294
Az \"Új Jeruzsálem\" Magyarországon?
  • Mihail
    #94
    ha azt éled ami valójában vagy, akkor nem manipulálnál, ez a topic pedig manipuláció, ha nem lenne az, akkor nem ilyen indulatosan reagálnának a többiek.
    az igazi dolgokat nem lehet se leírni se kimondani, mert azzal csak eltorzítjuk, ezért céltalan mindez.
  • Klaus Matefi
    #93
    ----és most mivel foglalkozol? vagy csak keresed az utadat?----

    Az utamat megleltem már.


    ----tulajdonképpen mi a topic fő célja? meg tudnád fogalmazni 1 mondatban? de tényleg csak egy velős mondatban!----

    A megismertetés!


  • SRobert
    #92
    Egy homokozó nem volt elég?
  • Mihail
    #91
    és most mivel foglalkozol? vagy csak keresed az utadat?
    tulajdonképpen mi a topic fő célja? meg tudnád fogalmazni 1 mondatban? de tényleg csak egy velős mondatban!

  • Klaus Matefi
    #90
    Éveken keresztül foglalkoztam asztrológiával is, de nem vagyok hivatásos.
  • Mihail
    #89
    asztrológus vagy?
  • Klaus Matefi
    #88
    A téma bonyolult, de nem megérthetetlen!
  • kaldea
    #87
    hát lehet, nem tudom. én nem feltételezem hogy rosszindulatból csinálja, még talán el is hiszem hogy igaz amit ír, csak egyszerűen képtelen vagyok elolvasni ezeket a 30 méteres hozzászólásokat és értelmezni. talán majd máskor...
  • Esrohnoil
    #86
    Pont ez a lényege a dolognak, h. jön majd vki aki elhiteti h. ő a megváltó és neki kell hinni, de mégsem ő lesz. Csak bűnbe csábítja az embereket.
  • kaldea
    #85
    ezt már nem bírom követni. túl sok az infó, meg a káosz. egy nap se lenne elég, hogy az egészet végigolvassam és átlássam...de szerintem ezzel más is így van...
  • Klaus Matefi
    #84
    És nem egy fecsegö valaki, hanem a szellemi hatások összessége!
  • Klaus Matefi
    #83
    A keresztény "megváltó" egy szellemi "lény" - Krisztus -, a zsidók Messiása pedig ennek a szellemi lénynek a földi inkarnációja. Persze erössen kérdéses, hogy ez a szellemi "lény" mitöl váltaná meg az emberiséget, hisz Ö általa jön le a bün a világba. A büntöl a Jésus-i konstelláció vált meg!
  • Tikal #82
    nincs olyan hogy Ábrahám Istene :)
    Csak Isten van, egy.

    Kereszténynek, zsidonak, hindunak, muszlimnak mind ugyanaz az Istene van :)
  • John Wayne #81
    Szóval, azt állítod, hogy a keresztények megváltója gonosz, és most jön majd az "igazi", a jó megváltó, akit a zsidók várnak?
  • Klaus Matefi
    #80

    " Ábrahám Istene" nem jelentett ki senkinek semmit! Az ilyen "Istentöl történö kijelentések", a vallásalapítók fantáziájából erednek! Isten egy kozmikus "erö", "hatás", nem pedig egy beszédes bibliai föhös.


    'Montanosz' már sok zagyvaságot összehordott ebben a topicban!
  • Klaus Matefi
    #79
    -----Így lett Krisztus, aki 1999.-ben újra eljött...de már nem Krisztusként, hanem Antikrisztusként-----

    Ez egy bibliai mese! A lényege ennek, hogy a keresztény vallások megvédjék azt a tant, miszerint Jézus azonos Krisztussal, elörelátóan a bibliai jövendölésekbe is beiktattak egy "Antikrisztust", aki nem fogja elismerni Jézust Krisztusnak! A történelem folyamán már jól profitált az egyház ebböl, hisz aki rájön, hogy a dualista elvekre épült Jézus-Krisztus/Krisztus-Jézus meghatározások nem egy és ugyan azt a dolgot jelölik, azaz Jézus a "Jót", Krisztus a "Rosszat", azonnal ki lehet kiáltani Krisztusellenesnek, azaz Antikrisztusnak! Természetesen a zsidó Messiás se fogja magát Krisztus-Jézusnak tartani, hisz a zsidó vallási vezetés nem ismerte el soha Jézust! Így lehet belöle is esetleg Antikrisztust kreálni, annak ellenére, hogy Ö Krisztus-Szellem földi inkarnációja!

    A Biblia szerint:
    1Jn. 2,22
    Ki a hazug, ha nem az, aki tagadja, hogy Jézus a Krisztus? Ez az antikrisztus, mert tagadja az Atyát és a Fiút.
  • Klaus Matefi
    #78
    Nem a történelmi Jézuson nyugszik a keresztény misztérium! Ha egyáltalán volt történelmi?
    Jézus-Krisztus "élete" egy emberbörbe bujtatott kozmikus misztérium! Ö volt, van, lesz!
    A Jézus-i "Jó" szellem kozmikus forrása, az öt planéta (Nap, Hold, Mars, Szaturnusz, Uránusz) együttállása idövel átalakul egy kozmikus keresztté, amiböl már a "Rossz", "negatív" szellem sugárzik (metamorfózis!). Ez a kereszt pedig egy idö után ismét együttállás lesz, jobbanmondva a keresztet alkotó bolygók idövel ismét konjunkcióba kerülnek egymással! Ez egy örök váltakozó, periódikus körforgás!

    A kereszt a "Jó" szellem halálát jelenti. Nem Jézus támad fel a "kereszthalállal", hanem Krisztus! Krisztus feltámadása után Krisztus-Jézus fogalom jelöli a további szellemi irányt, ami egyszer, ugyan úgy mint elözöleg, metamorfózis útján a kozmikus keresztböl Jézus-i planétakonstelláció lesz, azaz az említett öt planéta (Nap, Hold, Mars, Szaturnusz, Uránusz) konjunkciója! Ez a konjunkció a "Rossz" "halálát", és a "Jó" születését eredményezi.
    Javasolnám a következö két alkémiai ábra megtekintését: http://www.levity.com/alchemy/amclglr9.html (A065. Engraving from I.C. H., Das Hermes Trimegists, Leipsig, 1782.) vagy http://www.levity.com/alchemy/amcl_eleazar.html ( EL01. Engraving 1 from Abraham Eleazar, Uraltes chymisches Werck.)

    A kígyó nem azonos a sárkánnyal, hanem metamorfózis útján válik azzá! A kígyó az együttállást, a sárkány a keresztet szimbólizálja!
  • kaldea
    #77
    "érdekes hogy nekem és másik 1milliárdnak ugyanazt jelenti ki Ábrahám Istene, de neked egy másik isten valami mást...nem gondolod hogy túl kicsi az aránya hogy neked legyen igazad?"
    1 milliárdnak ugyanazt, a többi 5 milliárdnak meg egész mást, csak nem tömörülnek...
  • Klaus Matefi
    #76
    Az asztrológiában a 90° és 180°-os aspektusok a legrossabbak, ráadásul a negatív planéták (Mars, Szaturnusz, Uránusz) vesznek részt benne! A Napfogyatkozás szintén a legnegatívabb hatások közé tartozik!

    ----Ugyanis én egészen máshogy tudom a dolgot, szerintem igenis megbízható forrásból....----

    Légyszives közöld a "megbízható" forrásodat, mert kíváncsi lennék rá!
  • kaldea
    #75
    ezt most nem értem. Jézus jó volt, aztán keresztre feszítették, és rossz lett. Így lett Krisztus, aki 1999.-ben újra eljött...de már nem Krisztusként, hanem Antikrisztusként
    valami ilyesmi?
  • Zsolo007
    #74
    "A kereszt a legnegatívabb szellemi hatás forrása" Ezt honnan a fenéből veszed Klaus??? Ugyanis én egészen máshogy tudom a dolgot, szerintem igenis megbízható forrásból.... :)
  • Unreal1942
    #73
    Én nem bíráltalak ha jól emlékszem....
    És a másik fele amit értek az számomra marhaság.
    Kár belemennünk egy vitába ebben a témában mert felkészületlen vagyok, de
    nem is tartom fontosnak. Ezért tettem idézőjelbe a marhaságot.
  • Klaus Matefi
    #72
    -----A felét se értem ,de talán jobb is így...a végén még diliházba kötnék ki :---

    Akkor miért mondod, hogy: "Mennyi "marhasagrá" van ideje egyes embereknek"

    Értelmes ember csak arról mond véleményt, amihez ért!!! Bíráld el magad!
  • Klaus Matefi
    #71
    Érted nem kár!
    Pá!
  • Unreal1942
    #70
    Mennyi "marhasagrá" van ideje egyes embereknek :)
    A felét se értem ,de talán jobb is így...a végén még diliházba kötnék ki :)
  • Montanosz
    #69
    "Tanulmányom a vallások misztériumainak kozmikus gyökereit tárja fel."
    hát ezt már páran elsütötték, tudod megtérésem előtt a Fehér Sas páholyhoz közeledtem, nekik legalább volt logikájuk.
    én ezennel innen kilépek mert nem látom érdemlegesnek olyan kaliberű ötleteken elmélkedni hogy vajon a szíriuszról vagy atlantiszról származunk-e)))
  • Klaus Matefi
    #68
    Szerinted!
    Én meg vagyok ennek a helyességéröl gyözödve!
  • SRobert
    #67
    *ásít*
    Nem volt elég egy dühöngő egyeseknek...
  • John Wayne #66
    De hát mindenkinek joga van a saját elméletét megalkotni.
  • John Wayne #65
    Bővebben kifejtve egy szót sem értek belőle, de szögesen ellentmond mindennek, amit a témában olvastam.
  • John Wayne #64
    Sületlen baromság.
  • Klaus Matefi
    #63
    -----érdekes hogy nekem és másik 1milliárdnak ugyanazt jelenti ki Ábrahám Istene, de neked egy másik isten valami mást...nem gondolod hogy túl kicsi az aránya hogy neked legyen igazad?----

    5Móz 15,6
    Mert az Úr, a te Istened megáld téged, a miképen megmondotta néked; és sok népnek adsz zálogos * kölcsönt, te pedig nem kérsz kölcsönt, és sok népen fogsz uralkodni, és te rajtad nem uralkodnak.
    * 5 Móz. 28,12. 5 Móz. 28,13.

    5Móz23,20
    Az idegentöl vehetsz kamatot, de a te atyádfiától ne végy kamatot, hogy megáldjon téged az Úr, a te Istened mindenben, a mire kinyujtod kezedet, azon a földön, a melyre bemégy, hogy bírjad azt.

    5Móz 28,12
    Megnyitja néked az Úr az ö drága kincsesházát, az eget, hogy esöt adjon a te földednek alkalmas * idöben, és megáldja kezednek minden munkáját, és kölcsönt adsz sok népnek, te pedig nem veszesz kölcsönt.
    * Jer. 5,24. Jer. 5,25.


    Lk 6,35
    Hanem szeressétek ellenségeiteket, és jól tegyetek, és adjatok kölcsönt, semmit érte nem várván; és a ti jutalmatok sok lesz, és ama magasságos Istennek fiai lesztek: mert ö jóltévö a háládatlanokkal és gonoszokkal.


    Nekem nem nem ugyan annak tünik. Vagy rossz a szemem?



    -----mert én hivatkozhatok arra hogy a kijelentései megvalósultak (eu megalakulása, izrael összegyűjtése, Jézusról szóló próféciák), de a te kijelentéseidből mi valósult meg?----

    Tanulmányom a vallások misztériumainak kozmikus gyökereit tárja fel.
  • Montanosz
    #62
    érdekes hogy nekem és másik 1milliárdnak ugyanazt jelenti ki Ábrahám Istene, de neked egy másik isten valami mást...nem gondolod hogy túl kicsi az aránya hogy neked legyen igazad?
    mert én hivatkozhatok arra hogy a kijelentései megvalósultak (eu megalakulása, izrael összegyűjtése, Jézusról szóló próféciák), de a te kijelentéseidből mi valósult meg?
  • Montanosz
    #61
    ja, milyen gyilkosok és hol?
  • Klaus Matefi
    #60
    -----engem nem bosszant mivel tudom az Igazságot mivel megvan a Szent Szellem keresztségem, és az nyilván kijelenti Jézus dolgait..-----

    Fantasztikus! Nekem is!

    De a 20. pontban feltett kérdésemre még nem válaszoltál.
  • Montanosz
    #59
    engem nem bosszant mivel tudom az Igazságot mivel megvan a Szent Szellem keresztségem, és az nyilván kijelenti Jézus dolgait..
    csak csodálkozom milyen szorgalommal munkálkodsz színes lufik gyártásában..
    tudtad hogy a Mezei Ugróegereknek is van egyháza? ez komoly, nagyon profin kidolgozott honlapjuk is van (angol).
    nem gondolod hogy talán a te gondolatvilágod is ebben a körben mozog?
    jó lenne ha tárgyi bizonyítékokat mutatnál fel, nem csak azt amit te unalmas féloráidban elgondoltál!
  • Klaus Matefi
    #58
    A valódi "Betlehem-i Csillag" topic 4. bejegyzése:

    A Jézus-Krisztus/Krisztus-Jézus fogalmak, folyamatosan váltakozó kozmikus periódusokat rejtenek magukban, amik mély ezotérikus mondanivalóval rendelkeznek. Ezeknek a váltakozó periódusoknak a mérföldkövei, a dualizmus által hangoztatott "Jó" és "Rossz" asztrológiai alapkövei, ami Jézus születését jelzö Nap, Hold, Mars, Szaturnusz, Uránusz planéták konjunkciója, ill. "metamorfózis" útján kialakult kozmikus kereszt, amit az említett planéták alkotnak, mégpedig olyan elhelyezkedésben, mint az 1999.08.11.-i Napfogyatkozással hatásfokozott kozmikus keresznél látható. Ugyan ezt szimbólizálja a Yin-Yang-forma. Jézus nem azonos Krisztussal! Jézus a kozmikus "Jót", Krisztus pedig a kozmikus "Rosszat" személyesíti meg. Jézus a kereszten válik Krisztussá, márpedig ez a kereszt az abszulut negatív szellemi hatás forrása. A Jézus-Krisztus fogalom egy szellemi irányt jelöl!

    Azaz a "Jó" átalakulása (metamorfózis) "Rosszá"! A kereszt a "Jó" szellem halálát jelenti. Nem Jézus támad fel a "kereszthalállal", hanem Krisztus! Krisztus feltámadása után Krisztus-Jézus fogalom jelöli a további szellemi irányt, ami egyszer, ugyan úgy mint elözöleg, metamorfózis útján a kozmikus keresztböl Jézus-i planétakonstelláció lesz, azaz az említett öt planéta (Nap, Hold, Mars, Szaturnusz, Uránusz) konjunkciója! Ez a konjunkció a "Rossz" "halálát", és a "Jó" születését eredményezi. Javasolnám a következö két alkémiai ábra megtekintését: http://www.levity.com/alchemy/amclglr9.html (A065. Engraving from I.C. H., Das Hermes Trimegists, Leipsig, 1782.) vagy http://www.levity.com/alchemy/amcl_eleazar.html ( EL01. Engraving 1 from Abraham Eleazar, Uraltes chymisches Werck.)

    A kígyó nem azonos a sárkánnyal, hanem metamorfózis útján válik azzá! A kígyó az Új-Szöv. Jézus-Szellemét jelképezi, ami az Ó-Szöv.-ben a bün megszemélyesítöje, a sárkány viszont a kozmikus kereszt szellemének szimbóluma, ami Jézus-Szellem halálát jelenti, viszont ez YHVH szellemének a forrása. Jól kivehetö a "Jó" és a "Rossz" folyamatos, periódikus "harca". Ez a dualista szemlélet az Új-Szövetség által Jézus-Krisztus/Krisztus-Jézusba lett elrejtve. Ennek a két "iránynak" a folyamatossága egyben magába foglalja az idöt, tehát az örökkévalóságot. Volt, van, lesz! Ilyen kozmikus keresztböl "sugárzó" szellemmel "kötött szövetséget" Mózes a "Sínai Hegyen" az Ó-Szöv. legendája szerint.
  • John Wayne #57
    Hmm, elkezdtem a másik topicodat is olvasni, hát néhol égnekállt a hajam.
    Get to the point, ahogy lényegretörő angolszászok mondják, ez az izé, Immánuel most jó vagy rossz szerinted? Mert nem derült ki nekem eddig. A Jelenések könyve nem kimondottan pozitív személyként ábrázolja. A "rettegés királya" jelző sem kimondottan pozitív kicsengésű így első olvasatra.

    Vagy azt "sugallod", hogy a nagy történelmi események mindig párhuzamosak voltak bizonyos aszrológiai együtállásokkal? Hmm.
  • Klaus Matefi
    #56
    Eredeti célom, a tanulmányom szerzöi jogának az eladása. Nem szándékozom könyvben megjelentetni, mivel a téma elvontsága miatt egy szük olvasóközönségre számíthatnék csak. Viszont tisztában vagyok a könyv szellemi értékével. A fórum nagyon alkalmas ilyen témák kitárgyalására.
  • Klaus Matefi
    #55
    Kutatásaim eredményeit közlöm az általam nyitott két topicban. Persze tisztában vagyok, hogy sokak bosszúságára!!!!!!