1156
  • RelakS
    #794
    Igen, azt tudom sajna, hogy az alacsonyabb felbontásokat szétnyomja a teljes képre :(
  • hykao #793
    Ok, mindjárt gondoltam, hisz az "alap" ugyanaz...de én azt írtam: "ez az első játék amivel találkoztam"...
    Amúgy ugyanolyan monitorunk van. :)

    @RelakS: Sajnos az összes 17 és 19"-os LCD 5:4 arányú (maga a TFT lap aránya olyan...), s hiába számszerűleg csak az 1280x1024 az 5:4 arányú, mivel ez a natív felbontása, így az összes többi 4:3 arányú felbontást is (640x480, 800x600, 1024x768, stb.) arra az 5:4-es tft lapra húzza rá. (pontosabban húzza szét vertikálisan...)
    A 20"-os 1600x1200-as felbontású LCD-k már okésak...de baromi drágák, illetve az összes 16:9-esnek nevezett LCD meg valójában 16:10-es...

    Persze lehet variálni ablakbanfuttatással, meg teljesképernyőn alul-felül fekete csíkkal...de azért az mégsem az igazi, nemde? :)
    Az igazi az lenne, ha végre a játékok kopatibilissé válnának az 5:4-del és a 16:10-del, mint a Source motoros cuccok...épp ideje lenne, hisz egyre többen vásárolnak 17-19"-os 5:4-es és 16:10-es LCD monitorokat...
  • RelakS
    #792
    Csókolom, csak az 1280x1024 az 5:4 arányú, a ringyózt meg be lehet lőni, hogy ha 1280x960-at használsz pl, akkor nem löki szét a teljes képernyőre a képet. Persze alacsonyabb felbontásban nem működik a dolog :( (vagy kéne vennem egy lcd-t, és kisérletezni? :D)

    Persze én végig a DVI csatlakozáson adott képről beszélek :)
  • Noninnyó
    #791
    A Half-Life 2-ben is van 16:10-es arányú beállítás, én abban toltam végig legutóbb.
  • hykao #790
    Ja amúgy találtam valami érdemelgeset a játékkal kapcsolatban...hogy ne csak rosszakat mondjak róla...
    Na szóval ez az első játék amivel találkoztam, aminél figyelembe vették a 17-19"-os LCD monitorok azon kibaszott idegesítő tulajdonságát, hogy az arányuk nem 4:3, hanem 5:4 (illetve "widescreen" monitorok esetén 16:9 helyett 16:10), így eddig minden játék kicsit nyújtottan jelenítette meg a dolgokat...azonban ebben menüből beállítható még a 19:10-es LCD-s arány is - végre nem nyújtott (vertikálisan) a megjelenő kép.
  • nutiform
    #789
    KÖszi
  • MerlinW
    #788
    vagy -console paraméterrel indítod az exe-t és akkor esc-re ott van főmenüben állandóan.
  • Gazsi007
    #787
    Ezt irja ki mikor be akarok lépni
    Failed to load the launcher DLL:
    A megadott modul nem található.
    Ez mit jelent?
  • mucsácsó
    #786
    copy egyik hsz-emből:
    idézem magam
    "izé...vannak a .cfg kiterjesztésű fájlok...SE1\cfg mappa.
    nah, ott van ilyen hogy config.cfg -> megnyitod szövegszerkesztővel, pl jegyzettömb tökéletes erre a célra.
    aztán lesz ilyen sor, hogy bind "`" "toggleconsole"
    namost, az a `-t átírod 0-ra. akkor így fog kinézni: bind "0" "toggleconsole"
    na igen, most elmented szépen, és mehet a game.
    [0]-ra bejön a console :)"
  • nutiform
    #785
    Valamiért nem jön elő a konzol a megszokott gombra.Miért?Előre is köszi a segítséget.
  • ProGabe #784
    Majd ha lesz belőle Provision verzió úgyis beírja ide valaki,szal nyugi meg fogod tudni.
  • Noninnyó
    #783
    senki?
  • Noninnyó
    #782
    A nem eredeti steam-es verzióhoz hogyan lehetne megszerezni a patch-et?
  • FLeK0
    #781
    Fixed the challenge system sometimes never easing up on the player, making it unforgiving
    Fixed sound-stuttering issues for some players
    Fixed player stats not always reporting while you are in the car or otherwise locked in place
    Fixed the instantaneous challenge rating sometimes reporting 0
    Fixed a texture problem that was causing a lock-up on some video cards when loading in U4Labs
    Fixed a path-finding issue preventing the game from progressing after talking with Radek at his headquarters
    Reduced point-size on some fonts to fix close captioning being clipped

    Restart Steam in order to get this update.
  • Shep
    #780
    Az ám, már csak az építkezésnél is elszórakoztam legalább 1 órát, mire sikerült nem 9 hpval eljutnom a kocsihoz, bár majdnem mindegy, hogy 9 vagy 90.
  • Noninnyó
    #779
    Remélem ma azért kijön az a peccs, lehet végigtolom megint, ha tényleg kijavítja a nehézséget.
  • mucsácsó
    #778
    hát igen, nagyobb nehézségen kezdesz, gyanús hogy feljebb is tolódik a mérce, és úgy is marad :D
  • dragster
    #777
    lalakov a hányingered azért van mert bizonyos szinkombinációra érzékeny vagy. Ha jól tudom ez epilepsziás tünet,imho azért menj el dokihoz hátha ő tud esetleg megoldást is :)
  • RelakS
    #776
    Mert nagyobb nehézségen jönne rá a nehéztség? :D
  • mucsácsó
    #775
    hátja, kb 3-5 óra között, de ez relatív, függ a nehézségtől
    ugye Shep?
  • FLeK0
    #774
    3-5 ora
  • #773
    Mennyi a játékidő?
  • Shep
    #772
    Héát akkor az gáz, mert ha jól működik minden Radek elsétál az ajtó meg kinyílik és szentbeszédet tart Elexis
  • attibácsi
    #771
    De minek kellene történnie??? Ajtó kinyit, vagy mi... Az AI-val nincs gond, mert az autoexec.cfg-ben benne van az a 3 sor, s eddig teljesen jól működött, csak itt egyszerűen nem megy tovább...
  • Shep
    #770
    Á akkor bagtel lesz.
  • Shep
    #769
    FAQ
  • attibácsi
    #768
    Halihó!
    Segítséget kérek. Egy nagy teremben vagyok(van itt víz is, meg valami vízijármű is), ahol van egy gép, amit irányítani tudok(föl/le, jobbra/balra és forgatni). - mint lalakov, viszont sikerült átjutni. Radekkel beszéltem, vagy inkább ő beszélt. Elmondja a mondókáját, s utána mindenki csak áll. Nem tudok tovább menni, mert az energia-pajzs féleség nem enged, Radek felé meg az ajtók zárva. Plíííííz help!!!!
  • lalakov
    #767
    Én teljesen könnyűn játszom:).
    Még egy olyan nagy dög + a heli, jajj nekem:-).
  • mucsácsó
    #766
    hátjah, főleg, hogy lesz még 1 olyan nagy dög :D
    [sry ha nagyon spoileres volt :D]
  • Shep
    #765
    Attól füg milyen nehézségi szinten nyomod, ha te is jól felhúztad mint mucsácsó meg én is, akkor sok, ha nem akkor nem :)
  • lalakov
    #764
    A bazi nagy szörny után még sok van hátra?
  • lalakov
    #763
    Kösz, közben sikerült:).
  • MaggotCorpse
    #762
    honnan lehetne letölteni a SIN1-et?
  • artschi
    #761
    állítsd át úgy, hogy azon keresztül át tudj ugrani a másik részre, ott felmész a lépcsőn és találkozol Radek-kel.
  • lalakov
    #760
    Na jó továbbjutottam, de újra elakadtam:((. Egy nagy teremben vagyok(van itt víz is, meg valami vízijármű is), ahol van egy gép, amit irányítani tudok(föl/le, jobbra/balra és forgatni), csak nem tudom hová kéne vinnem, hogy az nekem jó legyen. Át kéne mennem a másik oldalra, de bárhogy is állítom nem jutok közelebb a túlparthoz.
  • mucsácsó
    #759
    énis akartam írni, de ott nekem akkor fájt, mikor a9. pályán UV fénnyel kellett keresni a feliratokat...jojoztak a szemeim már
    meg a kékes-lilás fény is...hát betett...
  • lalakov
    #758
    Jajj ne, azzal még játszani akarok, azt mondják, hogy szuper.

    Istencsászár: Most éppen azt teszem, mert elakadtam (#744,#746), de már jól vagyok mennék tovább.
  • FLeK0
    #757
    Nekem a condemned-nel volt egyedul ilyen, ott 5 perc jatek utan iszonyatos fejfajas, akarmikor probaltam.
  • Istencsászár
    #756
    akkor ha nemvagy hardcore gémer tarts szünetet néha:)
  • lalakov
    #755
    120-on van:), csak egyes játékoknál jön elő.