294
Az \"Új Jeruzsálem\" Magyarországon?
  • Esrohnoil
    #134
    Már megbocsáss, de honnan jött neked h. az a kéztartás 102??
    Sosem a kérdésre válaszolsz...
  • Klaus Matefi
    #133
    ----Ha te tudod miert allitod ezt, akkor jo. Mindenesetre elmondanad nekunk, pontosan hogy utal az ujjaik elrendezese a 102-es szamra? Csak 10 ujja van szerencsetlennek.. En megkapnam feladatba, hogy tartsam ugy a kezem, hogy barmelyik ember a 102-es szamra asszocialjon, hat szerintem nem tudnam megoldani.---

    Pedig ha az általam ajánlott képeket jobban szemügyre vetted volna, nem jelentene neked problémát! ("Nem akarásnak, nyögés a vége!")
    http://www.ulrichsander.de/Orthodoxie.html
    http://www.orthphoto.net/photo.php?id=18&id_jezyk=1
    http://www.orthodoxphotos.com/Icons_and_Frescoes/index.shtml
    http://www.orthphoto.net/photo.php?id=1835&id_jezyk=1
    http://www.orthphoto.net/photo.php?id=930&id_jezyk=1
    http://www.orthphoto.net/photo.php?id=731&id_jezyk=1
    http://www.orthphoto.net/photo.php?id=696&id_jezyk=1

    ----No de ezek technikai reszletek.. Meg a temahoz kapcsodoan:
    Szerintem az sem veletlen, hogy a regi egyiptomi abrazolasban a vallukat a nezopont fele forditva tartjak az emberek. Szerintem az ilyet ugy hivjak, hagyomanyos abrazolasmod, a kulturajuk resze. Szerinted az ilyesmi azonnal rejtelyes titok, esetleg osszeeskuves :)----

    Buta következtetés! Ki beszélt itt "esetleg összeesküvésröl"???
    Az általam említett "kézjel" majdnem minden orthodox ikonon megfigyelhetö! Ez nem véletlen! Ennek a "hagyományos ábrázolásmódnak" a misztériumukban rejlik a titka!

    Jó lenne, ha csak olyan kérdések merülnének föl, amiket témylegesen át is gondoltál.

    ----Nem gondolkodtal el rola, ha csak szazad ennyit allitanal, es az igazolhato, esetleg valos lenne, mar akkor is instant nobelt kapnal a felfedezesedert.. Ehelyett vhogy csak omlik beloled a rengeteg minden eddigit felforgato felfedezes, de a mennyiseg nem potolja a minoseget, sot ez esetben inkabb ellenkezoleg.----

    Nem veszem fel a kritikád, mert megalapozatlan! Jobban tennéd, ha mielött valamiröl véleményt alkotsz, veszel annyi "fáradságot", hogy át is olvasdod elötte!!!


  • Zsoldos
    #132
    Ha te tudod miert allitod ezt, akkor jo. Mindenesetre elmondanad nekunk, pontosan hogy utal az ujjaik elrendezese a 102-es szamra? Csak 10 ujja van szerencsetlennek.. En megkapnam feladatba, hogy tartsam ugy a kezem, hogy barmelyik ember a 102-es szamra asszocialjon, hat szerintem nem tudnam megoldani.

    No de ezek technikai reszletek.. Meg a temahoz kapcsodoan:
    Szerintem az sem veletlen, hogy a regi egyiptomi abrazolasban a vallukat a nezopont fele forditva tartjak az emberek. Szerintem az ilyet ugy hivjak, hagyomanyos abrazolasmod, a kulturajuk resze. Szerinted az ilyesmi azonnal rejtelyes titok, esetleg osszeeskuves :)


    Nem gondolkodtal el rola, ha csak szazad ennyit allitanal, es az igazolhato, esetleg valos lenne, mar akkor is instant nobelt kapnal a felfedezesedert.. Ehelyett vhogy csak omlik beloled a rengeteg minden eddigit felforgato felfedezes, de a mennyiseg nem potolja a minoseget, sot ez esetben inkabb ellenkezoleg.
  • Klaus Matefi
    #131
    http://www.zsido.com/books/mozes/51nicavim.htm
    Mózes, amikor az idõk végét említi, valójában a messiási idõrõl szól, amikor majd a zsidók megtérnek és visszatérnek országukba – a zsidóságukhoz. „Teljes szívvel és teljes lélekkel” mondja, de azt nem, hogy „minden erõddel”, vagyis anyagi lehetõségeiddel (ahogy ez a „Smá Jiszráél" imában van). Ugyanis a Talmud azt állítja, hogy „Dávid fia (a Messiás) mindaddig nem jön, míg a garas ki nem fogy a zsebbõl”, azaz mindenki koldusszegény nem lesz.

    ---Ugyanis a Talmud azt állítja, hogy „Dávid fia (a Messiás) mindaddig nem jön, míg a garas ki nem fogy a zsebbõl”, azaz mindenki koldusszegény nem lesz.---

    Jó kilátásaink vannak a következö néhány évre!
  • Klaus Matefi
    #130
    Én tudom, hogy miért állítom ezt! Ha van kedved, keresgélj utánna. Az orthodox ikonokon még a szentjeik is így tartják az ujjaikat! Gondolod, hogy ez csak véletlen? Ha ilyen egyszerüen lerendezed ezt a kérdést, akkor maradj meg hitedben.
  • Esrohnoil
    #129
    Hát kb. Ez már csak belemagyarázás. :)
  • Zsoldos
    #128

    "Normális esetben rgy Jézus-konstelláció után ~102 évre következik a kereszt realizálódása! Vannak nagyon sokat mondó orthodox Krisztusképek, aminél ha a jobb kéz ujjait megnézed, az ujjak alakzatfelvétele a 102-es számra utal!!!"

  • Klaus Matefi
    #127
    A kereszten a jó meghal, a rossz feltámad!!!

    Más a helyzet, ha nem Jézust vesszük figyelembe, mint ahogyan ezt elöszeretettel teszik, hanem Jézus-Krisztust! A kereszten meghal Jézus-Krisztus, de feltámad Krisztus Jézus! A keresztények minden igyekezete arra irányul, hogy a két személyt azonosnak lehessen kikiálltani, pedig a fehér az fehér, a jó az jó, nem pedig a fehér az fehér-fekete, a jó az meg jó-rossz!

    Persze erre csak akkor jön már rá az ember, mikor a vallások misztériumainak tényleges forrásával meg tudott ismerkedni!
  • Zsoldos
    #126
    Viccesek ezek a szovegek nagyon :) Grespik-nek vannak meg mosolyt fakaszto irasai.
  • Klaus Matefi
    #125
    Elnézést! Az elözö üzenet Neked szólt!
  • Klaus Matefi
    #124
    Távlatok- A Magyar Jezsuiták Folyóirata(1998)(249.old.) A misztériumvallások meghaló és feltámadó istenségeinek halála=természet ciklusainak szimbóluma! A halála és a feltámadása ugyan egy dolog. Szinte minden vallás szoros kapcsolatot lát a halál és a bün között. Jézus halálában a bün teljes ereje összpontosul!

    A három nap az komolytalanság!

    Mint ahogy a Jezsuiták folyóiratában is helyesen le van írva, hogy: "A halála és a feltámadása ugyan egy dolog."!!!!!
  • Klaus Matefi
    #123
    Én tagadom azt, hogy Istentöl létezhet kiválasztott nép!!!
    Ez egy nacionalista mese! Istentöl létezhet kiválasztott személy, vagy terület, de nép csak a vallásalapítók elképzeléseiben, álmaiban!
  • Esrohnoil
    #122
    Hm...
    Akkor szerinted mikor Jézus meghalt, a 3. napon nem ő támadt fel, hanem az már a gonosz Krisztus volt?
  • Klaus Matefi
    #121
    Így van! De a kis "Antikrisztus" maga Krisztus!!!
  • Esrohnoil
    #120
    Ez áll a bibliában:
    "Mindennek rendelt ideje vagyon."
  • Esrohnoil
    #119
    "(135.old.) Az európaiak ellenezni fogják az "Egyesült Európai Államok" alapítását, akkor fog az Antikrisztus születni. Ö lesz az Egyesült Európai Államok elnöke, majd Világcsászár!""

    Mire ez végbemegy, addig még jó pár évtizednek el kell telnie, ha azt vesszük h. az illető még csak most lesz 6 éves.
    A kis antikrisztus lassan megkezdi az iskolát...
  • Klaus Matefi
    #118
    ----a mostanra mar gonossza valt Krisztus----


    A keresztény teológia szándékosan a bünt az emberböl eredezteti, nem pedig a szellemvilágból. Tehát Jézus "a mi büneinkért", nem pedig a kozmikus abszulut negatív szellem hatására feszítödik keresztre (kozmikus kereszt!). Ez természetesen így nem stimmel, hiszen mindennek Isten a forrása, a jó és a rossz is! Nélküle semmi nem teremtödik! Ezt a dualizmus nagyon jól látta, viszont ezeknek az "áruló nyomoknak" az eltüntetésére lett a Jézus-Krisztus fogalom bevezetve. Szándékosan felváltva használva a Jézus, ill. Krisztus kifejezést, a hívönek nincs sok esélye elválasztani a kettöt egymástól! Ez a kozmikus Krisztus a kereszten (Jézus keresztjén!) feltámadt, és "Ő kapott meg minden hatalmat égen és földön". Ö nem a büntelen Jézus, hanem a "bünben" és a "halálból" "újjászületett" Krisztus, aki nem a békét hozza közénk, hanem a kardot!

    A MÁTÉ ÍRÁSA SZERINT VALÓ SZENT EVANGYÉLIUM
    10,34. Ne gondoljátok, hogy azért jöttem, hogy békességet bocsássak e földre; nem azért jöttem, hogy békességet bocsássak, hanem hogy fegyvert.(#1)
    10,35. Mert azért jöttem, hogy meghasonlást (#2) támaszszak az ember és az õ atyja, a leány és az õ anyja, a meny és az õ napa közt;
    10,36. És hogy az * embernek ellensége legyen az õ házanépe.

    EREDETILEG a Biblia máshogy tartalmazta a bejelölt két szót:
    (#1)=kardot!!!! Ez pedig YHVH "fegyvere" (kozmikus kereszt!!!)
    (#2)=Ellentétet!!!! Nem ugyan azt jelenti a két szó! Változnak az idök, változnak a tanítások???


    A föltámadás=a megújított "Teremtéssel"! Ez egy teljes szellemi átalakulást jelent, "Új Teremtést"! Minden a "szellemi valóban" realizálódik! Tehát tanulmányom is joggal a szellemi hatások mélyreható kutatásában keresi az igazságot, a vallások misztériumainak az alapjait!

    Távlatok- A Magyar Jezsuiták Folyóirata(1998)(249.old.) A misztériumvallások meghaló és feltámadó istenségeinek halála=természet ciklusainak szimbóluma! A halála és a feltámadása ugyan egy dolog. Szinte minden vallás szoros kapcsolatot lát a halál és a bün között. Jézus halálában a bün teljes ereje összpontosul!

    Krisztus föltámadásából a lehetö legnegatívabb szellemi hatás (Lucifer) szelleme áradt belénk, akinek szelleme az "anyagba sülyedt"! A törvény, "ahogy fent, úgy lent" folyamatosan érvényes! Az ég és a Föld kapcsolata folyamatos az égi szellemi hatások által, a "Felámadás" tehát egy "Új Teremtést" szimbólizál, ahol is az ég is "megújul", azaz újra kezdödik egy kozmikus korszak, tehát a réginek vége, ugyan úgy az emberek lelkében is ez a megújult szellemi hatás lesz a domináns! Ami elmúlt (a régi), annak vége! Az "új ég és új föld" az "Új Teremtésnek" a következménye, aminek a bün, a kereszt a forrása!!!

    Seligmann Kurt: Mágia és Okkultizmus az európai gondolkodásban.(1987)(64.old.)Valentinosz a legkiemelkedöbb gnosztikus szerint két legföbb aion létezik, az Atyáé és az elsö emberré, aki a mitosz szerint lesülyedt az anyagba, majd ismét az égbeemelte magát. Ez a bukott aion egy lelket hozott létre, Krisztoszt, aki nem azonos Jézussal!

    Dr. Wolkenberg Alajos: Teosófia és Antropozófia(1923)(53.old.)Steiner tanítása Krisztusról: Krisztus egy kozmikus lény, világegyetemi tényezö. A golgotai pillanattól kezdve Krisztus a Földön Földdé lett, "földi központú szellem" lett, akit a beavatottak látnak, a többi emberek pedig éreznek és élveznek!
    (56.old.)A dornachi teosófus-templomban van egy Krisztuskép, melyet állítólag maga Steiner mintázott. Valódi torz alak: egyik szemét Luziferhez emeli ez a Krisztus felfelé, a másikat Ahrimánhoz lefelé!

    http://archives.arte-tv.com/de/archive_70273.html
    LUZIFER
    DIE GENESIS
    Während der ersten Jahrhunderte des Christentums wird Jesus Christus selbst als LUZIFER bezeichnet, als „Bringer des Lichts" (vom lateinischen lux, Licht und ferre, tragen). Erst seit dem Mittelalter gilt diese Bezeichnung als Beiname des Teufels.
    --Lucifer
    A Teremtés
    A kereszténység erlsö évszázadában Jézus Krisztus (Krisztus!) magának Lucifernek volt megjelölve, mint "a Fény hozója". Elöször a középkor óta számít ez az Ördög "melléknevének".--


    A "Teremtés" Isten müve, Lucifer közremüködésével. A keresztet Jézus nem a mi büneinkért, hanem Lucifer jóvoltából "vette magára". Ez egy folyamatosan ismétlödö kozmikus történés.


    Frick Karl: Die Erleuchteten - Licht und Finsternis(1975)(II.S.286.) Der "Fall" Luzifers bedeutet in Wirklichkeit das Herabsteigen des "Lichtbringers" in die Materie, ...". Ohne den "Fall" des Engels gäbe es kein Erlösung des Menschen.
    (II.S.337.)Gott, das ist Luzifer! Es bestätigt, daß dieser Gott in Wirklichkeit Satan ist!
    (II.S.357.)Richtiger wäre die Übersetzung "Hermetische Orden der Goldenen Morgenröthe"(Hermetic Order of the Golden Dawn). Die urschprüngliche Bedeutung läßt sich auf die schon in der Antike bekannte und aus der gnostischen Lichtsymbolik entlehnte Bezeichnung der "goldenen Morgenröthe" zurückführen, wie sie uns im Mythos des Luzifer-Morgenstern überliefert ist.
    Frick Karl: A megvilágosultak - fény és a sötétség(1975)(II.286.old) Lucifer "esése" a valóságban a "Fényhozó" alászállása az anyagba,..."
    Az angyal "esése" nélkül nincs megszabadítása az embereknek.
    (II.337.old.) Az Isten, az Lucifer! Ez bizonyítja, hogy ez az Isten a valóságban Sátán!
    (II.357.old.) A helyes fordítása a Hermetic Order of the Golden Dawn-nak "Hermetikus Rendje az Aranyló Hajnalpirkadatnak".
    Az eredeti jelentése visszavezethetö, a már az antik világ által is ismert, és a gnosztikus Fényszimbólumból átvett
    jelzö "aranyló hajnalpirkadat"-ra, mint ahogy nekünk a Lucifer-Hajnalcsillag mitosz átadja.


    János-Jelenések Könyve
    22,13. Én vagyok az Alfa és az Omega, a kezdet és a vég, az elsõ és utolsó.
    22,16. Én Jézus(*Krisztus!!!) küldöttem az én angyalomat, hogy ezekrõl bizonyságot tegyen néktek a gyülekezetekben. Én vagyok Dávidnak ama gyökere és ága: ama fényes és hajnali csillag.

    Die Bibel(1998)
    Die Offenbarung Johannes
    22,16. Ich bin die Wurzel und der Stamm Davids,der strahlende Morgenstern.
    Én(Krisztus) vagyok Dávid gyökere és ága, a fénylö REGGELI CSILLAG(Hajnalcsillag).


    http://www.catholic-church.org/ao/exsultet.html
    Flammas eius lucifer matutinus inveniat:
    Ille, inquam, lucifer, qui nescit occasum:
    Christus Filius tuus,
    qui regressus ab inferis,
    humano generi serenus illuxit,
    et vivit et regnat in saecula saeculorum.

    Fényesen világít Ö, amig a Hajnalcsillag(Lucifer) felemelkedik
    az igazi Hajnalcsillag(Lucifer), ami az örökkévalóságban nem sülyed el:
    a Te fiad, a mi urunk Krisztus,
    aki feltámadt hallotaiból,
    aki az embereknek a keleti fényben sugárzik
    aki veled él és uralkodik az örökkévalóságban.





  • Klaus Matefi
    #117
    A Jézus-Krisztus/Krisztus-Jézus ketresztény misztérium az kozmikus eredetü!
  • Klaus Matefi
    #116
    ----valamit már kezdek kapisgálni...
    tehát:
    megszületett Jézus -7-ben. keresztre feszítették 25-ben, így lett Krisztus, és a keresztre feszítéssel (majdnem) azonos konstelláció jött létre 1999-ben ezért akkor nem Krisztus jött el, hanem az Antikrisztus (a megfeszített Jézus), és így kapcsolódik a kettő...
    na? ez az elméleted?----


    Jézus születése:
    -7.02.10 12:11 UT +2.00 Jeruzsálem-i idö
    Nap-Hold konjunkció:20,1°Vízöntö,-Mars-Szaturnusz-Uránus konjunkció:29,3°/27,8°/27,4°Vízöntö

    Jézus történelmi keresztrefeszítésekor ugyan ezek a planéták a Neptunusszal alkottak egy szabályos kozmikus keresztet:
    25.04.01. 22:13 UT +2.00 Jeruzsálem ( 3785.Nisan 14/15.- Pessah ünnepe!)
    Nap-Mars konjunkció:9,8°/10,8°kos, -Szaturnusz konjunkció:4°Kos, -Hold oppozíció:9,8°Mérleg, -Uranusz quadrat:9,7°Rák, (-Neptunusz oppozíció:12,7°Bak)
    ("Magára vette a Világ összes büneit")

    Szánt szándékkal használtam a "történelmi" kifejezést, mert a Jézus-Krisztus/Krisztus-Jézus kozmikus fogalmak volt, van, lesz kritériumának nem felel meg az elöbb megadott kereszt-konstelláció.

    A mohammedán vallási vezetök Jézust mint prófétát ismerik el, de állításuk szerint Jézus nem lett keresztrefeszítve, vagy legalább is azon a kereszten nem halt meg!!! Nem véletlenül állítják ezt, hisz az ösi kozmikus misztérium az 1999.08.11.-én realizálódott kereszt fajtáját (Jézus valódi keresztje!) tartja eredetinek!!!

    http://www.magyariszlam.hu/arc-riport.htm
    ".Megöltük Jézust, a messiást, Mária fiát, Isten küldöttét"- holott valójában nem ölték meg Őt és nem feszítették keresztre, hanem valaki más tétetett nekik Jézushoz hasonlóvá és azt ölték meg."
    /Korán, 4.Szúra/


    Az én meggyözödésem az, hogy a történelmi Jézus keresztrefeszítésének megadott idöpontja, szándékosan nem a "Jézus valódi kozmikus keresztjének" dátumára esik! Abban az idöben ez nem is realizálódhatott kozmikus okokból kifolyólag! Jézus- konstelláció (az öt planéta együttállása) után renkívül ritkán következik ~33 évre megfelelö kereszt! Napjainkig egyszer történt meg, még pedig 1114.12.29.-én amit a Templomosok fel is fedeztek, és ennek ismerete tette öket naggyá!
    1114.12.29. 02:38 UT +2.00 Jeruzsálem
    Nap-Hold konjunkció:13,9° Bak; -Uránus oppozíció:15,5° Rák; -Mars quadrat:10,1°Mérleg; -Szaturnus oppozíció:10,9°Kos
    -A templomosok által felfedezett valódi keresztje Jézusnak!


    Ez elött a dátum elött 1080.01.24.-én, 22:49 UT jött össze az általam említett öt planéta közelítöleg egy helyre.

    Normális esetben rgy Jézus-konstelláció után ~102 évre következik a kereszt realizálódása! Vannak nagyon sokat mondó orthodox Krisztusképek, aminél ha a jobb kéz ujjait megnézed, az ujjak alakzatfelvétele a 102-es számra utal!!!
    Pl.:
    http://www.ulrichsander.de/Orthodoxie.html
    http://www.orthphoto.net/photo.php?id=18&id_jezyk=1
    http://www.orthodoxphotos.com/Icons_and_Frescoes/index.shtml
    http://www.orthphoto.net/photo.php?id=1835&id_jezyk=1
    http://www.orthphoto.net/photo.php?id=930&id_jezyk=1
    http://www.orthphoto.net/photo.php?id=731&id_jezyk=1
    http://www.orthphoto.net/photo.php?id=696&id_jezyk=1



    Az 1999.08.11.-i és az ehhez hasonló keresztek a valódi "keresztjei" Jézusnak.

    1999.08.11. 12:09 UT +1.00 Straßburg
    Nap-Hold konjunkció:18,4°Oroszlán; -Uránus oppozíció:14,7°Vízöntö; -Mars quadrat:16,9° Skorpió; -Szaturnus oppozíció:16,9° Bika
    (Teljes Napfogyatkozás!)




    http://religion.orf.at/tv/news/ne01225_bischoefe_fr.htm
    Schönborn: Geburt Jesu überwindet Dunkel des Stolzes.
    Neben der Krippe stehe von Anfang an das Kreuz, so Schönborn. Das neugeborene Kind in der Krippe sei eine Vorwegnahme des Kreuzes.
    ----Schönborn (Christoph Schönborn bíboros, Bécs érseke és az Osztrák Püspöki Konferencia elnöke): Jézus születés áthidalta a büszkeség sötétségét.
    A jászol (Betlehem) mellett kezdettöl fogva ott áll a kereszt, így Schönborn. A jászolban lévö újszülött gyermek egy megelözése a keresztnek.( ! ! ! ! ! )----

    Érdekes ezt egy katolikus föpaptól "hallani", hisz ezzel a megállapításával egyértelmüen alátámasztja azt, hogy Jézus születésének pillanatában már valahol utalás kellett legyen a kereszthalálára! Egy biztos: "...miképpen a Mennyben, azonképpen itt a Földön is..."! És ez egyértelmüen az ösi asztrológiára utal!

    Úgy látszik, hogy az Egyház is egyre nyitottabb lesz ebben a kérdésben, hisz Schönborn bíboros megállapítása még a középkorban nem volt méltányolva:
    Seligmann Kurt: Mágia és Okkultizmus az európai gondolkodásban.(1987)
    (129.old.)Szt.Ferenc isteni szeretetének csodájáról kijelentette, hogy ezt a csillagok kedvezö állása idézte elö. Hasonló állítások bajt hoztak a csillagjós Lecco d' Ascolira, aki máglyán halt meg Firenzében, mert azt a következtetést vonta le Krisztus (Jézus!) horoszkópjából, hogy eleve elrendeltetett adott idöben meghalnia a kereszten! ! ! ! ! !
  • Zsoldos
    #115
    Persze ugy kerek a sztori, hogyha hozzatesszuk, hogy a keresztrefeszites idejet is a konstellacioval hataroztuk meg. Tehat feltetelezzuk, hogy akkor feszitettek keresztre, amikor volt az a konstellacio 25-ben, es mert nemregiben volt egy ahhoz hasonlito konstellacio, a mostanra mar gonossza valt Krisztus ezert akkor ter vissza. Regen megvaltott minket, de mostmar bosszut allni jon az antikrisztus :) Csak tudnam mi tartott neki 2000 evig, elintezhette volna akkoris. En lennek az antikrisztus biztos nem jonnek elobb vissza, minthogy bealljanak a bolygoim a kedvenc alakzatomra...
  • kaldea
    #114
    valamit már kezdek kapisgálni...
    tehát:
    megszületett Jézus -7-ben. keresztre feszítették 25-ben, így lett Krisztus, és a keresztre feszítéssel (majdnem) azonos konstelláció jött létre 1999-ben ezért akkor nem Krisztus jött el, hanem az Antikrisztus (a megfeszített Jézus), és így kapcsolódik a kettő...
    na? ez az elméleted?
    {még mindig nagy káosz}
  • Klaus Matefi
    #113
    De hogyan lehetett, hogy Mózes akár halállal is büntette az asztrológiával foglalkozókat, hisz maga is, és Ábrahám is magasfokon müvelték ezt a királyi tudományt?


    http://www.hagalil.com/judentum/kabbala/jezirah6.htm
    ---"Sefer Jezirah
    Das Buch der Schöpfung"
    Da Abraham der größte Mystiker und Astrologe seines Zeitalters war, ist es natürlich, anzunehmen, daß er mit allen Geheimnissen des alten Ägyptens und Mesopotamiens vertraut war. Abraham wurde in Mesopotamien geboren, und er lebte auch in Ägypten.
    ---"Sefer Jezirah
    A teremtés könyve
    Itt Ábrahám a korának legnagyobb misztikusa és asztrológusa, ezt természetes tudomásul venni, hogy Ö minden ösi egyiptomi és mezopotámiai titkokkal tisztában volt(! ! !). Ábrahám Mezopotámiában (Ur) született és Egyiptomban élt.---


    http://ezo.hu/index.phtml?rovat=1050
    A mágia története
    Hermes késö;bb az egyiptomi kultúrában is megjelent, ahol a hagyomány szerint Thot istennel azonosították, aki a tudás istene. Az atlantiszi tudás legmarkánsabban az egyiptomi kultúrában és vallásban jelenik meg a késöbbiekben. Egyiptom fáraói és családjuk a Tudás letéteményesei, közülük kerülnek ki a beavatottak és a föpapok.
    Az utolsó beavatott, aki megkapta az egyiptomi mágia titkainak tudományát, Mózes volt. A zsidók kivonulása után Egyiptomban megszünt a mágia tudománya, mindössze hagyományok, szertar-tások maradtak meg belöle. Mózes révén a zsidók vitték tovább a nyugati mágia tudását, és annak erejét a frigyládába zárva.

    http://ezo.hu/index.phtml?rovat=1050
    Az utolsó beavatott, aki megkapta az egyiptomi mágia titkainak tudományát, Mózes volt. A zsidók kivonulása után Egyiptomban megszünt a mágia tudománya, mindössze hagyományok, szertar-tások maradtak meg belöle. Mózes révén a zsidók vitték tovább a nyugati mágia tudását, és annak erejét a frigyládába zárva.


    http://www.harmonet.hu/cikk.ph....oterika
    A Kabbala hagyománya
    Ez a zsidó miszticizmus egyik legrégebbi formája. Sok történet él a kialakulásáról, a legtöbb azonban megegyezik abban, hogy arra a tudásra épül, amelyet Mózes Istennel való találkozásakor a Sínai-hegyen kapott.
    Azt is mondják, hogy a kabbalát Metatron arkangyal adta át Ádámnak, akitöl aztán az továbbkerült Noéhoz, majd pedig Ábrahámhoz. Amikor pedig Ábrahám Egyiptomba vándorolt, akkor ott egy részét felfedte az ottaniak elött. Így tehettek szert az egyiptomiak (más keleti népekkel egyetemben) a Tudásra. E változat szerint Mózes az egyiptomiak által nyert beavatást a rendszer misztériumaiba. Mózes halála után a Tudás szájról szájra, generációról generációra hagyományozódott. Valószínü;leg a késöbbi korokban Salamon és Dávid voltak a kabbala misztériumának és bölcsességének legbeavatottabb képviselöi.
  • Pluskast
    #112
    Nekem az ilyen dolgokról mindíg a jézus által említett hamis próféták jutnak eszembe.......
  • Klaus Matefi
    #111
    http://kac.poliod.hu/~koka/horoszkop/heber.html

    ANTIK HÉBER HOROSZKÓP

    12 törzs – 12 "érzék"

    Útmutatásai Ábrahám szent könyvéig nyúlnak vissza. Felosztása megegyezik az európaiéval, de állatövi jegyek helyett egy – egy izraeli törzs és egy – egy "érzék" szerepel.
    JÚDA
    JISZAKHÁR
    ZEBULON
    RUBÉN
    SIMON
    GÁD
    EFRÁJIM
    MENASSE
    BENJÁMIN
    DÁN
    ÁSÉR
    NAFTÁLI

    http://or-zse.hu/dvar/hallgato-bocsara-tecave2004.htm
    (Országos Rabbiképzö Zsidó Egyetem)
    A heti szakasz következő legfontosabb témája a papi öltözék ismertetése. Pontosan meghatározott ruhadarabokat öltöttek fel a papok, sem több, sem kevesebb nem lehetett rajtuk. Fejükön fejfedő volt. Innen ered az a rabbinikus szabály, amely kötelezővé teszi a fej befedését.

    Az egyik legérdekesebb főpapi ruhadarab az aranyos mellvért, a Törvény vértje volt. Aranyos keretben négy sorban volt elhelyezve 3-3 drágakő. A 12 drágakőbe Izrael 12 törzsének neve volt belevésve. "Viselje Áron Izrael fiainak nevét a Törvény vértjén szíve fölött, mikor a Szentélybe lép, örök emlékeztetőül Isten előtt."

    Elgondolkoztató a kérdés, miért kellett a főpapnak a 12 törzs nevét együtt viselnie, éppen amikor a Szentélyben teljesített szolgálatot. Talán arra mutat az isteni utasítás, hogy a főpap imádsága csak akkor lehet hatásos, ha egységben tudja Izrael egészét.


    http://www.zsido.com/books/mozes/54vozot.htm
    Rámbán (Nachmanides) szerint, mivel 12 törzsnél nem lehet több, a József nemzetségét pedig két törzsként – Efraim és Menasse – vette számba, ezért egyet mindenképen ki kellett hagynia.


    http://www.zsido.com/books/humes/20tecave.htm
    Tecáve (2Mózes 27:20–30:10.)
    27. fejezet
    A melldísz
    15. És készítsd az ítélet melldíszét, takácsmunkával, az éfód munkája szerint készítsd azt; aranyból, kék bíborból, piros bíborból és karmazsinból, meg sodrott bisszusból készítsd azt. 16. Négyszögletű legyen, kétrétűen; egy arasz a hossza és egy arasz a szélessége. 17. És foglalj abba kőfoglalatot, négy sor követ; egy sor: ódem, pitdó és bórekesz, az első sor. 18. A második sor: nófech, száppir és jáhálóm. 19. A harmadik sor: lesem, sevó és áchlómó. 20. A negyedik sor: társis, sóhám és josfé; aranykockákban legyenek foglalatukban. 21. És a kövek legyenek Izrael fiainak neveire, tizenkettő a neveikre; pecsétvéséssel, mindegyiknek a nevére legyenek, a tizenkét törzs szerint. 22. És készíts a melldíszre egymásba öltött láncokat, fonómunkával, tiszta aranyból. 23. És készíts a melldíszre két arany karikát és tedd a két karikát a melldísz két végére. 24. Tedd a hét aranyfonatot a két karikába, a melldísz végére, 25. És a két fonatnak két végét tedd a két kockára; és tedd az éfód szalagjaira, előrészére. 26. És készíts két arany karikát és tedd azokat a melldísz két végére, a szélére, mely az éfód oldalán van, belülről. 27. És készíts két arany karikát és tedd azokat az éfód két vállszalagjára, alulról, előrészére, összefűzése irányában, az éfód szorítóján felül. 28. És kössék a melldíszt, annak karikáinál fogva az éfód karikáihoz kék bíbor zsinórral, hogy az éfód szorítóján legyen és el ne csússzék a melldísz az éfódról. 29. És viselje Áron Izrael fiainak neveit az ítélet melldíszében, szíve fölött, midőn bemegy a szentélybe, emlékezetül az Örökkévaló színe előtt állandóan. 30. És tedd az ítélet melldíszébe az úrimot és tummimot, hogy legyenek Áron szíve fölött, midőn bemegy az Örökkévaló színe elé; és viselje Áron Izrael fiainak ítéletét az ő szívén az Örökkévaló színe előtt állandóan.
    A ruházat
    31. És készítsd az éfódhoz való köpenyt egészen kék bíborból.
  • Zsoldos
    #110
    " Baliny Jós Ferenc sumerológus, nyelvész-történész professzor
    kutatásai bizonyítják, hogy Jézus nem zsidó, hanem vérünkből való pártus
    (szkíta-hun) herceg volt, vagyis Jézus vérrokonai vagyunk, Isten kiválasztott népe
    tehát a magyar, hiszen közülünk való hercegnő lett Isten gyermekének anyja
    Az Árpád-házi (Turul = Fényfiú) királyok Jézus családjából származnak.
    Titkos vatikáni iratokban megírják igaz történelmünket is, de azt előttünk,
    és az egész világ előtt eltitkolják. /.../ Az Orion, az esztergomi
    oroszlánok és a gizai piramisok magyar vonatkozásúak, mondanivalójuk összefügg, a
    Szfinx eredeti neve: Hun."
  • Zsoldos
    #109
    " Kovács András táltos-tanár szerint a Csendes-óceán közepén létezett nagy
    kontinensről, Muról származunk, ahol már 70 000 éve íráson alapuló, fejlett
    civilizációnk volt. Mu azonban elsüllyedt, a túlélők szétrajzottak a mai
    Japán felé, illetve Amerika felé, ahol is Maya (Maya = Magya = Magyar)
    népként ismertek."

    " A Kárpát-medence megszentelt hely, a Földanya kisugárzása itt
    jelöli ki a világ közepét, a Pólust, mai nevén Pilist. Dobogókő közelében
    található meg a földgolyó legnagyobb földsugárzási keresztpontja. A Szent Koronával
    szellemi kapcsolat vehető fel, a Korona leginkább Visegrádon érezné jól
    magát."

    "Az emberi faj DNS-ének adott hosszegységen 2-3 csavarodása van, míg
    a magyarnak (és a japánnak, akikkel távoli rokonok vagyunk) 9, ami
    megegyező a Szíriuszról a Földre jövő fény megcsavarodási számával. Ebből is
    származik a magyar elme, lélek, szellem kivételes volta, kozmikus származása. Az
    Orion csillagképből való származásunk misztériumára utal többek közt a
    három gizai nagy piramis és a Pilisben bizonyos helyek pozíciója, léte is."


    mit nem lehet ezen erteni kulonleges hely es kesz :)
  • Klaus Matefi
    #108
    A zsidóság által évezredek óta várt Messiás (Immanuel) már köztünk van, 1999.08.11.-én született a Napfogyatkozással kombinált kozmikus kereszt hatására. Nostradamus erre az eseményre a "Rettegés Királyának" "Földreszállását" jelezte elöre!



    1999.08.11. 11:09 UT
    Nap-Hold konjunkció:18,4°Oroszlán; -Uránus oppozíció:14,7°Vízöntö; -Mars quadrat:16,9° Skorpió; -Szaturnus oppozíció:16,9° Bika
    (Teljes Napfogyatkozás!)

    Az 1999.08.11.teljes Napfogyatkozással kombinált kozmikus kereszt (a Földhöz képest!), ami a lehetö legerössebb ( negativ értelmü!) kozmikus hatás volt, azonos az egyes vallások által elnevezett "Új Ádám", "Új teremtés", "Új Ég és Föld", "Új Égi és Földi Jerusálem", "valódi keresztrefeszítése a "Jézus-Szellemnek"", "Idök Vége", "Utolsó Ítélet", "Krisztus feltámadása", stb.-vel és ez egybe esik Immanuel (Izraeliták által évezredek óta várt Messiás, Immánuel -- "Velünk az Isten") "Földreszállásával" - születésével (amit a Jelenések Könyve részletez - a "Fekete Madonna" szüli meg!)


    A témához érdemes tüzetesebben az EU zászlajának (szimbólum!) eredetét megvizsgálni!
    Mit is akar ez a kék alapon, 12 sárga ötágú csillag jelezni, mondani Európa és a Világ népei számára ?

    Találgatni nem érdemes, idézzünk direkt ezzel kapcsolatban Paul Lévy-töl, a zászló szimbólumának szülöatyjától.
    1955.dec.9.-én, Paul Lévy ötlete alapján fogadták el mint Európa-Tanács szimbólumaként!
    http://www.perseus.ch/alte_Dateien/TextA3.htm
    Paul Lévy, mint az akkori Információs Osztály vezetöje tájékoztatása: "Es ist Wunderbar, wir haben soeben den Introitus (Anfang, D.V) der neuen Messe der Himmelfahrt Mariä neu gefunden, es ist der Kranz der zwölf Sterne der apokalyptischen Jungfrau"
    "Ez csodálatos, mi éppen az új Mária Mennybemenetelének ünnepének a kezdetét újra megtaláltuk, ez az apokaliptikus fiatalasszony koszorúja a 12 csillaggal"

    http://www.israel-shalom.net/home.html
    Der Sonntag, Kirchenzeitung für das Bistum Limburg, So. 11.10.1998, S. 7
    Am 5. Mai 1949 wurde in London der Europarat gegründet, und Paul Levi wurde Leiter der Kulturabteilung des Europarats. Sechs Jahre später, 1955, wurde die Frage einer gemeinsamen Flagge der Mitgliedsländer des Europarats diskutiert.
    Eines Tages kam Levi damals an einer Statue der Mutter Gottes mit dem Sternenkranz vorbei. Durch die Sonne beschienen, leuchteten die goldenen Sterne vor dem blauen Himmel. Levi suchte daraufhin Graf Benvenuti auf, einen venezianischen Christdemokraten und damals Generalsekretär des Europarats, und schlug ihm vor, zwölf goldene Sterne auf blauem Grund als Motiv für die Europafahne zu wählen, was dann allgemein akzeptiert wurde.
    Warum aber wird Maria mit diesem Sternenkranz dargestellt? Im letzten Buch des Evangeliums, der "Offenbarung des Johannes" oder auch "Apokalypse" genannt, heißt es: "Dann erschien ein großes Zeichen am Himmel: eine Frau mit der Sonne bekleidet; der Mond war unter ihren Füßen und ein Kranz von zwölf Sternen auf ihrem Haupt" (12, 1). Die Zwölfzahl der Sterne ist Hinweis auf die zwölf Stämme Israels (Genesis 37, 9) und somit auf das Volk Gottes.
    --"-A Vasárnap-, egyházi újság - Limburg, 1998.10.11., 7.old.
    1949. május 5.-én alapították Londonban az Európa Tanácsot, és Paul Levi lett a kultúrális osztály vezetöje. Hat évvel késöbb, 1955-ben, egy a tagállamok közös zászlóján az Európa Tanácsnak folyt a diszkusszió.
    Egy napon Levi egy csillagkoszorúval ékesített Mária szobor elött mennt el. A nap megvilágította az aranyló csillagokat a kék ég elött. Levi felkereste Graf Benvenutit, egy velencei kereszténydemokratát, aki abban az idöben a fötitkára volt az Európa Tanácsnak., és javasolta neki a 12 arany csillagot kék alappal mint Európa zászlaját, amit általánosan el is fogadtak.
    Miért van Mária ezzel a csillagkoszorúval ábrázolva? Az utolsó könyvében az evangéliumoknak a "Jelenések könyve", vagy szintén "Jáos apokalipsziseként" is szerepel, így szól: "És láttaték nagy jel az égben: egy asszony, a ki a napba vala felöltözve, és lábai alatt vala a hold, és az ő fejében tizenkét csillagból korona;" (12,1). A 12 csillag a 12 izraeli törzsre utal (Teremtés 37,9) és így Isten népére."--



    Lásd: Jelenések Könyve 12,1
    "És láttaték nagy jel az égben: egy asszony, a ki a napba vala felöltözve, és lábai alatt vala a hold, és az ő fejében tizenkét csillagból korona;"


    Egyes félhivatalos forrás szerint Paul Lévy nem 12 hanem 15 csillagos zászlót javasolt. A 15-ös számérték az YHVH-ra és Istárra utal !

    Mit nyilatkozott Habsburg Károly (aki apjától Habsburg Ottótól 2000.nov.30.-án átvette az "Aranygyapjú rend" vezetését. Az "Aranygyapjú" legenda, a "Sárkány" legyözéséröl szól! A kozmikus kereszt szimbóluma a Sárkány!) ugyan erröl a jelképröl?
    http://www.perseus.ch/alte_Dateien/TextA3.htm
    "Die apokalyptische Jungfrau und der katholische Geist der europäischen Union"
    Thomas Meyer
    "Die zwölf Sterne auf blauem Grund sind das Symbol der Mutter Gottes.Und das ist für mich Europa." Dieses klare Bekenntnis legte kürzlich Karl Habsburg ab, der Enkel Kaiser Karl I. und Sohn von Otto von Habsburg(Basler Zeitung vom 28.09.1996)
    "Az apokalyptikus Asszony (Immanuel szülöanyja - A "vajúdó Fekete Madonna" nem Jézust, hanem Immanuelt szülte meg!) és az EU katolikus szelleme "
    Thomas Meyer
    "A 12 csillag kék alapon szimbóluma az Isten Anyjának. És ez nekem Európa". Ezt a világos álláspontot nyilvánította ki Habsburg Károly, I.Károly Császár unokája és Habsburg Otto fia.


    Habsburg Otto ugyan lemondott az osztrák császári trónról, de Magyaroszág királyi címéröl nem! Nem véletlenül, hisz rangja közé tartozik a "Jeruzsálem Királya" cím is!
    Emelett Ö a Páneurópai Únió elnöke . Az Ö szervezésében történt a Páneurópa Piknik´89, ami beindította az egész kelet-európai átalakulás!


    Widler Walter: Buch der Weissagungen(1950)(S.37) Prophezeiung des Methodius:"....., die nach vielen Wirren Europa zum letztenmal unter dem dem Kreuz einigen soll!"
    (S.135) "Die Europäer werden sich dagegen erheben, die "Vereinigten Staaten von Europa" gründen, dann wird der Antichrist geboren. Er wird Präsident der Vereinigten Staaten Europas und dann Weltkaiser!"
    ---Widler Walter:Jövendömondások Könyve(1950)(37. old.) Methodius próféciája:"......, sok zürzavar után Európának utoljára a Kereszt alatt egyesülnie kell!"
    (135.old.) Az európaiak ellenezni fogják az "Egyesült Európai Államok" alapítását, akkor fog az Antikrisztus születni. Ö lesz az Egyesült Európai Államok elnöke, majd Világcsászár!"
  • Klaus Matefi
    #107
    Mint tudjuk, az EU alkotmánya körüli vita leglényegesebb ponja az volt, hogy bekerüljön e Isten neve az alkotmányba, vagy se! Végül is ezt a Szocialista Internationale szavazta le a Szoc. Dem. pártokon keresztül.


    http://www.nol.hu/cikk/99177/
    Isten helye az unióban
    NOL • Munkatársunktól • 2003. február 19.
    Kapjon-e Isten hivatalos helyet az Európai Unióban? Így fogalmazza meg a kérdést az Independent egyik cikkírója, mindjárt hozzátéve, hogy felettébb furcsán hangzik már maga a kérdés is. Mégis, erről folyik ma egyre élesebb vita az Európai Unió jövendő alkotmányát előkészítő Európai Konventben politikusok, egyházi emberek és civil szervezetek között. Ez önmagában is elég ok arra, hogy összegezzük az eddig történteket.

    "Isten" szerepének az unió alkotmányában való rögzítése döntő módon a Szentszék kezdeményezésére vezethető vissza. Az alapvető jogok európai chartájának előkészítésekor merült fel először hasonló elvárás az egyház részéről, amit akkor nagymértékben francia nyomásra - az állam és egyház elválasztására hivatkozva - elutasítottak. Az Európai Konvent összehívásakor azonban a Szentszék újból ugyanezzel a követeléssel állt elő. A konvent 2002. február 28-án ült össze és feladata az, hogy 2003 elejére elkészítse az Európai Unió alkotmánytervezetét, amelyet a tag- és tagjelölt államok kormányai hagynának jóvá 2004-ben. II. János Pál pápa személyesen is többször kifogásolta, hogy az EU 2001. december 14-15-i Laekenben megtartott csúcstalálkozóján a tagállamok nem kívántak helyt adni a konvent jövőbeli munkájára és a készülő alkotmányra vonatkozó egyházi követeléseknek.

    A Szentszék kezdetektől fogva egyértelművé tette, hogy számára a kérdés kulcsfontosságú. Az "európai ház" kifejezés II. János Pál pápától származik. Ennek létrejötte és explicit keresztény jellege fontos része annak - a második vatikáni zsinat után is eleven - nagy ívű vatikáni törekvésnek, hogy újraélesszék az emberiség vallási és politikai egységének modelljét. Az egykori "keresztény Európa" eszméjében e modell megtestesülését látják. (Az egyház missziójának ilyesfajta politikai vetületéről lásd pl: Rodger Charles S. J., Drostan MacLaren OP, The Social Teaching of Vatican II. Its Origin and Development.) Nem arról van szó, hogy a kereszténység szó valahol szerepeljen az EU alkotmányában. Sokkal többről. Joseph Ratzinger bíboros, a Hittani Kongregáció nagy befolyású prefektusa leszögezte: "Isten és Isten előtti felelősségünk az európai alkotmány alapvető részét kell, hogy képezzék".


    http://www.eukonvent.hu/text/akonvent_hir_2003_02_28.html
    EU/intézmények - alkotmánytervezet: van utalás a "föderatív jellegre", de nincs Istenre
    A konventküldöttek egy része mellett a Vatikán is azt szerette volna, ha Istenről és a vallásról az alkotmánynak az unió alapértékeit felsoroló pontján történik említés. A most kialakulni látszó többségi álláspont szerint azonban a hívők által vallott értékekre a dokumentum preambuluma tesz majd utalást, mégpedig annak a megfogalmazásnak az alapján, amely már az alapvető jogok európai chartájában is szerepel. Eszerint "az unió tudatában van szellemi és morális örökségének".


    http://www.eukonvent.hu/text/akonvent_hir_2003_03_17.html
    EU/Az egyházak szerepe az EU-ban - szerepeljen-e Isten a szervezet alkotmányában?
    Milyen helye van Istennek, s egyáltalán, a kereszténységnek az európai integrációban? Legyen-e bármiféle hivatalos utalás az Európai Unió alapdokumentumaiban arra a hagyományra, amelyet a kereszténység immár kétezer éve Európában (és persze a világ más részein is) megtestesít? Ezek a kérdések már évtizedek óta fel-felbukkannak a szervezettel kapcsolatos vitákban, de mostanában talán minden korábbinál aktuálisabbak: tavaly óta ülésezik ugyanis az EU új alkotmányát kidolgozni hivatott konvent, s e testületnek ebben a témában is állást kellene foglalnia.

    A római katolikus egyház évtizedek óta szorgalmazza, hogy a legfontosabb dokumentumokban legyen hivatkozás Európa keresztény értékeire, sőt magára Istenre. Az EU történetében új szakasz kezdetét jelentő 1992-es maastrichti szerződés előtt sok vita folyt erről a kérdésről, ám végül az egyházak és a keresztény hagyományok nem kerültek be a szövegbe - mint ahogy hiányzott említésük a szintén kulcsfontosságú (mert a kibővítést lehetővé tevő) 2000-es nizzai szerződéssel egyidejűleg elfogadott Alapvető Jogok Chartájából is. Az ellenzők táborát Franciaország vezeti (ahol nagyon határozottan értelmezik az állam és az egyház elválasztását), ám több más tagország is ellenzi a kereszténység említését az EU-dokumentumokban: a másik fő érv az, hogy ez automatikusan kirekesztő lenne minden más vallással szemben.

    Mostanában viszont egyre többen emelik fel hangjukat a másik oldalról is: köztük vannak az egyházak (2002. decemberében Németország mindkét nagy egyháza, a római katolikus és az evangélikus is sürgette, hogy az európai alkotmányban szerepeljen Isten, mert az európai értékek alakulását alapvetően befolyásolta a keresztény vallás), de fontos politikai erők is támogatják ezt a törekvést. Ide tartozik az Európai Parlament kereszténydemokrata frakciója és nemrégiben Szájer József fideszes képviselő, az Országgyűlés alelnöke is kezdeményezte, hogy az EU alaptörvénye tegyen említést a kereszténységről, az Európát összetartó hitbéli hagyományról, illetve Istenről.


    http://www.mkdsz.hu/n34/szazak.htm
    EURÓPAI ALKOTMÁNY
    Százak levele a keresztény örökség megjelenítéséért

    Száz európai közéleti személyiség levélben fordult az Európai Unió soros elnöki tisztét betöltő Olaszország miniszterelnökéhez és az Apostoli Szentszékhez, kérve, hogy az EU jövendő alkotmányának preambulumában közvetlen hivatkozás történjen Istenre és az európai keresztény örökségre.
  • Klaus Matefi
    #106
    Van e kapcsolat az EU létrejötte és az 1999.08.11.-i kozmikus kereszt között?
  • Klaus Matefi
    #105
    Immanuel, a zsidók Messiása 1999.08.11.-én megszületett Krisztus-Szellem földi inkarnációjaként!
    Mivel a zsidó vallási vezetés nem ismerte el soha Jézust, és Immánuel se fogja magát Krisztus-Jézusnak tartani, ebböl következik, hogy az Új-Szövetség elmés "Antikrisztus" meghatározásá érvényes lesz rá, annak ellenére, hogy Ö a Földre született Krisztus!

    A Biblia szerint:
    1Jn. 2,22
    Ki a hazug, ha nem az, aki tagadja, hogy Jézus a Krisztus? Ez az antikrisztus, mert tagadja az Atyát és a Fiút.
  • Klaus Matefi
    #104
    ----Mire alapozod h. az új Jeruzsálem a dunántúlon jön létre?
    A napfogyatkozás középpontja Romániában volt.----

    A Napfogyatkozás úgy Rimnicu-Vilcea-ban (Románia), mint pl. Balatonfüreden 2:22-ig tartott! Másra alapozom, elnézésedet kérem, de erröl nem szándékozok a fórumon tárgyalni. Más fórumokon se tettem!


    ----M.o.-n a Szombathely-Tihany-Siófok-Paks vonalra esett a középpontja kb.
    Ezek közül valamelyik?----

    Meleg! De mint az elöbb emlitettem, ez részemröl a fórumokon tabutéma.
  • Esrohnoil
    #103
    Mire alapozod h. az új Jeruzsálem a dunántúlon jön létre?
    A napfogyatkozás középpontja Romániában volt.
    LINK
    M.o.-n a Szombathely-Tihany-Siófok-Paks vonalra esett a középpontja kb.
    Ezek közül valamelyik?
  • kaldea
    #102
    hát ezt szépen megfogalmaztad! kiegészítésként még annyit fűznék hozzá: hogy a legszebb benne az, hogy te választottad ezt magadért.
  • Tikal #101
    Egyszer azt kérdezték tolem, hogy „Mi a filozófia?” Azt feleltem: „A filozófia a rossz kérdésfeltevés muvészete.” Amikor a vak ember azt kérdezi, hogy „Mi a fény?” – az a filozófia. Amikor a süket azt kérdezi, hogy „Mi a zene? Mi a hang?” – az a filozófia.

    Ha a vak ember azt kérdezné, hogy „Hogyan kaphatnám vissza a szemeimet?”, akkor az többé már nem filozófia lenne, hanem vallás. Ha a süket elmegy az orvoshoz, hogy gyógyítsa meg a fülét, akkor azzal o a vallás irányába indul el, nem a filozófia irányába.

    A filozófia az mero találgatás, spekuláció; szeretnéd kiagyalni az igazságot – miközben semmit sem tudsz. Az igazságot azonban nem lehet kiagyalni; bármit is okoskodsz ki, az nem lehet igaz. Az igazságot fel kell fedezni. Az igazság már itt van... mindössze arra van szükség, hogy kinyissuk a szemünket, hogy legyen szemünk, amivel látjuk; hogy legyen szívünk, amivel érezzük; hogy legyen létünk, amivel jelen lehetünk benne. Az igazság mindig jelen van, csak mi nem vagyunk itt, csak mi hiányzunk. És mivel mi nem vagyunk jelen, nem láthatjuk az igazságot sem. És közben egyre csak az igazságról kérdezünk. Sosem tesszük fel a helyes kérdést: hogyan kell jelen lenni? Hogyan kell jelenlétté válni?

    Az igazságról kérdezünk, és már maga a kérdés is csak eltávolít tole – mert ha kérdezel, akkor az már magában hordozza a feltevést, hogy egy külso személytol választ kaphatsz a kérdésedre. A kérdés magában hordozza azt a feltevést, hogy valaki más elmondhatja neked, mi az igazság. De senki sem tudja neked elmondani – az igazság nem elmondható.

    Lao Cu azt mondja: Az igazság, amit szavakkal elmondhatsz, többé már nem igazság. Amint kimondtad, hazugság lesz belole.

    Miért? Azért, mert ez nem egy informatív tudás; ha az lenne, nagyon könnyen átadhatná egyik ember a másiknak.

    Az igazságot egy belso tapasztalás formáján keresztül ismerheti az ember. Az olyan, mint egy íz a nyelveden. Ha valaki még sosem kóstolt édességet, hogyan magyarázod el neki, hogy milyen az édes íz? Nem fogod tudni megértetni vele. Ha valaki még sosem látott színeket, hiába magyarázol neki róluk.

    Vannak dolgok, melyeket csak tapasztalni lehet, és csak a tapasztalaton keresztül lehet megérteni. Isten pedig: a végso tapasztalás, amely teljességgel kifejezhetetlen, átadhatatlan. Legfeljebb néhány utalás adható – de azt a néhány utalást is nagyon rokon-szívvel kell fogadnod, különben elmulasztod oket.

    Ha az elméddel értelmezed oket, akkor lemaradsz róluk, mert mire megy az elme az értelmezgetéssel? Az elme csak a saját múltját adhatja. Csak a saját káoszát adhatja. Csak ellentétességet, kétségeket, zavart adhat. Mindezt ráülteti az igazságra, az utalásra, amit kaptál, és máris minden eltorzult. Az elméd nincs abban a helyzetben, hogy képes legyen látni, érezni.

    A vallás egyszeruen egy olyan közeg megteremtését jelenti, melyben az elméd képes látni, képes ellentétek nélkül, egy egységként, megosztottság nélkül létezni; képes felfogni, érzékelni; képes teljességben, tisztán létezni. Az az elme, amelyik tele van gondolatokkal, képtelen az érzékelésre, a közvetlen felfogásra; a gondolatok minduntalan beleavatkoznak. Azok a gondolatok ott tornyosulnak egymás hegyén-hátán. Mire valami eljut legbensobb lényedhez, ha egyáltalán eljut, többé már nem ugyanaz, mint amit szeretett volna átadni az, aki tud. Egy egészen más dolog lesz belole.

    Buddha minden egyes ilyen utalást háromszor elismételt. Valaki megkérdezte tole, hogy miért ismétel el mindent háromszor. Azt felelte: „Még háromszor sem elég. Amikor eloször mondom, csak a szavakat halljátok. Csak az üres szavakat; üres, kongó, tartalom nélküli szavakat. Eloször nem hallod meg a tartalmát. Másodszorra meghallod a tartalmat is a szavakkal, megérzed az illatát, de annyira elbódulsz tole, olyan misztikus köd ereszkedik rád, hogy akkor amiatt leszel képtelen a megértésére. Ezért kell háromszor elismételnem.”


    Osho
  • Tikal #100
    igazat szoltál :)
    Az igazságot nem lehet kimondani, csak megatapsztalni... szavakkal képtelenség leirni... de valahogy meg kell probálni felnyitni az emberek szemét, jo hogy vannak ilyen emberek akik nem hisznek el mindent elsőre, és pláne anélkul hogy megtapasztalnák azt :)
  • Klaus Matefi
    #99
    ----csak azt mondd el, hogy miért nem olyan célközönséggel próbálkozol, akiket talán érdekel ez a téma? ----

    Több fórumon tevékenykedek, szerintem nem létezik olyan ebben a témában, hogy "célközönség". Ha vallásfórumon vagy azért támadnak, mert az évszázadok óta beégetett tanításokhoz foggal-körömmel ragaszkodnak minden háttérismeret hiányában, ha egy aztrolóiai fórumra mész, vagy fenyegetést kapsz a féltve örzött "titkok" kitárgyalása miatt, vagy presztizskérdés miatt ignorálnak, általános fórumokon meg van ilyen is olyan is .


    -----egyébként azért írok ide, mert érdekesnek talállak.-----

    A téma nem mindennapi!!!


    -----becsülöm benned, hogy nem indulatosan reagálsz a erősebb beszólásokra. én még fel szoktam venni az ilyen helyzeteket, pedig télleg nem kell, ha nem érint.----

    Nem szabad sose a sértést, kötözködést felvenni, nem azt kell nézni, hogy mit mond, hanem, hogy ki mondja! Egy ilyen Fony féle tudatlan, bigott, mániákus alaknak nem szabad felülni, mivel nem párbajképes, "nem veszem fel a kesztyüt"!


    -----minden egy. az asztrológia is arról szól, h megmutatja milyen energiákkal érkeztél, és hogy milyen választások elé fogsz kerülni, illetve hogy a működésed milyen eseményekhez vezet, ha nem változik, márpedig a legtöbb ember nagyon nehezen változik, és ez általában szenvedést okoz----

    Így van! De azért én hiszek a saját szabad akaratunkban is! Persze a többség sodródik az árral.
  • Mihail
    #98
    minden egy. az asztrológia is arról szól, h megmutatja milyen energiákkal érkeztél, és hogy milyen választások elé fogsz kerülni, illetve hogy a működésed milyen eseményekhez vezet, ha nem változik, márpedig a legtöbb ember nagyon nehezen változik, és ez általában szenvedést okoz
  • Mihail
    #97
    csak azt mondd el, hogy miért nem olyan célközönséggel próbálkozol, akiket talán érdekel ez a téma? már korábban is mondtam, hogy nem kell összekeverni a szezont a fazonnal.
    egyébként azért írok ide, mert érdekesnek talállak. én is próbáltam már térítő papot jáccani, de nem vagyok elég fejlett ezen a téren, még annyira sem mint te.
    furcsa a neved. a németek között volt 1-2 vallásilag fanatikus ember. lehet, h vmelyik előző életedben te is ilyen voltál, a végletekkel több tapasztalat jár. becsülöm benned, hogy nem indulatosan reagálsz a erősebb beszólásokra. én még fel szoktam venni az ilyen helyzeteket, pedig télleg nem kell, ha nem érint.
  • Zsolo007
    #96
    Hmmm, valahogy sejtettem, hogy te asztrológiai szempontból közelíted meg a keresztet. Én a kereszt energetikai szempontjára gondoltam amikor azt írtam hogy máshogy tudom, szal akkor két külön jelentése van, egy asztrológiában, egy meg az energetikában.....
  • Klaus Matefi
    #95
    Szerinted!