165
A vákuumlégy
  • kuncika
    #125
    Hát no. Nemsikerült a kísérlet. Nembaj. Biztos a legyező volt a rossz.
  • Zsolo007
    #124
    Álmodj gyilkos vákuumlegyekkel

    Az mekkora rémálom lenne, nemelég hogy vákuumban vagyok és nem kapok levegőt még legyek is csípkednek
  • Zsolo007
    #123
    Ne felejtsd el előre kihívni a mentőket, csak a biztonság kedvéért :).

    Tényleg hogy felejthettem el, hiszen a 19.-20. század fordulóján sokan próbálkoztak ezzel, nekik nem sikerült, Egelynek igen, nemsemmi!
  • sz4bolcs
    #122
    Álmodj gyilkos vákuumlegyekkel

    Lehet félreértettelek: "és még a kis tornádókat kavaró légyszárny is igaz lehet,"
  • kuncika
    #121
    Gyerekek! Kitaláltam! Ha igazak Egyely úr feltevései, akkor én is tudok repülni. Csak fogok két legyezőt, elkezdek csapkodni és a töbletenergia miatt felszállok. Na értesítelek titeket a fejleményekről.
  • Zsolo007
    #120
    Tényleg és amikor evezek a lapátok szélénél is kis örbények keletkeznek!!! Éljen!!! Feltaláltam a spanyol viaszt!!!!
  • sz4bolcs
    #119
    Jól van na. :D
  • Zsolo007
    #118
    Köszönöm a megerősítést, így már biztosabban fogok aludni!
  • sz4bolcs
    #116
    Zsolo: "...még a kis tornádókat kavaró légyszárny is igaz lehet"
    Igen igaz. Olyan, mint amikor legyezel. Olyankor is örvény keletkezik a legyező végénél.
  • Zsolo007
    #115
    szárnymozgás, és a "forma, mint energia" elve Ez mi? Sosem hallottam róla, gugli semmi értelmeset nem dobott ki...
  • Sati84
    #114
    Dióhéjban: szárnymozgás, és a "forma, mint energia" elve. Ami persze nem bizonyított, de lehetséges magyarázat.

    (Lehetséges, tehát nem tudom, hogy az-e. Ha védeném Egelyt, akkor döngetném a mellemet, hogy ti ezt úgyse érthetitek meg, meghogy ez biztos így van. Ugye nem ezt csinálom? :-))
  • Sati84
    #113
    Nem védem, most mondtam, hogy nem tudom, hogy igaz-e. Csak mivel az én interpretációmon keresztül ismertétek meg ezt az egész dolgot, és pár dolgot félreértettetek (valószínűleg a félreérthető fogalmazásom miatt is), ezért csak elkezdtem magyarázni, hogy hogy értettem pár dolgot a hsz-eimben. Ez még nem védés. Elmagyarázhatok olyan elméletet is, amiben nem hiszek, vagy nem tudom, hogy helyes-e...
  • Zsolo007
    #112
    Hol is?
  • Sati84
    #111
    Aerodinamikailag termel 1%-ot. Attól még más elvek szerint termelhet... (Nem tudom, hogy tényleg termel-e, de ne kelljen már mindig ideírnom :-))
  • Zsolo007
    #110
    Nem te nem támadsz én ilyet nem mondtam, te folyamatos jelleggel véded Egelyt és elméletét, ha nem tűnt volna fel....
  • Sati84
    #109
    De könyörgöm, ha igaz, amit írok (ismétlem, HA, mivel nem tudom...), akkor ott a magyarázat, hogy fog tudni és hogy miért fog tudni. És a topic tényleg erről szól... :-)
  • Zsolo007
    #108
    Ezzel az a gond hogy, ha maga mozgás termelne is többlet energiát akkor sem tudna repülni mert nincs közeg ami az energiát átvéve emelni tudná...(a szárnya pedig ugye nem lehet mert tudósok megmondták hogy az csak 1%-ot termel...)
  • Sati84
    #107
    Mivel támadtam itt bárkit is...?
  • Sati84
    #106
    Ezt akkor Egely úgy érthette, hogy maga a mozgás olyan, hogy energiát termel. Ezt nem tudom jobban elmagyarázni így emlékezetből...
    Attól, hogy ilyenről a hivatalos tudomány nem tud, még nem biztos, hogy nem létezik. Legfeljebb nem kutatták eleget.

    Vagy lehet, hogy az egész valami tévedés. Én nem tudom...
  • Zsolo007
    #105
    Nem fogom egyértelműen védeni vagy támadni egyik oldalt sem, eddig se tettem.


    Hát én nem így vettem észre, de te tudod...


    UI.: Ettől függetlenül lehet a tornádó egy olyan jelenség ami többletenergiát termel, azt nem tudom, és még a kis tornádókat kavaró légyszárny is igaz lehet, de mindettől vákuumban nem fog tudni repülni, a topic pedig erről szól...
  • Sati84
    #104
    Amit a tornádó kialakulásáról írtok, igaz lehet, de én ettől függetlenül nem vetném el teljesen azt, amit hallottam. Megmaradok békésen a "nem tudom" állásban inkább.

    Én csak azért jöttem ide, hogy leírjam, mit láttam, mit hallottam. Ennyi. Nem fogom egyértelműen védeni vagy támadni egyik oldalt sem, eddig se tettem.

    #96: Nem olvastam utána, nem kerestem ezzel kapcsolatban anyagot. Amikor az előadást hallgattam, úgy voltam vele, hogy lehet, hogy igaz, lehet, hogy nem. Most is így vagyok vele... :-)
  • Zsolo007
    #103
    Már nagyon várom azt a percet
  • Zsolo007
    #102
    De a szárnymozgás azért kell hogy kavarja a körülötte lévő részecskéket, ha nincs körülötte részecsek akkor mond már meg mi a szent szart kavar??? És abból hogy lesz többletenergia? Sehogy...
  • sz4bolcs
    #101
    Akkor az a légy a saját szárnyából fejlődött ki.. ;]
  • Sati84
    #100
    Szárnymozgás. Ott a valami :-)
  • sz4bolcs
    #99
    Majd eccer privátban.. :-)
  • Sati84
    #98
    Nem mondtam, hogy nincs, én nem kerestem rá, amúgy meg nem tudok róla, hogy bárhol meglenne. Ha valakit érdekel, keressen rá, hátha megtalálja... Azt remélem, senki nem vonja kétségbe, hogy láttam... Más kérdés, hogy esetleg nem volt hiteles. Aláírom, hogy lehetséges az is.
  • Zsolo007
    #97
    Akkor mostmár csakj azt áruld el hogy miért mondtad ezt, hogy: Örömmel látom, hogy leszálltál közénk a földre. :-)
  • FtranX
    #96
    Szerintem nem nekem kéne érvelni.

    Pontosan kik kapták ezeket az eredményeket? Mely más, független kutató(csapato)k erősítették meg azokat?
  • sz4bolcs
    #95
    Akkor biztos nem volt vmi nagy élmény. :-)
  • sz4bolcs
    #94
    Jaja.. :-) Meleg légtömeg pedig nehezen alakul ki napocska nélkül.
  • Zsolo007
    #93
    MIregondolsz? Nem emléxem rá hogy repültem
  • Zsolo007
    #92
    Hideg meleg légtömegek találkoznak olyankor szokott előfordulni egy nagy parti amit a tudomány tornádónak nevez, csak így dióhéjban :)
  • sz4bolcs
    #91
    Zsolo: Mi történt veled?? Örömmel látom, hogy leszálltál közénk a földre. :-)
  • sz4bolcs
    #90
    Tulajdonképpen mit is kell cáfolni? Semmi olyat nem írtál, amit cáfolni kéne. Egyszerűen nem működik. Azzal ne gyere, hogy nincs rá pénz.. gondolj az ITER-re, majd talán 100 év múlva lesz belőle valami kézzelfogható? Elvileg az is korlátlan energiát biztosítana. Mi az, hogy nincs a tornádóhoz elég energia? Tehát nem létezik tornádó? Hogy nem tudják a tudósok? Középiskolás földrajzanyag, ha érdekel, én soha nem ástam bele magam, mert nem érdekelt, de úgy rémlik köze van a kialakulásához egy olyan "korlátlan" energiaforrásnak, mint a Nap, ami ha kimész a szabadba, akkor süti az orcád. Akinek ez nem elég energia egy tornádó kialakulásához, az egyszer dugja ki az orrát az ablakon, és süsse meg a nap! (józan paraszti ész rulz)
  • Zsolo007
    #89
    Persze van még egy leheteséges magyarázat, ez pedig nem más mint hogy egy másik dimenzióból nyeri az energiát . (olvastam valamikor ilyen elméletet a gömbvillámról)
  • Zsolo007
    #88
    #79: Folyamatosan cáfoljuk, ez is Klaus Matefi szindróma :)

    #78: Ez rendben van értem, hogy csak levegőben, a gond az hogy vákuumban nicns mit kavarni. Többletenergiát a semmiből nem tudsz termelni, valami kell....
    Tulajdonképp ezzel visszakanyarodtunk ahhoz a feltevéshez hogy antigravitációs szervük van a legyeknek (hiszen olyan sokminden nicns vákuumban, amiből energiát nyerhetne akkor csak ez marad)
  • Zsolo007
    #87
    Vajon miért nincs?
  • Zsolo007
    #86
    Klaus Matefi szindróma
  • Zsolo007
    #85
    Tesla.....(ettől még nem ismerem el Egely elméleteit)