne a Trainspotting c. filmnek netes változata (Lanspotting :-), ahogy kockafejűek vergődnek a megvonástól és lopni mennek a havi adsl kifizetéséhez. Egyiknek a macskája is beledöglene a nemtörődésbe...
  • M2 #40
    Kellene a kínai piacra spéci egeret fejleszteni, amibe be van építve az elektrosokk. Négy óra netezés után kiüti a gyereket két napra - korrekt.
  • dez
    #39
    Na azért ott sem tartja be mindenki a törvényt... :) Sőt, egyre gyakoribbak a felkelések (mondjuk nem elvek miatt, hanem mert kevés a fizu, és hasonlók).
  • dez
    #38
    Egyébként nem is olyan rég még itt is használták az elektrosokkot egy csomó fajta mentális probléma "gyógyítására". Egyeseknek használt, másoknak ártott. Az sem mindegy, hogy valaki csak egy kis dózist kap, vagy egy hétre ki akarják ütni. (Az is lehet, hogy bizonyos esetekben még ma is használják.) Végülis olcsóbb, mint bizonyos drága gyógyszerek, és a kínai kormány nyilván spórolni akar.. :)
  • dez
    #37
    Nem az eltávolítása, csak bizonyos információs utak (erre biztos van jobb kifejezés, de most hagyjuk) átmetszése.
  • dez
    #36
    Nem csak kémiai úton jöhet létre elvonási tünet, hanem pszichésen is. Ez is lehet elég intenzív.

    Viszont nem feltétlenül függő, aki sokat csinál valamit. Ez személyiségfüggő :) dolog.
  • jefferson83
    #35
    A szülők részéről két- három picsánrúgás is elég lenne a kicsit is értelmesebb gyerekeknek. Ugyebár a nevelés fontos. Igen is lehet netfüggő valaki gondoljunk csak a játékgépekere és ezeknél tény, hogy még látható fizikai tüneteket is képes produkálni a delikvens. Persze ez mind pszichológiai eredetű. Azért azt valjuk be, hogy nem ez a megoldás amit az elvtársak művelnek.
  • Emmegki
    #34
    Igaz! Nehogy már az elektrosokktól rettegjen a gyerek, atom kell nekik! :)
  • savior
    #33
    jo mondjuk ha szulo rangatja oda az telleg durva, az orvos helyebe eloszor nekik mutatnam be a muveletet, hagy tapasztaljak meg ami a gyerekre var
    mondjuk nem fizetni a villanyszamlat vagy a netet az telleg egyszerubb leszokasi mod lenne :)
  • mrzed001
    #32
    "Amúgy a lobotómiának semmi köze a növéoperáláshoz."
    Gondolom soha nem hallottad még azt a viccet: (hogy is volt, húú de régi)
    Két ipse beszélget. Az egyik nyöszörög, hogy szeretné, hogy nővé operálják, de nem meri.
    Mire a másik megkérdezi, hogy: Miért, félsz a lenyisszantásától.
    Erre az első: a lenyisszantását mikor ecsetelte a doki, még minden rendben volt, de amikor a teljes átalakulásért lobotómiát írt elő kiosontam a műtőből
    (remélem jól emlékeztem rá :) )
  • Myron
    #31
    a kávé meg a cigi rendben van, de az hogy nincs net az miben változtatja meg a szervezetedet? :D

    ez olyan mint amikor mennél valahova autóval és kidurran a kereke vagy kifogy a benzin. Na és akkor ideges leszel. Akkor te máris autó függő vagy ugye? Végülis igen mert nem tusz eljutni a célodhoz és az autódtól függesz. Azonban szükséges ez az életben maradásodhoz? Nem. Tehát akkor függő vagy? Nem. Hát akkor meg?

    Attól függ hogy függő vagy e hogy belehalsz e a hiányába. Vagy mi? Hát ez elég nehéz kérdés...
    Ha van net és szereti akkor meg miért ne használná? Túl sokat használja? Mihez képest? És az miért baj? Ha ez a jó neki akkor tegye. Belehal? Nem. És ha mégis belehalna akkor mi lenne? :P Végülis haltak meg emberek már régebben is sokkal értelmetlenebb halálban :D
  • Myron
    #30
    ha nem akar játszani akkor nem játszik, nem kell ahhoz elektrosokk. az nem változtat meg semmit, az nem gyógyít, az áramot vezet az ember testébe ami csak roncsol. na arra jó. ez nem szoktat le semmiról. teljesen értelmetlen oda önként elmenni. Ez nem olyan dolog mint a drog hogy utána kívánja a szervezet mert hiánya esetén az agyában az egyes hormonok hiányt szenvednek. ez esetben nincs testi, fizikai elváltozás. ideges lesz? minek? ha nem akar gépezni és ideges akkor akar gépezni mégis csak. hogy nem tud leszokni róla? hát talán mert igazán nem is akar. annyira nem akar hogy meg is tegye, inkább elmegy ilyen fasz helyre hogy ott majd segítenek. aztán beképzeli magának hogy leszokott. és ténlyeg. végülis...

    csak más kérdés az akiket a szüleik visznek be. elég nagy állatok lehetnek azok a szülők akik úgy gondolják ez a megoldás.
  • savior
    #29
    elvonasi tunetek miert ne lehetnenek? ha valaki raszokik valamire akkor ott elvonasi tunetek is jelentkeznek, pl ingerultseg ha eppen nem mukodik a net vagy valamiert nem tud gepezni, de pl van aki 1-2 oran keresztul nem cigizik es idegbeteg lesz, vagy mondjuk reggel keptelen normalis allapotba kerulni kave nelkul... szal azert tunetek vannak rendesen
  • savior
    #28
    "A betegek egy részét szüleik viszik be hozzájuk, míg vannak, akik önként keresik fel a laboratóriumot." - szoval nem eroszakkal rangatnak be senkit... ha valaki onkent vallalja ezt az utat akkor mi ellene a kifogas? egy rovid szenvedesert cserebe visszakapja az eletet. vagy talan az jo hogy reggeltol estig gepezik, de meg aludni se tud mert hatha kozben tortenik valami a kedvenc jatekaban? akinek meg ez kell az legfeljebb nem megy el elektrosokkra ;)
  • Myron
    #27
    "elvonási tünetek"

    mégis mik??? Ilyenek nincsenek is, kitalált baromság!
  • Myron
    #26
    Ez így igaz!
    Ezt ahhoz lehetne hasolnítani hogy ha mondjuk levágják a fél karodat ha rabolsz akkor nem azért nem fogsz rabolni mert eszedbe sem jut hanem azért mert fész hogy akkor a másikat is levágják.

    Ennyit erről mocskos állatok ezenek atom kéne vagy nemtom.

    Elektrosokkot már sehol nem alkalmaznak, már gyógyszerekkel is úgy le lehet butítani a legvadabb állatot is hogy még egy legyet se csapna le. Ugyanis régen ezért alkalmazták.
  • arschsg
    #25
    "de egy író vagy költő leírta hogy milyen volt neki az elektrosokk. Az első után állandú bódulatba volt, a második után már nem emlékezett a gondolataira, a harmadik után pedig öngyilkos lett"

    :)

    Leírta, hogy öngyilkos lett?:) ;)
  • The Garrett
    #24
    barbárok :O
  • pemga
    #23
    Hmm, Eric Cartmen se gyógyult ki a káromkodásból tőle :). Viszont az ééérdekes, hogy bár "nagy korlátozások", fórumok meg chat-ek tartalomszűrése, erőszak tiltása meg minden, és ehhez képest 2.5M-an "függőek" :)). Ezek kicsit blikkszagú hírek nem, mint kb. hogy egy kiscsaj Japánban táncgépen szívrohamban meghalt. Nagyjából ugyanide tartozhat, hogy Douglas Adams meg egy konditeremben kapott úgyszintén szívrohamot.
  • Piscator
    #22
    Amúgy a lobotómiának semmi köze a növéoperáláshoz.
    láttad a Száll a kakukk a fészkére c. műalkotást?
    Na, abban jól bemutatják, mi az.
    Amúgy halántéklebeny eltávolítása, erősen fasiszta-szadista módszer, hiszen emberi roncs lesz utána a delikvensből.
    Chinise communist.
    Le velük.
  • Nanana
    #21
    Az emberiség megint hozza a legjobb formáját...
    Még szerencse hogy nem az agyukat sokkolják. Két három kezelés után nem hogy netezni, még maguk alá szarni se tudnának.
    Sajnos nem emlékszem, de egy író vagy költő leírta hogy milyen volt neki az elektrosokk. Az első után állandú bódulatba volt, a második után már nem emlékezett a gondolataira, a harmadik után pedig öngyilkos lett. Éjlen az elektrosokk.
  • Darth Sith
    #20
    A kínai kormány már élőben Postal-ozik...
  • Darth Sith
    #19
    elektrosokk?? Csoda hogy nem ül le többet a gyerek a gép elé, inkább elmegy szénbányába dolgozni napi 16órát, mint hogy ezeket átélje még1xer... A fájdalomtól való félelem tartja vissza a gépektől, nem az, hogy faszán elmulasztották a netfüggőségét...
  • Sir Quno Jedi
    #18
    A kínaiak keményen nyomják, náluk a Neurománc már a jelenkor vazeg !
  • Kis-Bob
    #17
    Vagy ha rákötnék a villámhárítóra. Akkor nem is fogyasztana hálózati áramot :D És korlátlanul rendelkezésre áll.

  • HuAn82
    #16
    A szülőket is tanítani kellene, ha másra nem akkor gyerek nevelésre.
  • Myron
    #15
    Már komolyan mondom jobb lenne ha már most lerohannák az amcsik kínát ha ez így megy tovább akkor nem tudom még miket fognak még kitalálni, állatok...
  • blackeagle
    #14
    olcsóbb lenne ha a fötéren megkorbácsolnák