5177
\"A repülés: álmunk, szerelmünk, életünk, emlékünk.\"


\"Mindannyiunk




Vitorlázó repüléssel foglalkozó oldalak:


Vitorlázórepülés.hu | Magyar Vitorlázórepülő Szövetség (MVSZ) | Magyar Repülő Szövetség (MRSZ) | Vitorlázórepülés.lap.hu


Hungarian Gliders | Horváth Balázs honlapja | SailPlaneDirectory | AIRLINERS.NET képek: Glider | Gliding Videos | OLC




A Condor-ról is itt társalgunk.




Közlemény!


A Hungarian Team Magyarország scenery-t készít a Condorhoz. A fejlesztést végigkövethetitek a hivatalos fórumon.
  • Baluxx
    #5057
    Nyugtaztam szor, ideje Takinak egy ujabb meglepetest okozni:D.
  • Baluxx
    #5056
    2600.
  • Clidey
    #5055
    És akkor mennyi az emelkedő?! :DDD
  • Soaringpilot
    #5054
    Nekünk 2450 az utazó és kész:DD
  • Clidey
    #5053
    Nagyon jó vidi! ...Mondjuk én 2350-re szoktam leszabályozni utazón... :P
  • Soaringpilot
    #5052
    Ezt most találtam:
    http://www.youtube.com/watch?v=B1yGqux1QGY&feature=channel_page
    Egy iskolakör repülés Z-142-essel a nyíregyi PPL táborban, hajnalban felhőfoszlányok között. Nem fogjátok kitalálni, vajon ki ül a bal oldalon?:DDDD
    Az alatta hallható zene jó választás, különösen a "My finger is on the button" rész lett nagyon jó:) Meg is dícsérem majd az alkotót:DDD
  • Soaringpilot
    #5051
    Délután kettőtől négyig, a szokásos helyen, C épület, "repülős" folyosó, 1-es terem:D
  • Baluxx
    #5050
    A neniked hogylete felol erdeklodnek...:D
    Amugy azert irom ezt, mert meg mindig malmozasra vagyok karhoztatva...angol mikor lesz kedden?
  • Soaringpilot
    #5049
    Na így szokott ez lenni, a két típusból csak a Cessna jött össze, és a 100 órám se lett meg a héten, csak 98. Így tervezzen az ember előre:D
  • Baluxx
    #5048
    Aztat tudom, szor, mivel minden nap latom a fejed Vadkeleten:D
  • Soaringpilot
    #5047
    Én csak a magam nevében tudok nyilatkozni, de én bizony repülök, mostanában nem is keveset. Múlt héten pedig leszakszózott az évfolyam:DD Nincs megállás, holnaptól máris Cessna és Piper típusrepülés, és ha minden igaz, a héten meglesz a 100 órám:)
    Téged meg Üdvözöllek Vadkeleten!:D
  • Baluxx
    #5046
    Baze, mindenki kidolt? Vagy csak en hergelem a papirtigrist, es mindenki repul?
  • Baluxx
    #5045
    Meghalt magyarorszag elso CPL-es papja.
    http://index.hu/kultur/media/2009/08/25/elhunyt_laszlo_atya/

    :(
  • Baluxx
    #5044
    Erosen bazmeg kategoria.
    http://news.bbc.co.uk/2/hi/uk_news/england/northamptonshire/8215889.stm

    Diohejban: az immaron 25. murepulo VB-n (nem airrace, nem kutyavalaga, rendes VB) az amerikai Vicki Cruse csinalta az ismert kotelezo programot, amikor se szo se beszed, fogta magat, es a foldbe csapodott.

    A versenyt felbeszakitottak. 24-en repultek elotte, szokas szerint megint toljak birok a Szuhojokat, Illes Tomi (o van egyedul magyarkent, amik, meg oroszok 8-8 fovel, franciak 9-el, es mindenkinel ott vannak a huzonevek...) 3-al a csaj utan kovetkezett volna. Allitolag jovo heten folytatjak.
  • Clidey
    #5043
    Szó ami szó, benne volt a kezem. :) A következő projekt is ütős lesz, annyit elárulhatok... ;) De az majd csak a télen fog realizálódni.
  • Baluxx
    #5042
    Bar lassan mar maszovletes is lehet...
  • Baluxx
    #5041
    Vagyis te is, na:)
  • Baluxx
    #5040
    Nahat, nem is tudtam, hogy te voltal az elkoveto:)
  • Clidey
    #5039
    " Maleves Poni pedig allatjol nez ki"

    Köszönöm a magam és a többi "szerző" nevében is! :)
  • Baluxx
    #5038
    Nem rossz kepek, latom az ivararany se rossz:D Amugy ezen a felirat mindent visz: LX Inside:D A Maleves Poni pedig allatjol nez ki ezzel a retro festessel.
    (A felirat meg ezen a 326-oson itt es itt priceless:D)
  • Baluxx
    #5037
    Jozsi bacsi temetese augusztus 22-en lesz, 14 orakor Taton.
  • Siraly72
    #5036
    Flatlandcup 2009 Szeged
  • Clidey
    #5035
    R.I.P :(((((((((((((((((((
  • Baluxx
    #5034
    Elnezest, a gepem oraja meg a forumszoft ugy latszik nincs osszhangban, a forumszoft szerint mar hetfo van. Szoval az a tegnap, az inkabb tegnapelott. Augusztus 8, bar sajnos a szomoru tenyen mit sem valtoztat.
  • Baluxx
    #5033
    Sracok, a sok vidamsag mellett, sajnos van egy szomoru hir is. Akik ismerosek LHEM-en, azoknak foleg.
    Tegnap eltavozott koreinkbol Ban Jozsi bacsi, az esztergomiak nagyszeru hangarmestere es oktatoja.

    "...Fiuk! Ne sirjatok! Repuljetek!"
  • Baluxx
    #5032
    Szatyi, ha 3 hetig ugyis pihi van, nezzel rajzfilmeket. :D
    pl. ilyet. (A libikoka benne priceless. De komolyan.)
  • Baluxx
    #5031
    Kosz, azota jelentkezett:)
  • Soaringpilot
    #5030
    Amilyen tempóban most haladunk, sajnos elképzelni nem tudom mikor lesz az éjszakaizás, ugyanis jövő héttől lesz 3 hét szünet, és ha visszajöttünk augusztus végén, még be kell először is fejezni a PPL-t. Utána jönnek a típusátképzések, néhány óra ismétlő és készségfejlesztő gyakorlat, és elvileg még 20 óra VFR útvonal (benne az 540 km-es CPL útvonallal). Szóval az is lehet, hogy november lesz mire elkezdjük az éjszakaizást:( Egyébként azért haladunk most ilyen lassan, mert most sokan vagyunk, minden gépre 3 növendék jut, tavaly csak egy gépre voltak hárman, a többire ketten, ők gyorsabban tudtak haladni. Úgyhogy majd meglátjuk, de az biztos hogy szeptemberben még nem lesz éjszakai.
  • Baluxx
    #5029
    Az agyatlan uzletpolitika nem csak a gomboczabalok kivaltsaga, szor.
  • Baluxx
    #5028
    Szor, akkor mondd meg neki, hogy nezzen man ra az emailjeire:) Meg egyebkent is a nyekedli (kiscessna) csak nem olyan bonyolult, hogy ne lenne ideje megnezni:) (Amugy is 142-esen kezdte o is, ha jok az emlekeim:) )

    Ja, ha Nyiregyre jottok, majd szoljatok nekem is (vagy eleg Szatyinak is), es akkor talan meg velem is talalkozhattok. Ezt vehetitek fenyegetesnek:)
  • lhmc
    #5027
    Baluxx! A Rudi megvan, megcsinálta ő is a típust C-152-esre, és most hatalmasakat repül, repülünk.

    Soaringpilot!
    Köcce az infókat egyeztetük majd a Böszörményi Rolival, vagy a Hansági Győzővel.

    Mindenképp megyünk mi is, sztem nagy buli!
  • Clidey
    #5026
    Semennyibe, ugyanis a tulaj nem adja oda senkinek. Én is csak úgy repültem vele hogy Ő is ott ült mellettem.

    (Mindamellett sajna tényleg sok agyatlan dolgot találnak ki a csehek.........elég tré az üzletpolitikájuk ahhoz képest milyen iszonyat jó gépeket gyárta(ná)nak, ez sajnos tény.......)
  • Baluxx
    #5025
    Hat a gomboczabaloktol kineztem volna... Hm. Es mennyibe faj egy ora fetrenges ama geppel?:)
  • Clidey
    #5024
    Ugyan dehogy! Csak a gép gazdája ilyen pedantériás! :)
  • Baluxx
    #5023
    Ja a szarnycseres+AMU-s 142-est csak a gyarban lehet apoltatni?:D Ejj mekkora biznicmenek ezek a gomboczabalok...
  • Baluxx
    #5022
    Flecsekbol indultam ki bocs:)
  • Clidey
    #5021
    Dehogynem, biztosra veszem hogy adtak hozzá új lapokat, de én még személyesen nem láttam. De most hogy mondod, ha hazajön Otrokovicéből (jelenleg ott 50órás ápolódik :)) meg fogom nézni! Ha érdekel, majd beszámolok róla itt.

    Palibácsitól meg...najah...láttam én már tőle Wilgával (is) érdekes dolgokat... :))))))))

    Mégvalami eszembejutott: Könnyen el bírnám képzelni hogy azt mondta arra a bizonyos bulletinre a magyar hatóság hogy: "A hazai 142-esekbe mennyi az átlag maradék műrep idő? Ja hogy 30-60 óra? Akkor arra a kis időre már mi a f*sznak bulletinozzunk, ne műrepüljenek vele és kész!"
  • Soaringpilot
    #5020
    Az éjszakaizás inkább október-novemberben lesz, ha így haladunk ahogy most. De úgy emlékszem, tavaly is átnyúlt már novemberre.
  • Soaringpilot
    #5019
    Jelentkezem:)

    Ma voltunk LHMC-n az SFO-val touch and go-zni, láttatok?:) Meg volt még az SGN, ők meg is álltak.
  • Baluxx
    #5018
    Hoppa. Akkor ezt tisztazni kell...
    (Jelszo: "Marpedig itt rend lesz! - Mondta a nagymama, es azzal berugta a szart az agy ala.")

    Na varjunk csak, a nagyjavitott SGD-vel nem adtak uj lapokat a legiuzemeltetesi utasitasba? Marmint a 2. fejezetre gondolok:) Ugy a kozepe tajekan...

    Pali bacsi meg nem meglepo...:)