180
  • gakoska
    #140
    mike: aki 150k-t vga-ra költ, azt ne féltsd h nem látja a világot :D
    más kérdés meg h kinek mi az értelmes, az emberek értékrendje különböző, te pl. utazni szeretsz, más meg életcéljának tekinti a legújabb kártyák megvételét
  • matiz
    #139
    Örömmel vettem a hírt, hogy a Ge Force 7800-ról
  • NEXUS6
    #138
    Sajna a lényeg a lényeg, hogy hiába most vette új videokarit, már megint 2 generációval vagyok lemaradva.

    Eközben, még az olyan öskövületek, mit GF4MX (gyak. GF2) javában fogynak.

    Ez utóbbi magyarázhatja, hogy a játékkiadók, miért lusták normális featurökkel ellátni a gámákat. (Amúgy a DOOM3 GF2MX-en is megy;) Az integrált videocsippes TECSO gépszörnyeken is műxeni kell a gámáknak.
    És hihetetlen, hogy milyen vakok (igénytelenek?) azok az emberek, akik ezeket megveszik, vagy csak nincsenek képben, hogy mi az amit a gépüktől/játékuktól elvárhatnak.
    (Sajna a gámaiparban is egyre inkább uralkodik az un. "üzleti szemlélet", vagy is nem a termék minősége és elégedettsége a fontos (egy jó játékkal a végén még évekig játszanál!), hanem az eladott darabszám és a profit. A kis cégeket meg javában szorítják ki a piacról!)

    Ja és Amiga Rulez!!!!
  • dez
    #137
    Sőt, valószínű erre ilyen formában nem is fognak törekedni. Szervereken kívül munkaállomásokat fognak csinálni, amik nem lesznek túl olcsóak (mint ahogy a márkás PC-k sem azok), így főleg munkára és PS3 játékfejlesztésre fogják őket használni. De elképzelhető, hogy néhány elszánt játékos is inkább ilyet szerez be magának. Meg néhány hobbista Linux-programozó. És itt talán, de csak talán, elindul valami új.
  • dez
    #136
    Ez a Transparency Supersampling már nagyon kellett. Miközben egész jó volt már a kép, az ilyen rácsok és hasonlók ultragagyik voltak eddig.
  • asysoft
    #135
    Itt a link, ahol az új feature-ökről is szó van.
  • asysoft
    #134
    Hogy a hírhez is hozzászóljak: sztem az új VGA-knak már csak feature-szempontból van létjogosultságuk, gyakorlatilag elértünk arra a szintre, h a CPU a szűk keresztmetszet...
    Ez a VGA is képes 1-2 jó dologra, de erről itt nem igazán olvasni... PH!-n annál inkább.
  • Derapo
    #133
    No szerintem komolyan el kéne gondolkozni azon,hogy minek nekünk csúcskártya.Azért,hogy foglalja a helyet a gépben?Ha a játékfejlesztők vennék a fáradságot és végre elkezdenék kihasználni ezekben a karikban rejlő lehetőségeket akkor rendben lenne.De így minek?Nekem 6800GT-m van és nem láttam rajta talán 2-3 játékot ami igazán "leterhelte" volna.Hol vannak az újdonságok?Cine fx3-4,shader model 3.0,2b,meg ilyenek?Az nvidiának és az atinak olyan technikai demói vannak,hogy az ember lehidal tőlük.Miért nem alkalmazzák ezeket a lehetőségeket a fejlesztők?Na a konzolokról meg annyit,hogy ott tuti,szebbet látnánk ezekkel a"csúcsragadozó kártyákkal"mint pc-n.Az x86-nál még az amiga is jobb volt.Ha az a bizonyos Bill nem lett volna, ma biztosan nem használja a fél világ azt.Májkrémszoft nélkül x86 egy nulla.
  • asysoft
    #132
    Ez igaz. De az emberek többsége Wint használ, s a régi alkalmazásait szeretné továbbra is használni, így-sztem legalábbis-ha Cell-es PC-t akarnak, szükségük lesz az x86-os emulációra.
  • dez
    #131
    Azt mondjuk nem hiszem, hogy most 2 nap alatt ilyen nagyra törnének.
  • NEXUS6
    #130
    Hozzá tenném, csak is M$ platformon!

    Az opensource Linuxos stuffokat 2 hét alatt átfordítják!
  • asysoft
    #129
    "x86 -ot meg mi fenének emulalni cellel, ki a rák akar x86-os kodot futtatni"
    Ha tényleg le akarják váltani az x86-os architektúrát, akkor szükség lesz rá.
  • dez
    #128
    Az Apple igen, de azért vannak ott más fejlesztők is.

    De amúgy valószínű, hogy évekig "multiplatform" lesz a Mac, mert hogy nem fogja most mindenki kidobni a PowerMac-jeit.
  • Vucli
    #127
    Sokkal a( a majdnem fele annyi azt hiszem sokkal) 8-12 ezer (szoktam is venni) ezek a legujabbak 1-2 éves legjobb gamék 4-6 ezer.és igen tudom csak probálok sokszor gyorsan irni és az ilyen hibák becsusznak
  • Zsoldos
    #126
    Az apple mar joideje parhuzamosan fejleszt x86 -ra is. Nem kell felig meddig elkezdenie. Okosan nyomjak.
  • NEXUS6
    #125
    Erről az X86 -> cell átállásról meg az jut eszembe, hogy az lenne az igazi szopás szegény Applenek, hogy 1-2 éven belül ez tényleg realitássá kezdene válni.
    Mire nagy dírrel dúrral meghírdetett stratégiai Intel-Aplle együttműködés keretében félig-meddig elkezdené átírni a kódjait x86-ra már adhatna ki egy x86 alapú ppc emulátort, amit egy cell-re írt emulátoron futtatnak;))))))
  • Cicero
    #124
    Jah és gondolom csak PCI-E
  • Cicero
    #123
    Ahhoz képest a GeForce 6800 GT még mindig 100.000 FT :]
  • lowdog
    #122
    miért, egy játék x86-ra sokkal olcsóbb?
  • lowdog
    #121
    ugye tudod, hogy nem lessz, hanem lesz :)
  • ewtoto
    #120
    áhh sztem sokan voksolnának a cell melett az meg hogy PC ma már nincsen jelentősége mért ne lehetne az én PC-m cell proszesszoros?
  • dez
    #119
    Azért ez (hogy Cell kerüljön az x86 helyére - a többi dolog nagyjából változatlan maradna) nem annyira extrém őrültség, mint esetleg gondolod. Persze pl. az Intel utolsó lehelletéig kűzdene ez ellen (meg azok az egyszeri felhasználók, akik csak azt tudják, hogy "hajrá pc!"), így valóban kicsi az esélye a dolognak.
  • Vucli
    #118
    "realista" , ""jeleben :)
  • dez
    #117
    Nem idealistát akartál mondani? :) De nem tudom, miért olyan elszállt gondolat, hogy fejlődik a technika - csak nem úgy, ahogy az Intel szeretné.
  • Kis-Bob
    #116
    Ez statisztikai adat, nem a saját kútfőmből szívtam. Hogy miért ennyi, abba most bonyolult lenne belemenni. Egyszer nyitok erről egy fórumot, majd ott.
  • Vucli
    #115
    A két realista egymásra talált:)
  • dez
    #114
    Hát... Úgy legyen!...
  • Vers
    #113
    meg vagy veszve azzal az ugrásokkal :)
    egy jo programozo ugy eltünteti az ugrás latencyt, hogy öröm nézni :)

    x86 -ot meg mi fenének emulalni cellel, ki a rák akar x86-os kodot futtatni , az lesz az öröm ha végre elfelejthetjük a windowsal együtt
  • dez
    #112
    Attól függ. Az FP és valószínűleg INT műveletvégzést gyorsabban lehet emulálni vele, memória-műveleteket is, de pl. sok össze-vissza ugrándózós általános kódot csak viszonylag lassan. (Hozzáteszem, egy mai valamirevaló prociemuláció JIT-es [Just In Time, azaz nem utasításonként utánozgat, hanem kódrészleteket fordít át natív kódra, és úgy hajt végre].)
  • BiroAndras
    #111
    Igazából az a kérdés, hogy lehet-e a cell-re olyan x86 emulátort írni, ami képes elérni a mai csúcs PC-k sebességét. Ha ez működik, akkor le lehet váltani az x86 architektúrát.
  • ewtoto
    #110
    Azért a fogalmat tudom mint jelen hogy server "kiszolgáloegység" de nem biztos:D majd felhívom Vágót:)
  • UNREG
    #109
    sever=server :)
  • ewtoto
    #108
    Bocs igazad van bár én használom ezeket az eszközöket mint PC mint Server Pl használok PC-t servernek és fordítva is de technikailag nem vagyok annyira képben mint ti.
  • dez
    #107
    Az még a prototípus volt, azóta csináltak újabbat kisebb vonalvastagsággal, és hőeloszlást optimizáló átrendezéssel. :) (Így nehezen ment volna egy "pár centi" vastag PS3-ban 3,2GHz-en...)
  • UNREG
    #106
    Ez nem PC, ez egy sever. :)
  • dez
    #105
    Ezek vektoros összeadás és szorzási műveletek. Ez eddig OK, de ez az egész nagyon erősen bizonyos párhuzamosított grafikai műveletekre van kitalálva, optimizálva. Pl. nagyon gazdaságtalan az ugrándozást, stb. stb.

    (Szerintem a témához tartozik, hogy ki lehet-e használni egy kártyát vagy sem.)
  • Yv@n
    #104
    Figyelemre méltó hűtő van rajtuk.
  • ewtoto
    #103
    Ugy látszik elöbb került PC be a Cell proszesszor mint PS3 ba:)http://hup.hu/modules.php?name=News&file=print&sid=8882
  • dez
    #102
    Mellesleg, ez a PS3-ban is rendelkezésre áll, ha nagyon kell, csak épp ugye levonódik a grafikus teljesítményből a dolog. (Mármint itt is, ott is.)
  • hornbali
    #101
    Amúgy az oldal nyelvéből adódóan lehet másra vonatkozik az adat.
    A videókártya CPU ként használását pedig azért hoztam fel, hogy legalább a hozzászólások 10 százaléka témához kapcsolódjon.