1926
  • Jakuza001
    #1886
    Mar leirtam egy eve is, az epites egy nagy kamu, mivel semmit nem csinaltak csak elhuztak a foldet par foldgyaluval es megcsinaltak a csatornat es ennyi.
    Nem is epithettek eleve, mivel nem is volt epitesi engedelyuk.
    Mar azt sem tudtak elintezni ket ev alatt.
  • Black Ghost
    #1885
    "Egy spanyol konzorcium 2008 nyarán jelentette be, hogy csaknem 90 millió euróért - felerészt hitelből, felerészt önerőből - felépít egy 4232 méter hosszú versenypályát Sávolyon, s 2009 őszén meg is rendeznék ott az első gyorsaságimotoros-világbajnoki futamot. A ring építése azonban csúszott, mert nem tudtak megállapodni az MFB-vel a szükséges hitelről, ezért a pálya premierjét 2009 őszéről 2010 szeptemberére halasztották. A beruházó tavaly júliusban saját tőkéjéből elkezdte építeni a ringet abban bízva, hogy az MFB időközben jóváhagyja számára a munkálatok befejezéséhez nélkülözhetetlen összeget."

    Ez pont azért állt le mert nem tudtak belőle lopni,......hogy a rák a fejükbe. :(
  • Jakuza001
    #1884
    Na szoval akkor meg is csak nekem lett igazam a Balatonringgel kapcsolatban ?

    "Eldőlt, hogy nem lesz motoros Magyar Nagydíj"

    cafe986 na ehhez mit szolsz ?
    Elore boritekoltam, amikor kirobban az elso Talmacsi ugy es elhagyta az Aspart.
    Persze mindig vannak akik jobban tudjak, hogy hogy epitettek a Balatonringet.
    Az is egy magyar penztemeto volt, amibol a sok ingyenelo milliardokat akart kilopni, mikozben el sem kezdodott az epites 3 even keresztul es csak papiron letezett az egesz meg egy par foldgyalu legyalult ket cm-et, hogy ugy tunjon valami munka folyik, mikozben 2 even keresztul meg engedely se volt a palyara. Ez is egy magyaros tortenet.
    A legszebb az egeszben, hogy a hitelelbiralasra is 1 hettel ezelottig kellett varni, mikozben augusztusban mar futamot kellett volna rendezni.
    Na ugye meg penz se volt de legalabb maradt volna a lehuzas utan 4 honapjuk a palya es a kornyezo strukrura kiepitesere. lol

  • Landren
    #1883
    Talmácsi Gábor a Digi Sporton lesz látható

    A következő négy idényben a Digi Sport közvetíti Magyarországon a gyorsaságimotoros-világbajnokság futamait.
    Talmácsi Gábor versenyei itthon a Digi Sporton lesznek láthatóak

    Az RCS & RDS távközlési cég, a csatorna tulajdonosa pénteken tájékoztatta az MTI-t, hogy az IMG nemzetközi média- és marketingtársaságtól megvásárolta a MotoGP, a Moto2, illetve a 125 köbcentiméteres géposztály versenyeinek exkluzív közvetítési jogait Magyarország területére a 2010-es, 2011-es, 2012-es és 2013-as szezonokra.


    „A MotoGP és a többi kategória küzdelmei a nézők körében rendkívüli érdeklődést váltottak ki az utóbbi években, nem utolsósorban Talmácsi Gábor sikereinek köszönhetően – mondta a Digi Sport csatorna felelős szerkesztője, Kristóf Péter. – A magyar világbajnok ebben a szezonban az újonnan létrehozott Moto2 géposztályban is jó esélyekkel indul, így természetes, hogy a versenyeire kiemelten fókuszálunk. Különösen ügyelünk majd arra, hogy a közvetítéseket a lehető legmagasabb szakmai és technikai színvonalon, HD minőségben valósítsuk meg."

    A közlemény szerint a Digi Sport olyan fontos közvetítési jogokkal is rendelkezik Magyarország területén, mint a labdarúgó Bajnokok Ligája és az Európa-liga, valamint 2010 őszétől kizárólag ezen a csatornán lesznek láthatóak az olasz futballbajnokság mérkőzései is.

    A gyorsaságimotoros-világbajnokság futamain valószínűleg Haraszti Ádám lesz a riporter, aki az előző években a Magyar Televizióban kommentálta a futamokat.
  • Black Ghost
    #1882
    A Moto2 ebben a formában tényleg baromság, az Aprilia-t megtudom érteni, mi a fasznak ez a Honda egyen motor.

    Megint azt a kategóriát szedik szét amelyik talán a legizgalmasabb volt idén.
  • Landren
    #1881
    Moto2: bizonytalanná vált Talmácsi Gábor csapatának helyzete

    Bizonytalanná vált Talmácsi Gábor csapatának helyzete a jövő évi Moto2-sorozatban, az Aprilia ugyanis bejelentette: megszünteti Moto2-es programját. Az olasz cég így nem készít vázakat a 250 köbcentis kategóriát jövőre felváltó sorozatba, amelyben Talmácsi Luca Boscoscuro gyári csapatában, a Speed Up-istállóban vett volna részt.


    "Nincs nagy probléma, dolgozunk, hogy megoldjuk az ügyet – tájékoztatta a távirati irodát kedd este Stefano Favaro. – Annyi biztos, hogy a Speedup Team megmarad a szerelőkkel, mérnökökkel együtt, és várhatóan csütörtök-péntek körül jelentjük be, Gábor milyen vázon versenyez majd jövőre."


    „Az Aprilia haszontalannak és értelmetlennek látja a részvételt egy olyan sorozatban, amelyben a konkurens gyártó (Honda) motorblokkja köré kell vázat építeni. Nem illik bele az Aprilia versenystratégiájába, és nem méltó az eddig 43 világbajnoki címet szerző gyár hagyományaihoz" – áll az Aprilia kedden kiadott közleményében.

    Az Aprilia döntése Boscoscuro és Jorge Aspar Martínez csapatát (amelyben Mike Di Meglio és Julián Simón a két pilóta) és a saját teammel induló, milliomos Karel Abrahamot érinti. Boscoscuro az Aprilia alkalmazottja, ezért az ő (és Talmácsi) helyzete komplikáltabb, nem biztos, hogy a csapatfőnöknek megéri feladnia a biztos állását a csapat miatt.

    Az idő mindenesetre Talmácsinak és csapattársának, Andrea Iannonénak dolgozik, hiszen a 2010-es idény április 11-én kezdődik, addig megoldást kell találniuk – Stefano Favaro menedzser kapcsolatrendszerét ismerve meg is találják.
  • Lteebee
    #1880
    Szarházi, újságírónak nevezett férgek...
  • Black Ghost
    #1879
    vagy ugyan arról szól mind a két link?
  • SL
    #1878
    vagy mégse?
  • Black Ghost
    #1877
    "Ha a 2010-es Moto GP-szerződés nem jön össze, Talmácsi a jövőre induló Moto2-ben versenyezhet, ez a sorozat egységes, 600 köbcentis Hondákkal, közel negyven versenyzővel menne."

    Moto2-ben tényleg csak Honda motorok lesznek? ...mert így nincs sok értelme az Aprilia-s ajánlatnak. (#1873)
  • Mersant
    #1876
    uj fejlemenyek
  • desigo
    #1875
    Remélem gyorsan túlteszi magát ezen az éven és jövőre láthatjuk jókat csatázni az élmezőnyben...
  • Landren
    #1874
    A MotoGP-t ezután a szerencsétlen év után szerintem elfelejtheti örökre, de a Moto2-ben érhet el még szép eredményeket, és remélhetőleg lehetünk még rá büszkék.
  • Landren
    #1873
    "Stefano Favaro, Talmácsi menedzsere egy korábbi nyilatkozatában arra tett célzást: ha nem tudnak 2010-ben is a MotoGP-ben maradni, akkor a Moto2-ben az Aprilia ajánlatát fogadhatják el, a gyári csapat már meg is kereste őket."
  • GhostR1der
    #1872
    Azthiszem vége a karrierének...
    Szurkoljunk, hogy ne...::(
  • Mersant
    #1871
    igen tudom hogy az a terv, de kivancsi vagyok kinek kell majd ezek utan, es h aalkalmazzak is, milyen motorra van eselye....meglatjuk
  • Totti5
    #1870
    Visszamegy egy kategóriát, vagyis Moto2, és ez így is van rendjén, várható volt, igaz a hétvégén először a verseny leintéséig jól ment!
  • Mersant
    #1869
    Talmacsait kirugtak. kivancsi vagyok kinek fog kelleni jovore...
  • Peppus
    #1868
    Talma megint utolsó, rohadtul lemaradva méghozzá. Erről mit beszéljünk? Várható volt, pedig azt nyilatkozta,hogy mostmár biztosbiztosbiztos felmutat valami eredményt..
  • Lteebee
    #1867
    Perszue, mert ott mindig van téma.
    Köcsög mázlista Alonso, meg hasonló épületes dolgok.
  • cafe986
    #1866
    ennyi
  • cafe986
    #1865
    de kemény ez a fórum ,...full kuss..... a forma1-esek meg tolják a hsz.-eket orrba seggbe:S
  • cafe986
    #1864
    250cc race
  • cafe986
    #1863
    Brno-i élmények a pályán
  • desigo
    #1862
    Talmácsi F1-es versenyautóval körözgetett
  • Black Ghost
    #1861
    Basszus Pedrosa-tól 3mp-re van, egyszerűen képtelenség ezzel a motorral jót menni.
  • Totti5
    #1860
    a szomorú az hogy tizedekről van szó megint, ha jobbat tudna menni 2-3 tizeddel akkor máris nem utolsó:(
  • Landren
    #1859
    Talmácsi Gábor az utolsó helyről indul

    A spanyol Dani Pedrosa volt a leggyorsabb a királykategória időmérő edzésén az Indianapolisi Nagydíjon, megelőzve honfitársát Jorge Lorenzót, valamint Valentino Rossit. Talmácsi Gábor az utolsó helyről indul a holnapi futamon.


    „Ha most visszamennék a pályára, tudnék gyorsabb lenni, s ez nagyon bosszant – mondta még tegnap Talmácsi, aki a 16., utolsó előtti helyen zárta a pénteki edzést, megelőzve az olasz Niccolo Canepát. – Nem tudtam felszabadultan, lazán motorozni, talán a tavalyi esésem volt bennem, nem tudom, de valahogy úgy éreztem, ez nem az én napom. Görcsös voltam a motoron, nem jöttek könnyedén a jó köridők.”

    Nos, szombaton már jöttek a jobb köridők Talma számára, de sajnos a vetélytársak a második szabadedzésen és az időmérőn is felülmúlták a magyar motorost. A szombati gyakorláson a leglassabb volt Talmácsi.

    Az időmérő edzésen az első helyért Jorge Lorenzo, Dani Pedrosa és Valentino Rossi volt harcban, míg Talma próbálta előre lépni az utolsó helyről. De nem sikerült, és hiába javította meg az edzés alatt többször is idejét, az utolsó helyen zárt. Legjobb körét 1:42.736 perc alatt futotta.

    A nagy hármas csatáját végül a spanyol Pedrosa nyerte meg, aki maga mögé utasította honfitársát, Lorenzót, míg Rossi a harmadik lett.

    TALMA NYILATKOZATA

    „Sajnálom a mai időmérőt, mert úgy érzem, többre lehettünk volna képesek. A délelőtti edzés után nem jó irányba változtattunk, nagyon csúszkált a kanyarokban a motor. Délelőtt tudtam a többiek után menni, az időmérőn erre már nem volt lehetőségem. A mérnökeim azt mondták, kitalálnak valamit holnapra, és a bemelegítő edzésen kipróbáljuk a változtatásokat. Én bízom bennük, ha kicsit jobb lesz a gép, akkor én is hozzá tudok tenni egy kicsit, és akkor előre léphetünk” – mondta Talmácsi az időmérő után.


    MOTOGP

    INDIANAPOLISI NAGYDÍJ, IDŐMÉRŐ EDZÉS
    1. Pedrosa spanyol Honda 1:39.730
    2. Lorenzo spanyol Yamaha 1:40.236
    3. Rossi olasz Yamaha 1:40.609

    17. Talmácsi magyar Honda 1:42.736
  • Landren
    #1858
    MotoGP: Mattia Pasini elégedett az első királykategóriás tesztjével

    Hétfőn Brnóban tesztelt a királykategória mezőnye, amelyben pályafutása során először kapott lehetőséget a Team Tóth versenyzője, Mattia Pasini, aki a 13. helyen zárta a napot.

    Az olaszt a Pramac Ducati istálló juttatta lehetőséghez a bizonyításra egy GP9 nyergében. Időeredménye három és fél másodperccel volt rosszabb a leggyorsabb spanyol Jorge Lorenzóéhoz képest, de csak hat tizeddel maradt el a leghátrébb végző királykategóriás pilótától, Talmácsi Gábortól.

    „Elégedett vagyok a teljesítményemmel. Természetesen nem mentem pole pozíciós időket, de nem is ez volt ennek a tesztnek a célja" – kezdte Pasini.

    „A délelőtti órákban igyekeztem minél jobban megismerni a motort, és délután már gyors köröket próbáltam futni, de sajnos az időjárás keresztülhúzta a számításainkat, így nem sok időm maradt arra, hogy megmutassam, mire vagyok képes" – mondta az olasz pilóta.
  • Landren
    #1857
    MotoGP: nem hozta meg az áttörést a brnói teszt Talmácsinak

    A brnói versenyt követően, a hétfői napot teszteléssel töltötte a MotoGP csapatok nagy része. Talmácsi Gábor és csapata is kereste a jobb beállításokat, a magyar versenyző a délelőtti etapban huszonhat kört teljesített.

    Az egyik kör során az első kanyar végén Talma motorjának eleje elment és a Gábor elesett. A Scot Racing Team versenyzőjének nem lett baja, és a motor is megúszta a kicsúszást. A délelőtt folyamán Talmácsi a hétvége során elért idejét teljesítette, 1:59.780 állt a neve mellett.

    Majd a déli egy órás kötelező szünetet követően leszakadt az ég, míg közben sütött a nap. A szakadó esőben nem merészkedtek ki a pilóták, csak az utolsó órában, délután ötkor kezdek újra körözni. Azonban a kényszerszünet alatt is folyt a munka, a sok egyeztetés meghozta a javulást. Végül ötvennyolc kört tett meg a nap folyamán és idején is sikerült javítania. (1:59.08-cal zárt)

    "A nagy áttörést nem hozta meg a mai teszt, de néhány dolgon sikerült javítanunk. Bízom a csapatomban és magamban is, a rengeteg munkának előbb-utóbb eredménye lesz. Azért jó lenne, ha mindez minél hamarabb összejönne, mert nem azért jöttem a MotoGP kategóriába, hogy a mezőny végén motorozzak" – nyilatkozta Talmácsi a teszt után.
    A BRNÓI TESZT VÉGEREDMÉNYE


    1. Lorenzo 1:56.171

    2. Rossi 1:56.622

    3. Pedrosa 1:56.747

    ...

    12. Talmácsi 1:59.008
  • Totti5
    #1856
    nincs miről írni, megint uccsó:( a rajt jó, 5-6 körig jó aztán egyenként visszaesik és az utolsó 10 körben meg lemarad...
  • Landren
    #1855
    Asszem az, hogy senki nem ír ide egy versen után már semmit, az mindent elmond... :(
  • Totti5
    #1854
    Azért ez már nem nagy különbség, viszont hiába csak 1 tized, akkor is utolsó és ez nem jó... a kérdés az hogy a motor alkalmatlan rá, a beálltások rosszak vagy Talmának nagy falat

    11. Chris Vermeulen AUS Rizla Suzuki MotoGP 1’58.087
    12. Niccolo Canepa ITA Pramac Racing 1’58.208
    13. Randy de Puniet FRA LCR Honda MotoGP 1’58.298
    14. James Toseland GBR Monster Yamaha Tech 3 1’58.331
    15. Marco Melandri ITA Hayate Racing Team 1’58.477
    16. Michel Fabrizio ITA Pramac Racing 1’58.680
    17. Talmácsi Gábor HUN Scot Racing Team MotoGP 1’58.749
  • Landren
    #1853
    Rossi indul az élről, Talmácsi a 17. Brnóban

    Talmácsi Gábor, bár tovább faragott a szabadedzésen futott idejéből, az utolsó helyről indulhat a gyorsaságimotoros-világbajnokság Cseh Nagydíján. Az időmérőt az olasz Valentino Rossi nyerte, megelőzve a spanyol Jorge Lorenzót és Dani Pedrosát. A negyedliteres kategóriában még csak a második szabadedzésen vagyunk túl, Németh Balázs egyelőre gyorsabb, mint honfitársa, Tóth Imre.



    MOTO GP

    Talmácsi Gábor az időmérőn is tovább javított idején, de ez is csak az utolsó helyre volt jó a brnói futamon. Sokáig 1:59-en kívüli idővel állt, a hajrában azonban futott egy 1:58:749-es kört, amivel felzárkózott a többiekhez, előrébb így sem tudott kerülni.

    Az élen a Rossi-Lorenzo-Pedrosa hármas váltogatta egymást a dobogós pozíciókban. Az első gyors kört Pedrosa futotta, 1:56:528-cal, amivel az első periódusban az első helyen állt, de később már nem tudott javítani.

    Tőle Lorenzo vette át a vezetést, aki először futott egy 1:56:373-as kört, majd ezt tovább faragva 1:56:195-tel vezetett majdnem az edzés leintéséig.

    Rossi robbantott legutolsónak, és nem sokkal a vége előtt 1:56:145-tel begyűjtötte az újabb rajtelsőségét.


    CSEH NAGYDÍJ, IDŐMÉRŐ EDZÉS

    MOTO GP

    1. Valentino Rossi olasz Fiat Yamaha Team Yamaha 1:56:145

    2. Jorge Lorenzo spanyol Fiat Yamaha Team Yamaha 1:56:195

    3. Dani Pedrosa spanyol Repsol Honda Team Honda 1:56:528

    ...

    17. Talmácsi Gábor magyar Scot Racing Team Honda 1:58:749
  • Landren
    #1852
    Korábban azt nyilatkozta, hogy a 10-be szeretne végezni.

    De ahogy látom örülhetünk ha nem lesz utolsó.
    Persze pontot újra szerezhet, ha megin többen kiesnek előle. Hurrá!

    Sajnos az eddigi telejesítmény nem Talmát, és nem azokat igazolja, akik jó döntésnek tartották a GP-t ennél a csapatnál. Fejlődésnek nyoma sincs! Vagy tényleg borzasztóan szar a motor (beállítások, motor erő), vagy egész egyszerűen a GP Talámának túl nagy falat.

    Jobban járna Talam is meg mi is, ha jövőre inkább a moto 2-ben indulna.
  • Landren
    #1851
    MotoGP: Talmácsi a 17. időt motorozta a második szabadedzésen

    Talmácsi Gábor több mint három tizedmásodpercet javítva pénteki idején 1:59.645 perces időt ért el a gyorsaságimotoros-világbajnokság Cseh Nagydíjának második szabadedzésén, ám így is a leglassabbnak bizonyult. A legjobb időt Jorge Lorenzo motorozta, Dani Pedrosát és Valentino Rossit megelőzve.
  • bandita84
    #1850
    Nekem ismét csalódás volt a tegnapi futam. Könyörgöm, azért egy világbajnoktól nem ezt várnánk. Egy 12. helyet. Én elismerem Talma képességeit, de a véleményem mit sem változott: a menedzsmentje nagy hibát követett el.
  • Landren
    #1849
    azért mikor Stoner megelőzte, azt ismétlésben mutatták :)
  • Landren
    #1848
    Talma világbajnokokat megelőzve zárt, és négy pontot szerzett

    Az olasz Andrea Dovizioso nyerte az utolsó Donington Parkban megrendezett futamot a királykategóriában, mögötte az amerikai Colin Edwards és a francia Randy de Puniet végzett. Talmácsi Gábor az ausztrál Chris Vermeulent, illetve két világbajnokot, az amerikai Nicky Haydent és az ausztrál Casey Stonert megelőzve a 12. helyen zárt, ezzel négy pontot szerzett.


    A nyolcszoros világbajnok Valentino Rossi jól kapta el a rajtot, ám pár kanyarral később már csapattársa a spanyol Jorge Lorenzo állt az élen. Az első kört mégsem ő, hanem a szintén spanyol Toni Elias teljesítette elsőként.

    A száradó pályán az élmezőnyből az ausztrál Casey Stoner választott eső gumikat, ám ez annyira nem jött be neki, hogy az első kört a 13. helyen zárta, míg Talmácsi Gábor a 17. pozícióban haladt.

    A rendkívül fordulatos futamon a második körben Talmácsi Gábor megelőzte a 2006-os világbajnok, amerikai Nicky Haydent, a harmadikban a 2007-es első Stonert, miközben az élen az olasz Andrea Dovizioso és Jorge Lorenzo felváltva haladtak az élen.

    A 7. körben Elias hatalmasat bukott, miközben Rossi feljött Lorenzo mögé, őket a két Repsol Honda, Dovizioso és Dani Pedrosa követte.

    Egy körrel később a magabiztosan vezető Lorenzo is nagyot bukott, miközben a 13. helyen haladó Talma sokkal gyorsabb köröket teljesített, mint az előtt motorozó ausztrál Chris Vermeulen.

    Az élen olasz belharccá vált a csata, Rossi és Dovizioso szorosan követte egymást, míg a harmadik helyen köröző Randy de Puniet már több, mint 13 másodperccel volt lemaradva tőlük. A Talmácsi és Vermeulen közötti különbség stabilizálódni látszott, miközben Stoner és Hayden kört kapott az élen állóktól.

    A szemerkélő esőben a 19. körben aztán Rossi is megcsúszott, majd mire vissza sikerült mennie a pályára, már csak a 11. helyen tudott már csak haladni, így Dovizioso teljesen egyedül száguldozhatott a győzelem felé.

    22. körben Marco Melandri és Loris Capirossi is motorcserére szánta el magát, míg Pedrosát többet is megelőzték.

    De Puniet hatalmas iramban közeledett Diviziosóra, a 26. körben majdnem négy másodpercet faragott hátrányából, Talmácsi pedig már a 12. helyen haladt, miután Chris Vermeulen is kiment új motorért.

    A nagyot küzdő Rossi ekkor már a 6. helyen körözött, Colin Edwards pedig utolérte az élen álló kettőst, és Randy de Puniet megelőzve végül a második helyen zárt.

    Rossi az utolsó körben még megelőzte a hazai pályán versenyző James Toselandet, így bukása ellenére is jócskán növelte előnyét az összetettben.

    MOTOGP, BRIT NAGYDÍJ
    NEM HIVATALOS VÉGEREDMÉNY 1. Andrea Dovizioso olasz Repsol Honda Team Honda 48'26.267
    2. Colin Edwards amerikai Monster Yamaha Tech 3 Yamaha 48'27.627 1.360
    3. Randy de Puniet francia LCR Honda MotoGP Honda 48'27.867 1.600
    4. Alex de Angelis San Marinó-i San Carlo Honda Gresini Honda 48'35.225 8.958
    5. Valentino Rossi olasz Fiat Yamaha Team Yamaha 48'47.889 21.622
    6. James Toseland brit Monster Yamaha Tech 3 Yamaha 48'48.732 22.465
    7. Marco Melandri olasz Hayate Racing Team Kawasaki 49'01.551 35.284
    8. Niccolo Canepa olasz Pramac Racing Ducati 49'05.036 38.769
    9. Dani Pedrosa spanyol Repsol Honda Team Honda 49'08.379 42.112
    10. Mika Kallio finn Pramac Racing Ducati 49'12.112 45.845
    11. Loris Capirossi olasz Rizla Suzuki MotoGP Suzuki 49'19.457 53.190
    12. Talmácsi Gábor magyar Scot Racing Team MotoGP Honda 49'38.582 1'12.315
    13. Chris Vermeulen ausztrál Rizla Suzuki MotoGP Suzuki 49'46.665 1'20.398
    14. Casey Stoner ausztrál Ducati Marlboro Team Ducati 49'25.241 1 kör h.
    15. Nicky Hayden amerikai Ducati Marlboro Team Ducati 49'43.835 1 kör h.
  • Totti5
    #1847
    kár hogy nem láttuk a képernyőn sosem:( rajt most nem sikerült, de amíg együtt voltak és látszott a vége is ott volt szorosan a többiek mögött, a verseny meg nagyon jó volt, kár hogy a Doki esett, de mivel ő volt így is a legjobb az esélyesek közt nem oszt nem szoroz:)

    Edwards nagyot ment, kár hogy nem jött össze neki, de ez is felért egy győzelemmel:)