180
  • dez
    #60
    Nem csak lehet visszahúzó erő, máris az. A látványért sem csak a GPU felel, a dolgok mozgatása, és az egész virtuális világ kezelése továbbra is a proci feladata. De az x86 örül, ha egy ilyen kártyát el tud látni elegendően sok poligon-adattal, és akkor még ott van a többi feladat. És mivel a többi feladat elengedhetetlen (különben csak egy tárgy-megjelenítő demó lesz belőle), nem jut elég idő túl sok poligonra. (Némi előrelépést jelent majd PC-n is a fizikai mellék-proci megjelenése, bár az sem csak úgy egyedül dolgozik az adatokon.)
  • Mike at home
    #59
    meg elvakultsag
    150k-t sokkal ertelmesebb dolgokra el lehet kolteni
    pl. utazni
    az sokkal erdekesebb mint egy grafkartya
  • dez
    #58
    Én elég valószínűnek tartom, hogy az új konzolokron szélesebb lesz a választék. Nem csak játékokból. Azért az a teljesítmény használatot kíván. Gondolj bele, ott van melletted egy gép, ami 10x gyorsabb, mint a csúcs PC-d. Nem éreznél motivációt, hogy kezdj vele valamit? Márpedig lesz rá Linux, mint OS, amire könnyen írogathatsz saját programokat. És nem is csak hobbifejlesztőkről van szó.
  • Mike at home
    #57
    inkabb 150, okoska
  • hornbali
    #56
    Az adatok egy teljes rendszerre vonatkoznak:

    Fogyasztás üresjáratban:
    kép

    Fogyasztás terhelés alatt:
    kép
  • Mike at home
    #55
    de itt most nincsenek fanboyok, akkor meg mi a tokomnek erolteted ezt a temat? neked ez a becsipodesed?
  • Vucli
    #54
    ja és hogy mirre akartam rávilágitani ezzel:) arra hogy az élet ott se aranybol van mert a kaja a különböző szolgáltatások (mozi stb.)ára arányaiban hasonlit kb. az itteni fizetéshez képest. Azonban ez nem igaz bizonyos termékekre mint az elektronikai termékek vagy ha akarsz venni egy jó bicajt stb. mert ezek arányaiba sokkal olcsóbbak ott. Tehát részben valóban jobban ki lehet jönni ott az ottani fizubol de ez csak részben igaz
  • Vucli
    #53
    ok ,csak vg barátunk szerint aki nem tud megvenni egy ilyen kártyát az segélyen él vagy egy lusta disznó, ezzel vitatkoztunk csak egy picit
    Nyugaton teljesen más a helyzet de ezt mindenki tudja. Azért, hogy megvilágitsak valamit ha valaki angliába megy dolgozni ki minimál bérre vagy valamivel többért (azért ezeket mondom mert ha csak szimplán kimész jobb munkát ugyse kapsz) akkor kapsz havi kb.400 000 ,a kaja meg albérlet marha drága ott (tényleg baromira a pénz nagy része el is megy erre) de az elektronikai cikkek ára ugyanannyi(vagy még olcsóbb) mint itt ezért ott sokal kisebb kiadásnak tünik mint itt tehát simán veszik az emberek
  • Keldor
    #52
    jó kis karesz lessz ez!bár én most full megvok elégedve a 6800GT-vel
  • gakoska
    #51
    a konzol meg más téma, a pc egy igazi multifunkcionális eszköz, a konzol meg egyelőre nagyon is korlátozott még a tudásában. cserébe viszont nem kell írígykedni a ps3-ra sem, mert sztem itt az inteligensebb fórumozók tudják h a világon mindenben a specializált jobb. a konzol 90%-ban játékra van, akkor legyen benne jobb videókari meg proci mint a pc-kben. tudom persze h egyre több fícsört tesznek a konzolokba mostanába, de mindig meg fog maradni játékgépnek. a pc-vel meg lehet dolgozni, filmet nézni, játszani, meg okos dolgokat írni az sg fórumjába :D
  • vg
    #50
    "itt senki nem vitatkozik azon hogy te meg tudod e venni vagy nem, mert ez nyilván nem tudjuk és nem is érdekel , hanem az átlagról"

    Ez az! A magyar átlag az olyan is amilyen, mindenki saját maga tehet arról, hogy átlagos...
  • HuAn82
    #49
    Kötetlen munkaidő? Jó neked.
  • Vucli
    #48
    itt senki nem vitatkozik azon hogy te meg tudod e venni vagy nem, mert ez nyilván nem tudjuk és nem is érdekel , hanem az átlagról
  • gakoska
    #47
    hát ez a vita sztem nevetséges
    persze h drágának kell lennie egy ilyen karinak, nézzétek már meg h a "régi" generációból a 6800 ultra még mindig 130 ezer forint!!!
    nem lehet 120 a zsír új fejlesztés
    lassan fog lejjebb menni az ára, a 6-osoknak is meg a 7eseknek is
    másik meg: vegyétek már észre h ezt nem a magyar átlagnak gyártják!!
    van aki persze megveszi mo-on is de az nem átlag.
    nyugaton az átlag veszi meg az új kártyákat (na jó, nem feltétlenül a legeslegújabbat), lehet h spórolnak rá egy kicsit, de kb ugy adják ki érte a lóvét mint ahogy egy átlag magyar a 30ezres kártyára. és ne az átlagkeresetet nézd, hanem azoknak az átlagkeresetét, akinek Mo-on van PC-je.
    ugy már minden máshogy néz ki

    ja és nem is létszükséglet átlagos játékokhoz egy ilyen kari, elmennek azok szarabbal is

    az utcán ha mellédáll egy S600-as merci nem gyűzöd nézni, de lehet h a trabantod 2 hengere kivisz a hóból, a merci meg a 12-vel is csak ás... ezzel azt akarom mondani h nem kell és nem is lehet mindenkinek a legjobbat megkapni, de nem kell irígykedni, ide születtünk, ez van, itt 150 lesz a kártya, USA-ba 120
  • Vucli
    #46
    Ja és senki se felejtse el egy nextgenes konzoljáték ára drágább lessz mint egy mai (ma 14000-17000),erről valahogy mindenki elfelejtkezik, nekem ez jelenti az igazi visszataró erőt
  • vg
    #45
    "Apuci, anyuci pénzére vered magad gyökér? Megnézném mit értél el eddig saját erőből..."

    Kedves barátom. Edesapám meghalt jó pár éve, edesanyám nyugdíjas. Nekem van két diplomám, két felsőfokú nyelvvizsgám. Bizony sokat seggeltem könyvek előtt, amit te jácciztál. Ha te is tanultál volna, akkor nem sírnál. Ja, valóban nem minimálbérélt dolgozom, és nem okoz megvenni egy 150e forintos videokárytát sem. Nem tudom sajálni a lusta embereket!
  • Vucli
    #44
    A hozzászolásomat nem direktbe neked címeztem csak ugy általánoságba mondtam, tudom hogy nem ugy értetted hogy eltünik a pc. Egyébként ellehetne vitatkozni arról mennyit számit egy gépbe a processzor vagy a vga, de szerintem a vga már valamivel többet főleg ha a grafikát nézzük, persze egy gyenge processzor lehet elég visszahúzó erő. De ha a cell tényleg olyan über-hiper-brutál-durvitó :) ahogy mondják akkor bizony az 7800 rsx lessz benne a gyenge láncszem (persze durvitós mai szemmel nézve) vagyis ez lessz a visszahúzó erő, és akkor tök mindegy lessz hogy mit tud a cpu látványossabnak nem lesznek látványosabbak a játékok mint mondjuk egy 2007 végén megjelenő pc s játéké , márpedig egy sony konzol élettertalma 5-6 (vagy több nem tudom)
  • [NST]Cifu
    #43
    Hehe, megint idejönnek a "PC-nek leáldozott" szintű gyerekek... :))

    Ha majd mutatnak PS-re vagy bármilyen konzolra egy olyan szimulátort, mint az FS2004, IL-2 vagy Lock-On, akkor már esetleg felemelhetik a hangjukat, dehát ilyen játékokhoz rém gyengék a jelenlegi (PS2, X-Box) konzolok....
  • dez
    #42
    Hm, úgy látom, nagyon kevés itt a programozó, a rendszergazda, a szervizes, stb. Persze, ők többnyire dolgoznak ilyenkor. [Én de. és este szeretek jobban belemerülni a melóba.]
  • IMYke2.0.0.0
    #41
    A milliomodok erős rétege pedig egész nap veri a *****t. Vagy imitálja a munkát.
    A "tisztességes gazdag" kategória (már, ha beszélhetünk ilyenről) pedig benne van a havi 200+ felett keresők vékonyka rétegében.

  • immovable
    #40
    Apuci, anyuci pénzére vered magad gyökér? Megnézném mit értél el eddig saját erőből...
  • dez
    #39
    Szerintem oda ír, ahova akar. Nem kötelező egyetérteni. Gondolkodni sem kötelező.
  • IMYke2.0.0.0
    #38
    "Az átlag jövedelem Mo.-on kb 90 ezer huf." Bárcsak igazad lenne!
    Ugyanis nincs így.
    A közel 4 millió aktív foglalkoztatottból, jó ha 10 százalék keres havi 200.000 Ft felett, tisztán, hogy kijöjjön egy 4 tagú családra a havi 50/koponya...
    További 10-20% kap kb. 100-at.
    A fennmaradók bőven 50-70 ezer alatt kapnak kézhez!
  • greekboy
    #37
    Biro Andris, tehetsz nekem egy szivesseget!
  • dez
    #36
    Én nem azt írtam, hogy a PC-s játékoknak áldozott le. Csak a mai PC-ben van egy kerékkötő. Nem kis részben ezért húzhat el a konzol (ami amúgy már nem csak egy buta konzol lesz). De nem hiszem, hogy emiatt szídni kellene őket. (Hacsak nem vagy PC-alkatrész-kisker.) A felhasználóknak szerintem ez csak jó, így rá lesz kényszerítve a PC-piac is arra, hogy a mainál jóval nagyobb teljesítményt nyújtson - olcsón. Kérdés, hogyan. Úgy tűnik, az Intel most megszívja a "húzzunk le annyi bőrt a fogyasztóról, amennyit csak lehet, és csak kis lépésenként, lassan haladjunk" stratégiát. Vagy mi szívjuk meg, mert folytatja (az AMD-vel együtt), és majd szépen dobáljuk ki a 100 ezreket dual-core-ra, majd 4-core-ra, és így tovább. Aztán majd úgy 5-6 év múlva el is érjük, amit pl. egy Cell már most tud, viszonylag egyszerűen és relatíve olcsón. (Mármint számítási teljesítményben és adatkezelési sávszélességben, de nekünk perpillanat ezekre van szükségünk, és nem feltétlenül 20x-os általános műveletvégzési teljesítményre.)
  • Zedas
    #35
    Vers, könyörgöm ne írt jöbbet egyik PS-es cikkhez sem, meg úgy általában sehová ahol én is olvashatom. Köszönöm.
  • Vucli
    #34
    De ez nekünk jó átlag "csoró" usereknek mert titeket megkopaszt jó alaposan a gyártó utána jön az árcsökkentés és akkor jövünk mi..
  • Vucli
    #33
    A pc s játékok még naagyon sokáig nem fog leáldozni legfeljebb átsrukturálodik az online játékok irányába, főleg ha azt nézem hogy ma 14000-17000 ft egy uj konzol játék,és a nextgennel áremelkedés jön!
    vg te vagy a nevetséges emeberek 99,5 % nem engedhet meg magának ilyen kártyát magyarországon a maradékbol 0.49 % nek több esze van annál hogy ilyenre költse(dobja ki) a pénzét és marad a 0.01% az olyanok mint TE...
  • Kis-Bob
    #32
    Ahogy olvasatod, az utánam következők felvilágosíthatnak téged a minimálbér jelenlegi állásáról. Tehát a 35e huf már elég régi adat. Az átlag jövedelem Mo.-on kb 90 ezer huf. És közlöm, hogy a saját anyagi helyzetemmel maximálisan elégedett vagyok, mivel jóval fölülmúlja az egy főre jutó jövedelem a családomban a minimálbért. Ezt nem felvágásként mondom, csak azért hogy megérts! Én csak a szegényebb (és egyben nagyobb) réteg mellett álltam ki. Az " addig nyújtózz,ameddig a takaród ér" igaz, de félreértett az illetékes. Én nem azt mondtam, hogy ne vegyen senki, én csak azt mondtam, hogy sokaknak igenis nagy megterhelést jelent 150 ehuf.
  • vg
    #31
    Az ide beírkálók 95%-a csak sír, hogy milyen drága egy ilyen kártya... NEVETSÉGESEK VAGYTOK! Ti milyenek vagyok az életben? Segényeken éltek, vagy mi a szar???
  • Thrawn
    #30
    Arra lennék kíváncsi, hány watt az a valamivel kevesebb fogyasztás?
  • Yv@n
    #29
    Gamer csúcskártyára "szükség"? Talán a csúcskártya mutogató versenyen való győzelem megszerzéséhez, de amúgy nem igazán lehet rá szükség.
  • dez
    #28
    Ja, más prociját meg főleg nem, hisz a sajátjából van a bevétele nagy része...
  • dez
    #27
    (Amúgy is csak akkor érdemes kiköhögni egy csúcskártyát, ha tényleg szüksége van az embernek rá.)
  • dez
    #26
    Nana, hiába lesz egy ennél is gyorsabb kártya (ha valóban lesz, és nem fognak most 2 évet várni vele, mert még ezt sem lehet kihasználni legalább a 4 magos procikig), ha a proci gyenge. És ha megnézed, 1,5 év alatt azért nem esik le 40e-re egy csúcskártya ára. Ezé főleg nem.
  • dez
    #25
    Lehet, hogy leáldozott, de ezt sokan nem hajlandók tudomásul venni, így nem is áldozott le... :/

    Persze szükség van "PC"-re, de mennyivel jobb lenne már egy olyan új PC, amiben 10-20x gyorsabb proci van (és olyan az architektúrája, hogy kvázi szabadon skálázható még tovább is)? Csak kár, hogy a mai PC fő jogai (pl. a bővítőkártyák buszai) az Intel kezében vannak, akinek nincs a kezében most egy saját Cell, és nem is kockáztatna olyasmivel, hogy pl. fogja az x86-ot, és kidobja a szemétbe, és beteszi helyette az új procit. (Pedig a mai gyakorlattal [no ASM] és fordítókkal hamar át lehetne állni rá, a maradék meg mehet emulációból, ha nagyon kell.)
  • BiroAndras
    #24
    Jó szakma is kell. Pl. programozóként simán kapsz állást. Persze tényleg érteni kell hozzá, nem elég egy tanfolyamot elvégezni.
    Nekem nem okozna gondok megvenni ezt a kártyát, de előbb mindenképp megvárom az ATI cuccosát. Meg utána is érdemes várni pár hónapot, hogy kiadják a Pro meg XT változatokat.
  • Vucli
    #23
    Milyen 50 ezer inkább 150 ezer lessz a kezdő ára a ps3nak itt kb. 2007 elején, addigra ennél sokkal jobb pc s videókártyák lesznek és ez kb. 40 000 vagy kevesebb lessz addigra
  • dez
    #22
    Hát ne is, mert az Nvidia nem hajlamos önként árat csökkenteni, ha csak rajtuk múlik.
  • immovable
    #21
    Van igazság abban amit mondasz, de azt be kell látnod, hogy egy jó munkahely megszerzése sok mindentől függ és nemcsak...: "Mintkettő függ az embertől, általában nem puszta véletlen."...na de mindegy, kicsit eltértünk a cikktől...lényeg, megvitattuk...