165
A vákuumlégy
  • Zsolo007
    #84
    Ezt mire alapozod? Úgy mégis? Esetleg ha beírnád gugliba hogy tornado, kidobna pár találatot többek közt olyanokat is amelyek a tornádó kialakulását működését magyarázzák.....
  • Sati84
    #83
    A tornádóval kapcsolatban említettem azt a tényt, hogy a tudósok máig nem tudják, hogy hogyan jön létre, hiszen nincs a környezetben elég energia ahhoz, hogy kialakulhasson. Esetleg ha erre koncentrálnál és ezt cáfolnád, előbbre jutnánk...
  • Sati84
    #82
    Az aerodinamika ettől függetlenül nem haszontalan dolog (lásd: repülőgép), csak az a tény, hogy a legyek és más rovarok repülését nem tudja leírni. A madarakét például le tudja.

    Az meg, hogy ilyen gépek miért nem léteznek, két okra is visszavezethető:

    1. Ezeknek a hatásoknak még nincs megbízható tudományos alapjuk, javarészt elméletekről van szó, gyakorlati alkalmazáshoz fejleszteni, kutatni, kísérletezni kéne, ami pénz, pénz, pénz, és hát ki is adna rá...?

    2. Ha valaki mégiscsak épít valahol ilyen működő szerkezetet, nem állhat elő vele, mert vagy a tudomány teszi nevetségessé rövid időn belül ("Ilyen nincs, mert nem létezhet"), vagy az energia eladásában érdekeltek érdekeit sérti, nekik pedig elég pénzük és eszközük van arra, hogy ilyen találmányokat/feltalálókat rövid úton eltávolítsanak. (Most lehet azzal jönni, hogy összeesküvés-elmélet, de akár bele is lehet gondolni, hogy ebben tényleg lehet valami...)

    Erre se mondom azt, hogy igaz, csak azt mondom, lehet. Én csak mondom, hogy amiről nem tudunk az nem biztos, hogy nincs...
  • Sati84
    #81
    Nem arról van szó, hogy én érvelek-e, hiszen én csak leírtam azt, amit hallottam. Nektek kéne érvelni ahhoz, hogy cáfoljátok...
  • Sati84
    #80
    Nem tudok róla, hogy le lehetne, sajnos... :-(
  • Sati84
    #79
    Lehet, de én ezt hallottam, ezt adtam tovább. Én hajlok afelé, hogy ebben lehet valami. Ennyi. Nem vagyok elvakult hívő, meg semmi. Ha ezt tényleg normálisan lehet cáfolni, akkor már el is felejtettem az egészet, csak ilyen cáfolatot eddig még nem láttam...
  • Sati84
    #78
    Igen, valóban fogalmilag helytelen volt amit írtam: azért neveztem tornádónak a hatást az elején, mert levegőben tornádót idéz elő. De vákuumban nem, mert ott nincs levegő - ettől függetlenül a többletenergia ott van (tehát ott a hatás), csak nem forgatja a levegőt (mert nincs).

    Most nagyon szájbarágós lett, de hát ha ez kell...
  • sz4bolcs
    #77
    És csak mert ma ilyen írhatnékom van -
    Nézzük meg, hogy lesz valamiből örökmozgó:

    Egy működő logikai sorból ki kell venni egy láncszemet, és azt mondani rá, hogy az már pedig nem létezik. Ha létezik is, akkor azt helytelenül értelmezzük. A helyére be kell rakni a "semmit" vagy a többletenergiát, a lánc többi részét úgyhagyni. Így logikus marad, de a semmiből már valami lesz. Ennyire könnyű örökmozgót gyártani.


    Konkrét példával: Itt most a tornádó volt az, ami úgymond "nem létezik", vagy pedig "mindenki más értelmezésben használja a szót mint amit valójában jelent."
  • sz4bolcs
    #76
    Ami érdekes, hogy a tudomány működik, és repülőgépek repülnek ezek az összefüggések alapján (aerodinamika). Égely nem tud gyártani olyan gépet, ami az általa leírt összefüggések szerint működik, ez az, amiből látszik, hogy lehet, hogy az elméletei logikusak, de semmi közük a valóság leírásához.
  • sz4bolcs
    #75
    Kiderül a végén, hogy a lepke nem is repül, amit látsz, az csak illúzió. A "repülés" szót pedig helytelenül használjuk. Utálom ezeket a ferdítéseket a szavakkal, mert ezzel gyakorlatilag bármit lehet bizonyítani, és bármit ki lehet hozni (helytelenül).

    Sati: Amit #62-ben magyarázol, az nem érvelés, hanem egy ember szája íze szerint beállított tény(ek), mégpedig önkényes értelmezés szerint.
  • sz4bolcs
    #74
    Nem mint ha bármelyik mondatodban érveltél volna. :D

    Sati: Aki ekkora baromságokat kitalál, azt kéne vákumban röptetni.
  • Stann
    #73
    Ezta Videot nem lehet letölteni valahonnan?
  • sz4bolcs
    #72
    "Meg a mélytengeri halak felrobbannak a nyomáskülömbség miatt, ha felszínre hozzák őket." - itt most lehet épp aktuális: Csak nehogy a terroristák kezébe kerüljön! (Ha már a robbantgatások korát éljük:()
  • kuncika
    #71
    Ejjnye bizony.
  • Zsolo007
    #70
    #62-es HSZ: A légy szárnymozgása olyan, hogy a szárnyvégeken mini-tornádókat képez. Egely korábban elmagyarázta az előadásában, hogy a tornádó tulajdonképpen egy 100%-nál nagyobb hatásfokú jelenség, azaz többletenergiát termel. Ez a többletenergia az, ami a legyet felemeli és segíti a repülésben.

    #68-as HSZ: Nem a tornádó a lényeg, hanem a hatás.

    Nemtudom ti hogy vagytok ezzel, de ez szerintem egy csúnya logikai bukfenc....
  • kuncika
    #69
    De vaze. Milyen hatásról beszélsz tornádó nélkül? Ok-okozat. Ennek illik meglennie. Tornádó------>hatás. De ha nincs tornádó (vákuumban ugyebár), akkor nincs hatás.
  • Sati84
    #68
    Nem a tornádó a lényeg, hanem a hatás. Nem hiszem el, hogy ezen ennyit kell értetlenkedni... :-((
  • Zsolo007
    #67
    Láttál már tornádót vákumban???A tornádó is levegővel műxik.....
  • Sati84
    #66
    Nevetgélni könnyű, esetleg ha érvelnél, talán többre mennénk...

    ... bár érvelni nehéz, tudom...
  • Sati84
    #65
    Mivel már írtam, hogy a felhajtóerőnek csak az 1%-át termelik meg, és ebből következően a levegőnek semmi köze nincs ahhoz, hogy repülnek, ezért szerintem egyértelmű, hogy a tornádó kialakulásának sem feltétele a levegő jelenléte. Az valószínűleg csak egy mellékhatás, hogy megkavarja a levegőt maga körül, az viszont tény, hogy a tudósok nem tudják még mindig pontosan, hogy miért is alakul ki, illetve amikor erre vonatkozó számításokat végeztek, akkor az jött ki, hogy az adott pillanatban rendelkezésre álló energia nem elég ahhoz, hogy a tornádó létrejöjjön. Tehát itt is előjött a többletenergia.

    Tehát mivel nem aerodinamikailag repülnek, hanem inkább "a forma, mint energia" elven, és bár tornádó nem jön létre (levegő híján),a többletenergia ott van, tehát repülnek. Nem "alkotják meg", csak egyszerűen a természet előbb kitalálta, mint mi. Ez van...
  • kuncika
    #64
    Hát ebből az jön le, hogy a legyek tulajdonképpen a repüléskor megalkotják az örökmozgót. És tegyük fel ez még sikerül is nekik. De vákuumban, hogy csinálnak ilyen tornádót levegő nélkül?
  • FtranX
    #63
    LooooooL! :D

    A jó öreg Egely mindig meg tud nevettetni!
  • Sati84
    #62
    Én voltam egy előadáson még 2003-ban, amikor Egely elmagyarázta, hogy miről is van szó. Semmiféle antigravitációs szervről, ezt nem tudom, honnan vettétek...

    Szóval az a helyzet, hogy már korábban, az 1900-as évek elején, német tudósok kiszámolták (lepkékre) azt a felhajtóerőt, ami ahhoz kell, hogy felemelkedjenek a földről. Aztán megvizsgálták, hogy valójában a szárnymozgásukkal mekkora felhajtóerőt termelnek. Azt találták, hogy 1%-nyi felhajtóerőt termelnek meg a szárnyukkal, a maradék 99%, ami a felemelkedéshez kell, hiányzik. Tehát elvileg nem szabadna repülniük a lepkéknek...

    Ezeket a számításokat nemrég (2000 körül) modern műszerekkel is ellenőrizték, és ugyanezt találták. Ez inspirálta a kísérletet, hogy a legyeket vákuumban röptessék (a 2004-es előadáson az erről készült filmet is láttuk). Nos, ezek szerint a legyek és más rovarok repüléséhez nincs köze a levegőnek, az aerodinamikának. A magyarázat a mozgásban rejlik.

    A légy szárnymozgása olyan, hogy a szárnyvégeken mini-tornádókat képez. Egely korábban elmagyarázta az előadásában, hogy a tornádó tulajdonképpen egy 100%-nál nagyobb hatásfokú jelenség, azaz többletenergiát termel. Ez a többletenergia az, ami a legyet felemeli és segíti a repülésben. Nekem is hihetetlenül hangzott, de ha hiteles, amit a filmen láttunk egy évvel később (mert a magyarázat az logikusnak tűnt), akkor ez így igaz. Egyébként erről én más forrásból is hallottam már (mármint arról, hogy a tudósok azóta sem értik, hogy miért repülnek a legyek), szóval szerintem van benne valami. Ezen kívül pedig, a 2004-es előadáson bemutatott 100%-nál nagyobb hatásfokú szerkezetek esetében is a magyarázat során előkerült a tornádó-hatás, szóval én hajlok affelé, hogy van benne valami. A Nobelek pedig azért nem röpködnek, mert a hivatalos tudomány álláspontja szerint nincsenek 100%-nál nagyobb hatásfokú jelenségek/szerkezetek... Még ez a része a leginkább érthető :-))
  • Emmegki
    #61
    Miért ne? Rengeteg pórus van a bőrön, hatalmas felülete van a tüdőnek is, belső csíralemez eredetű szervek, stb. Meg a mélytengeri halak felrobbannak a nyomáskülömbség miatt, ha felszínre hozzák őket.
  • Aspyrin
    #60
    csak nem a názánál dolgozol?
  • Quantizs
    #59
  • sz4bolcs
    #58
    És meddig lenne a kitinpáncélod alatt?
  • haxoror
    #57
    Viszont amíg a bőrük (vagy kitinpáncél mind1) alatt van addig nincs kitéve 0 nyomásnak ezért nem tud felforrni
  • Emmegki
    #56
    Az a tömegünk 70%-a tényleg tökmindegy.
  • sz4bolcs
    #55
    Nem korlátlan energiaforrás, mert valamivel 36 fokot kell csinálni.. :)
  • Zsoldos
    #54
    Nekem az egyetlen dolog ami nem vilagos az az, hogy a tudatos totalis kilegzesnel fel liter levego bennmarad a tudoben, ez ad a legholyagocskaknak egy kis tartast, hogy ne essenek ossze. Ha ez tavozik, a legholyagok osszetapadnak es hasznalhatatlanok lesznek. Vegulis lehetseges, hogy ezek vissza tudnak dagadni ha ujra levegot pumpalunk belejuk.
  • Zsoldos
    #53
    Najo csak hulyeskedek: Szoval a testedben levo viz nem is kerul vakuumba, csak amit kiszipkaz beloled, annak meg tokmindegy.
  • Zsoldos
    #52
    Ha neked sikerul vakuummal vizet forralni, azonnal szabadalmaztasd. A nasa rogton megveszi mint korlatlan energiaforrast az urben :)
  • Emmegki
    #51
    Mivel vákuumban iszonyat alacsony a nyomás (vegyük 0-nak) akkor a víznek 36 fokon lazán fel kéne forrnia. Akkor hogyan lehet túlélni?
  • sz4bolcs
    #50
  • sz4bolcs
    #49
    Ezután már csak annyit kérdeznék, hogy melyik a jobb hőszigetelő: vákuum, vagy a levegő? :-)
  • LowEnd
    #48
    A légy is olyan mint a süni. Az is rendelkezik antigravitációs szervel, ami a seggében van. Tudtátok?

    "A sün nagyon makacs madár. Csak akkor hajlandó repülni, ha belerúgok."
    (ismeretlen gyp-s)
  • Zsoldos
    #47
    Mert a 0 nem nagyon alkalmas arra, hogy fennmaradjanak az eletfunkcioid, 3 meg igen.. Ne a szamokat nezd, hanem a biologiat, meg a foldi elet felteteleit, pl kezdve a legzes lehetetlensegevel, es a legtartalek azonnali kiszipkazasaval.

    Az uros kerdesedre meg ott a valasz a nasatol, tesztelve :)
  • Zsoldos
    #46
    humor volt, nem ironia :)
    a htxvm az mi?
  • haxoror
    #45
    Erről a topicról H.P.Lovecraft Nagy Öregjei jutottak az eszembe akik a végtelen űrön szárnyaikkal átrepülve érkeztek még a világ hajnalán :)