5177
\"A repülés: álmunk, szerelmünk, életünk, emlékünk.\"


\"Mindannyiunk




Vitorlázó repüléssel foglalkozó oldalak:


Vitorlázórepülés.hu | Magyar Vitorlázórepülő Szövetség (MVSZ) | Magyar Repülő Szövetség (MRSZ) | Vitorlázórepülés.lap.hu


Hungarian Gliders | Horváth Balázs honlapja | SailPlaneDirectory | AIRLINERS.NET képek: Glider | Gliding Videos | OLC




A Condor-ról is itt társalgunk.




Közlemény!


A Hungarian Team Magyarország scenery-t készít a Condorhoz. A fejlesztést végigkövethetitek a hivatalos fórumon.
  • Papa01 #4977
    Sziasztok!

    Nem tudjátok hogy a Condor fut a Vista 64 bites (magyar) verzióján?
    A válaszokat előre is köszönöm,
    Papa01
  • Soaringpilot
    #4976
    Köszi, viszont!
  • piratvitorla
    #4975
    Szia

    Nem szoktam fórumozni, máshol se
    csak ezt írtam fel
    köszi ha körbe kérdezed
    az ár irányár
    TVSRE-ben nem vagyok klutag
    most tagság nélkül Jakabon nyomulok (eddig egyszer tudtam kimenni)
    jó repülést
    üdv
  • Soaringpilot
    #4974
    Szia Zsír!:)

    Rég hallottam felőled. Te is megfordulsz erre?:)
    Szemüveg ügybe ha gondolod, körbe kérdezek itt pár embert a Vadkeleten. Lassan jön a nyári tábor, hátha kell valakinek egy jó pilótaszemüveg:)

    Miújság Szandán?:)

    Üdv.: Szatyi
  • piratvitorla
    #4973
    Sziasztok
    Eladó egy Randolph Aviator pilótaszemüveg.Vadiúj, sose használt, még a címke is rajta van. (egy ismerősnek kellett évekkel ezelőtt de nálam maradt)
    52 mm, arany keret, AGX (szürkészöld lencse)
    Irányár: 25000 forint (neten kb 28-ért láttam)

    Sáry Zoltán
    [email protected]
    06-30-239-78-39
    Kecskemét-Szolnok-Bp OK

    üdv
  • Tornyai János
    #4972
    http://www.condorclub.co.za/index.php?option=com_content&view=section&layout=blog&id=5&Itemid=81



    Erre valahogy reagálnunk kellene, még most, amíg nem késő!!!!
  • Tornyai János
    #4971
    Bizony bizony.......
    Azért sem kapsz senkitől serialt, mert azzal tönkre teszed annak a játékát is akitől kaptad. Viszont azt irod hogy neked már van, akkor tudod használni a patcheket.....
  • punkers
    #4970
    nemis akartam én kérni csak patchet akartam letölteni de tényleg nincs fent csak a legujabb.köszi a válaszokat
  • Brian89
    #4969
    hát akkor sajnáljuk...pechedre kevés játék van aminek a gamerei ennyire összetartóak lennének, elég valószínűnek tartom hogy senki nem fog Neked adni nem, hogy saját kódot, de még keresni sem fog segíteni...
    ez nem half life, tessék megvenni!

    ps: mostmár nekem is megy az oldal, fórumon rá is kérdeztek hogy mi a helyzet, válaszok: http://forum.condorsoaring.com/viewtopic.php?t=10248
  • punkers
    #4968
    nemkellet kunyerálni.serial kódot lehet találni néhány oldalon
  • Papirzacsi
    #4967
    Na mivan, sok évnyi megeröltető kunyerálás után sikerült szerezned egyet?

    Nálam ment az oldal 11-kor, és most is. Viszont nincsenek fent régi peccsek, csak a legújabb, bukta.
  • punkers
    #4966
    nem száll el mert 1.1.0ig van serialom.Már régen is játszottam a gameval csak most ujra elővettem...
  • Brian89
    #4965
    a hivatalos oldal tényleg megnyúvadt valamiért...tudtommal máshol nincs fenn patch...eredeti condorod van? ha nem akkor megse próbáld felpatchelni mert elszáll tőle a progi...
  • punkers
    #4964
    Sziasztok!
    Tudna nekem segíteni valaki abban, hogy honnan tudnék leszedni a Condor-hoz patcheket.Jelenleg a hivatalos oldal nem működik.Amugy 1.0.9,1.1.0-ra lenne szükségem.
    Előre is köszi!
  • Brian89
    #4963
    Na mi van emberek???
    mindenki repül?:) 1 hónap post nélkül:(...

    gondolom már mindenki repült azért valamennyit az idén..
    engedelmetekkel megmutatom mit sikerült tegnap:

    http://www.onlinecontest.org/olc-2.0/gliding/flightinfo.html?flightId=129067575

    egyébként nagy idő volt tegnap, 500as..így ezúton gratulálnék Csonka Pistinek aki be is bizonyította h tényleg 500as idő volt tegnap:)))

    http://www.onlinecontest.org/olc-2.0/gliding/flightinfo.html?flightId=132325384
  • Brian89
    #4962
    az biztos h több hasznát fogod venni a fizikának:) igazság szerint a közép infómnak én pl semmi hasznát nem veszem itt, a fizikából viszont pénteken zh:)

    am sztem a legegyszerűbb út egy jó matek emelt meg egy felsőfokú nyelvvizsga lenne...az is jól jön nyíregyre ha tudsz angolul:P
  • DJviolin
    #4961
    Brian! Köszi a segédleteket!

    Azt még nem döntöttem el hogy fizika vagy infó legyen. :) Infó lenne az egyszerűbb út, fizika a nehezebb, de az biztos, hogy később a kifizetődőbb. Infóm középszinten 94%-os lett, az Excelben pár képlet fogott ki rajtam. Nézegettem az előző évi program feladatokat és már nekem is kezd elmenni a kedvem az infó emelttől. Picit olyan IKEA állásinterjú szagúak. :D

    Az előző évi kidolgozott fizika emelt tételeket nem tudjátok, hogy a neten hol lehetne fellelni?
  • Soaringpilot
    #4960
    Én meg másfél éve Nyíregyre járok, és az infónak semmi hasznát nem vettem eddig:) Minden a fizikára épül. Hidd el, jobban jársz vele:DD
  • Soaringpilot
    #4959
    Szerintem meg fizika:DDD
  • Brian89
    #4958
    http://www.eet.bme.hu/~pohl/ C segédlet
    http://bagira.iit.bme.hu/~szebi/ c++ segédlet

    kezd a C nyelvvel a tanulást..a ha nem tanulsz meg objektum orientáltan programozni akkor a cpp lényegében nem nagy változás, de legalább a printf formátumstringjeit meg egyéb c-s marhaságokat akkoris el tudsz vele hagyni...de először tanulj meg C-zni, anélkül a cppből semmit nem fogsz érteni.
  • DJviolin
    #4957
    Ok. :) Időközben megnéztem, nem a Tanuljuk meg a C++-t 24 óra alatt könyv van meg, hanem a Bjarne Stroustrup-os. Nincs meg véletlenül valakinek a Tanuljuk meg a C++-t 24 óra alatt című könyv? :) Vagy melyik C++-os oktató anyagot ajánlanád?
  • Brian89
    #4956
    Pascalt neeee!!!!
    Sose!!!!
    Egy elavult, szar nyelv, teljesen használhatatlan...ÉRETTSÉGIHEZ IS...a mai napig nemtudom hogy lehetne bonyolultabb adatszerkezeteket megvalósítani vele.Gyorsan felejtsd el...Ezenkívül maga a program is olyan, hogy ha írsz valami hibát, lehet az életbe nem jössz rá h mi volt az...ugye nem kell ecsetelni a különbséget egy 2008as microsoft szoftver meg a Pascal 30éves kostrukciója között?
    Nem véletlenül írtam h a c-s vonalat használd, mint mondtam egy éve infóra járok a BME-n úgyhogy ha nem is vagyok profi programozó de ennyire megbízhatsz bennem, nem mondok hülyeségeket:)

    UI:az érettségi forráskódjának kiterjesztése .pas...erősen árulkodik h egy mezei pascal kódról van szó:)
  • DJviolin
    #4955
    Időközben megnéztem az emelt érettségik megoldásaikhoz csatolt forráskódokat. Ha jól látom Delphi-ben írták a forrásokat. Asszem a Delphi a Pascalon alapul. A Pascal mennyire könnyen tanulható nyelv?
  • Soaringpilot
    #4954
    Én sajnos egyiket sem ismerem, Turbo Pascalban programoztam, gimiben ezt erőltették ránk:)
  • DJviolin
    #4953
    Basszuskulcs az Informatikai alapismeretek nevű tantárgy előző érettségijeit töltöttem le. :) Bocs, lámesz vagyok.

    Amúgy ha netán mégis infóra adnám a fejem, akkor a Visual Basic és a C++ közül te melyiket ajánlanád tanulás szempontjából? Tényleg nincs szükségem a későbbiekben profitálható tudásra, csakhogy viszonylag "egyszerű" alkalmazásokat tudjak írni, hogy az érettségin átmenjek. Szívem szerint a C++-t tanulnám, de fontos az idő is, mert bizony közeleg az az októberi érettségi is, de nagyon. C++-ból megvan a Tanuljuk meg... széria könyve, abból szeretnék tanulni, sajnos a Visual basic-est még nem sikerült beszereznem.
  • Soaringpilot
    #4952
    Most néztem meg az októberi infó feladatsort, és őszintén megmondom, nem tudom, milyen megválaszolós kérdésekről beszélsz:) Én csak a szokásos gyakorlati feladatokat látom:)
  • DJviolin
    #4951
    Újra előtúrtam a fizika könyveim nemrég, csak még ezt nem tudtam, hogy fizika, vagy infó legyen. Nekem a matek érettségi nem lett valami jó, szóval asszem ott is érvényes lesz a könyvek előszedése általánostól kezdve...

    Amúgy az infó emeltnél szerinted most is úgy lesz, mint az előző évi októberinél, hogy nem csak feladatok lesznek hanem megválaszolós kérdések is?
  • Soaringpilot
    #4950
    A matek közép rém egyszerű, nekem 98% lett úgy, hogy egy percet nem tanultam rá (értsd szó szerint!) A fizika emelt se nehéz, ha tanulsz rá. Az infó emeltre két évet készültem, mint említettem, és még így is meggyűlt vele a bajom, szóval én mindenképpen a fizikát ajánlanám.
  • DJviolin
    #4949
    Egyenlőre még csak terv. :) Kellene egy középfokú nyelvvizsga, 95-98%-os infó vagy fizika érettségi emelt szinten, és egy 95%-os matek középszinten. Így lenne 460-466 pontom. Elméletben szép, de ennek van két neuralgikus pontja: a matek és az infó/fizika érettségi. :D
  • Soaringpilot
    #4948
    Szia!

    Az az egyszerű kis programocska nem lesz olyan egyszerű:) Olyan marhaságokat ki tudnak találni, hogy csak néztem... A programozáson kívül nekem az összes többi feladat majdnem hibátlan lett, mégis 66%-os lett az egész érettségim... Ha még nem döntötted el, hogy márpedig te infóból szeretnél érettségizni, akkor én a fizikát ajánlom. Egyrészt szerintem könnyebb is (emelt szinten 90%-ot írtam, úgy hogy kb fél év alatt készültem fel magamtól szinte nulláról, programozást meg két évig tanultam a gimiben...), másrészt jobban hasznát fogod venni (Baluxx-tól tudok a tervedről, nem tudom itt publikus-e, szándékosan nem írtam róla:)) Na mindegy, a lényeg, hogy ehhez sokkal jobb lenne a fizika. Egyébként pedig örülök hogy így döntöttél, várunk szeretettel, és sok sikert hozzá!:)

    Üdv.: Szatyi
  • DJviolin
    #4947
    Szia!

    Köszi a választ. A C++ egyértelmű nekem is, hogy legjobb nyelv, csak igazából nekem arra kellene most, hogy annyi tudásom legyen, hogy meg tudjam írni az emelt érettségin azt az egyszerű kis programocskát. :) Először a Visual Basic-re gondoltam, de ha lúd, akkor legyen kövér. :) Megpróbálom a C++-t. :)
  • Brian89
    #4946
    jah és a lényeget elfelejtettem:
    a c++ objektum orientált nyelv, ami kurva jól jön:) majd mikor c-ben írnád az egymásba fésült láncolt listákat akkor rájösz h mennyivel jobb ha van egy class és objektumok:)
  • Brian89
    #4945
    Szia!
    Igen, van programozás...emellé talán power point nincs, de asszem word, excel access meg weblap ott is van, és nehezebb persze mint a közép. Én programozásból a C-t ajánlanám, bár kicsit elfogult vagyok mert lassan 1 éve azt tanulom itt az egyetemen:)
    Sőt, méginkább c++-t...a c-nek vannak szép nagy marhaságai, néhol bonyolultabb mint a c++ és vannak háklis dolgai, ügyesen meg kell vele tanulni bánni:)

    Amúgy mindegyik érettségi elején ottvan h válaszd ki h mibe fogsz programozni, természetesen minden fel van téve a gépre és választhatsz...szépen néznénk ki ha 5 programnyelven kéne tudni programozni egy érettségihez:)
    amúgy megnéztem a szoftverlistát amit adtál: "MS Visual Studio 2008 Professional Edition" Ő lesz a barátod:)
    nagyon jó kis progi, az összes c-s nyelvben(meg még sok minden másban) lehet benne programozni és nagyon jó lehet vele hibákat keresni, debuggolni.Meg ugye van intellisense(felkínálja a lehetőségeidet, sok írást megspórolsz vele stb).
    Rem kielégítő volt a válasz:)

    Laci
  • DJviolin
    #4944
    Tételcímek időközben meglettek. Néhány középszintes kidolgozott tételemet tudom majd használni emelt szinten is a maradékot meg majd összeollózom.
    Amúgy szerintetek melyik programnyelv megtanulásába kezdjek bele? Én a Visual Basic-kel szemezek, mert első látásra könnyebbnek néz ki, mint a C. Aki volt már emeltes vizsgán, az meg tudná mondani, hogy a gépre fel vannak telepítve ezen programozói felületek közül az összes, vagy edig zsákbamacska alapon ott derül ki, hogy melyik programot kell majd használnod programot írni?
  • DJviolin
    #4943
    Sziasztok!

    Szeretnék majd újraérettségizni emelt szinten számtechból. Tudom szemétség, hogy itt lejmolom, de véletlenül nincs meg valakinek Informatikából az emelt szintű kidolgozott szóbeli tételek? :) Továbbá aki érettségizett emelt infóból, az meg tudná mondani, hogy miben tér el a középszintűtől? Úgy hallottam van programozás is, igaz ez?
  • Tornyai János
    #4942
    Létrehoztam egy versenyt Milos 3 térképén csillagtúra szerünen.Minden verseny arról a repülőtérről indul ahol az elöző szám véget ért. Így három scenery-n keresztül Prievidzáról indulva és 10 verseny szám után oda vissza érkezve zárul a verseny.
    Ha valakit értdekel akkor ezen a linken regisztrálhat. 10 verseny nap, 2500 kilométer.
  • Siraly72
    #4940
    az említett embert én is láttam repülni a bordó CORVUS-szal jakabon az air rallyn
    hát elég bátorság vpét tőle amit csinált
    de a gép kibirta és akármikor nyistölte mindig EGY DARABBAN HOZTA LE A GÉPET
    ettöl még a Ő.F gépe lehetett rossz
    de hangsúlyozom nem minde gép szar
  • Siraly72
    #4938
    nem akarom őt hibáztatni,de nem zárhatjuk ki az ő hibázát sem
    tény a géppel voltak problémák
    de nem minden CORVUS-szal
  • Siraly72
    #4934
    ki kényszerítette rá?hogy beleüljön
  • Siraly72
    #4933
    anno szegeden egy szintén nagytudású pilóta ugy szállt le az aszfaltra,hogy 3 szor pattant el a gép ezek után kétszer orfutós talajfogás ,szegény futó persze nembirta kitört
    segédtartó megmozdult ,nagyjábol enyi sérülés lett
    mi volt a pilóta válasza?
    szar a repülő
    elötte már egyszer másik reptéren ugyanezt ejátszotta