5177
\"A repülés: álmunk, szerelmünk, életünk, emlékünk.\"


\"Mindannyiunk




Vitorlázó repüléssel foglalkozó oldalak:


Vitorlázórepülés.hu | Magyar Vitorlázórepülő Szövetség (MVSZ) | Magyar Repülő Szövetség (MRSZ) | Vitorlázórepülés.lap.hu


Hungarian Gliders | Horváth Balázs honlapja | SailPlaneDirectory | AIRLINERS.NET képek: Glider | Gliding Videos | OLC




A Condor-ról is itt társalgunk.




Közlemény!


A Hungarian Team Magyarország scenery-t készít a Condorhoz. A fejlesztést végigkövethetitek a hivatalos fórumon.
  • Soaringpilot
    #5097
    Aztaaaa... mikor először írtam ide, több mint 5 évvel ezelőtt, még igencsak B vizsga előtt voltam. És 5 évvel fiatalabb, ami ebben a korban még elég soknak számít szerintem, és ez meg is látszik az akkori hozzászólásaimon. Pont a napokban olvasgattam vissza őket, jókat mosolyogtam közben:)
  • Soaringpilot
    #5096
    Garantálok!:)

    Én meg Aztékkal, 3 hete:D CPL/ME-IR:PPP
  • Baluxx
    #5095
    Na, most mar en is leszakszoztam. Z-142-essel. :D
  • Soaringpilot
    #5094
    Gratulálok itt is, Ször!:D Tudsz már ülni?

    Amúgy könnyen át lehet váltani vitorlázó üzemmódba, csak egy kart kell kihúzni olyan 15 centire:)

    Sok SZÉP leszállást!!!(azaz ne olyat, mint kedves barátunk Szoboszlón:DDDDDDDD)
  • GPx8
    #5093
    Az mióta vitorlázógép? :)
  • Baluxx
    #5092
    Na, ma kiengedtek Z-142-essel. Egyedul. AAallllaaaaaat :D
  • Boconadi
    #5091
    Jó napot!

    Tudnátok nekem segíteni abban, hogy a condor miért lép ki magától? Minden hibaüzenet nélkül fogja és leállítja magát :S
  • kissgy
    #5090
    Eladó egy Randolph Aviator napszemüveg. Nem új, de korrekt állapotú. Az USA-ból való, nem itthon vásároltam. A szemüveg szárán gravírozva is és festve is megtalálható a márkajelzés. Mérete: 5 1/2. Mattezüst keret, szürke lencse. Jár hozzá az eredeti bőrtokja és egy törlőkendő is.
    Irányára: 21.000,- HUF, éreklődni lehet a kissgy kukac evatzrt.hu e-mailen, vagy a 30/905-0129 telefonon.
  • kissgy
    #5089
    A szemüveg irányára: 21.000,- HUF, éreklődni lehet a kissgy kukac evatzrt.hu e-mailen, vagy a 30/905-0129 telefonon.
  • kissgy
    #5088
    Eladó egy Randolph Aviator napszemüveg. Nem új, de korrekt állapotú. Az USA-ból való, nem itthon vásároltam. A szemüveg szárán gravírozva is és festve is megtalálható a márkajelzés. Mérete: 5 1/2. Mattezüst keret, szürke lencse. Jár hozzá az eredeti bőrtokja és egy törlőkendő is.
  • Siraly72
    #5087
    Tisztelt sportrepülők!!

    A Szeged MJV Önkormányzata ellen indított, jogalap nélküli gazdagodás címén kért kártérítési perben nagy szükségünk lenne még olyan fotókra, amelyekkel igazolni tudjuk, hogy a félkész hangárt nem kizárólag az egyesület használta azok után, hogy az SZKT átvette egyesületünktől a repülőtér üzemeltetését (2006).
    Kérlek benneteket, hogy ha vannak még olyan felvételeitek, amelyeket nem juttattatok el az egyesületnek, azokat küldjétek meg az egyesület e-mail címére, illetve papír alapú fotók esetén a 6701 Szeged, PF. 1014. címünkre!

    Segítségeteket előre is köszönjük!
  • Brian89
    #5086
    Gondolom ez a két hét ami alatt nem kaptál választ a kérdésedre azt jelzi, hogy itt senki sem tudja mit kéne ezzel kezdeni:) --> www.condorsoaring.com/forum
    1000% hogy segítenek.

    Laci
  • LBALÁZS28
    #5085
    Helló!
    Segítséget szeretnék kérni! A condort most raktam fel és nem látja sem a billentyűzetet sem az egeret csak a joystickot.
    Köszönöm a segítséget Balázs
  • Papa01 #5084
    Értem, köszi szépen a segítséged!
  • Tornyai János
    #5083
    Szia
    Ingen, vagy a D-t vagy 0-át meg kell nyomni, és akkor az összes felirat megszűnik a képen. Fotózáshoz jó, de repülés közben azért hasznos ha látszanak a feliratok.
    Üdv Toto
  • Papa01 #5082
    Sziasztok!

    Ki lehet kapcsolni Condor-ban azt, hogy pl: leoldás, vagy leszállás után sárga színnel kiírja a nevemet?

    Köszönöm a válaszokat!
    Papa01
  • GPx8
    #5081
    Gratulálok, jó lett a film!
    Értékeltem
    BUÉK!
  • Brian89
    #5080
    pontosan, mindenkinek 5m-ekben gazdag új évet kívánok:)

    jah, és így újévre elkészült a klubvideónk is:)

    http://www.youtube.com/watch?v=UKSv91KoWi4

    BUÉK!
  • Soaringpilot
    #5079
    Mindenkinek békés, termikekben, repült időben gazdag boldog újévet kívánok!:)

    Szatyi
  • DJviolin
    #5078
    Balázs, hogy nyúna meg a nyakad. Mikor leszel MSN-en? Kérdezni szeretnék tőled. :)
  • Brian89
    #5077
    Csak azért lett második verzió, mert a klubelnök kifogásolt 1-2 dolgot az elsőben, ezért módosítottam rajta. A nagyvideó becslésem szerint 1 hónap múlva várható...
  • GPx8
    #5076
    Jó lett ez is! Folytatás lesz?
  • Brian89
    #5075
    Köszi:)

    közben itt a V2.0 :D

    http://www.youtube.com/watch?v=TDb6hRbjXu8
  • GPx8
    #5074
    Szuper lett!
    (Adtam rá pontot. )
  • Brian89
    #5073
    jaja grat a 300hoz:)
    le is nyomtál mvkban:)))

    am újabb videót sikerült alkotnom, vessen rá mindenki egy pillantást:)
    http://www.youtube.com/watch?v=3wCPOQzVQAk

    Laci
  • pasquale
    #5072
    Köszi :D
    Igen sajnos a nyáron a Condoros csapatot elhanyagoltam, mindig volt mit csinálnom(többek közt repülnöm :) ) és így semmi infot nem tudtam közölni veletek, sajnálom.
    Volt egy két jó idős nap a nyár folyamán :)
  • Tornyai János
    #5071
    És ezt a Paszuj jól begyakorolta :) Legalább az egyik 300-as IGC-t elküldheted volna
    Gratulálok!!!!
  • GPx8
    #5070
    Opitz Nándor repülőklubban.
  • pasquale
    #5069
    Hol fogsz repülni?
    Amúgy a Condor Hungary-n sok infot megtalálsz.
  • GPx8
    #5068
    Köszönöm a választ!
    (Októbertől kezdem a vitorlázó tanfolyamot és nem akarok "félresiklani" virtuálisan, hogy vmi hülyeséget tanuljak meg... )
  • pasquale
    #5067
    Igen, ezzel lehet a legjobban gyakorolni(virtuálisan) a távrepülést, vontatást, termikelést, "párban repülést".
  • GPx8
    #5066
    Sziasztok!
    Nem akarok offolni, de szerintetek (is) a Condor a legjobb vitorlázó-repülő szimulátor?
  • Soaringpilot
    #5065
    Megjött a motoros szakszóm:D Meglepően gyorsan, 3 hét alatt:P
  • Soaringpilot
    #5064
    A rohanáshoz: 2450-et és 0,72-őt beállítva, termikes időben előfordul, hogy még így is elmegy a sebi 160 alá. A vizsga útvonalamat például úgy repültem, hogy a szívótér 0,5 és 0,9 között folyamatosan változott attól függően, hogy emelésen vagy merülésen mentem át:D
  • Soaringpilot
    #5063
    Én asszem mostmár így fogok 142-essel repülni, elvégre 40 órát repültem ezekkel a számokkal:D
  • Clidey
    #5062
    Számomra érdekes értékek ezek, asszem délután kipróbálom! :)
  • Baluxx
    #5061
    Nyiregyen sincs rohanas, iskolakorozeskor hosszufal buvos szamai a 170, 2450, 0,72.
  • Baluxx
    #5060
    A 0,72-es szivoteret en is eloszor Vadkeleten hallottam, addig es azota sehol.
    Ja meg ilyet, hogy iskolakoron a kompresszor 1 bar alatt korlatlanul uzemeltetheto. Mindenhol mashol kihuzatjak, meg iskolakoron is.
  • Clidey
    #5059
    Így igaz, ahány ház annyi szokás. :)
    Szerintem mi egy kicsit kímélőbb üzemmódban repülünk. Mifelénk az emelkedő az 2500 - 1,0 az utazó pedig 2350 - 0,8. Igaz, nem rohanunk 180-al csak 160-170-el.
    Egyébként most nézem én is a légiüzemit (1980), ott az utazóra maximum 2400-at írnak, igaz 0,92-es szívótér mellett. A 0,72 pedig valóban nem szerepel sehol. :)
  • Soaringpilot
    #5058
    Megerősítem a 2600-at. De ha már itt vagyunk, tisztázzuk teljesen a paramétereket: emelkedő szívótér 1.0 bar, utazó 0.72 bar, iskolakör süllyedő 0.4 bar.:DDD Egyébként szerintem ahány hely, annyiféleképpen oktatják, persze bizonyos határokon belül. A légiüzemben például nem is szerepel 0.72-es szívótér a paramétereknél...