165
A vákuumlégy
  • flashX
    #44
    Kevesebb iróniát htxvm.
  • haxoror
    #43
    OK én arra irtam hogy nem azonnal hal meg bár nem vagyok benne biztos mert csak hallottam hogy van keszonbetegség de a pontos mechanizmusát nem ismerem :)
    1->0 miért durvább a 3->1 -nél?
    WWII-ben a japcsik kísérleteztek vákuumkamrákkal meg emberekkel. Vagy csak propaganda volt nemtom.
    Viszont érdekelne hogy ha szkafander nélkül kikerül az űrbe vki akkor mennyi ideig úszhatja meg élve illetve maradandó károsodás nélkül
  • Zsoldos
    #42
    kb 2.7 kelvin az ur hoje
  • Zsoldos
    #41
    Az ur boven absz 0 fok felett van. Reszecske tenyleg jo keves van, de nem a reszecskek miatt hulsz le, hanem mert szetsugarzod magadbol a hot (a ho sugarzaskent terjed, nem kell hozza anyagi kontaktus) Ha korulotted van az atmoszfera, az segit melegen tartani, mivel jo hoszigetelo, nem engedi, hogy hamar szetsugarozd magadbol.
  • Zsoldos
    #40
    :) csak hulyeskedett. amugy sztem az 1->0 valtas egy 'piciket' durvabb, mint a 3->1.

    Mar csak azert sem, mert egy buvar olyan keveset van lent, akkor nem alkalmazkodik a nagyobb nyomashoz, igy meg a normalis kozegbe ter vissza, megkonnyebbul, nem megterheles lesz neki.

    Ha sokaig nagyon melyen volt es elmarad a dekompresszio akkor meg is halhat szepen. Amugy ezt irtak is, hogy bizonyos ertelemben veszelyesebb, ha csak lassabban csokken a nyomas, mert mig a vakum eseten azonnal kirantja beloled a levegot, folyamatos nyomascsokkenesnel az ember hajlamos visszatartani, es ez szetroncsolja a tudot.
  • Zsoldos
    #39
    Igen, a szarny csak azert van rajtuk, hogy alcazzak ezt a rejtett kepesseguket, falbol csapkodnak fele. Ha letepik a szarnyukat nem is mernek repulni, nehogy lebukjanak. Ez bizonyitja, hogy az antigrav szerv mellett meg nagyon intelligensek is.
  • haxoror
    #38
    Hát nem tudom, ha egy búvár hirtelen feljön kb. 20 méterről akkor a 3 atmoszféra nyomásról érkezik az 1 atmoszférás felszínire vagyis 2 atmoszférával lightosabb környezetbe és nem robban fel míg az űrbe kilökött az 1-ből a nulla atmoszférába kerül ami "csak" 1-el lightosabb

    Persze mivel van már bennem anyag ezért nem vállalok felelőséget a fenntebb írtakért :D
  • flashX
    #37
    Tényleg érdekelne ez a téma engem: hogy akkor most ezeknek a kis dögöknek antigravitációs szervük van?
  • sz4bolcs
    #36
  • Hixer
    #35
    akkora faxság az egész.. ha valaki/valami vákuumba kerül a vérében, sejtjeiben tüdejében lévő oxigén, víz egyéb anyagok a külső nyomás változása miatt SZÉJJELROBBANTJÁK az összes sejtet, hiszen mindegyik sejtben van víz, így azonnal meghal az illető, aki vákuumba kerül. Légy is... Kész, kivéve ha megerősített TITÁN-KITIN ötvözetes boritása van a légynek és graviton-szervecskével lebeg!!
  • sz4bolcs
    #34
    Húha... Erről volt szó egy másik topicban, vagy a New world order-ben, vagy a Holdraszállásos topicban. Jó kis vita volt, hogy hogy is működik egy űrruha, hogy hogyan adja le a hőt, ha megsüti a nap stb... Én nem tudtam konklúziót levonni, mert egyik fél sem volt meggyőzőbb...
    Nekem kevesebbek az ilyen irányú ismereteim, úgyhogy nem is szoktam beleszólni a vitákba, de jó olvasgatni. Csak kár, hogy sokszor nem értem meg egyik ember érvelését, mert olyannal jön, ami számára egyértelmű, nekem meg utána kell járnom, de akkor a vita már egészen máfele jár. Kicsit lassú vagyok.
  • kuncika
    #33
    Hm köszi. Olyan jó, hogy az olyan lusta emberek helyett, mint én, egyesek veszik a fáradtságot és utánaolvasnak. Amúgy a kérdés alapjául egy Csillagkapu rész szolgált, amikor asszem a Jupiter és Szaturnusz között Teal'c és O'neill kilökődött az űrbe, hogy felvegye őket egy tok'ra hajó. Az egyik ismerősöm azt akarta bebizonyítani, hogy ha ez tényleg így lenne, akkor az ember szarrá fagyna pillanatokon belül.

    De ha belegondolunk az űr hőmérséklete nem pontosan megállapított. Ugye majdnem abszolút 0. De mégis, a vákuumban lévő testek nem hűlnek ki olyan gyrosan, mintha mondjuk folyékony nitrogénbe helyeznénk egy tárgyat. Épp ellenkezőleg. A vákuumban nincsenek részecskék, amik melegíthetnének egy testet, de ugyanígy nincsenek olyan részecskék sem, amelyek hőt vonhatnának el egy adott testtől. Ennek ellenére persze a hő egy idő után hősugárzás formájában távozik, de azért lényegesen lassab hülésről van szó. Ti ezt hogy gondoljátok?
  • Zsoldos
    #32
    1966-ban egy nasa-s technikus kerult az ur vakumjaba, egy baleset folytan. 12-15 masodpercig maradt eszmeletenel. A nyomast 30 mp-en belul egyenlitettek ki, minek hatasara visszanyerte az eszmeletet es semmilyen eszlelheto karosodas nem tortent.

    Egy masik ember 2-3 percre kerult vakuumba, nem tudtak ujraeleszteni
  • Zsoldos
    #31
    Hm utanaolvastam, meglepo. Kb 90 masodpercig eled tul a vakuumot, ebbol nagyjabol 10 mp-ig vagy eszmeletednel. Nem robbansz fel. A keringes megszunik. A tudobol robbanasszeruen tavozik a levego, es folyadek, ezutan folyadek tovabbra is szivarog. Ha a fent emlitett ido letelik, leall a sziv, es ezutan mar nem lehet ujrainditani sem.

    Ha tuleli az egyed, eleg rossz borben lesz, sulyos lataszavarokkal, de ezt gyors felepules koveti.
  • Gorvik #30
    miva', antigrav meghajtással rendelkező legyet fejlesztettek ki?
    Akko minek csapkodja a szárnyát? Biztos elhessegeti a gravitációt...
  • Zsoldos
    #29
    Mintha ugy olvastam volna, par mp -ig (5-10?) tul is lehet elni a vakuumot. Hogy robbanni robban-e azt nem tudom (bar a tippem az elobb emlitett info miatt az, hogy nem).

    Par mp alatt nem fagy meg az fix, meg urben sem (felteszem arra gondoltal..)
  • kuncika
    #28
    Nah igen lenne még egy ide kapcsolódó kérdésem. Mi történik egy olyan emberrel, akit közvetlenül kidobunk a vákkumba? Felrobbanak a szemgolyói meg a belei a nyomástól?

    Vagy pár másodperc alatt megfagy? Válaszoljatok légyszi mert ezt a kísérletet nem tudom a gyakorlatban elvégezni sajnos.
  • phalanx
    #27
    vákumban nehezen repül egy légy (vagy méh) akár egy másidpercig is, ugyanis a belső nyomás rögtön szétpukkasztaná...
  • haxoror
    #26
    Az nem méh volt hanem borg, én is láttam a startrekben ;)
  • Zsoldos
    #25
    Kicsoda? En csak magamban beszeltem.
  • N1ggA
    #24
    Szar volt a műszer amivel csináltad, és nem volt vákum.
  • Lacee
    #23
    milyen igaz ;)
  • tigeroo
    #22
    Chill the Fuck Off!%
    ű csak viccelt
  • tigeroo
    #21
    az nem inkább egy krumpli?:S
  • rezsofiz
    #20
    lol?
  • [NST]Cifu
    #19
    Vákumban örvény?
  • maozedong
    #18
    méh kísérletről olvastam anno énis, vmilyen különleges örvény volt a rejtély kulcsa
  • kuncika
    #17
    Ne baszogassátok már egymást. Akinek nem tetszik menjen el. It's that simple.
  • Taranov
    #16
    Dehogynem, de az mégiscsak más :D
  • PLackó
    #15
    te meg menj vissza az ovodába idióta..
  • maozedong
    #14
    Egely írt róla, aszem..
  • cyrus #13
    naaa.... hagyjad már bazmeg... attól hogy te képtelen vagy felfogni a dolgokat még ne alázz le másokat bazeg.

    más kérdés hogy ez az első topik az elműlt hónapban ami gondolkodásra késztetett, akármilyen fasságnak hangzik.
    jobb mintha valameik fasz megnyitná az ötezredik GTA-SA topikot.
  • hgerg
    #12
    sok . IQ padlon .
    Uncsi
    Mennyel vissza az antigravitacios talicskadba .
    Annyi eszed sincs mint egy doglott hintalonak!
  • hgerg
    #11
  • Zsoldos
    #10
    Hat ha lenne valosagalapja, akkor nem csak a blikkben lehetne errol olvasni, hanem reprodukalhato lenne a kiserlet es dulna a szenzacio, potyogna a nobel. Nomeg mar reg kitenyesztettek volna az orias mutans transport urlegyeket, hogy epithessek a holdbazist :)
  • kuncika
    #9
    Állatkínzás? Az állatkínzás az, amikor a majmokat egész életükben egy ketrecben tartják, hogy majd lecsapolják a veséjüket, és olyan folyadékot csináljanak belőle, amitől feláll a kínai gecik farka. A majmok idegrendszere pedig kicsit fejlettebb, mint a legyeké.

    Na de nem ez a lényeg. Tényleg állatkínzás. De hol lennénk ma állatkínzás nélkül? Amúgy csak mondom, hogy a nácik orvoskísérletei nélkül a mai orvostudomány nem itt tartana. Ennek ellenére a nácik szarládák voltak, nyilvánvaló. De a fejlődés követel áldozatokat. Csak nem mindegy hogy egy légyről, vagy pedig egy népről van szó.
  • blackgamer
    #8
    banner-nak?

    üvegkockába nyomott legyet már láttam
  • Match
    #7
    bazdmeg te egy legyet sem csapsz le?

    lehet hogy én állatkinzó vagyok de te akkor nem vagy normális...
  • Taranov
    #6
    Ez állatkínzás! Le kéne csukni a kísérlet végrehajtóját!
  • kuncika
    #5
    Antigravitációs szerv? Ez kicsit vadul hangzik. Na a legközelebb erre járó moderátor nyugodtan törölheti a topikot.