402
2D sidescrolling MMORPG
  • Dzsini
    #322
    normális rendszer az (lenne), hogy annak adsz, aki segítőkész, értelmes információt ad, jól vezeti a partit, jó vele játszani, emberi módon kommunikál - és nem azoknak, akik fizetnek érte.
  • Richardix
    #321
    végülis az is, elvégre nagy famet csak az érhet el aki nem ver át mindenkit, hanem tisztességesen kifizet minden famet.
  • Dzsini
    #320
    20 kell néhány ruha felvételéhez, meg néhány küldetéshez.

    amúgy más értelme nincs, eltekintve attól, hogy hekkeréknek általában jó alacsony, és fel tudják magukat vásárolni így - amúgy a megbízhatóság jele (lenne)
  • Rundstedt17
    #319
    Na igen a Magic Guard nekem sem tűnt jó üzletnek:D
    Amúgy meg mi haszna a famenek miért akarnak sokan venni?
  • Dzsini
    #318
    10 másodpercenként 50 HP, amíg nincs gyógyításod életmentő lehet :)

    plusz a magic guard-ot ha lehet próbáld ne használni, ha nem halsz meg HP-t könnyebb és olcsóbb visszahozni, mint MP-t. akkor legyen rajtad, ha nem tudod elkerülni, hogy több pofont kapsz.
  • Rundstedt17
    #317
    nah legalább ma is tanultam vmi újat
  • Rundstedt17
    #316
    Néhány játékos beszélt róla hogy akkor fog jönni,fogalmam sincs mennyi az igazságtartalma.
  • Rundstedt17
    #315
    jah itt a gond nem szoktam leülni:D....
  • Richardix
    #314
    honnan veszed h szerdán jön patch? o.o
  • Dzsini
    #313
    nem lehet, hogy annyi hp-d van, hogy nem tudsz leülni a székedre 1 percre - az alatt visszajön 300, és nem fogyasztottál el 1 potit sem.
  • Rundstedt17
    #312
    24es vagyok most már.Ami érdekes hogy már az életerő fontossága előtérbe került,már vennem is kellett potionokat,a mana italokra kevésbé van már szükségem egész gyorsan töltödik.Viszont amilyen jól fejlődök annyira sikertelen a karim a kitüzött célban,annak ellenére is hogy a meso gyűjtés a legfontosabb célom csak nyomorult 45 ezrem van:(...
    Illetve szerdán jön a patch,és lehetséges hogy már lesz kalóz egyesek szerint.
  • Dzsini
    #311
    claw is, de inkább a gyógyítás - és nem kínlódás az, egészen látványos és erős támadás lesz belőle.
  • Rundstedt17
    #310
    A magic claw 70-es szintig életképes vagy csak gyógyítgatásos kinlódás?
  • Dzsini
    #309
    a cleric talán a legolcsóbb lehetőség (van nekem is egy 40 felett), elég hamar leszokik a gyógyító potikról (buildtől függően az MP potikról is egy időre), mindig van helye partikban (karneválban nem, máshol igen), és solozni is egész jól lehet vele (vannak jó solo cleric buildek), főleg mikor felfejlődött a gyógyítása és nekiáll élőholtakat darálni. viszont a magic claw + heal páros, mint támadófegyver 70ig nem kicsit unalmas :)
  • Rundstedt17
    #308
    Igen,a luk nélküli varázslókról olvastam eleinte olcsóbbak de később jóval drágábbak.Szóval inkább maradtam a sima mage felállásnál.A fegyver kellett igazán egyszerűen kell az a plussz sebzés így már sima ügy csak a mana gond ugyebár,bár lehet hogy a skill fejlődés is közrejátszott a sebzés látványos javulásában.Már most azon gondolkozom hogy 30-as szinten hova tovább majd,clericet választanék csak ugye a kérdés hogy tudok-e majd úgy solozni?
  • Dzsini
    #307
    A védelem akkor használ, ha tényleg rengeteg van (én arra építek), és a szintemhez képest általában feleakkorákat sebződök (500 az 1100 helyett), mint szintbeli társaim - viszont nem is sebzek akkorát :) ezért kapom a "noob dmg"-eket... (65-75 között még szebb volt - 1 a 3-400 helyett, gyakorlatilag nem fogyasztottam HP potit 10 szinten át harcosként normál tréning alatt, jó móka volt)

    Varázslóként a magic atk-ra kell rámenni, meg az int-re (ezért is csinálnak jónéhányan luk nélküli varázslókat - ruhájuk nem lesz olyan jó, viszont a sebzésük sok szinttel magasabb lesz - persze ehhez kell a bőséges anyagi háttér a színvonalas felszerelés összevásárlásához)
  • Rundstedt17
    #306
    Igen tegnap észrevettem,nagyon jók a disznók.Még 3 szintet léptem,illetve vettem felszerelést,hát sebzés ég és föld a különbség így már,a védelem nem igazán használ sokat.
  • Rundstedt17
    #305
    Kradia
  • Dzsini
    #304
    vannak tréning ötletek is a guide-okban, de a te szinted ha jól emlékszem a malacok (sima meg ribbon pig) - jó drop, jó pályák, partiban még jobb buli.
  • Richardix
    #303
    Melyik világban játszasz? Kradia vagy Demethos?
  • Rundstedt17
    #302
    Már csak annyi gondom lenne hogy vmi jó xp tréninges helyet találjak:D.Már Ellinia környéke elég kevéskét ad(a slimok,tuskok,gombák)
  • Dzsini
    #301
    a városok közt van taxiszolgálat 800-1200 mesoért (később éri meg, eleinte jobban jön az a pár plusz XP meg meso ami a kósza mobokból esik) :) plusz ajánlom a w gombot a világtérképhez

    manaitalt meg eleinte Elliniában érdemes venni, ott olcsóbb egy kicsit, aztán 30 felett átállni a New Leaf City italokra (Kerningből metróval elérhető), annak van a legjobb MP/meso aránya.
  • Rundstedt17
    #300
    Jah kéregetők ahogy láttam itt is vannak,csak tudnám miért pont tőlem mikor még normális felszerelésem sincs:D...A mana potionok is erősen megfogyatkoztak(venni viszont nem akarok mert elég drágák,ha jól láttam darabja 500! azér az nem semmi).
    A noob kitüntetést az egyiktől úgy kaptam meg szerintem hogy a damage nem volt az elvárt magasságban:D.
    Másik hogy lehet utazni van vmiféle teleport ami megkönnyiti az egyik helyről a másikra jutást?mert gyakran eltévedek és aztán előfordulnak balesetek is :D.
  • Dzsini
    #299
    engem 80 felett is lenooboztak, szokj hozzá - éretlenéknél ez a "végső érv" :) a pénz meg nem rossz, vigyázz rá, majd gyűlik még.
    mostanában alig-alig lépek fel, nem játszom aktívan.
  • Rundstedt17
    #298
    Nem tudod azt jelenti mostanság nem játszol?
    Összefoglalva:léptem még 4 szintet így már 16 vagyok,összes vagyonom 32000 nem nevetni,jah és igen ami viszont kissé zavart hogy lenooboztak vagy 2 szer :D
  • Dzsini
    #297
    a kezdő felszerelés után a 30-ast vedd majd meg, mert onnantól 10 szintenként lesz újabb, addig el lehet lenni a kapott cuccokból. sisakot szerezz a Kerning PQ-ból (21-től), kesztyű, csizma küldetésekből jön, azokkal el lehet lenni.
    Fegyvert érdemes megvenni (ízlés szerint a staffokat vagy a wandokat - de elég csak az egyiket), az ad Magic Attack-ot, de azon is lehet spórolni, és ki-kihagyni, esetleg magasabb szintű ismerősöktől kapsz :) nem tudom, mostanság mennyi magyar van online, de könnyen össze lehet futni velük.
  • Rundstedt17
    #296
    igen az árakat néztem és valóban borzasztóan drága,egyáltalán mennyire lehet felszerelés nélkül meglenni varázslóval,mi az ami feltétlenül szükséges?A küldetésben is igazad lehet,párat megcsináltam és már 100 fölött volt a mana italjaim száma.
  • Dzsini
    #295
    eleinte még érdemes leülni és pihenni, gyorsan visszajön az a kevés varázspont (a HP főleg) - ezzel a kezdeti pénzhez képest egy vagyont lehet spórolni, minden arrajáró küldetést csinálj meg (rengeteg poti meg felszerelés jön belőle), és nem kell minden szintre megvenni a felszerelést, a varázsló overalljai nagyon drágák.
  • Rundstedt17
    #294
    Na kipróbáltam,nem volt semmi gond a hackshielddel.Egész jó játék,bejön megfogott azt hiszem maradok a maplerek világába :D.Végül kalandozó varázsló mellett döntöttem kariban hiszen a legolcsóbb és aránylag könnyű a játék vele már ahogy olvastam,mondjuk nem lenne mégiscsak könnyebb egy cygnus lovag varázsló?12 es szintig mentem és szegény vagyok mint a templom egere:D....
  • Rundstedt17
    #293
    Tehát semmit csak próba után?:D
  • Dzsini
    #292
    ha bármi gondot okoz, akkor úgyis kihajít a hackshield :) meg néhányan mondták, hogy az MSN belezavarodik, ha oda-vissza kapcsolgatsz - ezt nem tudom, nincs olyasmim :)
  • Rundstedt17
    #291
    Magyarán mégsem olyan egyszerű:D.Meg még vmi minden nélkülözhető programmot be kell zárni a játék indítása előtt vagy elég a vírusirtót?
  • Dzsini
    #290
    Nem túl nehéz, ha nekiállsz aktívan kereskedni a dolgokkal, és jó áron eladni őket másoknak. Az egyik legjobb forrás ritka és drága dropok begyűjtése (drágább fajta scrollok, stb.) és eladása a piacon - de ez időbe telik, ha állandó boltot akarsz akkor NX-be is. Valamint számítani kell arra, hogy rajtad kívül még párezren ugyanezzel foglalkoznak, úgyhogy a jó dropot adó lények térképei foglaltak :)
  • Rundstedt17
    #289
    Na igen a lényeg az hogy életképes legyen:).
    A másik itt mennyire könnyű vagyonra szert tenni és mi a legjobb mód rá?
  • Dzsini
    #288
    jöttek* = jöttem ki
    (az is igaz, hogy nem sebzek olyan nagyot, viszont jóval kevesebbet sebződök)
  • Dzsini
    #287
    basilmarket.com fórumán mindenhez van guide, azok jó alapot adnak, de nyugodtan el lehet tőlük térni, végülis ez a TE történeted :) (én például a harcosommal jól eltértem, nem lett tőle semmi bajom, viszont jóval olcsóbban jöttek)
    Ultrabiztos build van, de az csak óriási anyagi támogatással kivitelezhető úgy, hogy élvezetes is legyen.
  • Rundstedt17
    #286
    Grindfest?.
    Na meg most már csak egy szájbarágós guide hiányzik ami biztonságos utat követ és leírja hogy mire mikor mennyit és mit,tudsz ilyet?Mert oké találtam rengeteget,de vannak eltérések,a lényeg egy ultra biztos build kellene.Nem szeretném majd újra kezdeni mert rosszul osztottam szét vmit.
  • Dzsini
    #285
    hát nem :D itt a sztori 70 felett igazából grind grind grind grind grind grind grind grind grind grind grind grind grind grind grind grind grind grind grind grind grind küldetés grind grind grind grind grind grind grind grind grind grind grind grind grind grind grind grind grind grind grind PQ grind grind grind ....
  • Rundstedt17
    #284
    Nem gond,különben is számomra pont ez a vonzereje,kemény kitartással való karakterfejlesztés,nem lehet egy hét alatt kimaxolni.
  • Dzsini
    #283
    egy accounton 4 karaktered lehet, ezek közt egy minimális pénzért egy (minden városban megtalálható) NPC-n át átadhatóak tárgyak és pénz is.

    itt olyan 30-ig laza a játék, 50-70 közt eléggé lelassul (ez olyan fél-egy év közti időszak kezdő játékossal, úgyhogy annyira nem kell félni tőle), majd 90 felett nagyon lassan lehet fejlődni, nagyon nagy görbén emelkedik a szükséges XP. De ez az átlag játékost ez nem zavarja, bőven több, mint 1 év eljutni 120ig.
    (1-100ig összesen kb. ugyanannyi XP kell, mint 101-120ig, valamint 1-180ig annyi, mint 181-200ig)