20
  • Piscator
    #20
    Respect, RIP!
  • Dj Faustus #19
    gz8: Igaz, bocs. ;)
  • gz8
    #18
    áramkÖr ;-)
  • Dj Faustus #17
    Dez: hozzászólásodat kiegészítvén: a nyomtatott áramkőr története linkekkel

    fie: azért mégis kellett hozzá némi munkamorál ;)
  • GodBadka
    #16
    Gates csak kirakat ember. Véleményem szerint meglehetősen kevés beleszólása van, hogy kijelölje az MS üzleti stratégiáját.
  • fie
    #15
    Nagy fej volt az öreg. Megváltoztatta a világot, mégis ember tudott maradni. (Enyhe utalás Gatesre, aki csinálhatná szebben is a dolgát -off)

    #11: "Hétfőn rákbetegségben elhunyt Jack Kilby..."
    #12: "1958 nyarán a dolgozók többsége szabadságra ment, de Kilby ezt akkor még nem tehette meg, hiszen új volt a cégnél, májusban vették fel."

    "Kilby az integrált áramkört csupán két hét alatt fejlesztette ki..."
    (forrás: hwsw)

    Szerintem ő tartja a 'Nobeldíjas találmány/felfedezéshez szükséges idő' rekordot.
  • dez
    #14
    (Remélhetőleg csak pillanatnyi elmezavar volt...)
  • dez
    #13
    Arról nem is beszélve, hogy a mikrochip az nem nyomtatott áramkör... Hanem integrált áramkör (IC = integrated circuit)...

    Gy.k. nyomtatott áramkör = bakelit, ill. ma már többnyire üvegszálas műgyanta lapon kiképzett réz vezetők, pl. az alaplapok, bővítőkártyák alaplemeze, stb. Ilyen már vagy 100 éve létezik, vagy még régebben.
  • Dj Faustus #12
    Nyugodjék békében!
    "A mikrochipet pedig akkor alkotta meg, amikor a munkatársai mind nyaraltak, ezért fönőkei el sem akarták hinni hogy működik találmánya, mellyel végre le lehettett cserélni a drága és nagyon melegedő elektroncsővekre."
    1. Micsoda megszálottság! Más a hasát sütteti hawaii-on, ő pedig kitalálja a microchipet!

    2. Elektroncsövekre???? Nem inkább elektroncsöveket? Miért kéne drága, és nagyon melegedő elektroncsövekre lecserélni - pláne a microchipek segítségével - a második generációs (1. generáció: elektroncső, 2. generáció: tranzisztor, 3. generáció: SSI/MSI IC, 4. generáció: LSI/VLSI IC) számítógépekben lévő tranzisztort?

    3. "Ha Ő nincs, akkor ma nem írogatunk ide, mert nem lenne mivel"
    Talán tranzisztoros számítógéppel, normál modemes vonalon, alfanumerikus felületen (ASCII kód rulez!)... ;)
  • fanatic
    #10
    R.I.P.
  • pepe003
    #9
    Szegény fazon :(
    Ha Ő nincs, akkor ma nem írogatunk ide, mert nem lenne mivel
  • Lenny
    #8
    Nyugodjék békében! Respect & RIP
  • sajtos
    #7
    RIP
  • immovable
    #6
    ki az majka?
  • Caro
    #5
    Én nem tudom, hogy ki Majka, persze a nevét hallottam már, de ha szembe jönne az utcán nem ismerném meg.
    Viszont tudom ki Kertész Imre, és olvastam a Sorstalanságot is, bár azért én jobb irodalmi alkotásokkal is találkoztam már.
  • Sheltem
    #4
    R.I.P Én ha 81 évet megélnék azt hiszem boldogan halnék meg. Nyugodjék békében
  • Darth Sith
    #3
    Örök Tiszteletem az övé! Hatalmas elme volt, hatalmas tetteket vitt véghez! Nyugodjon békében!

    Mellesleg, sajnálom, hogy míg Majka, és a többi "értelmiségi, sztárt" mindenki ismeri, de ha megkérdeznénk valakit az utcán, lövése sem lenne róla kicsoda Jack Kilby... De még ha azt kérdeznénk meg kicsoda Kertész Imre, azt se biztos hogy tudnák legalább az emberek 50%-ka...
  • dieselG
    #2
    Hosszú ideig csak a háttérben maradt, mindenki el is felejtette őt a Nobel-díj átadásáig, miközben a világ a találmányával sokkal többre jutott 50év alatt, mint régen 500év alatt..

    Úgyhogy részemről egy hatalmas tisztelet neki.

    Nyugodjék békében!
  • Kis-Bob
    #1
    R.I.P.