180
  • hornbali
    #100
    Innen néztem az adatokat.
  • Vucli
    #99
    Oké csak a ps 2 nél is volt egy ilyen hisztéria hogy márpedig ennek xy*10000millióflop (azért irok ilyeneket mert öszintén nem értek hozzá csak a hangulatot probálom leirni) a számitási kapacitása, utána késöbb kiderült mennyi ennek a reális értéke...
  • arty
    #98
    egy ilyennel 2 évig valszeg ellennék ;))
  • Lame
    #97
    Valami jatekot is csinalhatnanak mar ami ki is hasznalja a vid karikat. A Riddick ota nem lattam egy szep jatekot. Igy csak ott a csucs kari tok foloslegesen, ha csak nem 2048x1536-ban jatszik az ember, de ehhez meg mar montitor sincs :)
  • dez
    #96
    Hát, ha valami ködösítés, akkor az inkább ez, mert azokat az egységeket aztán tényleg csak nagyon spéci feladatokra lehet használni. Egyébként honnan ez a 165 Gflops? (Az "s", mint /s képez a "flop"-ból, mint utasítástípusból mértékegységet...) Én ilyen 2 Tflopsokról hallottam.
  • NEXUS6
    #95
    "Nem hiába hangsúlyozza mindenki, hogy a cell csak bizonyos műveleteknél nagyon gyors: multimédia, video-, kép-, egyéb jelfeldolgozás, 3D grafika, tudományos kutatások, blabla"

    ;))
    höhöhö, nekem ha "csak" azt tudja, akkor ennyi elég!
  • dez
    #94
    Nem mostmár. Ezek a számok, és pont. Az OK, hogy egyszer PC-n kijön majd a most megjelent/megjelenő(ATI) utáni gen. GPU-ból. De mikor lesz az? Valahogy nem sok értelmét érzem 1 év múlva kijönni egy még 2x gyorsabb kártyával, amikor már ehhez is kevés az x86. Inkább a köv. gen. DirectX-hez való kártya kellene majd, de mikor jön a köv. gen. DirectX? Majd a LongHornnal.

    Ez a 7800-as, és a PS3-as megfelelője már épp elég nagy grafikai teljesítmény. Plusz ott lesz mellette a Cell. Tehát teljesítményből egyátalán nem lesz hiány. Nem kell majd emiatt aggódni, lehet nyugodtan fejleszteni (ha nagyon szépen akarnám magam kifejezni, szárnyat bonthat a kreativitás :) ). Ezzel el lehet majd lenni pár évig... PC-n meg egy tök kiegyensúlyozatlan helyzet lesz jóideig.

    (Ne tűnjön úgy, mintha konzol-mániás lennék. Nem vagyok, csak próbálom érdek nélkül, tárgyilagosan nézni a dolgokat.)
  • ewtoto
    #93
    Jahj hát most olvasom hogy ezt a cell cpu inkább serverekbe és IBM különböző PC be fogja gyártani.
  • hornbali
    #92
    Ha már a nyers számítási sebességnél tartunk akkor akár egy 7800 GTX et is használhatnánk processzorként a maga 165.0648 Gflpos teljesítményével.
  • ewtoto
    #91
    Vkomolyan lehet számítani cell alapú khmmm pc hez hasonlo állomásokra?
  • ewtoto
    #90
    Nah én még mindig nem akarok PS3 at De az a Cell munkaállomás érdekelne eladó?
  • HUmanEmber41st
    #89
    Bocsi elírtam,( dual gpu na) de én így látom a dolgokat..
  • Vucli
    #88
    na most már 30 szor gyorsabb..hadjuk ezt én nem vagyok egy technikai zseni és nincs is most kedvem ezen vitázni, a gpuja akkor is lassú lesz neki ezt te is elismerted és jó gpu nélkül akár 1000 szer is gyorsabb lehet szebb attól nem lessz a game
  • dez
    #87
    Miért is?
  • dez
    #86
    Ponotsan. Még pontosabban Cell-alapú munkaállomások. Nézz körül az IBM-nél.
  • dez
    #85
    Mint írtam, azok nem csak vektor-egységek. Önálló procik, 1-1 vektor-egységgel. Bár nem csúcsprocik, hanem egyszerűsített procik, amik tudnak maguk is elágazásokat kezelni, csak nincs mindenféle előgyorsító megoldás bennük erre. De azért mégiscsak összesen 9db procimag van ott... [1db ebből elvileg tartalék.]

    És most éppen erre lenne szükség. Vagy te valami über-brutál Wordot akarsz csak futtatgatni? Mellesleg a Cellből lehet gyártani olyat is, amiben az általános proci-magból is több van. Meg lehet akár 32db is a kóprociból hozzá. Szóval elég jó ez, nem kellene mindenáron fikázni, és az x86-ot éltetni.
  • ewtoto
    #84
    Mivel fognak a grafikusok játékot irni a PS3 ra Arra Cell alapú PC-t fognak gyártani?
    Komolyan...:)
  • dez
    #83
    Lehet, hogy van nekik egy olyan egy eldugott laborban folyékon nitrogénben úszva, de nem sokra mennek vele. Nézd meg az Intel következő 10 évi menetrendjét: core-szám növelés 1000-rel. És, nini, úgy 5-6 év múlvára mit terveznek: egy Cell-szerű procit... Kár, hogy itt a legjobb megoldások szabadalmait már nem ők birtokolják...
  • zzebi
    #82
    Ez a vita is értelmetlen teljesen.
    Attól még, hogy a cell X petaflopsos, alig fogja a Word-ot gyorsabban futtatni, mint a P4, mivel a 8 vektor processzora szinte kizárólag csak párhuzamosítható műveleteknél olyan rohadt gyors. Amint betesznek egy bonyolultabb elágazást az algoritmusba (mondjuk egy durván nemlineáris szűrőt), akkor azzal nem tud semmit kezdeni.
    Nem hiába hangsúlyozza mindenki, hogy a cell csak bizonyos műveleteknél nagyon gyors: multimédia, video-, kép-, egyéb jelfeldolgozás, 3D grafika, tudományos kutatások, blabla
  • Picivizipaci
    #81
    na dobhatom ki a videókareszom :( megint
  • dez
    #80
    Egyátalán nem 2003-as gépet veszek alapul. Egy mai egymagos csúcs x86 kb. 7 gigaflosos. Ehhez képest egy Cell 220+ (és már bebizonyosodott, hogy ez nem elméleti érték - eleve úgy van kitalálva, hogy ki is lehessen hozni, és nem kéne hitetlenkedni már annyira, ennyit tud, és kész). Ez nem hogy 10x-es különbség, hanem 30... OK, jönnek a dual-core-ok (irtó drágán...). Ha 2x-esnek vesszük a növekedést (valóságban nincs ennyi) akkor az 14 gigaflops. Ez még mindíg 15x-ös szorzó a Cell javára. Valamikor jövőre jönnek a 4-core-os procik (újabb 100-150e-es tétel). Ha itt megint elméleti síkon 4x-es növekedést veszünk, az 28 gigaflops: a Cell még mindíg 8x gyorsabb... Namost, ugyanezt elmondhattam volna integerre is, mert integer egység is van azokban a kóprocikban. (Tehát nem egyszerű vektor egységek azok, mint egyesek próbálják beállítani.) És akkor még nem beszéltünk arról, hogy minden programot át kell írni olyanra, ami változó számú maghoz tud alkalmazkodni, tehát 2-4-8 szálon is tud futni...
  • zzebi
    #79
    Bocs, de ennyi sületlenséget összehordani kicsit túlzás...
    1) olyan nincs, hogy 6800 dual core, legfeljebb 6800 dual gpu
    2) az intelnek lehet, hogy van még 10GHz-nél gyorsabb prototípusa is, de vért izzadva sem tudott 4GHz-es P4-est tömeggyártásba állítani. a prototípus és a sorozatgyártás két teljesen különböző dolog
    más kérdés, hogy a P4 és az a bizonyos 10GHz-es processzor valószínűleg teljesen más architektúrájú
    3) a processzorpiacon most nagyon kemény a verseny. nem hiszem, hogy a cégek túlságosan nagy teljesítmény-tartalékkal rendelkeznének "fű alatt"
    4) ha értenél hozzá, akkor tudnád, hogy gyakorlatilag teljesen értelmelen 64-nél "több bites" általános célú CPU-t csinálni. a 8, a 16 és a 32 bit valóban korlátot jelentett a fejlesztőknek, de 64 bitnél már eltűntek a korlátok (gigantikus méretű címezhető memória, megfelelő méretű regiszterek, stb...). persze teljesen más a helyzet a SIMD vagy vektor processzoroknál, de azok mindig speciális célokra készülnek, nem CPU-nak
  • Vucli
    #78
    "De mikor fogja beérni a PC általános (matematikai) számítási teljesítményben a PS3-at?" azért ez nekem már ködösítés
  • Vucli
    #77
    Vagy valami falun vett lakást itt is lehet falun házat venni 1 milláért ,érted ,de nem hiszem hogy Stockholmba vett lakást
  • Vucli
    #76
    Ezt azért megkérdőjelezném itteni vagy ottani lakást? mert kibebaszottul nem mindegy, nem hiszem hogy ott lakást vessz ösztöndíjból
  • dez
    #75
    Én akkor még biztos nem mondtam volna semmi ilyesmit... P3-800MHz...??? Meg ilyenek? De most kicsit más a helyzet. Jövő ilyenkor már valószínűleg lesz pár embernek (a 100-ból) ilyen kártyája, + dual-core-os procija, és mellé még egy ilyen fizikai gyorsító cucc. De mikor fogja beérni a PC általános (matematikai) számítási teljesítményben a PS3-at? Főleg mikor fogja egy átlag-játék-konfig beérni azt?
  • Vucli
    #74
    1.persze nem veszik annyira mint a közép kategóriáju kártáyákat, mert nem hülyék ők se,az ő szemükbe valoszínűleg egy pc vagy konzol nem is olyan érték mint a milyenkbe mert arányaiban ez nekik akkor is sokkal olcsóbb egy valami
    2.egész angliába drága a kaja és az albérlet (londonba persze extra drága) ezt kint dolgozó barátom mesélte
  • [NST]Cifu
    #73
    Van 10Ghz-es, laborkörülmények között működőképes proci, talán még gyártanák is, ha lenne, aki megfizetné a valószinüleg horrorisztikus árát. Most azon dolgoznak, hogy hogy lehetne ezt a sebességet gazdaságosan és elfogadható áron gyártani...

    Amúgy hiába lesz akár 1024bites procid, ha nem használja ki semmi. A 64bites winXP és linux kint van már egy ideje, de az alkalmazások elsöprő többsége még most is csak 32bites...
  • HUmanEmber41st
    #72
    Azért érdekesek ezek a dual-core megoldások is..
    Kijön pl a 6800 dual core edition, rá pár héttel meg bemutatják, ami ugyanazt tudja ( majdnem) csak 1 prociban mindezt..
    Itt ( SG ) olvastam azt is, h az Intellnek van működőképes 10 GHzes procija is..persze csak tesztpéldány stb.. Valahogy nekem is gyanus, hogy mindig csak egy kicsit nő a PC összteljesítménye..
    Pl miért nem terveznek 256 bites procikat? vagy 512-eseket mindjárt? Majd ha kinőtte magát a 64 bit? Szépen adagolják csak a fejlesztéseket.. aztán 1-2 évenként PC-t cserél az egész nyugati világ..
    Ez ám a biznisz !!!
  • Mike at home
    #71
    naja, de egy sved haver meg az egyetemi osztondijabol sporolt ossze lakasra
    igaz jatekot o sem veszi, mert minek, ha le lehet tolteni ingyen :)
  • izb
    #70
    Átlag alatti vagy emberke!!
    Valakinek a valakije vagy és erre vered magad.
    Diplomádat meg tudod hova ragd......
  • ewtoto
    #69
    Hát a PC nem ebben az évszázadban fog eltünni nem hinném hogy a köv earth simulatort 1500 DB consolal fogják kivitelezni mert éppen a PS3 nak van a leggyorsabb CPU ja :)
    De természetesen reggelig sorolhatnánk azokat a dolgokat ami miatt sosem lssz jobb 1 consolsem Ma már egy 70 ezer FT PDA többet tud sokkal mint 1 PS2 lehet nem a grafikus játék a előnyük de már alap 400 MHZ CPU szaal nem probáljuk versenyeztetni a consolt a PC vel = re:)
  • Mike at home
    #68
    nem Londonban kell lakni, es akkor nem olyan draga
  • Yv@n
    #67
    Mondjuk két diplomával is elég nagy paraszt vagy, legalábbis annak megfelelően adod elő magad. :)

    Az meg hogy valakinek két diplomája legyen bizonyos életkort igényel. Lehet nem gondoltál bele, de itt sokan vannak akiknek még egy diplomára való sem jutott.
  • Mike at home
    #66
    600 USD usa-ban sem keves
    nem fogjak az emberek millioszamra elkapkodni a kartyakat
  • Vucli
    #65
    Haaadjuk már ezt a 10* gyorsabbat pont ezt magyarázom hogy mirre megjelenik addigra messze nem lessz 10* gyorsabb te egy 2003 as géppel hasonlitod össze vagy mivel? 2007 es géppel hasonilsd össze és valszeg mirre kifut a pc k már gyorsabbak lesznek akárcsak most és ez nem pc pártiság ez eddig is mindig igy volt.

    Még egy kis offtopic az elözőekhez füzném hozzá hogy egy norvég sráccal dumcsizva arra jöttünk rá hogy ott 11* drágább az ital mint itt és hiába ők az egyik leggazdagabbak az euba itt arányaiban (a fizetéskhez viszonyitva) is sokkal olcsóbban tudsz elmenni mulatni mint ott ergo ők nem engedhetik meg maguknak hogy annyiszor menjenek el italozni mint mi, már pedig valakinek ez is egy szempont ...
  • Mike at home
    #64
    a csucskartya mindig is draga marad, de nezd meg mennyibe faj a 6600
  • hornbali
    #63
    A Play Station 2 és az XBOX megjelenésénél is eljáccotta mindenki hogy a PC kora leáldozik. Eleinte egyértelmű hogy erősebb egy konzol, de sztem már mire a boltokba kerül a Play Station 3 és az XBOX 360 addigra már fejlesztés alatt fognak állni olyan új hardverek PC hez amik simán felveszik a versenyt a konzolokkal.
    Sőt, már ma lehetnének ilyen hardverek, csak a PC szép lassan fejlődik, a konzol pedig 5 évente ugrik nagyot.

    De sztem ne offoljunk, inkább a Geforce 7800 GTX legyen a témánk központja.
  • Mike at home
    #62
    ahhoz hogy az ermbernek penze legyen nem kell fel eletet a konyvek elott seggelni
    sry de igy van
    lehet, hogy aki egesz nap "jaccizott" tobb penze lesz mint neked
  • Mike at home
    #61
    tok igaz
    az x86-ot mar 10 eve ki kellett volna dobni