1926
  • Landren
    #1846
    Gratta az újabb pontszerzéshez!
  • Landren
    #1845
    cikk Stefano Favaroról
  • Totti5
    #1844
    Pontosan.
  • Landren
    #1843
    azért ez megint egy csalódás számomra :(
    a motort megszokta kb. 2 verseny alatt, de azóta én semmiféle fejlődést nem látok. :(

    lehet mondani, hogy majd, majd... de ennél a csapatnál, és ezzel a motorral nem fog eredményt elérni szerintem.

    és igen, Talam bizónyított már 125cc-ben, ez senki nem vitathatja!
    250 ben az egyik legjobb motoron ült, de ott már annyira nem villogott, viszont a 4-5-6 hely reálisnak tűnt.
    125cc és a 250cc közt is van már különbség, de az még messze nem a GP.

    én a SAJÁT szemszögemből nézve továbbra is rossz döntésnek tartom a GP, mert egyrészt izgalomra esély sincs Talma esetében, másrészt egyáltalán nem is mutatják Talmát, kb. mintha ott se lenne.

    nem a saját szemszögemből nézve pedig a GP-ben nem az utolsókat ültetik át jó csapathoz jó motorra, hanem a 250-ből az 1.2.3. emberekből válogatnak.


    annak azért kifejezetten örülök, vannak akik hiszenek még Talma GP sikerében, remélem nekik lesz igazuk!
  • Landren
    #1842
    Rossi volt a leggyorsabb, Talmácsi a leglassabb a doningtoni időmérőn

    Az olasz Valentino Rossi volt a leggyorsabb a gyorsaságimotoros-világbajnokság királykategóriájának időmérő edzésén Doningtonban, a Brit Nagydíjon, így a világbajnok indulhat az élről a vasárnapi futamon. Talmácsi Gábor az utolsó, 17. helyről rajtolhat.


    Már az időmérő edzés elején aktivizálta magát az összes versenyző, szinte az egész mezőny értékelhető kört futott az első tíz percben. Casey Stoner 1:28.909-cel sokáig vezetett, míg Talmácsi Gábornak 1:31.253 volt a legjobb eredménye, amelyen jó ideig nem is tudott javítani.

    Az edzés felénél a jó formában lévő Jorge Lorenzo állt az élre. Stoner nem sokkal később elesett – másodszor a nap során –, és jó húsz perc kellett számára, míg a tartalékmotorral ismét körözhetett. Egy alkalommal Talmácsi is kicsúszott, de sem neki, sem motorjának nem eset különösebb baja, és a „motorja nyergében” folytatta az edzést.

    Negyedóra volt hátra még a leintésig, amikor Dani Pedrosa mintegy fél másodpercet vert honfitársára, miután mindegyik szektorban ő volt a legjobb, így átvette a vezetést, ám Lorenzo nem sokáig hagyta válasz nélkül az időeredményét, és két perccel később hajszálnyival, de visszavette az első helyet.

    A világbajnoki címvédő Valentino Rossi eközben folyamatosan faragott az idején, és az időmérő táblázaton egészen a 3. pozícióig zárkózott fel, sőt a legjobbkor 1:28.116-tal a pole pozíciót is megszerezte. Pedrosa szintén javítani tudott még, Rossinál viszont nem volt gyorsabb, így vasárnap a második helyről indulhat.

    Talmácsi Gábor 21 teljesített köre közül az 1:31.193-as idejű volt a legjobb, és ezzel az utolsó, 17. helyről startolhat majd.

    MOTOGP
    BRIT NAGYDÍJ, IDŐMÉRŐ EDZÉS 1. Valentino Rossi olasz Yamaha 1:28.116
    2. Dani Pedrosa spanyol Honda 1:28.211 0.095
    3. Jorge Lorenzo spanyol Yamaha 1:28.402 0.286
    4. Casey Stoner ausztrál Ducati 1:28.446 0.330
    5. Andrea Dovizioso olasz Honda 1:28.778 0.662
    6. Colin Edwards amerikai Yamaha 1:28.865 0.749
    7. Marco Melandri olasz Kawasaki 1:29.065 0.949
    8. Toni Elias spanyol Honda 1:29.175 1.059
    9. James Toseland brit Yamaha 1:29.270 1.154
    10. Randy De Puniet francia Honda 1:29.434 1.318
    11. Mika Kallio finn Ducati 1:29.599 1.483
    12. Alex De Angelis San Marinó-i Honda 1:29.600 1.484
    13. Chris Vermeulen ausztrál Suzuki 1:30.098 1.982
    14. Loris Capirossi olasz Suzuki 1:30.153 2.037
    15. Nicky Hayden amerikai Ducati 1:30.268 2.152
    16. Niccolo Canepa olasz Ducati 1:30.572 2.456
    17. Talmácsi Gábor magyar Honda 1:31.193 3.077
  • Lteebee
    #1841
    Pénzért bevásárolja magát és előtte nem bizonyít semmit?
    Egy VB-cím, egy 3. hely, meg mittomén mi az nem bizonyíték?
  • desigo
    #1840
    Talmácsi nagyot javult
  • Black Ghost
    #1839
    Ne vészmadárkodj már.

    A digók meg fogják be oszt tömjék a spagettit.
  • bandita84
    #1838
    Azért elég érdekes, hogy Talma menedzsmentje megígérte a MOL-nak, hogy 5 futam után benne lesz az első 5-ben. Ez egyenlőre fényévnyi távolságra van a valóságtól. Talmának nagyon rossz a híre a külföldi, de mindenek előtt az olasz sajtóban, és egyenlőre nem bizonyított kategóriájában sem. Nem szeretik az olaszok, ha valaki pénzért bevásárolja magát és nem bizonyít előtte. Viszont úgy tűnik mégis két motorral fog versenyezni, miután „anyagi okokra hivatkozva megváltak japán csapattársától”, és így sikerült Talmácsinak a tartalék motort intézni. Csak ne hogy még egy Baumgartnert neveljünk, én szóltam!
  • Lteebee
    #1837
    Szvsz soha nem járhat úgy, mint Baumgartner.
    Mert Talma egy jegyzett, elismert világbajnok és mert vannak igazi szponzorai, pl. ha töri a mocit, nem neki kell kifizetnie, stb.
  • bandita84
    #1836
    Szerintem érdemes elgondolkodnunk azért a tegnapi futamon. Talma ismét bebizonyította, hogy nem volt jó döntés váltani, sem a menedzsmentje részéről szerződést bontani 2 év után az Aspar Team-mel. A Grupo Milton és a Logistic Land-el kibővülő szponzori háttér kellett volna a sikerhez, már csak azért is, mert ebben a kategóriában elengedhetetlen – sőt kötelező-, hogy két motorral versenyezzen. A 125cc-seknél előnyt élvezett volna a 2 motorjával ha kivárja, mert abban a kategóriában nem sokan indultak ilyen előnnyel, de a MotoGP-ben esélye nincsen jelenleg. Természetesen nem az ő hibája, hogy olyan kategóriában versenyez, amihez semmi köze, ez véleményem szerint a menedzsmentje nagy tévedése. Talmácsi pedig a rossz döntésük miatt majd úgy jár mint Baumgartner a Forma1-ben…
    De jó hír –biztos forrásból tudom-, hogy idén elindul a Balatonring építése, ami Talmának és az egész motorsportnak hatalmas lökés lett volna.

  • Lteebee
    #1835
    37 év után az első magyar motogp pont!

    És ez csak jobb lesz!

    Hajrá!
  • Totti5
    #1834
    inkább nézném a 250be harcolni az élmezőnyel... miért szakad le a verseny felétől, elfogy a gumi vagy elfárad?
  • JGTC
    #1833
    Én is azt hittem, hogy legalább Canepat tartani tudja, ha ez így lesz a jövőben is akkor gáz van.
  • Black Ghost
    #1832
    Végig ment és pontot szerzett, elég ez. :D
  • Landren
    #1831
    hmmm, azért bíztam benne, hogy legalább nem körözik le. :(
  • Landren
    #1830
    Talmácsi Gábor a második helyen is állt, de végül csak a 17. lett

    A gyorsaságimotoros-világbajnokság Német Nagydíjának első szabadedzésén a királykategóriában szereplő Talmácsi Gábor fél óra elteltével az amerikai Nicky Hayden mögött a második helyen állt, de végül csak a 17. lett. A leggyorsabb az ausztrál Casey Stoner volt.


    A Német Nagydíj első szabadedzése a királykategóriában nedves pályán kezdődött, miután a nyolcadliteresek tréningjén még végig esett az eső.

    Talmácsi Gábor fél óra elteltével ment egy olyan időt, amellyel 2006 amerikai világbajnoka, Nicky Hayden (Ducati) mögött a második helyen állt.

    Később, ahogy száradt a pálya, úgy értek el egyre jobb időket a többiek, így Talmácsi fokozatosan hátrébb csúszott.

    Nemcsak Talma, hanem Hayden is hátrébb került, és előbb az olasz Valentino Rossi (Yamaha), majd a spanyol Jorge Lorenzo (Yamaha) vette át a vezetést.

    Öt perccel az edzés vége előtt az ausztrál Chris Vermeulen (Suzuki) hozta a frászt mindenkire azzal, hogy elesett, de nem csúszott ki, mint a motorja, hanem ott maradt a pályán, veszélyes helyen – viszont szerencsére sikerült lesántikálnia.

    A tréning hajrájában még többször változott az állás. Talmácsi végül a 17. helyen fejezte be a gyakorlást, míg a leggyorsabb kört az ausztrál Casey Stoner érte el. A második legjobb eredményt végül a spanyol Dani Pedrosa (Honda) motorozta, míg a harmadik Rossi lett.

    A nyolcadliteresek első szabadedzésén az Apriliával versenyző spanyol Julián Simón bizonyult a leggyorsabbnak.

    A negyedlitereseknél a spanyol Héctor Barberá érte el a legjobb időt, mögötte az olasz Marco Simoncelli és a szintén olasz Mattia Pasini végzett. Tóth Imre az 19. helyen zárt, míg az egy hónapja kéztörést szenvedő Németh Balázst helyettesítő spanyol Aleix Espargaró a 8. lett.

    MOTOGP
    NÉMET NAGYDÍJ, ELSŐ SZABADEDZÉS
    1. Casey STONER ausztrál Ducati 1'22.779 278.350
    2. Dani PEDROSA spanyol Honda 1'23.034 281.250 0.255
    3. Valentino ROSSI olasz Yamaha 1'23.088 276.073 0.309
    4. Randy DE PUNIET francia Honda 1'23.133 275.019 0.354
    5. Alex DE ANGELIS San Marinó-i Honda 1'23.282 274.739 0.503
    6. Colin EDWARDS amerikai Yamaha 1'23.295 271.016 0.516
    7. Toni ELIAS spanyol Honda 1'23.351 274.459 0.572
    8. Nicky HAYDEN amerikai Ducati 1'23.367 273.003 0.588
    9. Andrea DOVIZIOSO olasz Honda 1'23.370 275.580 0.591
    10. Marco MELANDRI olasz Kawasaki 1'23.466 276.003 0.687
    11. Jorge LORENZO spanyol Yamaha 1'23.496 275.089 0.717
    12. Loris CAPIROSSI olasz Suzuki 1'23.705 274.250 0.926
    13. Mika KALLIO finn Ducati 1'24.090 273.486 1.311
    14. James TOSELAND brit Yamaha 1'24.317 272.865 1.538
    15. Niccolo CANEPA olasz Ducati 1'24.908 270.541 2.129
    16. Chris VERMEULEN ausztrál Suzuki 1'25.161 270.337 2.382
    17. TALMÁCSI Gábor magyar Honda 1'25.416 271.561 2.637

  • kuzco007
    #1829
    ezt már tavaly is mondtam haverjaimnak, szép álom, de reméljük végre letesznek valamit, nem csak az asztalra, hanem az aszfaltra is...
  • Totti5
    #1828
    ha ez igaz, akkor ott leszünk, ez nem kérdés:)
  • Landren
    #1827
    A Balatonring kivitelezője elmondta, jövő szeptemberben lesz magyar futam

    A Sávoly mellé tervezett Balatonringet kivitelező Sedesa-csoport elnöke szerint várhatóan 2010 szeptemberének utolsó előtti vasárnapján kerül sor az első gyorsaságimotoros-világbajnoki futamra a pályán.
    2010 szeptemberében hazai környezetben versenyezhet Talmácsi Gábor


    Vicente Cotino Escriva, a kivitelező cégcsoport elnöke az MTI-nek azt is elárulta, hogy eddig hatmilliárd forintot költöttek a beruházásra.

    „A beruházás teljes költsége megközelítőleg kilencvenmillió euró lesz, ebből negyvenmilliót a Magyar Fejlesztési Bank fedez. A hitelfelvétel tárgyalási folyamata jelenleg is zajlik, szeptember 1-re kell aláírni a szerződést – fogalmazott Cotino Escriva. – Eddig mintegy hatmilliárd forintot költöttünk a beruházásra, az első fázison vagyunk túl, és megközelítőleg a munkálatok összességének mintegy tíz százalékát végeztük el.”

    Cotino Escriva kifejtette, hogy a 2007-es világbajnokság utolsó versenyén, a valenciai vb-futamon körvonalazódott a Balatonring megépítésének terve. Eredetileg úgy tervezték, hogy 2009 szeptemberében már megrendezhetik a Magyar Nagydíjat, ám ez végül nem valósult meg.

    „Sajnos a körülmények, a területvásárlás, a különböző engedélyek nem tették lehetővé, hogy már az idén verseny legyen a Balatonringen. Ezért fel kellett függesztenünk az építkezést, így csak egy évvel később kerülhet sor az első vébéfutamra a Baltonringen” – nyilatkozott Escriva.

    A Sedesa elnöke elmondta, hogy a világbajnokság jogtulajdonosa, a Dorna július végén teszi közzé a 2010-es vb menetrendjét, s ebben már pontos dátummal szerepel majd a jövő évi Magyar Nagydíj. Szeptember utolsó előtti vasárnapja 19-ére esik.

    Arra a kérdésre, hogy korábban felvetődött, már jövő tavasszal lehet futam a Sávoly melletti pályán, a Sedesa elnöke így válaszolt: „Lehetőségként a május is szóba került. A Dorna előjegyzésében azonban első futamként mindig is a szeptemberi dátum szerepelt. A projekt megvalósításához legalább tíz-tizenegy hónapra van szükségünk, ezért jövőre csak szeptemberben lehet verseny a Balatonringen. A későbbiekben természetesen majd más időpont is elképzelhető lesz.”

    A szervezők szerint a magyarországi viadalra akár 110-140 ezer néző is ellátogathat a helyszínre, míg a tv-közvetítések által közel kétszáz ország több mint 300 millió háztartásában követhetik nyomon a Balatonringen megrendezendő versenyt, ami erősítheti Magyarország ismertségét a világban és felkeltheti az érdeklődést a külföldi turisták részéről.

    Egy-egy jól sikerült motoros vb-futam kapcsán a résztvevők, a csapattagok és a szurkolók helyszínenként közel 80 millió eurót költenek el, ezért – megfelelő szervezés esetén – az idegenforgalmi bevételek is jelentősen
  • ChuckyHUN
    #1826
    NEmbaj, majd a következő pálya, szurkolni kell, MOST KELL SZURKOLNI!!!!
  • desigo
    #1825
    hát ez szomorú :/
  • Black Ghost
    #1824
    kár érte:(
  • ChuckyHUN
    #1823
    basszameg elesett :(
  • Kit--Kat
    #1822
    Jóhh most ki ad egy névtelen fórumozó szavára?
    Nem ő képviseli az ország véleményét, szóval nyugodtan rá lehet hagyni a dolgait.
  • Lteebee
    #1821
    Azért Baumgartnerhez hasonlítani szvsz finoman fogalmazva is információk hiányára, vagy tudomásul nem vételére utal.
    Zsoltika ugyani soha, semmilyen géposztályban nem szerepelt olyan jól, ami indokolná a királykategóriát.

    Az meg, hogy Puskás, Darnyi, Talmácsi, stb. tehetségét a világ szakértői jobban elismerik, mint magyarul beszélő fórumozók, valaminek az eredménye.
  • ChuckyHUN
    #1820
    thumbs up (Y)

    Peppus, nem értem a problémád sajnos... Egyre javul, nézd már meg, mit vársz tőle?????
  • Black Ghost
    #1819
    Ez a botrány nem az ő botrány, csak sajnos róla szól, ő nem jogász nem manager hanem motoros, egy k*rva jó motoros, 10 millió magyarból az egyetlen (egyenlőre). Várod tőle az épkézláb magyarázatot, de pontosan mit is vársz, leírták neki hogy mit mondhat, de ezért ne őt hibáztasd.

    A másik pedig, utálom hogy mindenki azt mondja hogy a MotoGP-hez nincs elég tapasztalata, basszus 4 éves kora óta motorozik, 800ccm-t nem tapasztalni hanem szokni kell. 28 éves, mikor lépjen ha nem most, tudom a SCOTT nem a legjobb választás és egy jó 250-es szerepléssel talán jobb csapathoz is kerülhetett volna, de nem így lett, ez van ezt kell szeretni.

    "Én inkább drukkolnék egy esélytelen motorral küzdő harcoló Talmának a 250-ben"
    Akkor drukkolj most is, hisz csak a köbcenti változott. Mindenesetre én ugyanúgy fogok neki szurkolni mint ahogy te az elején.
  • Peppus
    #1818
    Nem utálom. Amíg nem volt ez a botrány, én nagy rajongója voltam és alig vártam a futamokat. Akár első volt akár utolsó én ott ugráltam a tv előtt izgalmamban. De valahogy amióta történt ez a "botrány" azóta nemtudok rajongani érte. Egy épkézláb magyarázatot nem adott, csak azt a pár mondatot mondta örökké, amit gondolom leírtak neki papíron, hogy ezt kell mondanod Gabikám. Ez a szánalom szintű MotoGP visszatérés meg nekem elég kiábrándító. Mert oké nemlehet tőle elvárni hogy egyből a legjobb legyen, de már most ilyeneket nyilatkozott, hogy ő már nem menne vissza a 250-be és a 125-be sem, mert ez a neki való géposztály. Na persze ,de nem egy ilyen motorra, és nem ennyi tapasztalattal. Idén tuti utolsó lesz, de ha jövőre is, akkor mit csinál? Én inkább drukkolnék egy esélytelen motorral küzdő harcoló Talmának a 250-ben. Ez olyan Baumgartner féle Királykategóriás szereplés számomra. Remélem tényleg csoda történik, és jövőre ott lesz a középmezőnyben, vagy akár az elsők között, akkor majd írok neki egy bocsánatkérő levelet :D
    Szóval csalódott vagyok kissé :(
  • Black Ghost
    #1817
    Kezdem azt hinni hogy te utálod Talmát.
  • ChuckyHUN
    #1816
    Jólvan okoska, ezt jól megmondtad
  • Peppus
    #1815
    Talma nyilatkozata: "A „dugóhúzó” előtti kanyar elég félelmetes..." :D szerintem egy motoros szótárában nincs olyan, hogy félelem, meg félelmetes.. Meg is szerezte a remek utolsó helyet ismét.
  • JamesRyan
    #1814
    ezért nevezem nagy tehetségnek:
    edzés eredmény
  • Landren
    #1813
    Talmácsi: Legyen más utolsó Amerikában


    Két motorost kell lehagynia a pontszerzéshez a magyar Moto GP-snek, de először fog a sivatagi Laguna Secá-ban, a világ egyik legnehezebb pályáján versenyezni. Péntektől Amerikai Nagydíj.

    Harmadik Moto GP-futamára készül a hétvégén Talmácsi Gábor, de első versenyére a Laguna Seca-i pályán. Az Amerikai Nagydíjon csak a legnagyobb kategória indul, a magyaron kívül a szintén újonc Niccolo Canepa sem járt még itt, Mika Kallio kézsérülés miatt hiányozni fog, Juki Takahasit elküldte a Scot Racing, vagyis akár a pontszerzés sem kizárt. 17-en rajtolnak el a tervek szerint, Talmácsinak két motorost kell lehagynia.


    Pontosan ez a célja, hogy elmozduljon a mezőny végéről: ”Elértem arra a pontra, hogy komolyabban tudjak foglalkozni a beállításokkal, gyorsulni akarok. Az első futamokon annyi volt a cél, hogy ne csináljak butaságot és tanuljak, amennyit csak tudok, de most már előre akarok lépni, átadni másnak az utolsó helyet”.

    A feladat persze nehéz, mert minden kanyar ismeretlen, és Laguna Seca hírhedten kemény.

    ”Sosem voltam még itt, nagyon kíváncsi vagyok. Kérdezgettem a tapasztaltabbakat, mindannyain azt mondják, a hely különlegesen nehéz. Nekem persze egyelőre minden új a Moto GP-ben, úgyhogy hozzá vagyok szokva a kihívásokhoz” – nyilatkozta Talmácsi a crash.net-en.

    A 125-ös exvilágbajnok a GP exbajnokától kért és várhatóan fog tanácsokat kapni. ”Magam próbálok megtanulni sok mindent, aztán bekopogtatok Nicky Hayden lakóbuszába. Azt mondta, szívesen megosztja velem hazai pályájának titkait.”


    Hayden a legjobb választás, 2006-ban világelső volt, abban az évben és előtte nyert Laguna Secában, a mezőnyből ő ismeri legjobban a kritikus pontokat. A leghíresebb közülük a Dugóhúzó, ami egy lejtős s-kanyar, hasonló a világon máshol nincs.

    Kalifornia közepén a környezet is egyedülálló, Laguna Seca egy kősivatag közepén fekszik. Mindig nagyon meleg van, állandóan süt a nap, a hőség a legjobbakat is megviseli.

    Talmácsi az első pénteki szabadedzésen kezdheti a tanulást, ami magyar idő szerint késő este, 11 óra előtt öt perccel kezdődik. Szombaton ilyenkor van az időmérő, vasárnap éjjel 11-kor a futam rajtja.
  • Landren
    #1812
    Kirúgta a Scot Honda Talmácsi japán társát

    Juki Takahasit anyagi okokkal indokolva elküldték, a magyar a Scot Racing egyedüli pilótája. Péntektől két motorja lesz.

    Amint várható volt, szerda este a Scot Racing elbocsátotta Juki Takahasit, Talmácsi Gábor társát az istállótól, így a magyar lesz a továbbiakban az olasz team egyetlen pilótája a Moto GP-ben.

    ”A Hondának és a Scot Racingnek is szomorú hír, de megértjük a csapat nehéz gazdasági helyzetét, ami kényszerhelyzet elé állította vezetőit – kommentálta közleményben Suhej Nakamoto, a versenymotorokat gyártó Honda Racing Company (HRC) alelnöke a történteket. – Takahasi volt az egyetlen japán a Moto GP-ben, természetesen a Honda azt szerette volna, maradjon, de a csapat kinyilvánította, ez lehetetlen, és mi tiszteletben tartjuk a döntést. A Honda a továbbiakban Talmácsi Gábort támogatja a Scot egyedüli pilótájaként.”

    A 24 éves tehetséggel elégedetlenek voltak, de Talmácsi három héttel ezelőtti érkezésekor mégis megpróbálták megtartani. Kiderült, anyagilag nem bírják a két versenyzőt, a magyar helye biztos volt, főleg tehetős szponzora, a MOL, illetve eddigi két futamán mutatott fejlődése miatt.

    Takahasi legjobb rajtpozíciója 10., helyezése 12. volt, összesen 9 pontot szerzett. Többször bukott, Japánban, Barcelonában, Assenben a szabadedzésen, amikor a hátát is nagyon megütötte, lehet, hogy műteni kell.

    Talmácsinak a lépés legfontosabb következménye, hogy a hétvégi Amerikai GP-től kezdve két motorja van, a mérnökök és a szerelők csak vele foglalkoznak.
  • ChuckyHUN
    #1811
    Jó lesz ez :P
  • Landren
    #1810
    Talmácsi utolsó, nagy bukást úszott meg


    Nem javított helyén az időmérőn, de megvolt első necces pillanata és egy másodpercet faragott egyéni csúcsán Talmácsi Gábor az asseni Moto GP-nagydíjon. Valentino Rossi rajtol az élről szombaton.

    19., utolsó helyről indul az asseni MGP-futamon Talmácsi Gábor. Az időmérőn helyezésén nem sikerült javítania, egyéni legjobbján viszont igen, az 1:39.407 azt jelenti, egy másodperccel volt gyorsabb, mint a péntek délelőtti szabadedzésen.

    18. csapattársától, Juki Takahasitól nyolc tizeddel maradt el, az első Valentino Rossitól kevesebb mint 3 és fél másodperccel. Túlesett első igazán nehéz pillanatán is a legnagyobb kategóriában, amikor a leintésnél majdnem összeütközött Alex De Angelisszel.


    Az olasz hirtelen lelassított, mert előtte Loris Capirossi tette ugyanezt, így a magyar a fűre kényszerült, hogy elkerülje a karambolt. Mivel 200 fölött mehetett, necces volt a helyzet, de megúszta, simán visszajött az aszfaltra.

    Assenben szombaton még egy rövid melegítő tréning és a futam van hátra, nem kizárt, hogy esni fog. Ha nem, nagyon szoros verseny várható az élen, Dani Pedrosa, Casey Stoner és a yamahások, Rossi, Jorge Lorenzo és Colin Edwards között.


    A Holland Nagydíj időmérőjének végeredménye

    1. Valentino Rossi Yamaha 1m36.025s

    2. Dani Pedrosa Honda 1m36.110s + 0.085s

    3. Jorge Lorenzo Yamaha 1m36.393s + 0.368s

    4. Casey Stoner Ducati 1m36.633s + 0.608s

    5. Colin Edwards Tech 3 Yamaha 1m36.760s + 0.735s

    6. Loris Capirossi Suzuki 1m36.953s + 0.928s

    7. Chris Vermeulen Suzuki 1m37.194s + 1.169s

    8. Andrea Dovizioso Honda 1m37.237s + 1.212s

    9. James Toseland Tech 3 Yamaha 1m37.323s + 1.298s

    10. Randy de Puniet LCR Honda 1m37.473s + 1.448s

    11. Alex de Angelis Gresini Honda 1m37.637s + 1.612s

    12. Mika Kallio Pramac Ducati 1m37.749s + 1.724s

    13. Nicky Hayden Ducati 1m37.759s + 1.734s

    14. Marco Melandri Hayate Kawasaki 1m37.948s + 1.923s

    15. Toni Elias Gresini Honda 1m38.136s + 2.111s

    16. Sete Gibernau Hernando Ducati 1m38.453s + 2.428s

    17. Niccolo Canepa Pramac Ducati 1m38.605s + 2.580s

    18. Yuki Takahashi Scot Honda 1m38.619s + 2.594s

    19. Talmácsi Gábor Scot Honda 1m39.407s + 3.382s
  • Landren
    #1809
    MOTOGP. A Holland Nagydíj második szabadedzésén a magyar motoros 1:40.338 másodpercet ért el, amivel továbbra is a 19.

    Jorge Lorenzo volt a leggyorsabb, Talmácsi javított az idején
    A gyorsaságimotoros-világbajnokság Holland Nagydíjának második szabadedzésén a királykategóriában a spanyol Jorge Lorenzo volt a leggyorsabb. Talmácsi Gábor javított a tegnapi idején, de így is a 19. helyen végzett. Tóth Imre a 250 kcm-ben a 24. helyen helyen végzett a délelőtti tréningen.

    Talmácsi Gábor tegnap a Holland Nagydíj első szabadedzésén a leggyorsabb körét 1:41.380 másodperc alatt tette meg.

    „Egyelőre az erdőben vagyunk” – foglalta össze a magyar versenyző a holland viadal első napjának történéseit, ami motoros nyelven azt jelenti: nemigen találják a megfelelő beállítást a Hondához.

    Talmácsi azonban már tegnap hangsúlyozta, hogy elemzik az adatokat, és próbálnak javítani, ami részben sikerült is, legalábbis az időeredmény alapján: ma délelőtt 1:40.338 másodpercet ért el. A helyezést tekintve viszont ezúttal is a 19. lett Talma.

    A tréningen fél óra elteltével Jorge Lorenzo (Yamaha), Casey Stoner (Ducati), Valentino Rossi (Yamaha) volt a sorrend, ám később Colin Edwards (Yamaha) feljött a második helyre, míg Stoner az élre állt.

    Nem ez volt azonban az egyetlen fordulat, ugyanis a hajrában Lorenzo 1:37-en belülre került, és ez rajta kívül senkinek sem sikerült, így a spanyol zárt az első helyen. A második legjobb időt végül az ausztrál Stoner motorozta, míg a harmadik pozícióba az olasz Andrea Dovizioso jött fel.

    A tegnapi leggyorsabb, a francia Randy De Puniet ezúttal csak a 12. lett, míg a világbajnoki címvédő olasz negyedikként végzett.

    Az időmérő edzést ma 13:55 órától tartják, míg a futamot holnap rendezik.

    A negyedliteresek között a japán Aojama Hirosi volt a leggyorsabb a ma délelőtti tréningen, Tóth Imre a 24. helyen végzett. Németh Balázs a sérülése miatt nem versenyez Assenben.

    HOLLAND NAGYDÍJ
    MOTOGP, MÁSODIK SZABADEDZÉS
    1. Jorge Lorenzo spanyol Yamaha 1:36.756
    2. Casey Stoner ausztrál Ducati 1:37.178 0.422
    3. Andrea Dovizioso olasz Honda 1:37.248 0.492
    4. Valentino Rossi olasz Yamaha 1:37.490 0.734
    5. Colin Edwards amerikai Yamaha 1:37.617 0.861
    6. Dani Pedrosa spanyol Honda 1:37.861 1.105
    7. Nicky Hayden amerikai Ducati 1:37.924 1.168
    8. James Toseland brit Yamaha 1:37.939 1.183
    9. Alex De Angelis San Marinó-i Honda 1:38.104 1.348
    10. Loris Capirossi olasz Suzuki 1:38.123 1.367
    11. Chris Vermeulen ausztrál Suzuki 1:38.322 1.566
    12. Randy De Puniet francia Honda 1:38.439 1.683
    13. Toni Elias spanyol Honda 1:38.455 1.699
    14. Mika Kallio finn Ducati 1:38.887 2.131
    15. Marco Melandri olasz Kawasaki 1:39.016 2.260
    16. Niccolo Canepa olasz Ducati 1:39.197 2.441
    17. Sete Gibernau spanyol Ducati 1:39.582 2.826
    18. Takahasi Juki japán Honda 1:39.862 3.106
    19. Talmácsi Gábor magyar Honda 1:40.338 3.582
  • Landren
    #1808
    Talmácsi utolsó, de már csak 4 tizeddel

    A holland Moto GP 1. tréningjén sokat javult a magyar pilóta, hamarosan elmozdulhat a 19. helyről. Japán csapattársa nagyot bukott.

    Tizenkilencedik, utolsó lett a Holland Nagydíj első szabadedzésén Talmácsi Gábor a Moto GP-kategóriában. A két hete a legnagyobbak között induló magyar rengeteget javított, mindössze négy tizedmásodperccel maradt el a 18., ducatis Niccolo Canepától.


    A tréninget a francia Randy De Puniet nyerte, tőle bő 3 és fél másodpercet kapott a hondás, akinek csapattársa, Juki Takahasi nagyot bukott. A japán volt az egyetlen, aki elesett csütörtökön, Barcelonában eltört ujjához újabb sérülést szerezhetett, bicegve hagyta el a pályát.

    A menők közül a legutóbb győztes Valentino Rossi másodikként végzett, mindössze 5 ezredre De Punietól, Casey Stoner harmadik, Jorge Lorenzo negyedik lett.

    Az asseni hétvége pénteken a második szabadedzéssel, majd az időmérővel folytatódik, a verseny szombat délután lesz.


    Az asseni 1. edzés végeredménye

    1. Randy de Puniet LCR Honda 1m37.842s

    2. Valentino Rossi Yamaha 1m37.847s + 0.005s

    3. Casey Stoner Ducati 1m37.877s + 0.035s

    4. Jorge Lorenzo Yamaha 1m38.061s + 0.219s

    5. Andrea Dovizioso Honda 1m38.092s + 0.250s

    6. Dani Pedrosa Honda 1m38.194s + 0.352s

    7. Colin Edwards Tech 3 Yamaha 1m38.205s + 0.363s

    8. Chris Vermeulen Suzuki 1m38.350s + 0.508s

    9. James Toseland Tech 3 Yamaha 1m38.379s + 0.537s

    10. Loris Capirossi Suzuki 1m38.429s + 0.587s

    11. Alex de Angelis Gresini Honda 1m38.495s + 0.653s

    12. Nicky Hayden Ducati 1m38.928s + 1.086s

    13. Mika Kallio Pramac Ducati 1m39.464s + 1.622s

    14. Marco Melandri Hayate Kawasaki 1m39.597s + 1.755s

    15. Toni Elias Gresini Honda 1m39.642s + 1.800s

    16. Sete Gibernau Hernando Ducati 1m40.151s + 2.309s

    17. Yuki Takahashi Scot Honda 1m40.185s + 2.343s

    18. Niccolo Canepa Pramac Ducati 1m41.020s + 3.178s

    19. Talmacsi Gábor Scot Honda 1m41.380s + 3.538s
  • JGTC
    #1807