66
  •  eX
    #26
    Ha nem lennének az új játékok árai a fellegekben akkor nem is lenne ennyi illegális letöltés sem másolt játékok!
  • Deniboj
    #25
    De jó lenne az az 5%
  • Tbone
    #24
    A nemet Amazon-on lehet hasznaltan is venni eredeti jatekokat eleg jo aron. Kartyaval lehet fizetni csak, de az Amazon felelosseget vallal a termekekert es ha valami gaz van, ok fizetik vissza a penzt.
  • icespeakyy
    #23
    A PC-guruban régen írták,hogy mire a kiadó/fejlesztő kezébe kerül,kapnak kb. 1000-2000Ft-ot.Mo-n a rohadt vám plusz az ilyen olyan adó megy a játékra...Ezt nem értem ,hogy amikor kinnt voltunk a német rokonainknál,ott minden embernek/gyereknek eredetibe voltak meg a legújabb játékok...és azért mert ott a játékárat hozzá igazították a keresletükhöz...A rokonom 2000 eurót keres és a játék átváltva HUF-ra sem több mint 4-5000,-Ft...Mo-nis egy átlagos ember keres kb. 60-100000,-Ft-ot abból mire kifizeti a rezsit+élelmet+mondjuk egy bérlakást,esetleg ha van autója,az is elvisz pénzt...nem nagyon marad arra pénze,hogy 12000,-ért játékot vegyen
  • Pharaoh
    #22
    Arra azért kiváncsi lennék, hogy a sok lóvéból mennyit kap a fejlesztő. A kiadó lenyulja szerintem a legnagyobb részét.
  • Alfa Of NS
    #21
    Amugy az USA-ban kb 1-2%-a a jatek ara az atlagfizunak, nalunk meg 5-10%...
  • Andris
    #20
    10-15k pénz egy játékért teljesen reális ár! Persze nem a mi szemszögünkből, de akkor is reális. Egy directx-et és .NET-et ismerő programozónak (pláne ha engine programozó) a havi fizetése bőven 1milla felett van. Dolgozik egy játékon 15-20 ilyen ember 2évig... az sok lóvé. És még a kiadónak is kell haszon.
  • Alfa Of NS
    #19
    Lehet hogy a fejlesztok jobban jarnak a warezolassal, mert:

    Warezolas nelkul: megveszi X ember
    Warezolassal : 100X ember jatszik vele, nepszeru lesz es 10X ember veszi meg
  • AtisH
    #18
    Én meg azért nem jáccok eredeti játékkal, mert nincs időm rá. De biztos én is bele vagyok számolva a statiszikájukba mint gazember, mert igenis megvehetném az eredeti játékot és játszhatnék is vele.
  • Black Penguin
    #17
    én vártam legalább 4 évet hogy megvehessem a diablo 2-t mert az kieggel mostvan 4000 körül amit kilehet fizetni...másrész igazat adok mindenkinek hogy minden játék k*rv* drága másrészt legtöbb játék ami új 12 000 nél kezdődik és én ha megistudnám venni végr félév múlva akkorra megmár lejárt lemez a haverok között... amúgy az angol királynő vett egy 512 mb-s mp3 lejátszót és ne mondják hogy nem feketén szerzett mp3 alfogják megtölteni!!! (rádióban halotam)
  • Televan
    #16
    Én két vagy három éves játékokat tudok sajnos csak eredetibe megvenni?
    Nem a szándékom nincs meg a mai játékokhoz, hogy eredetibe vegyem meg,hanem az anyagi lehetőségeim igen korlátozottak.

    És képzeld el azt a kiscsókát, aki az apját ráveszi,hogy vegyék meg azt a játékot 10 ezer forintért, mert ő a tévében látta, hogy milyen jó a demója. Hazamegy, feltelepítí és rájön,hogy ennyi pénzért egy kalap kakit kapott.

    Sajnos a kiadott játékok nagy része ilyen. Unalmas és egyforma.

  • JTBM
    #15
    Sokat dobna a legalításon, ha, mint az USA-ban a megvett szar játékot vissza lehetne vinni a boltba. Én nem merek megvenni semmit, mert a játékok 90%-a selejt és pár órát tölt csak el gépemen. De pl. a Rome Total War-t megvettem és azóta is játszom vele hetente legalább egyszer.

    Szóval RTW szintű játékot kellene csinálni és nem sírni...
  • Csacsis
    #14
    Detto.

    2 hete vettem Heroes3-at, pedig 5 évvel ezelőtt játszottam vele sokat. Dehát ugye akkor "kicsit" drága volt. IGEN! A PÉNZ A GOND, és a GAME MINŐSÉGE!
    Majd akkor szóljanak fel a kalózkodás ellen, ha a gamék megfizethetőek lesznek! Addig ők akarnak kalózkodni rajtunk. De ha nekik ez így jó, akkor áruljanak csak 10k HUFért gamét és sok K HUFért egyéb szoftvereket. EgészségükrE!
    A fejlesztők fesztesége meg messze nem akkora mint azt beállítják. Megnézném én a szoftverek fogyását, ha valamilyen csoda folytán meg tudnák szüntetni a kalózkodást. Szerintem nem nőne nagyon a mostani szinthez képest.
  • icespeakyy
    #13
    Amíg lesz internet, addig lesz Warez is...és az ember inkább letölti a warezt..mondjuk pár száz,vagy ezer forinért minthogy elmenjen a boltba 12000,-Ft-ért megvenni.Hiába volt Starforce védelem pl.: a Toca Race Driver 2-ben azt is feltörték, max 2 hónap alatt.A nagyobb cégek ,mint az EA-nem foglalkozik .holmi kis orosz csapatokkal,pedig megtehetné.Szóval csak úgy nem lennének nagyon másolt/feltört játékok,ha beszüntetnék az EGÉSZ internetet,ami valljuk be nem fog megtörténni SOHA.Ez van ,és ez is lesz...
  • Caro
    #12
    Az se lenne jó, ha minden 1000 Ft körül lenne.
    Mert akkor mindent megvennék :D
  • vincuska
    #11
    ... es amig 4-5ezer forintert megveszed az atlanti oceanon tul a jatekot, addig nalunk 7-8 ezret elkernek erte. Persze mi gazdag orszag vagyunk. Arrol nem is beszelve, hogy az uj jatekokat nalunk arany aron adjak...

    Megveszed a jatekot amit erteknek tartasz, de az atlag jatekot elkerem valakitol, kiprobalom, es abban a pillanatban elfelejtem. mert semmi maradando erteke nincs :-o

    SZOVAL OLCSOBB GAMET ADJATOK!!! ;-)
  • rorr
    #10
    20 éve is volt warez!Olyan játékokat kell írni amit amúgy is megvenne az ember!Emlékszem Én már 1988-ban is megvettem eredetiben az Impossible mission 2 című játékot és nem bántam meg.Az elmúlt 2-3 évben is tudnék mondani olyan játékokat amit megvettem mert megérdemelték ,hogy megvegyem!Ha felmérnék a piacot a kedves játékcégek rájönnének ,hogy magyarországon nem 12000 forintért kellene árulni egy játékot legyen az pc,ps2,x box hanem piacképesebb árat kellene találni...
  • haxoror
    #9
    Ha várok egy játékot akkor az warezon hamarabb fennt lesz mint ahogy megjelenne a bolt polcain tehát letöltöm (egyfajta ingyenes demo-ként fogom föl) ha bejön akkor előbb-utóbb MEG IS VESZEM mert egyszerűbb origival játszani online mint szarozni a krekkes szerverekkel, offline játékokat (pl. Morrowind, Fallout széria stb. szintén megveszem attól függetlenül hogy a célnak a krekkes is megfelelne de ezek a gamék MEGÉRDEMLIK)
    Viszont mindenfajta szar hulladék játékra ami egy napig sincs a gépemen nem vagyok hajlandó pénzt költeni és ahogy előttem is írták ez nem kiesett jövedelem a készítőknek, ráadásul ha az lenne akkor se érdekelne, NEM SZART KELL GYÁRTANI és akkor lesz bevétel is.
  • Qukker
    #8
    "A felmérésben a pénzt jelölték meg legfőbb okként, azonban a helyzet közel sem ilyen egyszerű, nem feltétlenül a magas keresetűek kalózkodnak a legkevésbé, és a tizenévesek sem mind taktikus vásárlók, akik azért kalózkodnak, hogy pénzüket más szórakozási formákra tudják fordítani."

    No persze... múltkor a verebes Tescoban már 17.500-ért is láttam játékot (a nevére nem emlékszem, sorry). Egy átlag magyar fiatalnak bőven nincs ennyi zsebpénze/pénze a havi szórakozásra. És akkor gyűjtögesse az ember hónapokig a pénzt mikorára megveszi a játékot, és esetleg még az is előfordulhat, hogy nem jön be neki... Ilyen körülmények közt csodálják, hogy virágzik a kalózkodás?
  • zsolltikka
    #7
    Csatlakozom. Nem fogják fel, sem a játékkiadók, sem a zeneműkiadók, hogy tulajdonképpen csak válogatásról van szó.
    Ráadásul akinek teccik egy zenekar, és nem futja, vagy nem tartja reálisnak az 5000-6000 HUF-os CD árakat, az is hozzáférhet.
    A fellépésre úgy is elmegy, ha teccik amit hallott, ott meg már tejel (jegy, ruhatár, evés-ivás)
    És valljuk be, ha egy gamernek tényleg teccik a stuff, akkor inkább megveszi, már csak az online jáccás miatt is (meg kapunk hozzá ekszörszájz búkot is).
    Fejlesztés-marketing (40-60%) ->meine meinung nach<-
  • Tbone
    #6
    En is vettem mar jatekokat, de csak olyanokat, amit tenyleg erdemesnek tartottam ra.
    Viszont a kiadokat is meg lehet erteni valahol (nem mintha sajnalnam oket). Egy csomo penzt fektetnek (elore) egy egy jatek elkeszitesebe, amit utana szeretnenek viszontlatni plusz valamifele profitot is. Lehetoleg minel tobbet. Viszont az a verlazito szerintem, hogy annyira nem akarnak kockazatot vallani, hogy csomo unalmas, jol bevalt sablonokra epitkezo programokat adnak csak ki. Ezzel olik meg a jatekipart. Nem mernek, vagy csak nagyon ritkan, bevallalni egy-egy bizonytalannak latszo projektet.

    Azert azt megneznem, mi az aranya egy jatek piacradobasanal a fejlesztesi es a marketing koltsegek aranyanak.
  • blackeagle
    #5
    Egyetértek. Miből gondolja a barom ,hogy meg is venném ? Anno még mikor játszottam tucatjával néztem meg programokat ,amik 10 percig nem voltak a gépen ,annyira szinvonaltalanok. Ezeket mind nem venném meg soha. Persze a nagyok mint warcraft2 -3 , starcraft ,diablo ,stb.. Azok igen .
  • Mike at home
    #4
    ezek szerint nem csak mi toltunk le mindent, hanem a nalunk gazdagabbak is
  • ddfg
    #3
    Hat, orok klasszikusok nekem is megvannak: StarCraft, DiabloII, HalfLife. Meglenne a Quake III is, de mar nem aruljak :((( Meglatasom szerint, ha nem 10-15 ezer lenne egy uj jatek, sokkal tobben megvennek. Ez kicsit hasonlit a zene kiadok mohosagahoz, ok is rogton akarnak nagy bevetelt.
  • Picivizipaci
    #2
    Én is + vettem a BF1942-t, a HL-t + a HL2-t amivel játszom az legyen legáll de van egy csomó vacak amit letöltöttem nem tetszett, és nem is vettem meg.
  • Laci73
    #1
    "...a felmérés összegzése szerint a kalózkodás több mint 2 milliárd font (kb. 740 milliárd Ft) kiesését jelent a játékfejlesztőknek"

    Ahogy a cikk végén a szerző is rámutat: A felmérés nem veszi figyelembe, hogy az illegálisan letöltött/másolt játékok többségét egyáltalán nem vásárolnák meg ( a többnyire igen fiatal, tehát nem is potenciális vásárlónak számító) felhasználók, még a gazdagabb országokban sem. Szintén nem kerül figyelembevételre, hogy sok felhasználó megvásárolja egy idő elteltével kedvenc játékát.