102
  • Cleawer
    #22
    A robbnatásos dolog hihetőbbnek néz ki,mert az épület magaalá dőlt ,szinte kártyavár módjára,egy mexikói robbantási szakértő megjegyezte ,hogy ő se tudta volna jobban megcsinálni...Na mind 1 majd 30-40 évmulva kiderül,hogy mi az igazság,addig csak találgathatunk..
  • jefferson83
    #21
    Én láttam egy dokumentumfilmet, amit független amerikai forgatócsoport csinált. A filmben több szakértőt is megszólaltattak, melyek mindegyike azt nyilatkozta, hogy pusztán a repülők becsapodását simán ki kellett volna bírnia az épületnek. És több érvet is felsoroltak benne, melyek ha igazak és valósak akkor eléggé megkérdőjelezhető a terrortámadás.Hozzáteszem összeesküvéselméletre mentek rá a dokfilm készítői, de ahogy Mulder mondta : Az igazság odaát van :)
  • blackeagle
    #20
    Teljesen igazad van. Ott állt a cia manus a hátán egy halom bombával. Megvárta mig berepül a 2 gép ,felmet lifttel és elhelyezte a baromi melegben a bombát ,majd lejött és bumm ,de az is lehet ,hogy magára robbantotta nehogy elmesélje majd.
  • BiroAndras
    #19
    Ja lemaradt:
    A múltkor már részletesen kifejtettem, hogy miért elképzelhetetlen a bomba robbanás, de már nem rémlik melyik cikknél volt.
  • BiroAndras
    #18
    Nem megolvadt az acél, csak meggyengült.
    És nem minden felhókarcoló acél magos. Van vasbeton magos is, az meg a tüzet is bírja.
    A másik dolog meg, mint említettem az, hogy 15 perc alatt kiüríthetők. A WTC esetében ez bőségesen elég lett volna. Persze ott a lépcsőházak rossz elrendezése is nehezítette a dolgot.
    http://newsmine.org/archive/9-11/questions/collapse/comparing-twin-towers.txt
  • Omegared
    #17
    A Freedom szó neked a jelenti függetlenséget jelenti? Mert akkor javaslok egy Angol kezdő tanfolyamot.
    Freedom : Szabadság
    teljesen mást jelent ez a szó nekem mint a függetlenség
  • Sundance
    #16
    lazsi:

    elég nagy marhaságokat írsz.....
    A sok közül csak egy: szerinted cseppfolyós kell hogy legyen az acél ahhoz, hogy összedőljön???? Nem elég, ha megpuhul? Az acél nem kristályos anyag, tehát nem hirtelen olvad el, hanem szépen elkezd puhulni a hőtől.
  • Sundance
    #15
    Ez valami ocsmány.

    Amúgy a cikkhez: szerintem nem az utca biztonsága érdekében van távolabb az épület. Inkább fordítva. Azért hogy ne lehessen az utcáról teherautóval felrobbantani. Gondolom, nem lehet majd a közelébe sem hajtani autóval.
  • Pharaoh
    #14
    Nem csak a kerozin égett, az meggyűjtott mást is ami már magasabb hőmérsékleten ég, nem kell mindent elhinni, ami más mint a hivatalos álláspont.
  • lazsi
    #13
    Amúgy szabadság torony? Ezek a barmok azt hiszik h amerikában szabadság van? JÓ vicc. Amerikában ahogy nálunk is mindent a multik meg a hivatalok irányítanak, a kisembert meg eltapossák, aztán a hülye médiával meg a "sztárjaikkal" hülyítik a népet ami mindent bevesz.
  • lazsi
    #12
    A World Trade center is kibírta volna ha csak két repülő csapódott volna bele és a cia nem robbantott volna egy csomó bombát! A hivatalos jelentésben az állt h a hőmérséklet megolvasztotta az acélt! CSakhogy a kerozin 800fokon ég míg az acél olvadáspontja jóval 1000fok fölött van! De a hülye nyugati világnak akik fizikából seggek azoknak ezt be lehet adni, h a gépek miatt omlott össze a felhőkarcoló.
  • pemga
    #11
    freedom tower, freedom fries, mi lesz még itt? Mitől akarnak függetlenedni? A Földtől? A terroristáktól?
  • BiroAndras
    #10
    Remélem csak vicc a 60 méteres alap. Óriási baromság lenne. Egy ekkora épület szerkezetére nem jelent veszélyt egy teherautónyi robbanóanyag. Egyszer már kipróbálták (95-be asszem), és a torny meg se érezte (a benne levő emberek annál inkább, mert a füst bejárta a tornyot).
    Emellett ott vannak az ázsiai felhőkarcolók, azok sokkal erősebbek és biztonságosabbak, mert arrafelé gyakoribbak a természeti katasztrófák. A szimulációk szerint azok kibírnának egy hasonló repülőgépes támadást. És persze rendszeresen gyakorolják a kiürítést. Pl. a Petronas tornyok 15 perc alatt kiüríthetők (ebben benne van az is, hogy ott szabad használni a lifteket tűz esetén is).
    A teherautók ellen egyébként jó védekezés ha nem engedik be őket az épület alá. Mondjuk nem tudom, mekkora lehet a normális teherforgalom egy ilyen épületeknél, de szerintem nem megoldhatatlan az épületen kívüli átrakodás.
    Az erőszakos behatolás ellen meg jól véd a vasbeton...
  • HUmanEmber41st
    #9
    2011 9.hó 11.-e megint bevonul a történelembe ???
  • Cat #8
    Ez az alapja. Ugye erre mondják hogy kurvaronda? :)

  • blackeagle
    #7
    Lesz azon légvédelmi rakéta szerintem
  • Esrohnoil
    #6
    teherkocsinak ellenáll...
    de vajon Boeing-nek is? :D
    "atomtámadás elleni svéd?" :)
  • tigeroo
    #5
    Csak megkönnyítik a terroristák dolgát. Mostmár elég lesz egy eltérített gép is..:o)
  • Pontius #4
    De, a szülei magyarok...
    56-ban mentek ki
  • LiDoCaiN
    #3
    arcom perzseli a nap...
  • akyyy
    #2
    Pataki nem magyar származású?
  • Andris
    #1
    csak nem tanúlnak... a történelem ismétli önmagát