1156
  • FLeK0
    #674
    Sose volt tervbe veve, egy nagy kamu volt az a datum. Persze lehet, hogy egy ideig magukat is hitegettek vele, hogy gyorsabban dolgozzanak, de a kiszivargott verziobol lehetett latni, hogy fenyevekre van egy kesz jatektol. Ehhez kepest szepen osszeraktak egy ev alatt.
  • mucsácsó
    #673
    hát de HL2 is...ellopták a forráskódot...pffff bazz...hát aszittem hanyattbaszom magam....
  • toza #672
    nyilvan nem szorira gondtam meg senkisam.. kulsore inkabb,vagy ai fejlesztesere,stb...stalker ert meg valoban kar..ha kiagyak amikor tervbe volt,nagyot utott volna...hl2 is eves csuszassal lett elszarva kicsit...nagyon..akkor nem lenne pofaja senkinek gagyit piacra dobni,ha 2004 telen kijon,ahogy tervbe vot...
  • toza #671
    kezd ujra azt a mapot..vagy kicsivel korabbrol..es amikor srac elkezd ugatni akkor nyomj konzolba egy ai_norebuildgraph "0" t..vagy bizonyosodj meg rola hogy daru kezelos szobaban semmi nem torlaszolja el ajtot..vagy vki linkel majd neked egy mentest az akadas utani alapotrol..stb
  • haxoror
    #670
    A végigtolással én is unlockoltam a hardcops(?) funkciót hogy mentés nélkül újrajátszhatom, asszem inkább nem próbálom meg...
  • [NST]Cifu
    #669
    A szerdai patch a nehézségi szint bugot javítja, én ezt említettem a fejlesztők Ritualistic fórumán megejtett bejelentése alapján.

    A Radeknél elvileg csak a tört játékban áll meg a játék, szóval arra várhatsz, hogy arra patchet adjon ki a Ritual... :D
  • mucsácsó
    #668
    hát bőőőven :)
  • Noninnyó
    #667
    engem már nem izgat a peccs, még1x nem tolom végig, elég volt 1x is :-)
  • mucsácsó
    #666
    oksa, csak én már azért mondtam ezt, mert már mindenhol mindenki ezzel jön hogy:
    "szerdai patch javítja a bugokat..."
    na de majd meglátjuk...
  • Noninnyó
    #665
    jobb persze, hogy nem lesz, de legalább tovább tudja jáccani, ha addig nem sikerül
  • mucsácsó
    #664
    pfff....de attól sem lesz jobb a game, ha bugokat javít...
  • mucsácsó
    #663
    azzal csak rosszabb lesz...

    és láttam itt írta toza (#652):
    "...tok majerul kitalatak ezeket rovid reszeket,mert hat fejlodo graft,meg vissza jelzesek alapjan hangulatot is tudjak barmikor fogyasztok izlese szerint alakitani..szal sztem nagy otlet!!joez.."

    na...ez okés, hogy graf...nade hogy a fogyasztók ízlése...na ezzel egyáltalán nem értek egyet, és ez úgy igaz, ahogy a HARDWiRED-en azt írták...az a játék amibe a "fogyasztók" szólnak bele, hogy ilyen-olyan legyen, az nem játék, az egy SZAR...
    idézem is, hogy értsétek mit is mondok:
    "A fejlesztõktõl hallhattunk oly balga kijelentéseket, miszerint epizódok között a játékosok véleményére alapozva készítik majd a folytatásokat. Ez úgy ahogy van félrebeszélés, hülyeség. Eleve, ha egy játékhoz a játékosok visszajelzéseit várják, az a játék halálra van ítélve. Vagy megvan a szép kerek történet lefektetve a dizájnbibliában vagy elõbb vagy utóbb, de végeszakad a tánc. Jó példa erre a STALKER, ahol a játékosoktól kértek szörnyötleteket a fejlesztés sokadik éve után. Ez nem más, mint bizonyítvány a cégrõl, ordító felkiáltójel: kedves befektetõk fogalmunk sincs arról, amit csinálunk.

    és ez sztem is így igaz...
  • Noninnyó
    #662
    állítólag szerdán jön egy patch, ami kijavítja a bugokat
  • deicide
    #661
    megkerestem a bugfixet felraktam de ez akkor sem megyen tovább..(((!
  • deicide
    #660
    én most kerestem valami bug fixet kiprobálom most azzal..!!!
  • toza #659
    en is itt akattam meg!erdekes!amikor raformed 2 katonara!hogy keszicsek elo ship jet!h baloldal fele huzodva nezed oket,lathatod hogy nyilik az ajto mogottuk..2 is..akkor elvileg megindulnak..vagy nem..en a monolog kozben ezen momentum elott bedobtam konzolba ai_norebuildgraph "0" ot egy bugfix alapjan...vagy ettol vagy csak meguntak az 5 odik vissza toltest,vegre csinaltak a dolgukat..

    egyebkent talan segithet ha kicsit elorebbrol ujra nyomod a szakaszt..vagy akarmi
  • ProGabe #658
    #505,#570...!! + a FAQ
  • haxoror
    #657
    Pedig ezek rpg-k (talán a Thief nem annyira de a DeusEx az egyértelműen az)
  • deicide
    #656
    #653...??
  • [NST]Cifu
    #655
    A nehézség mellett az volt még gáz, hogy a falak mögött is sebződtem,

    Ez konkrétan nem gáz, hanem direkt átlőhetőek a falak, ajtók, stb. Nekem szimpatikus volt, főleg az, hogy ezzel a lehetőséggel az AI is élt. Ha tudta, hogy fal mögött bújkálok, akkor a falon keresztül lőtt le.
  • hykao #654
    Hát a magam részéről azért nem túl sok RPG elemet fedeztem fel bennük...főleg a Thief sorozatban, mert amúgy az RPG nem az én műfajom...a lényeg, hogy nem csak megyek oszt lövök kategóriák, hanem a grafikai fejlődés mellett játékmenet beli fejlődést is mutattak...érdekes, hogy mégis mind a mai napig nagy keletje van az olyan játékoknak, amik játékmenet szempontjából vajmi keveset fejlődtek a Wolfenstein 3D óta...

    @toza: Thief 1-2-ben tudtommal egyáltalán nem volt TPS nézet...de a Thief3-ban is csak opcionális, alapból FPS nézetű a játék...
  • deicide
    #653
    Megtudná nekem mondani valaki hogy most mitt kell csinálni..?
    Ott ált meg a dolog..amikor a kisvasúti kocsi betöri az ajtót..majd ott mindenkit lelőttem..van középen 1 darú..igazán nem értem minek..én vittem ládát a másik oldalra ahol levan szakava a létra és eljutottam a szakálas muksohoz..
    aki gagyog valamit..de nem történik semm:(
    mit kell itt csinálni...??








  • toza #652
    off

    "sajnos"de,mivel kb 4 honap mulva jon ki bia uj resze ,meg cod 3,es akkor mindenki ossze szarja majd magat grafika meg stb miat..

    s ha bar valoban nem ez a leg "sinesebb"re sikeredett alkotas,de a valtozatosag hianyat nemigen lehet problemakent felhozni,marmint ami a kornyezetet illeti..es szeretnem ha esetleg felsorolna aki feart vajazza,hogy mijen fordulatokrol meg valtozatossagrol,meg fejtororol beszel,mert kb nincs benne..fear egyetlen ok miatt lehetne rohatt jo,es az pedig az majnemtokeletesen elethu lovoldozos reszek ,s mindez hiheto grafikaval,am cserebe ennyi...ami a sztorit illeti az meg a legunalmasabba valo uj amerikai orulet-vagyis hogy japan,de usa csak lopni tud,es azt is szarul-,miszerint egy 5 eves kislanytol kell mindenkepp ossze fosnunk magunkat...

    a Thief meg az konkretan tps szvsz,leet benne belsonezetbol csapkolozni az teny,de rohattul inkabb lopakodos maszkalos jatek,mindegy...

    ..viszont en viktornal mikor hajojanak elokeszitesere felszolitott ket katona nem moccan,kizarolag ott akattam meg par percre,de kb tuloldali eltorlaszolt ajto vagy nem tom mi miatt,de bugokkal en pl nemigen talakoztam...ha masok igen az miert lehet?!?mikor jon kovetkezo resz?! ja es igen,meg annyit h tok majerul kitalatak ezeket rovid reszeket,mert hat fejlodo graft,meg vissza jelzesek alapjan hangulatot is tudjak barmikor fogyasztok izlese szerint alakitani..szal sztem nagy otlet!!joez..


  • haxoror
    #651
    Deus Ex, Thief vagy a System Shock

    Ezek inkább FPS-RPG-k ha jól tudom, ilyen még a Bloodlines és az Oblivion is
  • ProGabe #650
    Azért a FEAR előtt a Monolith lerakott jónéhány dolgot az asztalra.No one lives forever pl,de utána is:Condemned.Meg azért a FEAR sem tucat-fps sztem,igaz hogy a közepe tényleg sablonos de az eleje és a vége nagyon ott van és ez már manapság ritka (sajnos).
  • haxoror
    #649
    Én azt hittem hogy a falon átlövés nem bug hanem fícsőr
    Még örültem is hogy multiban meg lehet majd ezzel szivatni a többieket
  • MerlinW
    #648
    Az általad említett fps-eket hosszu évekig nem fogja letolni a tronjukról semmi, amíg csak a grafikai motoron dolgozik mindenki.
  • MerlinW
    #647
    On is Off is:

    Ezek a mai fps-ek mint FarCry, FEAR, Sin2 olyanok mint amikor fingjuk sincs a készitőknek mit csináljanak, hogy töltsék ki azt az x óra játékidőt. Ma már hentelős játékot is tudni kell csinálni (pl painkiller) nem csak berakni 500 monsztert oszt "hajrá fiam, 10ropi lesz". A fenti 3 példánál maradva az első kettőt még "megértem", mindkét esetben kreativitás hiányában (végülis első játéka mindkét(?) cégnek, miért is lenne kreativitás...) egy jól felépített környezetet elpocsékoltak 10 órányi lineáris lövöldözésre. De hogy a Sin2-t hogy sikerült idáig sülyeszteni, hogy nem voltak képesek ennyi idő alatt 4 órányi sztorielemet belerakni egy nyomorult játékba? Egyszerűen hihetetlen.
  • hykao #646
    Hát az én problémám pont az, hogy anno nyomtam a SIN1-et...de valahogy e játék kapcsán nincs semmi "SIN" érzésem sajna...bár valszeg az is közrejátszik, hogy 15 évnyi FPS-es lődözés után már kurvára nem elégít ki az ilyen szimpla megyek előre kicsit sem változatos helyszíneken néha megnyomok-eltekerek valamit és lődözöm az ellent játékmenet...főleg mikor már ezelőtt 6-8 évvel is voltak olyan FPS-ek, mint a Deus Ex, Thief vagy a System Shock, stb... :(((
  • Noninnyó
    #645
    Na végre, sikerült végigtolni. Összesítve nem volt rossz, egyedül a bugok voltak zavaróak. A nehézség mellett az volt még gáz, hogy a falak mögött is sebződtem, meg át is jöttek néha a falon az ellenségek, egyszercsak odateremtek elém. Ha ezeket kijavítja majd a peccs, akkor egész jó kis gamma kerekedhet még ebből.
  • toza #644
    nyilvan valo hogy nem nyomtad sin "1" et..mert akkor tudnad hogy maga idejeben legjobb fps esek kozt volt,szal a hangulat megmaradt,es barcsak ne fear hoz hasonlitgata mindenki,mert hat ugye a trabant is auto,de nem jarhat mindenki bmwvel..es oan gaz hogy van ket harom frankonak mondott ,uj game,amibe beleraktak rohatt sok pezt,es a kicsit szarabb grafikaju olcsobb de hangulatosabb jatekokat meg leszarjak..
    mellesleg fearnak kuva szar a hangulata ,egyhangu unalmas kornyezettel.
    itt meg akad nemi kaland ojkor.sztem...
  • ProGabe #643
    Tényleg ennyire nehéz visszaolvasni??Pedig csak ötöt (5) kéne!!!!!
  • Gerisone
    #642
    halli! ki akartam menteni a játék főcímdalát! De az istennek sem indítja el azokat az mp3-makat semmi! tud valaki segíteni?
  • steweee
    #641
    sztem 2006 ban nem szabadna olyan játékot kiadni ráadásul source motorral ami ennyire gyenge.a shotgun felszedéséig jutottam el, utána kevéssel enyhe hányinger keretében töröltem az egészet. (mondjuk a döbbenetem a pisztoly felvételekor ért először, hihetetlenül nyomi fegyvermodell, a célkereszt meg katasztrófálisan randa) pedig de imádom az fps-eket! tiszta gagyi fegyverek és tűzharcok, a graf és a hangok jók lennének, de a játékélménye legalábbis számomra egy nulla. az is idegesítő hogy mennyire rámennek a fizikai modellezésre a környező apróbb tárgyaknak hogy egy egy robbanásnál "életszerűen" repüljenek szét, ezzel is terhelve a számítási teljesítményt, de arra nem figyelnek hogy normális ai-t írjanak vagy jól megscripteljék a tűzharcokat (pl fear jónéhány csatája)

    még a halflife 1 mindig magasan veri ezeket a csilivili kis idétlen játékokat amikben nincs tartalom, abban legalább jók voltak a tűzharcok ami sztem egy fps lényegét adja.vagy fél éve játszottam végig újra a hf 2 bemelegítéseként, és egyetlen hibájának az ugrással kapcsolatos rossz irányíthatóságot tudnám említeni ami miatt párszor szakadékba estem.

    csak azért szóltam hozzá hogy aki esetleg még nem töltötte le elgondolkodhasson hogy nem biztos hogy annyira jó és érdemes vele foglalkozni
  • haxoror
    #640
    Na végigtoltam, bazzeg a végén már hármassával jöttek a buzi minigunosok, örültem ha néha egy csóró sima őr is előkerült

    Hát nem hittem vona hogy EKKORA hentelés lesz ez a játék, néha komolyan azt hittem hogy végtelenítve vannak amíg egy bizonyos pontig el nem jutok pedig nem, egyszerűen csak rohatt sokan voltak.

    Hiba vagy bug egy darab sem volt, simán végigtoltam egyhuzamba.
    Persze egyszer azért elszállt cannot connect to steam serverrel na mikor, hát persze hogy a helikopter elleni harcban!

    Többet vártam, de azért jó játék volt.
    A többi részt is mag megnézem bár erősen kétlem hogy 9 epizódot meg fog érni, szerintem 5 reálisabb.
  • [NST]Cifu
    #639
  • Seth
    #638
  • mucsácsó
    #637
    nah, ahogy ígértem, itt a muzsika, a menü zenéje:

    Zak Belica _ Ritual Entertainment - What's the World Come To.mp3

    ENJOY
  • mucsácsó
    #636
    na megy fel a zene, megszerváltam, de láttam nagyon kell, fel is rakom éppen :P
    megírom a linket, ha felment! :D
  • Csibe001
    #635
    SIN Decoder