294
Az \"Új Jeruzsálem\" Magyarországon?
  • Zsoldos
    #174
    547-ben keszult el

    a kisujj mar peldaszeruen all, sajnos a szog miatt miatt nem latszik a O formacio..

    Mint ahogy az egyik altalad linkelt kep-en sem
    "Ettöl még lehet a kéztartás az áldás jele, de szerintem az ujjak speciális alakzatfelvétele az általam említett 102 évre utalhat!"

    Na folyt kov mindjart prezentalok egy fullextras regiseget.
  • Klaus Matefi
    #173
    Mindegyik általam példaként említett képen a "0" jel teljesül! A Te általad felhozott képen viszont nem.
    Ettöl még lehet a kéztartás az áldás jele, de szerintem az ujjak speciális alakzatfelvétele az általam említett 102 évre utalhat!
  • Klaus Matefi
    #172
    -----------102 éves periódusról beszéltél. Vegyük Jézus születését alapul, ez esetben 510 és 612 a két "kiválasztott" év. Mohamed Kr.u. 570-ben született (569-571 forrástól függően, az általam ismert vallási forrás 570-et említ), Gábriel pedig Kr.u. 610-ben jelent meg neki. Nekem úgy tünik, hogy Mohamed, a harmadik nagy egyistenhívő vallás prófétája nem igazán felel meg az elvárásoknak... :)----

    Nem teljesen így müködik, ahogy ezt Te itt rekonstruálni próbáltad! Én nem azt értam, hogy Mohammed Jézus-i, vagy Krisztus-i konstelláció jegyében született. èn azt állítom, hogy: "Szó sincs hibás képletröl! Mohammed születése is egy, a Kabbalah 72 "Isten-Szellemének" egyik forrásával függ össze!"

    A 102 éves periódus arra vonatkozik, hogy: "A kozmikus Jézus szellemének forrása, az általam jelzett öt planéta (Nap, Hold, Mars, Szaturnusz, Uránusz) együttállását (konjunkciója) követöen majdnem minden esetben ~102 évre realizálódik Jézus valódi kozmikus keresztje, ami minden esetben az 1999.08.11.ivel azonos felépítésü!!!!!!!"

    Ehhez ismerned kell a "Jézus-, ill. a Krisztus-konstellációk" saját maguk ismétlödését. Magyarúl az nem vezet célra, ha Te a -7-hez 102 éveket adogatsz!------

    Swemmi zavaros nincs benne, legfeljebb csak pillanatnyilag Neked tünik annak, mivel nem ismered az azonos konstellációk periódusát. Én eddig csak az öt planáta konjunkciójának, ill. az ezek által alkotott keresztnek az idötávolságát (~102 év) adtam meg, ami természetesen periódikusan teljesül!
  • [NST]Cifu
    #171
    Egyre zavarosabb amit előadsz...
  • Zsoldos
    #170
    Node Klaus, ez nagyon erotlen volt toled :)

    Hisz te is mutogattal pont ilyen kepeket onmagad igazolasara. Ebben nem vagyok biztos, de talan meg ez is koztuk volt..
    #137-es hozzaszolasodbol:
    http://www.orthphoto.net/photo.php?id=696&id_jezyk=1

    Meg egy ilyet is mutattal, ahol aztan nemcsak a kisujj, de meg a tobbi ujj helyzete sem egyertelmu :)
    http://www.orthphoto.net/photo.php?id=731&id_jezyk=1

    Rogton bele is kotottunk ezekbe, sot meg erre irtad a #137-t.


    A keztartas az aldas jele. A kedvedert majd kikeresek egy csálé kisujjas képet is a regi idokbol, csak viszonylag nehez rajuk akadni, sajnos volt par keprombolo mozgalom azota.
  • Klaus Matefi
    #169
    jav.:
    Sajnos nem tudok angolúl ezért mindig fordítóprogrammal dolgozom: http://babelfish.altavista.com/
  • Klaus Matefi
    #168
    Sajnos nem tudok angolúl ezért mindig fordítóprogrammal dolgozol: http://babelfish.altavista.com/


    http://www.shroudstory.com/faq-jesus-in-art.htm
    There are no descriptions of Jesus' appearance in the New Testament. Nor are there any reputable descriptions in any known early Church sources. St. Augustine of Hippo made a point of this when he wrote his monumental works in the fifth century. Yet, starting in the sixth century a new picture, a new common appearance for Jesus emerged in eastern art. We see it today in all manner of pictures of Jesus: icons, paintings, mosaics and Byzantine coins. This common picture quality seems to have started in the Middle East about the same time that the Image of Edessa was discovered. Prior to this time, pictures of Jesus were mostly of a young, beardless man, often with short hair, often in story-like settings in which he was depicted as a shepherd.

    Es gibt keine Beschreibungen von Aussehen Jesus' im neuen Testament. Noch gibt es alle hochwertigen Beschreibungen in irgendwelchen bekannten frühen Kirchequellen. Str. Augustine des Flußpferds bildete einen Punkt von diesem, als er seine hervorragenden Arbeiten in das fünfte Jahrhundert schrieb. Jedoch im 6. Jahrhundert eine neue Abbildung beginnend, tauchte ein neues allgemeines Aussehen für Jesus in der östlichen kunst auf. Wir sehen es heute in aller Weise der Abbildungen von Jesus: Ikonen, Anstriche, Mosaiken und byzantinische Münzen. Diese allgemeine Abbildung Qualität scheint, in der ungefähr gleichen Zeit des Mittlere Ostens begonnen zu haben, daß das Bild von Edessa entdeckt wurde. Vor dieser Zeit waren Abbildungen von Jesus meistens von einem jungen, bartlosen Mann, häufig mit dem kurzen Haar, häufig innen Geschichte-wie Einstellungen, in denen er als Schäferhund bildlich dargestellt wurde.


    http://touregypt.net/featurestories/catherines2-1.htm
    This is an early type of the Christ Pantocrator. Wearing a tunic (chiton) and a draped outer garment (himation), Christ makes the sign of blessing with the right hand and holds in the left a very thick Gospel-book with a cover adorned with jewels and precious stones. The eyes are not alike in size and shape, the mouth is asymmetrical with a melancholy expression, the rather short beard has an inward curve and the hair falls back over the left shoulder.

    The exceptionally high quality of the painted icon suggests that it must have been the product of a Constantinopolitan atelier in Justinian's age. This may be further confirmed by the fact that the iconographical type it represents was created at the time when Justinian was emperor, although we cannot be absolutely certain about that. It should be remembered at this point that the Monastery of St. Catherine had been founded by Justinian and that the emperor had presumably sent various gifts to the Monastery, including perhaps this very icon

    At one time the icon was dated to the 13th century. However, its cleaning and conservation in 1962 revealed the original encaustic layer, thus pointing to a much earlier date in the 6th or 7th century. (.85 X .45 meters)

    Dieses ist eine frühe Art Christ Pantocrator. Das Tragen eines Kittels (chiton) und des drapierten äußeren Kleides (Himation), Christ bildet das Zeichen vom Segnen mit der rechten Hand und hält im links, das ein sehr starkes Evangelium-Buch mit einer Abdeckung mit Juwelen und kostbaren Steinen schmückte. Die Augen sind nicht in der Größe und in der Form gleich, ist die Öffnung mit einem melancholischen Ausdruck asymetrisch, hat der ziemlich kurze Bart eine innere Kurve und das Haar fällt zurück über die linke Schulter. Die außergewöhnlich hohe Qualität der gemalten Ikone schlägt vor, daß es das Produkt eines Constantinopolitan Ateliers im Alter Justinians gewesen sein muß. Dieses kann durch die Tatsache weiter bestätigt werden, daß die iconographical Art, die sie darstellt, verursacht wurde, zur Zeit als Justinian Kaiser war, obgleich wir nicht über das absolut sicher sein können. An es sollte an diesem Punkt erinnert werden, daß der Monastery von Str. Catherine von Justinian gegründet worden war und daß der Kaiser vermutlich verschiedene Geschenke zum Monastery geschickt hatte und diese Ikone möglicherweise einschließlich Auf einmal wurde die Ikone zum 13. Jahrhundert datiert. Jedoch deckten seine Reinigung und Erhaltung in 1962 die ursprüngliche encaustic Schicht auf und so zeigten auf ein viel früheres Datum im 6. oder 7. Jahrhundert. (85 X 45 Meßinstrumente)



    Most én kötözködnék! Szerintem egyáltalán nem vehetö ki a "0" szám ezen a képen, nem úgy, mint az általam mutatottakon. Krisztust persze, hogy korábban is ábrázolták, de ezen a képen nem nevezhetö a jobbkéz ujjainak helyzete a 102-es számra utalásnak! Ha én ilyet mutattam volna, azonnal megcáfoltatok volna! Mutass olyan ikont, vagy festményt azokból az idökböl, ahol Krisztus tényleg úgy tartja a jobbkeze ujjait, mint amire én hivatkozok.
  • Klaus Matefi
    #167
    ---Ok, mondok forrást is, A végzet lándzsája c. könyv,Trevor Ravenscroft-tól, megjelent magyarul is vagy 10 éve, itt az angol:---

    Nekem meg van a könyv magyar kiadásban, de nem nevezném komoly irodalomnak a témával kapcsolatosan. Viszont arra kérnélek, ha hivatkozol valamire, legalább az oldalszámot add meg, mert csak úgy lehet ellenörizni, aránylag rövid idön belül.



  • Klaus Matefi
    #166
    ----Akkor tehát mi az álláspontod? Azt állítod ezzel, hogy a keresztény Antikrisztus, a zsidók Messiása gonosz?----

    Én azt állítom, hogy Ö az említett idöpontban született, a lehetö legnegatívabb
    szellem hatására! A zsidó vallás nem tarja az YHVH-t a "szeretet Istenének", hanem:

    http://www.mek.iif.hu/porta/szint/human/szepirod/magyar/sik_s/sik_ossz/html/sik_zs_93.html
    93. zsoltár (Isten a bosszúállás Ura!)
    Bosszúálló Isten, Uram,
    bosszúálló Isten, jelenj meg!
    Föld ítélõje kelj fel,
    s fizess meg érdemük szerint a gõgöseknek.

    http://www.szenterzsebet.org/pages/biblia/nah.htm
    Náh 1.2
    Az Úr féltékeny és bosszúálló Isten, bosszút áll az Úr, és nagyon haragszik, bosszút áll az Úr ellenségein, nem könyörül ellenfelein.


    Immanuel, a zsidók Messiása 1999.08.11.-én megszületett Krisztus-Szellem földi inkarnációjaként!
    Mivel a zsidó vallási vezetés nem ismerte el soha Jézust, és Immánuel se fogja magát Krisztus-Jézusnak tartani, ebböl következik, hogy az Új-Szövetség elmés "Antikrisztus" meghatározásá érvényes lesz rá, annak ellenére, hogy Ö a Földre született Krisztus!

    A Biblia szerint:
    1Jn. 2,22
    Ki a hazug, ha nem az, aki tagadja, hogy Jézus a Krisztus? Ez az antikrisztus, mert tagadja az Atyát és a Fiút.
  • Klaus Matefi
    #165
    ----102 éves periódusról beszéltél. Vegyük Jézus születését alapul, ez esetben 510 és 612 a két "kiválasztott" év. Mohamed Kr.u. 570-ben született (569-571 forrástól függően, az általam ismert vallási forrás 570-et említ), Gábriel pedig Kr.u. 610-ben jelent meg neki. Nekem úgy tünik, hogy Mohamed, a harmadik nagy egyistenhívő vallás prófétája nem igazán felel meg az elvárásoknak... :)----

    Nem teljesen így müködik, ahogy ezt Te itt rekonstruálni próbáltad! Én nem azt értam, hogy Mohammed Jézus-i, vagy Krisztus-i konstelláció jegyében született. èn azt állítom, hogy: "Szó sincs hibás képletröl! Mohammed születése is egy, a Kabbalah 72 "Isten-Szellemének" egyik forrásával függ össze!"

    A 102 éves periódus arra vonatkozik, hogy: "A kozmikus Jézus szellemének forrása, az általam jelzett öt planéta (Nap, Hold, Mars, Szaturnusz, Uránusz) együttállását (konjunkciója) követöen majdnem minden esetben ~102 évre realizálódik Jézus valódi kozmikus keresztje, ami minden esetben az 1999.08.11.ivel azonos felépítésü!!!!!!!"

    Ehhez ismerned kell a "Jézus-, ill. a Krisztus-konstellációk" saját maguk ismétlödését. Magyarúl az nem vezet célra, ha Te a -7-hez 102 éveket adogatsz!
  • Zsoldos
    #164
    Kar, hogy nem tudsz angolul, de remelem megbirkozol ezekkel:

    egy kis muveszettortenet
    " Yet, starting in the sixth century a new picture, a new common appearance for Jesus emerged in eastern art. We see it today in all manner of pictures of Jesus: icons, paintings, mosaics and Byzantine coins..."

    A hatodik szazadban kezdett el elterjedni ez az abrazolasi mod, es azota szeles korben alkalmazzak. Az oldalon lathato egy peldakep az ominozus keztartassal. Errol a keprol itt talalhatsz tovabbi informaciokat:

    "At one time the icon was dated to the 13th century. However, its cleaning and conservation in 1962 revealed the original encaustic layer, thus pointing to a much earlier date in the 6th or 7th century."
    Tehat korabban 13. szazadra dataltak, de a 62-es renovalas eredmenyekepp felszinre kerult eredeti reteg egyertelmuen a 6. 7. szazadra pozicionalja.

    Meg a keztartasra is kiternek:
    "Christ makes the sign of blessing with the right hand"
    Tehat az a keztartas az aldas jele, es ezert talalhato meg a legtobb vallasos kepen, sot nem csak Jezus abrazolasanal. pl st Theodore kepe


    Tehat a konzekvencia:
    - Mar a datum is egyertelmuen kizarja, hogy a keztartas arab szamra utaljon. Akkoriban meg maguk az arabok sem hasznaltak nullat.
    - Mint kiderult, ez a keztartas az aldas jele, ezert alkalmazzak szeles korben, nem csak Jezusnal, a legtobb szentjuknel is.

    Elismered vegre, hogy tevedtel?
  • John Wayne #163
    Ok, mondok forrást is, A végzet lándzsája c. könyv,Trevor Ravenscroft-tól, megjelent magyarul is vagy 10 éve, itt az angol:

    http://www.amazon.com/exec/obidos/ASIN/0877285470/qid=1119721956/sr=2-1/ref=pd_bbs_b_2_1/103-9541310-1991035
  • John Wayne #162
    Opp, pontatlan voltam ezen idézet kapcsán, látom ez az 1999-esről szól:

    ---Krisztus-Szellem "2. eljövetele" 1999.08.11.-ére esett! Forrása az akkori Napfogyatkozással hatásfokozott kozmikus kereszt volt. Aki ért az asztrológiához, az azonnal belátja, hogy e szellem a lehetö legnegatívabb konstellációból származik!---

    Akkor tehát mi az álláspontod? Azt állítod ezzel, hogy a keresztény Antikrisztus, a zsidók Messiása gonosz?
  • Klaus Matefi
    #161
    ----No, ez téves. Ez a "Krisztuskép" egész véletlenül a Doppelgangert, az Antiembert ábrázolja, akiről Goethe is írt, tudomásom szerint.----

    Ha Te ezt jobban hiszed tudni, mint a köny írója, sorakoztass fel forrásokat az állításod alátámasztására.

    ----Másrészt ez a legnegatívabb konstelláció önmagában nem bizonyíték arra, hogy Krisztus gonosz. Steiner is azt írja, ez volt a mélypont, és ekkor jött Krisztus, hogy megmentsen minket. A mélypontról felfelé vezet az út, nem?----

    Az biztos, hogy mélypont után csak a "feszálló ág" kell hogy következzen, de mindenki az, aminek születik! Tehát Krisztus földi inkarnációja Immánuel, a zsidó Messiás. A zsidó Messiás kizárólag a zsidó vallási utópiák valóraváltását hivatott realizálni.
  • [NST]Cifu
    #160
    102 éves periódusról beszéltél. Vegyük Jézus születését alapul, ez esetben 510 és 612 a két "kiválasztott" év. Mohamed Kr.u. 570-ben született (569-571 forrástól függően, az általam ismert vallási forrás 570-et említ), Gábriel pedig Kr.u. 610-ben jelent meg neki. Nekem úgy tünik, hogy Mohamed, a harmadik nagy egyistenhívő vallás prófétája nem igazán felel meg az elvárásoknak... :)
  • John Wayne #159
    ----Seligmann Kurt: Mágia és Okkultizmus az európai gondolkodásban.(1987)(64.old.)Valentinosz a legkiemelkedöbb gnosztikus szerint két legföbb aion létezik, az Atyáé és az elsö emberré, aki a mitosz szerint lesülyedt az anyagba, majd ismét az égbeemelte magát. Ez a bukott aion egy lelket hozott létre, Krisztoszt, aki nem azonos Jézussal!----

    Persze hogy nem azonos. Írtam én, hogy azonos?

    ----Dr. Wolkenberg Alajos: Teosófia és Antropozófia(1923)(53.old.)Steiner tanítása Krisztusról: Krisztus egy kozmikus lény, világegyetemi tényezö. A golgotai pillanattól kezdve Krisztus a Földön Földdé lett, "földi központú szellem" lett, akit a beavatottak látnak, a többi emberek pedig éreznek és élveznek!
    (56.old.)A dornachi teosófus-templomban van egy Krisztuskép, melyet állítólag maga Steiner mintázott. Valódi torz alak: egyik szemét Luziferhez emeli ez a Krisztus felfelé, a másikat Ahrimánhoz lefelé!----

    No, ez téves. Ez a "Krisztuskép" egész véletlenül a Doppelgangert, az Antiembert ábrázolja, akiről Goethe is írt, tudomásom szerint.

    ---Krisztus-Szellem "2. eljövetele" 1999.08.11.-ére esett! Forrása az akkori Napfogyatkozással hatásfokozott kozmikus kereszt volt. Aki ért az asztrológiához, az azonnal belátja, hogy e szellem a lehetö legnegatívabb konstellációból származik!---

    Másrészt ez a legnegatívabb konstelláció önmagában nem bizonyíték arra, hogy Krisztus gonosz. Steiner is azt írja, ez volt a mélypont, és ekkor jött Krisztus, hogy megmentsen minket. A mélypontról felfelé vezet az út, nem?

    ---http://www.csend.hu/magazin/0203/2.html
    Egy nagy kereszt rajzolódott ki az égen a bolygók által, amely a szilárd vagy állandó jegyek közepén (Bika, Oroszlán, Skorpió, Vízöntö) helyezkedett el. Ez a legdiszharmonikusabb bolygóállás volt az emberiség történetében.( ! ! ! ! ! )
    Asztrológiai értelemben bizonyíthatjuk, hogy a két tengely, amely egymással derékszögben a kereszt két szárát adta, és nyilvánvalóan igaz lesz a bibliai jövendölés, miszerint elválik a jó a rossztól. Olyan helyzet jön létre a föld egészén, kiemelve az európai régiót, ahol a hagyományos tradicionális értékek, illetve az új értékek élesen elválnak egymástól.
    Ösidök óta kutatja az ember a végtelen égbolt jeleit és titkait.A különleges bolygóállások az egész emberiségre hatással vannak, attól függetlenül, hogy hiszünk e benne vagy sem.---

    Ezzel akár egyet is érhetek, de ez nem mond annak ellent, amit írtam.
  • Klaus Matefi
    #158
    ----A képlet akkor is hibás, hiszen például nem illik a képbe Mohamed próféta, aki valamikor 570 környékén született...-----

    Szó sincs hibás képletröl! Mohammed születése is egy, a Kabbalah 72 "Isten-Szellemének" egyik forrásával függ össze!
  • [NST]Cifu
    #157
    Akkor próbáljuk így nézni. A képlet akkor is hibás, hiszen például nem illik a képbe Mohamed próféta, aki valamikor 570 környékén született...
  • Klaus Matefi
    #156
    ----Én elég sok Rudolf Steiner könyvet olvastam pl., és sehol sem találtam arra utalást sem, hogy Krisztus gonosz lenne. A legkisebbet sem, épp ellenkezőleg.----



    Seligmann Kurt: Mágia és Okkultizmus az európai gondolkodásban.(1987)(64.old.)Valentinosz a legkiemelkedöbb gnosztikus szerint két legföbb aion létezik, az Atyáé és az elsö emberré, aki a mitosz szerint lesülyedt az anyagba, majd ismét az égbeemelte magát. Ez a bukott aion egy lelket hozott létre, Krisztoszt, aki nem azonos Jézussal!

    Dr. Wolkenberg Alajos: Teosófia és Antropozófia(1923)(53.old.)Steiner tanítása Krisztusról: Krisztus egy kozmikus lény, világegyetemi tényezö. A golgotai pillanattól kezdve Krisztus a Földön Földdé lett, "földi központú szellem" lett, akit a beavatottak látnak, a többi emberek pedig éreznek és élveznek!
    (56.old.)A dornachi teosófus-templomban van egy Krisztuskép, melyet állítólag maga Steiner mintázott. Valódi torz alak: egyik szemét Luziferhez emeli ez a Krisztus felfelé, a másikat Ahrimánhoz lefelé!

    Krisztus-Szellem "2. eljövetele" 1999.08.11.-ére esett! Forrása az akkori Napfogyatkozással hatásfokozott kozmikus kereszt volt. Aki ért az asztrológiához, az azonnal belátja, hogy e szellem a lehetö legnegatívabb konstellációból származik!

    http://www.csend.hu/magazin/0203/2.html
    Egy nagy kereszt rajzolódott ki az égen a bolygók által, amely a szilárd vagy állandó jegyek közepén (Bika, Oroszlán, Skorpió, Vízöntö) helyezkedett el. Ez a legdiszharmonikusabb bolygóállás volt az emberiség történetében.( ! ! ! ! ! )
    Asztrológiai értelemben bizonyíthatjuk, hogy a két tengely, amely egymással derékszögben a kereszt két szárát adta, és nyilvánvalóan igaz lesz a bibliai jövendölés, miszerint elválik a jó a rossztól. Olyan helyzet jön létre a föld egészén, kiemelve az európai régiót, ahol a hagyományos tradicionális értékek, illetve az új értékek élesen elválnak egymástól.
    Ösidök óta kutatja az ember a végtelen égbolt jeleit és titkait.A különleges bolygóállások az egész emberiségre hatással vannak, attól függetlenül, hogy hiszünk e benne vagy sem.( ! ! ! )
  • John Wayne #155
    Engem igazán lenyűgöz a vitakészséged, részben még el is fogadom, amit írsz a konstellációkról, de a végkövetkeztetéseid nekem zavarosak.

    Én elég sok Rudolf Steiner könyvet olvastam pl., és sehol sem találtam arra utalást sem, hogy Krisztus gonosz lenne. A legkisebbet sem, épp ellenkezőleg.

    "Én vagyok az út, az igazság és az élet". Ez a Bibliából kell legyen.

    Steiner szerint Jézus egy ember volt (a perzsa Zarathustra reinkarnációja), aki olyannyira kifinomította a testét, hogy abba a Krisztus szellem képes volt beköltözni. Jézus átadta a testét, és távozott a szellemi világba (ami hatalmas tett volt), Krisztus pedig birtokbavette a testet, leszállt az emberi világba, és három évig használta Jézus testét, és valóban azt állítja Steiner, hogy beköltözött az emberi lélekbe. Ugyanekkor Lucifer, aki korábban az emberi lélek mélységeiben élt, kilépett a világba, tehát egy Krisztussal ellentétes "mozgást" végzett. Ez van a Steiner könyvben, lásd Rudolf Steiner: A KELET A NYUGAT FÉNYÉBEN (LUCIFER GYERMEKEI ÉS KRISZTUS TESTVÉREI).
  • Klaus Matefi
    #154
    Mivel a teremtö Istent szellemét(Marduk, Amun, YHVH, Zeusz, Jupiter, Krisztus) származtatták az általam tárgyalt kozmikus keresztekböl, így nem volt csoda, a legnehezebben felfedezhetö (az öt közül) planéta titokbantartása az asztrológus-csillagász papok által! Ugyan miért is verték volna nagydobra????
    Ha mégis megtették volna, minden asztrológus rájöhetett volna a vallások "Isten-i titkára"!
  • Klaus Matefi
    #153
    ----http://www.patriarchate.org/ecumenical_patriarchate/chapter_4/assets/images/215_263_hagiasophia.jpg
    Hagia Sophia. (886-912) kozott keszult kep.----

    Nem stimmel a dátumod!!!!!!!

    http://www.patriarchate.org/ecumenical_patriarchate/chapter_4/html/hagia_sophia__page_3.html
    Hagia Sohpia. The mosaic in the lunette over the imperial doorway leading from the narthex to the naos (nave) shows Christ enthroned and on either side, enclosed within roundels, the busts of the Holy Virgin and the Archangel Gabriel. To the left a crowned Emperor, commonly identified as Leo VI the Wise (886-912) is shown prostrate before Christ.

    Fordítóprogrammal németre:
    Hagia Sohpia. Das Mosaik im Lunette über dem imperialen Eingang, der vom narthex zu den naos (Nave) führt zeigt Christ, der und auf beiden Seiten inthronisiert wird, umgeben innerhalb der roundels, der Büsten der heiligen Jungfrau und des Archangel Gabriel. Nach links wird ein gekrönter Kaiser, allgemein gekennzeichnet als Löwe VI das kluge (886-912) ausgestrecktes vor Christ gezeigt.

    Ez a dátum egy császár "Löwe VI das kluge (886-912)" adataira utal, nem pedig a mozaik kézitési idejére!!!!!
  • [NST]Cifu
    #152
    Maradjunk a tényeknél, az Uránusz nem szerepel egyetlen ókori vagy középkori csillagászati térképen sem, és szabad szemmel nem megfigyelhető.
  • Klaus Matefi
    #151
    Szerinted!
  • Klaus Matefi
    #150
    ----Tény az is, hogy az Uránuszt 1781. március 13-án fedezte fel Sir William Herschel, így nem is ismerték korábban...-----

    Ez nem tény!!!

    Lásd: a 7. bejegyzésem.


    -----A kozmikus Jézus szelleme tisztában van vele, hogy a Hold nem planéta? :)----

    Asztrológiai szempontból (Földközpont!) annak vehetö!



    ----Hasonló rejtett információk sok középkori festményben fellelhetök!

    Vagy inkább odaképzelhetőek bármely képbe?----

    Természetesen nem minden képröl van szó!
  • Esrohnoil
    #149
    Te is. :)
  • [NST]Cifu
    #148
    Mivel rengeteg ikonon ugyan ilyen kéztartás figyelhetö meg, ezt egyértelmü, hogy okkal tették!

    Igen, miután feltehetően volt egy "elfogadott" kompozició, amelyet igyekeztek figyelembe venni. Minden korszaknak megvan a maga Jézus-ábrázolása, és ábrázolás módja, ez is megfigyelhető...

    A kozmikus Jézus szellemének forrása, az általam jelzett öt planéta (Nap, Hold, Mars, Szaturnusz, Uránusz) együttállását (konjunkciója)

    A kozmikus Jézus szelleme tisztában van vele, hogy a Hold nem planéta? :)

    Mivel ez egy kozmikus törvény, és nem az én találmányom (EZ LÉTEZÖ TÉNY!)

    Tény az is, hogy az Uránuszt 1781. március 13-án fedezte fel Sir William Herschel, így nem is ismerték korábban...

    Hasonló rejtett információk sok középkori festményben fellelhetök!

    Vagy inkább odaképzelhetőek bármely képbe?
  • Zsoldos
    #147
    Nocsak, en sem tudtam, hogy az egyhaz ilyen hamar hasznalta az arab szamokat..
    Lassuk csak, mikor is kezdtek, had idezzek toled:

    "Szilveszter, II. er. Gerbert d’Aurillac (Auvergne, 938 k.–Róma, 1003. máj. 13.): bencés szerzetes, az első francia származású pápa (999). Aurillac kolostorában nevelkedett, később a spanyol földön működő arab isk.-kban szerzett magas szintű matematikai, geometriai, vegytani és bölcsészeti ismereteket. III. Ottó császár nevelője, rheimsi (992–) és ravennai érsek (998–). Kora egyik legnagyobb tudósa és gondolkodója. Neki tulajdonítják az arab számjegyek és az ingaórák elterjesztését."


    http://www.patriarchate.org/ecumenical_patriarchate/chapter_4/assets/images/215_263_hagiasophia.jpg
    Hagia Sophia. (886-912) kozott keszult kep.

  • Klaus Matefi
    #146
    Komolytalan vagy!
  • Klaus Matefi
    #145
    Az ikonokat kolostorokban festették. Mivel rengeteg ikonon ugyan ilyen kéztartás figyelhetö meg, ezt egyértelmü, hogy okkal tették!

    Egy a biztos!

    A kozmikus Jézus szellemének forrása, az általam jelzett öt planéta (Nap, Hold, Mars, Szaturnusz, Uránusz) együttállását (konjunkciója) követöen majdnem minden esetben ~102 évre realizálódik Jézus valódi kozmikus keresztje, ami minden esetben az 1999.08.11.ivel azonos felépítésü!!!!!!!
    Ez alól két kivétel van az elmúlt 6000 év alatt, az egyik éppen a Templomos Rend által felfesezett valódi keresztje Jézusnak:

    1114.12.29. 02:38 UT +2.00 Jeruzsálem
    Nap-Hold konjunkció:13,9° Bak; -Uránus oppozíció:15,5° Rák; -Mars quadrat:10,1°Mérleg; -Szaturnus oppozíció:10,9°Kos
    -A templomosok által felfedezett valódi keresztje Jézusnak!
    -Az 1114-ben Esztergomban üllésezö szinódus megtiltja a zsidóknak a földmüvelést. Ettöl kezdve kizárólag kereskedésre, kölcsönügyletekre specializálódnak.


    Mivel ez egy kozmikus törvény, és nem az én találmányom (EZ LÉTEZÖ TÉNY!), így minden további nélkül rejthették ennek a misztériumnak a "számértéket" a jobb kéz ábrázolásába!!!!

    Hasonló rejtett információk sok középkori festményben fellelhetök!
  • Klaus Matefi
    #144
    -----Meglepo modon megis az osszesen romai szamok hemzsegnek, igy talalomra utananeztem az egyik freskonak, itt irnak rola bovebben:
    http://www.patriarchate.org/ecumenical_patriarchate/chapter_4/html/chora__page_2.html

    "The Holy Savior in Chora — In this splendid and impressive Deesis, dated to the 12th century, Christ is portrayed in the type of the Chalkites."

    Tehat 200 evvel az arab szamok hasznalata elott keszult, es a keztartas (ahogy a #137-ben is kifejtetted) ugyanaz.. Tehat semmikepp sem utalhat arab szamokra.-----




    Egy pici helyesbítés:

    http://www.mek.iif.hu/porta/szint/tarsad/konyvtar/tortenet/jako2/html/jako26.htm
    Az arab számjegyek használata
    Az indiai eredetű, ún. arab számok először a spanyolországi latin kéziratokban tünedeztek fel a X. század óta, de európai elterjedésük csupán a XII. századtól számítható. Ebben nagy szerephez jutott Mohamed ibn Musa al-Kharizmi (780-847) arab matematikus, akinek latinra fordított számtankönyvét (algorismus) ettől fogva széltében tanították Nyugat-Európa iskoláiban. Az arab számoknak a kereskedelmi gyakorlatban való meghonosodását a pisai Leonardo Fibonacci 1202-ben összeállított Liber Abaci című gyakorlati célú kézikönyve készítette elő.


    http://www.mek.iif.hu/porta/szint/egyeb/lexikon/pallas/html/006/pc000620.html
    A Pallas nagy lexikona
    Arab számjegyek
    a számok felirására szolgáló jegyeink: a 0-tól egész 9-ig. E 10 jeggyel minden számot felirhatunk, mert az egyes jegyek más, meg más értéket képviselnek, ha a helyzetük megváltozik. Igy pl. 555-ben a jobboldali 5 jelent 5 egyest, az előtte levő 5 tizest s az első 5 százast. Egyes, tizes, százas stb. a helyértékek. A helyérték eszméje az indiaiaktól ered. Ugyanez a nép találta ki Kr. u. a IV. század körűl a mai tizes számrendszerünk legfontosabb elemét, a helypótló zérust, melyet sunyának hivtak; de a számok felirására az indiaiak nemcsak 10 jegyet használtak; nekik külön jegyük volt 10-nél nagyobb számokra is. A helyérték csak akkor vált a számítás alapelvévé, miután ez az indiai eredetű gondolat az araboknál termékeny talajra talált. Az arabok, akik már régibb idők óta használták az abedsed (abc) betűit a számok jelzésére, ugymint a sémi népek mindannyian, Kr. u. a VIII. század körül kezdték az első 9 betűt az általuk «üresnek» «as-sifr» nevezett 0-val (nálunk is még e század elején cifrának hivták a 0-t) együtt az összes számok felirására használni. Európában az indiai arab számítás csak a XI. században terjedt el arab irók révén. L. Hankel: Gesch. der Math. Cantor: Gesch. der Math. I.


    http://human.kando.hu/pedlex/lexicon/SZ.xml/Szilveszter.html
    Szilveszter,
    II. er. Gerbert d’Aurillac (Auvergne, 938 k.–Róma, 1003. máj. 13.): bencés szerzetes, az első francia származású pápa (999). Aurillac kolostorában nevelkedett, később a spanyol földön működő arab isk.-kban szerzett magas szintű matematikai, geometriai, vegytani és bölcsészeti ismereteket. III. Ottó császár nevelője, rheimsi (992–) és ravennai érsek (998–). Kora egyik legnagyobb tudósa és gondolkodója. Neki tulajdonítják az arab számjegyek és az ingaórák elterjesztését.


    http://www.szentgabor.hu/nf_b3.html
    Megjegyezzük, hogy az értékjelzésre használt arab számjegyek európai bevezetését elsõként, 1000 körül, II.Sziveszter pápa szorgalmazta.


    http://larix.emk.nyme.hu/szakirodalom/InformatikaiForradalom_2.html
    A tízes számrendszerû, helyi értékes számírási rendszer valószínûleg a hindu csillagászok ötlete volt a II-III. században. Az V. században a hindu csillagászat már a szinuszértékeket is használta! Az 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 és 9 bráhmi számjegyekhez 505 körüil hozzávették a 0 számjegyet, a zérust, és ezzel vált teljessé a rendszer. A legelsõ, hiteles, minden kétséget kizáróan számrendszerû, a zérust is, használó írott számok az indiai Gwalior városka közelében lévõ templom falán lévõ feliratban láthatók 876-ból. A feliratban szerepel az 50-es, a 270-es, a 933-as és a 187-es szám. Ez a hindu számírás terjedt el az arab világban. Bár a hindu számírás kialakulásának idején, a III-VI. században az arab törzsek még nomád életmódot folytattak, és egységük csak a VII. században jött létre MOHAMED próféta vezetésével, a VIII. század elején az arabok uralma már Közép-Ázsiától Spanyolországig terjed.



    Tehát nem stimmel a te közelítö dátumod az arab számokkal kapcsolatosan!
    A XII.században, föleg görög-keleti katolikus kolostorokban már javában használták az arab számokat, hisz keletröl hozták be Európába!!!
  • Esrohnoil
    #143
    Rájöttem...
    "ez a tartas is teljesen rossz, de nyuszis arnyeknak megfelelne."

    Nyulat akar ábrázolni mindegyik. Annak idején is biztos ez volt a nyúl jele, ami másképp biztos h. a termékenység istenére utal, mivel szokták is mondani h. "szapora, mint a nyúl."
    Tehát az ortodox vallás a termékenység istenében hisz.
    Sztem elég egyértelmű.
  • [NST]Cifu
    #142
    Ezeket a képeket művészek készítették, méghozzá nem is azonos művészek. Valóban van mondanivalójuk, de ez a "102" egyértelműen egy erős belemagyarázás, nem több...
  • Zsoldos
    #141
    Egy kis osszefoglalo az arab szamokrol:

    "Különösen az oklevelek keltezésében hódítottak nagyon lassan tért az arab számok. A közhiedelem ugyanis azt tartotta, hogy könnyebben hamisíthatók, mint a betűkből álló római számok. Amíg a kódexekben az arab számok a XIII. század folyamán egészen kivételes esetekben, a XIV. században azonban már meglehetősen gyakran előfordultak, az oklevelekben csak a XV. század közepe után tünedeztek fel, és csak a XVI. század elején terjedtek el számottevő mértékben."
  • Zsoldos
    #140
    Meglepo modon megis az osszesen romai szamok hemzsegnek, igy talalomra utananeztem az egyik freskonak, itt irnak rola bovebben:
    http://www.patriarchate.org/ecumenical_patriarchate/chapter_4/html/chora__page_2.html

    "The Holy Savior in Chora — In this splendid and impressive Deesis, dated to the 12th century, Christ is portrayed in the type of the Chalkites."

    Tehat 200 evvel az arab szamok hasznalata elott keszult, es a keztartas (ahogy a #137-ben is kifejtetted) ugyanaz.. Tehat semmikepp sem utalhat arab szamokra.
  • Klaus Matefi
    #139
    -----De legfokepp elfelejtettel valaszolni erre:
    "3: Figyelembe veve azt a tenyt, hogy az arab szamok hasznalata a 14. szazadban kezdett elterjedni, ha 102-est keresgelsz a kovetkezo alakban kell tenned: c + + ii, esetleg cii (0-as szam a romaiak kozott nincs).. 100-ast semmikeppen nem mutattott 1-essel, vagy i-vel, ez szintiszta arab abrazolas. Arra teljesen kulon jeluk volt."-----

    Ezek az ikonok nem nem lehetnek olyan régi készítésüek.
  • Zsoldos
    #138
    "Itt ugyan az mint az elsö kettönél, azzal a külömbséggel, hogy a kisujjat nem feszíti el a "0"-tól!"

    ha nem fesziti el a 0-tol akkor mar nem 102 -t mutat..

    De legfokepp elfelejtettel valaszolni erre:
    "3: Figyelembe veve azt a tenyt, hogy az arab szamok hasznalata a 14. szazadban kezdett elterjedni, ha 102-est keresgelsz a kovetkezo alakban kell tenned: c + + ii, esetleg cii (0-as szam a romaiak kozott nincs).. 100-ast semmikeppen nem mutattott 1-essel, vagy i-vel, ez szintiszta arab abrazolas. Arra teljesen kulon jeluk volt."
  • Klaus Matefi
    #137
    http://www.orthphoto.net/photo.php?id=18&id_jezyk=1
    A kép teljesen egyértelmü: kisujj=1
    a következö(gyürüs ujj és a hüvejkujj=0
    a maradék ujjak=2


    http://www.orthphoto.net/photo.php?id=1835&id_jezyk=1
    itt megfigyelheto ugyanaz a keztartas.



    http://www.orthphoto.net/photo.php?id=731&id_jezyk=1
    Itt is ugyan az, csak a kézfej a test felé van befordítva!




    http://www.orthphoto.net/photo.php?id=696&id_jezyk=1
    Itt ugyan az mint az elsö kettönél, azzal a külömbséggel, hogy a kisujjat nem feszíti el a "0"-tól!



    http://www.orthphoto.net/photo.php?id=930&id_jezyk=1
    Itt más az ujjak sorrendje, de ugyan úgy a "102"-re utal!




    http://www.orthodoxphotos.com/Icons_and_Frescoes/index.shtml
    Itt ugyan az mint az elsö kettönél, azzal a külömbséggel, hogy a kisujjat nem feszíti el a "0"-tól!




    Javasolnám a további ikonok megtekintését:
    http://invitel.hu/parochia/krist-ik.htm
    http://www.ikonen-galerie.net/ikone_72.htm
    http://www.ikonen-galerie.net/ikone_36.htm
    http://www.ikonen-galerie.net/ikone_54.htm
    http://www.ikonen-galerie.net/ikone_66.htm
    http://orthodoxeikonen.com/html/kleine_podestikonen_32.html
    http://orthodoxeikonen.com/html/podestikonen_4.html
    http://orthodoxeikonen.com/html/mittlere_ikonen_8.html
    http://orthodoxeikonen.com/html/grosse_ikonen_17.html


    Teljesen egyértelmü a jobb kéz ujjainak a tartása!!!! Ezzel az ujjtartással a kép "mondani akar" valamit!

  • Zsoldos
    #136
    ja ez ide
  • Zsoldos
    #135
    Rajottem :D Kielemeztem a kepeket.

    http://www.orthphoto.net/photo.php?id=18&id_jezyk=1
    Az itt lathato kepen feltartja a kezet amolyan taichi-s keztartassal. Fellogatja a kisujjat (1), majd a huvelyk es a mutatoujjaval formaz egy nullast, es a maradek ujjait egymas melle tartva a kettes jon ki. Persze a sorrend nem stimmel, mert igy 120 jon ki, esetleg 10 a negyzeten, vagy csak 270 fokot csavarodik a szam?

    http://www.orthphoto.net/photo.php?id=1835&id_jezyk=1
    itt megfigyelheto ugyanaz a keztartas.

    http://www.orthphoto.net/photo.php?id=731&id_jezyk=1
    Na itt teljesen mas az abrazolas. Ha alulrol felfele nezzuk az ujjait, es a levagott ujjat 0-nak vesszuk, akkor stimmel.

    http://www.orthphoto.net/photo.php?id=696&id_jezyk=1
    Nagyon hasonlo a keztartas az elso ket kephez kepest, de a kisujj tartasa teljesen helytelen, ebbe semmilyen erofeszitessel sem lehet belemgyarazni a 102-es szamot.

    http://www.orthphoto.net/photo.php?id=930&id_jezyk=1
    Szinten egy teljesen helytelen keztartas.

    http://www.orthodoxphotos.com/Icons_and_Frescoes/index.shtml
    ez a tartas is teljesen rossz, de nyuszis arnyeknak megfelelne.

    harom eszrevetelem lenne:

    1: Szoval en csak azt latom, hogy az allitasoddal ellentetben 5 kepbol 2-nek van ugyanolyan tartasa
    (raadasul az altalad valogatott mintabol ilyen nagy a selejtarany)
    2: 5-bol 2.5 kepbe lehetett belemagyarazni a 102-t (kisebbnagyobb buktatokkal)
    3: Figyelembe veve azt a tenyt, hogy az arab szamok hasznalata a 14. szazadban kezdett elterjedni, ha 102-est keresgelsz a kovetkezo alakban kell tenned: c + + ii, esetleg cii (0-as szam a romaiak kozott nincs).. 100-ast semmikeppen nem mutattott 1-essel, vagy i-vel, ez szintiszta arab abrazolas. Arra teljesen kulon jeluk volt.