1156
  • janos666 #914
    Kösz, már mindenem televolt ezzel a szarsggal.
    Nem kötekedés, de nincs olyanod ahol épp kinyílik az ajtó, és a csajt is meg lehet hallgatni? :)
  • ProGabe #913
    Akiknek men megy:feltettem a csávesz beszéde utáni mentése IDE.

    DE!Mentés cseréknél elvileg törlődik a stat,szal olyan mintha újra kezdenéd a játékot,mármint a nehézséget illetően,és a mentés update 1-el készült,bár ez elvileg tökmind1.Ja meg a csávesz beszéde után a piros-ruhás csaj is elmond egy hegyi-beszédet,arról hogy nem mérget fecskendezett beléd hanem vmi mást ami kihozza az igazi énedet bla,bla,bla.A nehézségi szint(vagyis a challenge) meg kb 80-85%-ra lett felhúzva.
  • janos666 #912
    Igen, erre a blurra már utaltam, de ma nincs. éa ahogy én saccolgattam neki, aki a filmekkel példálózott hogy a 25FPS-es film olyan mint a 60FPS-es játék...
    Amúgy én is mmindíg mindent highre állítok, aztán lesz annyi FPS amennyi lesz. Ha meg enm akkor nem játszok vele amíg nem lesz új gép.
  • [NST]Cifu
    #911
    Nem véletlenül írtam, hogy az emberek nagy többsége. A PC-n a grafikai beállításoktól függ az, hogy hány FPS-t kapsz, és általában a nagynevű játékok többsége még az adott időben kellően komoly vason sem mutatnak 60 fps körüli értéket teljes részletességű grafika mellett. A játékosok beállítanak tehát egy olyan grafikai szintet, amivel a gépükön érzésük szerint élvezhetően tudnak játszani. Ez az érték általában 25-45fps környékén tendál, nem pedig 60 vay 100 fps környékén.

    Ami engem illett, én a grafikai minőség rabja vagyok, már Radeon 8500-on is 8x vagy 16x AF és ha lehetett 2x vagy 4x FSAA mellett játszottam még a CS-t is. Ebből sejthető, hogy ritkán láttam az FPS mutatón 60-as érték körüli számot. Nekem kiváló kell - a grafikai minőség terén. :)
    Természetesen tisztába vagyok vele, hogy ezzel hátrányban vagyok a multi-FPS játékokban, de különösebben nem érdekel. Szórakozni akarok én, nem veszem tehát vérkomolyan a játékot, és nem fogok agyvérzést kapni, meg billentyűzetett a falon széttörni, amikor valaki 3 fraggal megelőzőtt. :)

    Ami azt illeti, a tökéletesen folyamatos képhez elég a 25Hz is, csak akkor a képet meg kell kicsit "bolondítani". E téren várjuk ugye már egy ideje a rendesen megcsinált és jól működő motion blur-t...
  • janos666 #910
    Az 1.-ről a végtelenségig vitázhatunk. Bár ez inkább fogalomzavar. Mi a jó, az elfogadható, a kiváló? Neked kiváló kell vagy efogadható? .....
    A 2.-ra meg annyit hogy az TFT-k se véletlen 60Hz-esek, nem pedig 25, mert 60-nál van tökéletesen folyamatos kép, nem 25-nél, azt meg próbáltam leírni hogy miért...
  • [NST]Cifu
    #909
    Csak két apróságot tennék hozzá:

    1.: a "progamereken" kívűl az emberek nagy többsége számára tökéletesen játszható szint az valahol a 30fps környéke körül van. Ekkor már kellően folyamatos a kép és a játék is a játékos számára.

    2.: a megjeleníthető FPS függ a monitor képfrissitésétől is. A TFT-k 60 vagy 75Hz-es képfrissitéssel dolgoznak, vagyis másodpercenként ennyiszer változhat a kép a kijelzőn. Tehát hiába van akár 300 Fps-ed, a kijelzőn látható kép csak 60x vagy 75x változik.
  • janos666 #908
    Nah.
    Mentettem úgy hogy még nem zárult be mögöttem az erőtér, rebuildeltetés után nem jön el az ember a monitor elől se.
    Mentettem beszéd közben, az eleje felé, rebuildeltetés után meghal. Ha visszaírom az ai_disable 0-át akkor megindul, de az asztalhoz érve ottragad (mikor a fecskendőt hozná)
    Mentettem a beszéd vége felé, rebuildeltetés után szintén csak ai_idsable 0-val indul meg, és ugyanúgy lefagy azon a bizonyos ponton ahol legelőször is (majd találkozunk...)
  • janos666 #907
    Maddox mindíg tudja hogy bassza fel az embert és hogy basszon el egy releaset. :)
    Most a Sin-el is meg kellett csinálni mint annakidelyén a HL2-val hogy egy kicsit régebbi engine buildből venni a crackelt fileokat, aztán gyors bugfixben utánnaküldeni 1 nappal az új ddl-t. Bár igaz itt a steames verzió is bugzik. Pedig úgyis nukelik a releaset és hiába lettek így ők az elsők...
    Amúgy ennyi azoknak a fileoknak a mérete amikhez hozzányúltak. GFC-en belül persze csak az adott szakaszokat patchelik, ezért jó a Steam filesystem...
  • FLeK0
    #906
    275mb :D
    jol csinalja a dolgot az emporios arc :)
  • ProGabe #905
    Nem nekem hanem tesómnak volt jó így,nekem sehol nem állt le,pedig u.a. a gép.Ebből is látszik hogy kéne tudni programozni is nem csak endzsint venni.
  • janos666 #904
    Neked így ment? 2X is megcsináltam az utólsó autosavetől indulva, beszéd közben mentve és rebuildeltetve. Ha már az autosavetől rebuildeltetve indulok akkor pedig már a beszédjelenet sem indul el, a monitor előtt fagy meg.
    A bugfix fennvan, most letöltöm még a 275Mb-os update1-et is, hátha...
  • ProGabe #903
    ja és kinyÍlik az ajtó nem kinyalik
  • ProGabe #902
    Akkor még1-szer:miközben beszél a csávesz quicksavelsz,kilépsz,az autoexec.cfg-ben átírod a norebuild-os sort 1-ről 0-ra,betöltöd a quicket,és elvileg jónak kell lennie,tehát továbbmegy,kinyalik az ajtó,elmented,kilépsz a 0-t vissza 1-re.Meg ez előtt persze legyen fenn a bugfix,meg az a bizonyos 3 sor az autoexecben,egészen pontosan ezek:
    ai_disable "0"
    ai_norebuildgraph 1
    ai_resume
  • janos666 #901
    Én szimplán nem jutok ennél tovább, nem az a bajom hogy később is ezt írkálja. Bár nem igazán értem azt a hsz-t, de ezt vettem ki belőle.
    Betöltöm a játékot norebuild 0-val, reuildol, meghal minden. Bármit írok a knozolba, vagy mentem le ezt és indítok újra nore 1-el, halott. Ha nore 1-el indíotok és megyek akkor elindul a duma, de megintcsak megfagy a beszéde végén.
  • ProGabe #900
    Jó,legyen igazatok,sőt legyen a min 120 aztán zárjuk le ezt a vitát.

    #899: #812-ben amit írtam próbáltad már?Volt akinek csak úgy ment és nem úgy ha játék közben irogatott a konzolba.
  • janos666 #899
    Tehát a lényeg hogy ekll az a tökéletes 60FPS. Az meg úgy jön ssze ha van egy gép ami minden elképzelhető játékhelyzetben ad 60-at, egy ilyen gép bőven képes az átlag 100-ra is. Ott 100-ra teszed maxFPS-t vagy benyomod a V-sayncet és sosem lesz gondod abból hogy változik az egérézékenység, egyebek.


    Valaki mondja már meg mit csináljak egy halott játékkal. Nem jut tovább, megáll a hang és az emberek, semi konzolparancs nem segít.
    LEtöltés után a winrar sfv-zett, nem hibás a játékpéldányom, legfeljebb maga a Provision release, de néztem az oldalukat és senki nem panaszkodik, nincs semmi fix vagy update.
  • janos666 #898
    FIgyelj. A film és a játék FPS-e teljesen összemérhetetlen. Tudod miért? 2 fő ok.
    - A filmkockákat egyenletesen veszed fel. 1 mp alatt 25-ször nyílik ki a zárrés, pontosan minden 1/25-öd másodpercben rögzül egy kocka, egyenletesen.
    Játék közben meg ahogy épp sikerül ide-oda torlódni az adatnak CPU, RAM, VGA-RAM, GPU, alaplapi chipset, mittomén mikor hol hogy milyen összevissza akadozva jut el a monitorra. Ezeket az apró torlódásokat, akadásokat többnyire nem vesezd észre, mert a szemed nem képes felfogni, hisz ezek a másodperc tört részei amíg ezzel kinlódik a gép. De ha 25 képkocka kellett a folyamatos filmhez, akkor egy ilyen egyenetlen folyamatnál már lagalább 30, de mivel az egeret is statikusan rángatod, inkább 35 képkocka kell.
    He eddig elfogadod hogy tegyük 35-re a minFPS-t (a minimumot ami mindíg kell a tényleg folyamatos képhez) akkor jön a következő:
    -Állítsd meg egy adott képkockánál a filmet, végj ki egy kockát és nézd meg hogy sokkal maszatosabbnak látod mint mikor ketyegett a film. Miért?
    Mikor exponál a kamera (legyen az digitális vagy kémiai filmszalagos) akkor a minden 1/25-öd másodpercben nyíló zár nem csak egy tökéletes pillanatra nyílik, ami épp elég hogy bátki számára meghatározhatatlan tökéletes képet rögzítsen. Nem, már számodra is látható hogy a vonalak mellett nagyon halványan ott a vonal árnyképe, amin azt látod hogy hol lesz majd a vonal a következő látható pillanatban.
    És itt ahogy ketyeg a tökéletesen egyneletes, minden 1/25-öd msodperce 1 képet dobó film ez már felé legalább 40FPS-el, hisz minden képkocka hordoz egy átmeneti képkockát ami a valóságban sosem jelenik meg. Persze ez is statikus, nem mindíg tökéletes átmenetet képez az árnykép, azért nem 50, csak 40.

    Akkor számoljunk: 25-ről 35-öt adtunk arra hogy foyamatos legyen a gépen renderelt kép ami épp csak összetorlódik, nem rögzített 125 exponálású, aztán 25 helyett 40-et arra hogy átmeneti képkockás. Akkor ez így 25*(35/25)*(40/25)=1,4*1,6*25=56
    Én azért adtam ilyen saccokat hogy szép törteket adjon a számolás, így 56FPS-t kaptunk, amit leszögezek minFPS-ben értendő gépeknél, és ha itt esik, felszökik akkor bukik minden és az említett torlódás is lehet akár 25 helyett 40FPS igényű, ami már jócskán 60 fölé kérődzik. Ezért kell átlag 100FPS, hogy mindíg 60 fölött lény és sose kelljen túltorlódni, mittomén.
    Most az egész délelőttöm nem álozom rád hogy ezt bizonyítsam és szakszavakkal felytsem ki, de értem?
  • artschi
    #897
    www.steampowered.com
  • sd54321
    #896
    Sziasztok!

    Meg tudnátok dobni egy letöltési címmel?
    Előre is köszi.
  • ProGabe #895
    Őőő,ezt most nem értem,az elejét nekem akartad írni?Merthogy lehet a nickemben pro van de "pro gamer" ettől még nem vagyok,sőt nagyon nem vagyok az vagy hogy mondjam,amúgy ezeket inkább csak a filmes tapasztalatok/tények után írtam,mert ez onnan származik(mármint a frame/sec).Ott 24 képkocka/sec-el vesznek fel és annyival is játszák le természetesen,régi filmeknél nem így volt,ott kevesebbel vették fel,viszont gyorsabbal játszották le(ezért tűnnek gyorsabbnak és furcsának azok a filmek).Elhiszem én nektek hogy jobb a több,szal csak azért kérdeztem meg ezt eleve mert már untam hogy mindenki azzal jön hogy neki milyen szar mert lemegy 100 alá az efpéess,Úúúúriseten csak a szívükre ne menjen

    #894:na azért ezt ne,a szavak kiforgatása nem ér(amúgy a szemnek/agynak olyan hogy kép/sec természetesen nincs,csak azért látod szaggatottnak mert késik az információ,hiszen az agy egy folyamatot dolgoz fel,nem pillanatokat,mert ha szó szerint vesszük azt,hogy pillanat,tehát a legrövidebb időintervallum[vagyis az igazi jelen,az ami még nem múlt el,de még nincs] az agy számára nem létezik,mert ez olyan rövid,hogy nem képes feldolgozni)
    Húha,ez így késő éjszaka csak úgy jött,na
  • NeoMaN
    #894
    Kérdezném ezektől az emberektől: a való életet is 24fps-ben látják vagy mifasz?
    LOL
  • NeoMaN
    #893
    Hiába magyarázod ezt egy nem pro gamernek. Én is kaptam savat amikor ilyeneket mondtam, sőt kijelentették sokan, hogy 25 felett tökmindegy mert úgysem látom. Hát láttam. :)
    Ja, mint a #882-es.
    Vicc.
  • FLeK0
    #892
    Probald ki a sin-ben; a konzolban zongorazd vegig az fps_max 100, 60, 30, 15 parancsokat, jatssz mindegyikkel par percet vmi akciodusabb reszen, es tapasztald meg magad a kulonbseget.

    Szerintem itt keverednek a fogalmak. Mas a kulonbseg a vibralas, es a 'szaggatas' kozott. A kep folyamatos, ez nem is kerdes, csak egyszeruen nehezkesebb a jatek keves fps-el, az eger erzekenysege is valtozik ha hirtelen csokkenes van, nem tudsz olyan pontosan celozni. Ez a gepek hatranya, nem az emberi szeme.
  • ProGabe #891
    De pont az a lényeg hogy ha leeseik 100-ról 50-re akkor azt nem veszed észre mert tök mindegy hogy 25,50 vagy 125 az FPS,mindenképpen folyamatos a kép,vagyis a mozgás.Ezt meg: "25FPS akkor elég a folyamatos képhez ha motion bloom van egy filmen" nem értem,mi az amotion bloom?A CS-s dolog meg:hát nálam ez már bug.

    Ja és még annyit hogy:ez természetesen nem flém,még csak nem is vita kizárólag csak a saját egyéni véleményem bla,bla,bla...Mielőtt még valaki úgy gondolná.
  • vodMarci
    #890
    Végig vittem.Nagyon jó játék lett.Várom a folytatást.
  • TIBI
    #889
    Nagyon kösz!!!Közben írtam, nwm láttam a válaszodat.Mégegyszer thx, ennyit szerettem volna!!
  • TIBI
    #888
    Okés: kinyílik az ajtó a "forró szobában".Egy korláttal szegélyezett folyosón v. rámpán indulhatok el balra, esetleg átugorhatom a korlátot és lent keresgélem a kijáratot.Mindössze ezt szeretném tudni, melyik a helyes irány?
  • Kori
    #887
    berohensz átmész tuloldalra csőnél guggol rohanajto felé
  • FLeK0
    #886
    Nem poenbol irta, azt kell tenned.
  • TIBI
    #885
    Tegnap utolsó hozzászólóként meg mertem kérdezni, merre induljak azon a pályán, ahol egy karral lehet lecsökkenteni a teremben lévő hőt, de a kar visszamegy a helyére.Sajnos fogalmam sincs, merre lehet a kijárat?
    MerlinW "okos" helpje szerint: Fuss az életedért!Gondolom, a fórum nem az efféle válaszokra lett kitalálva, úgyhogy amennyiben valakinek van még emléke erről a részről és nem csak poénkodni tud, megköszönném a segítségét!!!
  • FLeK0
    #884
    de azt igencsak feldolgozza az agyad, hogy sokkal folyamatosabban mozog az egerrel egyutt a kep ha tobb fps van, es ilyenkor zavaro, ha ingadozik. Ezert van pl. a doom3 engineben egy 60-as korlat, mert a jatekelmenyt rontana, ha allandoan leesne 100-rol 50-re amikor bizonyos effekteket nezel eppen.
  • Nandq
    #883
    ez viszont a játék hibája, alapvetően semmi köze ahhoz, hogy mennyi képkockát képes az emberi szem felfogni és feldolgozni.
  • Nandq
    #882
    jaj hagyá' már, mert amikor tv-t nézel, akkor is "szaggatni" látod a képet mi?az emberi szem 17-18 képkockát már folyamatos képnek látja, az európai szabvány 25 fps a folyamatos képre, míg az amcsi 30.

    aki azt mondja, hogy meg tudja különböztetni a 30fps-t a 60-tól az hazudik, az emberi szem fizikailag képtelen erre. PONT!
  • FLeK0
    #881
    Ez foleg megszokas kerdese, single player jatekoknal teljesen mindegy 30 folott, a 60 meg a tokeletes szint, altalaban a jatekfejlesztok is ezt celozzak meg.
    Viszont vannak olyan online jatekok (pl. a CS), ahol a fegyverek szorasa valtozik az fps fuggvenyeben, igy ott mindenki egy fix 100-125 koruli ertekre torekszik.
  • janos666 #880
    25FPS akkor elég a folyamatos képhez ha motion bloom van egy filmen. Játékhoz legalább 2X ennyi kell, vagyis úgy 50-60 FPS, viszont ahhoz hogy a legtöbb helyzetben meglegyen a minimum 60 FPS ahhoz kell az átlag 100 is, mert eseget az itt-ott, máshol meg kipöröghet 200-ig is olyan gépen is ami csak 30-as átlagot tud, nem annyira az átlag a mérvadó mint a minimum, a min 60-hoz meg átlag 100 kell.
  • ProGabe #879
    Valaki magyarázza már el nekem miért jó az ha több száz az FPS amikor 24-25 fölött folyamatos a mozgás.Persze úgy értem hogy ez legyen a minimum szal legyen egy kis plussz hogy tudjon honnan lemenni erre a szintre,de tök felesleges hogy 1xx-en pörögjön,úgyse tudja megkülönböztetni senki hogy valami 30 vagy 130 FPS-el megy-e (esetleg ha szarul van megírva és felgyorsul a mozgás,de ilyenre a gta2!! óta nem emlékszem)
  • janos666 #878
    Hibás a Provision féle SIN? Már 2 pályával korábbra is visszatöltöttem, de mindíg meghal egy résznél. Dumál az ember, elhal a zene és sehova tovább. Volt ai_Disable 0, vissza 1, ai_norebuildgraph 0 és 1, oda-visszatöltögetés, minden.
  • janos666 #877
    Jah, lehyagytam, Gef2 MX400 32Mb RAM, amin megált a hűtő, ezért fél óra után meglassult :)
  • janos666 #876
    Én is csináltam régen olyat hogy 2Ghz-s P4, 128Mb SD RAM, alaplapi hang és GTA: Vice City. És akkoriban élveztem is. Aztán 2 éve vettem egy akkoriban tényleg jónak mondható gépet (nem annyiért mint egy kocsit de 320000-ba bennevolt) és azóta nem igen érzem tűrhetőnek a 60FPS alatti játékot. Most is lusta így a gép a mia cuccokhoz, csak mostanában nem költök rá annyit.
  • Nandq
    #875
    fordulj orvoshoz, 30 megvan bőven elég. még csak nem is multi, ahol azért nemárt 60, vagy az instant fanatikusoknak legyen 100.

    nekem amd64 28000+ 1gb ram 9600pro 256md ez bőven megvan és élvezhetően végig tudtam játszani a Sint és a Hl2-őt 1024x768-ban high beállítások mellett, még ha a szűrőket le is vettem.