1926
  • [Jakuza]
    #726
    Nem is az elso par kort nezem, hanem vegig.
    De mar kulonben az elso kortol kezdve lassan ment, sot ott akkor ment a leglassabban az elso 10 korben. Tehat egyaltalan nem ment gyors kort, hiszen mar a legelso kortol fogva folyamatosan elozte le mindenki.
    Es vegig gyorsabb volt a motorja Luthinel es Lainal is a celegyenes vegen, ahol kivolt szaradva a palya, nem csak a futam elejen hanem vegig az egesz verseny folyaman.
    Mint mar mondtam szerintem siman elgumizta magat ennyi a tortenet.
    Minden ezt tamasztja ala.A gyorsulasa egyenletes volt vegig, nem voltak nagy ingadozasok, ami a melegedo hutovizre utalna.
  • nick név
    #725
    az elso par kort ne nezd, Lai Luthi és Talma is 1.50 felett ment az elsö 3 körben

    igen gyorsabb volt mint Luthi 0.3km/h-val, és köre utana vissza is esett a sebessége, tudott menni 1-2-3 gyorsabb kört, de a helyezése is mutatja lassabban ment, mint a tobbiek

    de miert szerinted akkor miert ment lassabban, ha nem a vizpumpa vagy ragaszto miatt?
  • [Jakuza]
    #724
    Onnan hogy a vegere 2mp-vel gyorsabb koroket ment mint az elejen.Mivel en a verseny alatt a Live Timinget is mindig nezem a motorgp oldalon, szoval ezt buktad.
    Elso korben kozel 1,49-et a vegere 1,47-et.

    Raadasul ott van a motorgp.com hivatalos oldal altal mert legnagyobb sebessegek is.
    Gyorsabb volt mint Luthi es gyorsabb volt mint Lai es meg sorolhatnek egy-par elotte vegzett versenyzot.Es dokumentalva is van ez meg a masik topicba is ott a hivatalos dokumentum errol.
    A melegedes miatt ertsd mar meg, hogy lassitanaod kell mert ohatatlanul felforr a viz, vagy beall a dugattyu a nem megfelelo hutes miatt.
    Latom meg egyszer sem ultel olyan autoban, vagy motoron ahol valami gaz volt a vizpumpaval.
    A viz elkezd eloszor a megengedett homerseklett fole melegedni, (itt bizony nincs holtpont, hogy megall folott 5C fokkal) aztan szepen felforr a viz.
    Az az egyetlen vedelem van ellene motornal, ha lelassitasz mig visszahul a motor es utana megint tudod kicsit jobban tolni neki, de miutan megint elkezd tulmelegedni a viz megint lekell lassitani, de akkor meg mindig ott a veszely, hogy beall a dugattyu es ehhez megcsak nem is kell a hutoviznek felforrnia.
  • DJ Bee18
    #723
    honnan veszed hogy gyorsult??

    Talmácsi Gábor: ,,Eltört a vízpumpa lapátja, és emiatt nem forgott a víz és egyre jobban felmelegedett, ami nagyon legyengítette a teljesítményt."

    Csak melegedett, nem forrt.
  • [Jakuza]
    #722
    Jaj nem kell a felrebeszeles.
    Ezt a vezetok nyilatkoztak.
    Aztan erdekesen megvaltozott a nyilatkozat, eltort vizpumpara.
    De tudod mit legyen igazad, hogy eltort a vizxpumpaja, csak az a baj, hogy kozben a helyezeteknel gyorsabban ment a motorja a szaraz reszeken.
    Johetsz megmagyarazni, miert gyorsabb egy motor rossz hutessel, raadasul azt is megmagyarazhatod, hogy lehet az, hogy pl az elso helyezett es a 3. helyezet motorja is lassabb volt ezeken a reszeken.
    Biztos az o vizpumpajuk is elvolt torve, ha lassabbak voltak a szaraz egyenesekben a Talmacsi motorjanal.
  • DJ Bee18
    #721
    nem én személyeskedek, meg debilezem le a másikat ha valaki mást ír mint én. Ráadásul érdekes, hogy mindig többen vannak azok, akik nem értenek veled egyet. Vagy te egy meg nem értett művész vagy? :DDDD
  • DJ Bee18
    #720
    tessék, de te már a gumiválasztást kritizáltad. És nem is azt mondták, hogy egyáltalán nem volt hűtés, csak egy lapát tört el.
  • [Jakuza]
    #719
    Nos itt a vezetok nyilatkozata.

    ""Nagyon szomorú ez a helyzet, hogy ismét technikai gondok fosztották meg Gábort a jó szerepléstől. Ugyanis az történt, hogy a hűtőről nem lett levéve elég ragasztó szalag (hűvös időben így csökkentik a hűtő hatásfokát), ezáltal a motor vize túlzottan melegedett, és a motor nem tudta leadni az optimális teljesítményét. Persze felmerül a kérdés, kinek a hibája az, hogy ezek a szalagok ottmaradtak..."
  • [Jakuza]
    #718
    Aki egy kicsit is ert a motorokhoz, legyen az auto vagy motor, az tudja, hogy felforro vizzel nem lehet egyre gyorsabban motorozni. Sot, lassulni kell, hogy ne forrjon fel a viz igy ravan az ember kenyszeritve a motor altal a lassitasra.
    Sot nem is lehet a versenyben gyorsabb a motorja, egy olyan versenyzojenel, akinek nincs semmi baja a motorjanak.
    Nos itt minden forditva tortent.
    Csak az elfogultsag miatt nem lehet eszrevenni, hogy itt valami nem stimmel a kifogassal.
    Foleg ugy hogy a vezetok elotte meg egesz mast nyilatkoztak es kirugassal fenyegettek azt aki tul sokragasztot hagyott a motoron.
  • [Jakuza]
    #717
    Oreg jo lernne ha nem egy fajta merlegfgel mernel, majd csak a te velemenyed szent es serthetetlen nem ?
    Ja es udv a levelekhez.
  • DJ Bee18
    #716
    Neked szegeznek egy kellemetlen kérdést, és válasz helyett inkább támadsz. Legyél már objektív
  • nick név
    #715
    talma.hu-n is azt nyilatkozta, hogy a vizpumpa lapatja tort el, valszeg anyaghiba miatt... egyebkent en nem vettem eszre, hogy verseny vegen gyorsult volna, legalabbis jelentosen biztos nem, és nem kotozkodesbol kerdem, de honnan tudod, hogy nem a vizpumpa hibaja volt? olvastad valahol?
  • DJ Bee18
    #714
    Nem ártana változtatni a stílusodon, a te véleményed szent, ha valaki mást mond, azt támadod. BeszélGETő fórum, nem beszélő...
  • Nyiri
    #713
    Irasaidbol latszik, alig vartad, hogy Talmanak szar legyen egy futama es lebaszhasd. Remelem boldog vagy :)
  • [Jakuza]
    #712
    Es te debil ?
  • DJ Bee18
    #711
    de te motorszerelő vagy? :DDD
  • PetruZ
    #710
    Közben olvastam a másik topikot is, köszi...
  • [Jakuza]
    #709
    Petruz, ne legyel mar te is ilyen, ha eltorik a vizpumpa akkor nem gyorsul a verseny vegere senki, sot kiesett volna reg a beallo dugattyu miatt. De mivel a legelejetol kezdve szarul ment (tehat mar ott is jelen kellett lennie a hibanak), akkor 40 perc alatt megfott volna a motor reg.
    Amugyis egy kamu szvsz a hir mert Lai a versenyen csucssebessegre lassabb volt nala, megis 3. lett.
  • PetruZ
    #708
    ...illetve nem tört el, de a hűtéssel voltak komoly gondok.
  • PetruZ
    #707
    Azt olvastam, eltört a vízpumpa, nem volt motorhűtés.
  • JGTC
    #706
    mindjárt jön atelefonos interwiew és elmondja, sajnálom szerencsétlent
    eddig tartotta a frontot a Hondának most meg más learatja a babérokat
  • [Jakuza]
    #705
    17. es orulhet egyaltalan, hogy nem volt meg egy kor mert akkor a 21.
    Hogy gumizhatja el magat igy egy versenyzo.

  • modellmaker
    #704
    Hm. 17. Kíváncsi vagyok mi volt a baj. :/
  • [Jakuza]
    #703
    LOL>
    Toth Imre a 12. korben 1.46.823-as kor.
    Talmacsi 1.47.788.
    Meg a vegen meg Toth Imre is jobb lesz nala.
    Ugyis van jelenleg a ket utolson kivul o a leglassabb az egesz mezonyben.
  • [Jakuza]
    #702
    Mindossze 2mp-vel megy lassabb koroket mint az elotte levok.
    Sot a mogotte levok is mind 0.6-0.7 mp-vel gyorsabban mennek.
    Orulhet ha a vegen a 20. lesz.
  • bigapó
    #701
    az első pár körben jobbnak nézett ki a dolog. most sajna tényleg katasztrófa...
  • [Jakuza]
    #700
    Inkabb ne nezzetek.
    Mert egy katasztrofa.
  • bigapó
    #699
    hú gyerekek, nézzétek, mert iszonyat mi folyik a pályán:)) esnek-kelnek...
  • DJ Bee18
    #698
    Na akkor cseréljétek le végre ezt a köcsög KTM-est :DDD
  • modellmaker
    #697
    Na ez a 4. rajtpozíció nagyon szép! Grat neki!
  • JGTC
    #696
    f@sza
  • modellmaker
    #695
    az új :) kerettel és az aláírással. azért maradt a "talma" feirat is mert csak az aláírással hülyén nézett ki. vélemény?

  • JGTC
    #694
    jó lett én az aláírását tettem volna oda
  • modellmaker
    #693
    ok. majd holnap tosszantok rá vmit.
  • Amse
    #692
    nem rossz...
    mondjuk egy 1xű keretet dobkatnál még rá
  • modellmaker
    #691
    Na nekem ezt sikerült alkotnom. Nem olyan mint szerettem volna de egyenlőre csak ilyet tudok. Majd mondjatok véleményt meg döntsétek el bekerülhet-e a mostani helyére.

  • modellmaker
    #690
    Van egy kis gondom a saját ötletemmel de megoldom. :D mármint nem biztos hogy meg tom valósítani. :/
  • JGTC
    #689
    THX! király lenne! remélem nem csak nekem szúrja a szemem...
  • modellmaker
    #688
    Este csinálok belőle vmit.
  • JGTC
    #687
    Ha ezek után 125-250ben nem a Humangest csapat kapja a legtöbb gyári támogatást akkor valami gond van a Hondánál. Szinte mindkét kategóriában ez a csapat hozza a pontokat!