102
  • Hedgehunter #62
    Egy repulonek ez sem allna ellen.......
  • BiroAndras
    #61
    "Hát épp ez az. A nagy hőmérsékletű égés nem jár erős füstképződéssel. A kis hőmérsékletű és fulladozó tűz kormol ennyire, nem a nyílt láng"

    Ez azért nem ilyen egyszerű. Egy épületben rengeteg féle anyag van, és ezek nyílván különböző hőmérsékleten égnek, és különbözően füstölnek. Ezen kívül szó sincs nyílt lángról, hiszen egy épület belsejében történt a dolog. És még mindíg lehetnek különböző hőmérsékletű zónák (az egyik meleg, a másik füstöl). Aztán meg a Discovery-n szokott lenni mindenféle katasztrófákról film. Ezek alapján én azt tapasztaltam, hogy a zárt terekben a tűz nagyon magas hőmérsékletet képes elérni, és ezzel egyidőben brutálisan füstöl is. A tűz magjában simán folyik az acél, távolabb meg százával fulladnak meg az emberek a füsttől.
  • BiroAndras
    #60
    "1) nem kell lezárniuk egy szintet se, esténként is tudták csinálni"

    És nem tűnik fel senkinek, a nagy fúrás-faragás?
    Meg a több tonna robbanószer talicskázása? Azért biztonsági őrök este is vannak.

    "2) nem kell, elég, ha sok kicsi robbanószerkezet 2-3 emeletenként"

    És nem gondolod, hogy az ott dolgozóknak feltűnne, hogy az irodályuk falában bazi nagy luk van tele C4-gyel?

    "3) gyújtózsinór ???? Hol élsz ? Távirányításos robbantás. 1-2 szerkezet ha kiesik semmi gond, a lényeg pont a középső bivalynagy acél oszlopok megroppantása volt"

    A profi robbantók gyújtózsinórt használnak. Gondolom sokkal megbízhatóbb, mint az rádió, meg az elektronika. A távirányítás meg macerás, mert nagy távolságból kell csinálni, és sok acél meg beton árnyékol. És a gépek becsapódása komolyan megrongálhatja a cuccost. Főleg a tűz. Azt azért lehet tudni, hogy a gépek tényleg tele voltak kerozinnal.

    "4) a romokból egy kavicsot SE vizsgáltak át. Azonnal az összes törmeléket elszállították, a vasat ingyé odaadták valakinek. Soha senki nem tudta árvizsgálni a romokat!"

    A romokat rögtön elszállították, mert ott nem volt hova rakni. De átvizsgálták őket, még mutogatták is a filmet a meggörbül acél gerendákat. Persze ez lehet kamu, de ez azért valószínűtlen. Meg akkor a halom mérnök aki nyilatkozott, honnan szedte az adatait?
    Ráadásul a romok összeszedésén dolgozó tűzoltók láthatták volna a robbantás nyomait.

    "A tűzoltók megesküdtek rá, hogy sok kis robbanást hallottak"

    Erről nem hallottam még. Egyébként akik túlélték, azok csak a földszint közelében lehettek, 60 emeletnyire a "robbanásoktól", tehát akár az elroppanó acélgerendák vagy bármi más hangját is hallhatták.

    "5) a robbantást akkor indították, amikor már látszott, hogy kezdenek a tornyok kialudni. Már csak füstöltek"

    De éppen a füst miatt látszott volna a lökéshullám, amiket a robbantás kelt.

    "6) nem is találtak a pentagonnál semmi Boeing-re utaló nyomot :))"

    Azért szemtanúk látták a gépet. Meg van egy biztonsági kamera felvétel is. Bár azon maga a gép nem látszik, de a robbanás igen, és abból a szakértők pontosan meg tudják mondani, hogy mi okozta. Annyit én is látok rajta, hogy nagy tűzgolyó volt, tehát nem szimpla robbanás volt (a robbanásnak csak a filmeken van nagy lángja). A tüzet inkább kerozin okozhatta. Emellett az épületben is sokan túlélték a becsapódást, és ők sem robbanásról beszélnek.
    Meg nehezen tudom elképzelni hogy a Pentagon esetében az alapos vizsgálatot megúszhatnák. Azért ott jópár fejes dolgozik, akiket nem olyan könnyű lerázni.
  • FtranX
    #59
    ez még annál is rondább!
  • pemga
    #58
    Hmm, szabadság != függetlenség valamiktől? Szabad vagyok, tehát nem függök másoktól, nem mások kényszerítik rám mit tegyek, mondjak, v. gondoljak. De lehet én értelmezem rosszul...
  • mrzed001
    #57
    Hát épp ez az. A nagy hőmérsékletű égés nem jár erős füstképződéssel. A kis hőmérsékletű és fulladozó tűz kormol ennyire, nem a nyílt láng
  • BiroAndras
    #56
    "Nagy hő pedig nem volt, a fényképeken és a videón is látszik két élő(!!) ember a becsapódás alsó és oldalsó széléhez ment (egyik fehér ruhában, és nem is lett kormos). Szóval ha ők nem olvadtak meg, akkor az acél miért is"

    Nem feltétlen volt egyforma meleg mindnehol. Mivel a mag a legtömörebb része az épületnek, ott állt meg a gép legnagyobb része, vagyis a becsapódás helyén csak luk lett, meleg nem. Egyébként meg elég szép mennyiségű füst látszik a képeken, az csak jön valahonnan.
  • BiroAndras
    #55
    "Egyébként IMHO az lenne a legbiztonságosabb, ha az épület köré raknának egy másfél méteres falvastagságú acélhengert."

    Nem kell. Az épület külsejét elég annyira megerősíteni, hogy a gép szárnyai még kívül széttörjenek. Ekkor az üzemanyag nem jut be, és már meg is előztük a bajt. Másik lehetőség a jobban megerősített belső szerkezet. Lehet használni acél helyett beton magot, ami ugyan drágább, de tűzálló. És az emeletek szerkezete is lehet erősebb. Összességében nem sok kellett volna, hogy ne omoljanak össze a tornyok. Valószínűleg a WTC volt az egyetlen felhőkarcoló, ami ilyen módon ledönthető. A többi amerikai torony erősebb szerkezető. Az ázsiaiak még lényegesen erősebbek az amerikaiaknál.
    Ráadásul még így is bőven elég lett volna az idő a kiürítésre, ha egy másik tervezési hiba miatt nem semmisül meg a legtöbb lépcsőház.
  • Alfa Of NS
    #54
    A kepen lathato torony szerintem jol nez ki. Egyszeru design, de jol nez ki.
  • mrzed001
    #53
    BiroAndris, ez bizony sántít
    1) nem kell lezárniuk egy szintet se, esténként is tudták csinálni
    2) nem kell, elég, ha sok kicsi robbanószerkezet 2-3 emeletenként
    3) gyújtózsinór ???? Hol élsz ? Távirányításos robbantás. 1-2 szerkezet ha kiesik semmi gond, a lényeg pont a középső bivalynagy acél oszlopok megroppantása volt
    4) a romokból egy kavicsot SE vizsgáltak át. Azonnal az összes törmeléket elszállították, a vasat ingyé odaadták valakinek. Soha senki nem tudta árvizsgálni a romokat! A tűzoltók megesküdtek rá, hogy sok kis robbanást hallottak
    5) a robbantást akkor indították, amikor már látszott, hogy kezdenek a tornyok kialudni. Már csak füstöltek
    6) nem is találtak a pentagonnál semmi Boeing-re utaló nyomot :))
  • Alfa Of NS
    #52
    Hat, lehet hogy az ara nem olyan jelentos ebbol a szempontbol, a tornyot meg eleve se lehet egyszerre epiteni "mindenhol", de vegul is nem baj :]
  • BiroAndras
    #51
    "SZerinted olyan nehéz munkaszüneti napokon fúrni pár lyukat a falba és telirakni robbanóanyaggal? Ehez elég 1szintet lezárni "felújítás" címszó alatt és kész."

    Nem elég lyukakat fúrni. Rengeteg előkészítést igényel egy ilyen robbantás. Persze meg lehet csinálni, csak épp nem feltűnés nélkül.
    1. Ha egy szintet lezárnak nem sokkal az események előtt, ráadásul mindkét toronyban egyszerre, az elég feltűnő.
    2. El kell találni pontosan, hogy hova fognak becsapódni a gépek. Kellemetlen lenne, ha 5-10 emelettel arrébb robbanna a cucc.
    3. A becsapódó gépek könnyen eltéphetik a gyújtózsinórokat, és akkor lőttek a robbanásnak.
    Ha rádióval robbantanak, akkor is megsérülhet a szerkezet.
    4. Rendkívül kellemetlen lenne, ha megtalálnák a bombák maradványait. Mivel a romokat az utolsó kavicsig átvizsgálták, gyakorlatilag 100% eséllyel megtalálták volna. De vagy 200 tűzoltó is ott volt, és ők is könnyedén felismerik a bomba maradványokat, de főleg az acél gerendákon a robbantás nyomait.
    5. A becsapódások helyén kijövő füst tökéletesen megmutatott volna bármilyen kis lökéshullámot. Márpedig nem kicsi lett volna. Ha a robbanást álcázni akarják, akkor a becsapódás pillanatában kellett volna robbantani.
    6. Ne felejtsd el, hogy a Pentagon-t is megtámadták. Vagyis elméleted szerint saját magukat.
  • vg
    #50
    "Kürt kft vállalta, hogy ingyen lementi róla az adatokat, megcsinálja amerikának presztizsből."

    Ilyet kérlek ne írj, mert iszonyatosan nagy baromság!
  • benczurzs
    #49
    Másik érdekesség, hogy volt ott egy csomó szerver nagyon fontos adatokkal tele. Tőzsde, meg ilyesmi.
    A Kürt kft vállalta, hogy ingyen lementi róla az adatokat, megcsinálja amerikának presztizsből.
    De Amerika azt mondta, hogy nem kell(, inkább vesszenek el az adatok). Ezek után kezdtem gondolkodóba esni, hogy miért is történt mindez ?
  • Kis-Bob
    #48
    A tudományos csatornáknak sajnos nem mindig lehet hinni. Ezt nem okoskodásképp mondom, de néha 2. vh-s dolgokban szoktak olyan dolgokat is mondani, hogy még kérdezve is hatalmas nagy baromság lenne. (csak példa: tigris frontpáncélja 80 mm) Na én ezek után már nem is tudom, hogy mit hihetek el. Számtalanszor fordul elő, hogy olyan emberek csinálnak műsort, akik csak felfújják a dolgokat, hogy közönséget nyerjenek. Egyébként Frei is ezt csinálja sokszor. Túlságosan emócionális szempontból közelítenek a dolgokra. (Frei Afrikás műsora) A valódi tényeket meg elfelejtik mondani. Nos, ez a fórum talán nem ennek a panasznak a helye, de nem is a panaszkodás volt a célom. Csak szeretném felhívni a figyelmeteket, hogy az okos emberek manipulálak a leghatékonyabban. Nem szabad mindent elhinni.
  • BiroAndras
    #47
    "A robbnatásos dolog hihetőbbnek néz ki,mert az épület magaalá dőlt ,szinte kártyavár módjára"

    Mivel fentről lefelé omlott össze, másképp nem is lehetett volna.
    Az tornyok speciális szerkezetük miatt tudtak így összedőlni. Más épületek nem feltétlenül omlottak volna össze teljesen.
    A robbantásos bontásoknál előre alaposan meggyengítik az épület szerkezetét. Átvágnak majdnem minden tartó elemet, épp csak annyi marad, hogy állva maradjon az épület. A maradék acél gerendákat robbantással vágják el speciális robbanószerrel. Az épület a saját súlyától omlik le, így biztosan teljesen leomlik (egy félig ledőlt épület rendkívül veszélyes lenne), de nagyon pontosan kell robbantani, hogy oldalra ne mozduljon el.
  • BiroAndras
    #46
    "Hozzáteszem összeesküvéselméletre mentek rá a dokfilm készítői"

    Ez esetben az se igaz, amit kérdeznek.
  • PyRex
    #45
    Szerintetek hányan mernek majd az épületben tartózkodni nap mint nap....?
  • mrzed001
    #44
    Ahhoz, hogy elhelyezzék a robbanó tölteteket nem kell lezárni emeletet.
    Hiszan alig 1-2 hónapja vette meg egy ipse, bizonságiőrök utcára, sajátok be, azok mellett meg esténként annyit fúrhattak és dugdoshattak bombákat, amennyit csak akartak.
    Nagy hő pedig nem volt, a fényképeken és a videón is látszik két élő(!!) ember a becsapódás alsó és oldalsó széléhez ment (egyik fehér ruhában, és nem is lett kormos). Szóval ha ők nem olvadtak meg, akkor az acél miért is
  • Lenny
    #43
    Ezt láttam én is , elég ésszerűen hangzik.

    Az más kérdés, hogy szerintem akkor sem a terrorok keze van a dologban...
  • mrzed001
    #42
    pgergo: tudod, ha 1 kupica kerozin 900 fokon ég, akkor két kupica 1800 fokon fog égni
    LOL !!!
  • Laci73
    #41
    Megpróbálok nem politikát csempészni a soraimba - reménytelen - de az új torony tökéletes jelképe az új amerikai világrendnek.
  • pgergo
    #40
    Zárt térben, megfelelő szellőzés mellett simán összehozható kerozinnal 2000 fok környéke.Nagy a különbség a nyílt lánghoz képest, hiszen itt bennmarad a meleg az épületben, szóval csak hagyjuk rá a tűzre az acél meglágyítását, nem köll ahhoz bomba.Egyébként IMHO az lenne a legbiztonságosabb, ha az épület köré raknának egy másfél méteres falvastagságú acélhengert. Freedom Tower rulez.Egyébként szép.
  • Pharaoh
    #39
    Egyáltalán nem tűnik csúnyának fűleg a második képen.
  • Anteris
    #38
    pont olyana kirívóan ocsmány mint a két leborított hasáb volt. A lényeg a világuralom prezentálása
  • NEXUS6
    #37
    Biztos lesz radarállomás meg lézeres légvédelmi üteg is beépítve, szal azok a szemét öngyilkos tenoristák halálra vannak ítélve!;)

    Más kérdés, hogy szerintem van annyi eszük, hogy ezt nem próbálják meg mégegyszer.
    Amerikai állampolgárokat meg otthon (pl afganisztánban) is tudnak mészárolni, most már nem kell ahhoz a zusába menniük.
  • NEXUS6
    #36
    Nem tuggya valaki, hol lehet a Freedom tower modot Flight Simulatorhoz letölteni?;)
  • patrik
    #35
    Ezt én is láttam a Discovery-n, elég hihető volt, valahogy így történhetett valószínűleg.

    Az a CIA-s robbantás nemtudom mi amit it írkáltak (még nem hallottam róla:) ), de elég baromságnak tűnik :D
  • Frank99
    #34
    :-))))
  • [HUN]PAStheLoD
    #33
    Hat , lehet hogy az eromu kicsit többe kerül , meg komplexebb is , de végülis nem baj :]

    Az ázsiaiak sztem 2 év alatt felhúznak egy ilyen tornyot..
  • Emmegki
    #32
    Rossz konstrukció! Kellene egy lyukat rakni a közepébe, hogy simán átmehessen rajta a repülő!
  • OptimusPrime
    #31
    Hm, hát nem is tudom...

    Én még voltam régi WTC tetején, azok az épületek baromi jól néztek ki és örültem, amikor Donald Trumph azt mondta, hogy ha megkapna minden engedélyt, újjáépíteni a régi ikertornyokat egy emelettel magasabban, ahogy azok összedöltek.

    Ez a Freedom Tower meg szép, szép, de mégsem az igazi. Ettől függetlenül biztos, hogy erre is felmegyek! Már csak a panoráma miatt is megéri! :-))
  • FTeR
    #30
    diszkóverin azt hozták ki végeredménynek, h ha minden rendben van az épülettel, akkor nem lett volna szabad összerogynia.
    egy évvel korábbi felmérésből az derűlt ki, h a szabványos hőzáró/tűzálló hab, ami a szerkezetet hivatott volna védeni, sokkal vékonyabb volt a kelleténél vagy teljesen hiányzott.
    A szerkezet leggyengébb része az emeletek közötti gerenda illesztése volt, ami így a védő hab nélkűl elég ha csak pár helyen meggyengűl/elenged és a felette lévő emeletek súlya beszakítja az egészet.
    Ezt lehet látni abból is ahogy leomlott, a felső rész megindúlt és összenyomta az alatta lévő emeleteket.

    2x rendelték a kiürítést és 2x fújták le. azokna, akiknak volt eszük simán kiértek az épületből.

    amikor meg elkezdtek menekűlni, csak 1 lépcsőház volt járható, de a biztonságiak pont ellenkezőleg tereltek.

    konstrukciós hiba volt még, h az összes lépcsőház az épűlet közepében egyrakáson volt, ha egy beomlott, vele omlott a többi is.
  • Alfa Of NS
    #29
    4 ev alatt felhuzzak a tornyot, azert az nem rossz. ok epithetnek a fuzios eromuvet is :)
  • lazsi
    #28
    SZerinted olyan nehéz munkaszüneti napokon fúrni pár lyukat a falba és telirakni robbanóanyaggal? Ehez elég 1szintet lezárni "felújítás" címszó alatt és kész.
  • lazsi
    #27
    Jah de így az arabokra foghatták, míg ha csak robbantottak volna, akkor kiderüklt volna h ők robbantottak, mert egy ilyet lerobbantani, nem kis meló. EGy csomó töltetet el kell helyezni, és az emberek rájöttek volna h a kormány csinálta.
  • Kis-Bob
    #26
    Valami extrább épületet is kitalálhattak volna. Ez csak egy lesz a sok torony közül. Szinte teljesen beleolvad a többibe. Egyébként nem lenne látható a felvételeken, hogy robbantottak-e? Meg mi értelme lenne a kettőt egyszerre csinálni? Ha robbantani akartak volna, akkor nem kellett volna repülő. Az is okozott volna ugyanilyen felhajtást.
  • Mike
    #25
    ez az amerikai szabadság
    egy injekciós fecskendő
  • blackeagle
    #24
    Ott rogyott meg ,ahhol a gépek becsapodtak. Inkább hiszek abban ,hogy a vas nembírta és megrogyott.
  • Pharaoh
    #23
    Azért egy tervezett robbantáshot több ezer lyukat kell furni, azt azért csak észrevette volna valaki.
    Meg mikor az FBI épületét robbantották fel, az is elég szépen dölt össze.