54
Rakott hernyó szöcskechips
  • Aspyrin
    #54
    Ááá, ez broáf, főleg az ínycsikalndó férges recept a végén. Inkább vega leszek
  • Eye-scream
    #53
    Csináld magad rovarevés...
    Érdekes, bár nem sok infó van benne. Ezt a darazsas dolgot kipróbálnám, csak a faszom fogdos össze annyi darazsat vegyszer nélkül. :)
  • Eye-scream
    #52
    Azok nem méhek, hanem kabócák asszem.
  • Lacc
    #51
    Megnyalnám a hátát :P
  • Davidus
    #50
    hamm!
  • Davidus
    #49
    POSZMÉH!
  • Lacc
    #48
    Ezek a maláj lóméhek :D
  • laliking
    #47
    ekkora méh????
    a lódarázs nincs ekkora :DD
    egyébként nem tom mi....
    és semmi ilyesmit nem ennék az tuti!!!
  • Lacc
    #46
    Vagy ez is kukac vagy mi.
  • Lacc
    #45
    Méheknek néznek ki ezt lehet hogy én se ennék hirtelen :D
  • laliking
    #44
    :DD
  • franco
    #43
    ezért van ilyen feje...
  • Gorvik #42
    Én is kipróbálnám a rovarevészetet, bár egy kicsit edzeni kellene előtte lelkileg.

    Bár engem jobban izgatnak a szeszes italok.(Ha valaki emlékszik, Frei, 8 nap alatt a föld körül című műsorában mutattak, a Vietnámi részben.)Érdekes izük lehet.
  • laliking
    #41

    ezek már nagyok :(
  • Rózsalány
    #40
    nem úgy értettem, hogy egyenlő a zsírral, hanem hogy ojan dagadt, zsíros a féregje:) és amikor megsütik és összenyomják akkor kibuggyan...:)
  • Eye-scream
    #39
    A protein nem zsír, hanem fehérje
    De azt mondjuk én sem találom gusztának :)
  • Cujo01
    #38
    nyami..
  • OPM
    #37
    vegetáriánus kaják rulez!
  • Rózsalány
    #36
    hát, ha jól össze lenne, törve miondjuk a sült szöcske és nem látnám akis lábait meg atz összetett szemét, akkor szerintem azt megenném, vagy legalábbis megkóstolnám!
    viszont van az a bazinagy fehér pondró, ami középamerikában él... na, az ojan jó 10 cm-esre is megnő és színtiszta protein (zsír!) és azt megsütik, esetleg tákóba töltik aztán hami - na attól biztos rosszul lennék:)
  • Eye-scream
    #35
    Bent van a lenti linkben is ez a kép :)
    Sztem gusztusos. Bár a faroktüskéket azért leszedhették volna-gondolom ha megkajálod úgy nem mérgező.
  • Lacc
    #34
    Nem néz ki rosszul, ha jól látom skorpiók. Az is elég ropogós lehet, kipróbálnám.
  • Haamtahk
    #33
    Tök guszti. Hasonlít rég elásott nagyanyam ...
  • Haamtahk
    #32
  • laliking
    #31

    jóétvágyat
  • Apus
    #30
    ÉN is nagy ínyenc vagyok, kipróbálnék néhány rovart, hernyót viszont nem ennék.
    Bár azt is dicsérik akik ették, szokásos "olyan mint a csirke" hozzászólással.
    Egyetlen kaja amit utálok, a rakott krumpli.
  • Eye-scream
    #29
    A világ legegészségesebb étele. Komolyan.
    Zsírtartalma szinte semmi, az egész izomzatból áll. A kitin pedig ugyan nem emészthető, de akárcsak a növényi rostok elősegíti az emésztést. Ergo diétázóknak tökéletes.
    Egyébként én nem értem miért lenne undorítóbb mint pl. a jó véres marhahús vagy a tatárbifsztek. Bár én azokat is szeretem szal...:D
  • Ronny
    #28
    szerintem aludj rá egyet;)
  • Lacc
    #27
    Itt más dologról van szó, de elhiszem hogy az átlag európai joenak teljesen idegen a dolog.
  • forestjr79
    #26
    Szerintem is undorító. Nagyanyám cseresznyebefőttjeit is mindíg jól megnézem, hogy nem úszkál- e benne kukac. Ha igen, akkor másikat választok.
  • Lacc
    #25
    Miért lenne kreténség? Azt mondják egész jó tápértéke van, sok benne a fehérje. De legalábbis aki kóstolta, annak bejött úgy néz ki :)
  • _Vegeta_
    #24
    Undorito. Normalis hust se igazan veszek magamhoz nemhogy ilyen kretenseget.. bah
  • maozedong
    #23
    piros lámpás negyed rulz..
    jobb mint beja.
  • Lacc
    #22
    Ja lehet benne valami
    De thaiföldre se tervezem a közeljövőben a kiutazást. Bár jó lenne...
  • Eye-scream
    #21
    Na igen, mi is horvátországban szoktunk enni/ onnan hozni ilyesmit.
    Igazából szerintem furcsa ez a rovar/ízeltlábú undor. Pl. anyámnak aki a rákot minden gond nélkül megette, sőt azt mondta rá, hogy nagyon finom megmutattam az egyik műsorban amikor tarantulát sütöttek. Egyből "fúj" meg "ezt aztán semmiképp meg nem enném" Pedig az aranyáron adott homár languszta scampi ugyanúgy ízeltlábú mint a szöcske meg a sáska.
    Egyébként szvsz nem túl jó ötlet ez az összefogdosásos, egyrészt még a végén összeszedsz vmi mérgezőt, aztán egy hétig fosol tőle, másrészt az itthoni sáskák/hernyók olyan kicsik, hogy mire eleget összeszedsz egy vacsihoz arra meggebedsz :D
  • bobka
    #20
    ettem tájföldön szöcskét.nincs rossz ize.ilyen utcai büfé egy jó nagy döntött pult.mint egy zöldséges.pont olyan és akkor ilyen nagy rekesz tele van sült bogarakkal.mindegyikbe más és kilóra vagy dekára nem tudom lehet kérni nagy zacskóba és akkor eheted.mint a csipsz :)
  • Lacc
    #19
    Ja én is kipróbáltam már ezeket a tengeri dolgokat, legalábbis jópárat belőlük. De ott is lenne még mit kipróbálni, csak igazából inkább ebből is a frisset, nem ezeket a mireliteket. Francia o.-ben és Olaszban ettem ilyesmit, frissen (legalábbis frissebben mint itthon) messze jobb volt.

    Nem tudom Bp.-n van-e ilyen étterem ahol felszolgálnak rovarokat, ha valaki tud ilyesmiről szóljon, ezért is lett nyitva ez a topik :) Inkább ott próbálnám ki először, házilag csak végső megoldásként, mert ki tudja milyen gyomorrontást kapok még a mezőről összeszedett dögöktől.
  • Eye-scream
    #18
    Nocsak, senki sem nyitott az új dolgokra? :)
  • Alien
    #17
    Uh, nekem nem lenne gusztusom ilyeneket enni
  • Goth
    #16
    pfff ez hányinger, ennél még a mekdonálc is jobb :D
  • Eye-scream
    #15
    Én is szívesen megkóstolnám, szeretem az egzotikus ételeket. Ettem pl. már rákot, polipot, tintahalat, kagylót, cápát ilyesmiket. Sztem egyáltalán nem undorító-kár hogy nálunk nehéz az ilyesmihez hozzájutni.
    Rovarevéshez sztem maximum Pesten találhatsz valahol éttermet, "nyersanyagként" meg még ott sem-bár lehet tévedek. Pedig én is kipróbálnám, jó ropogós lehet