1524
  • banok
    #1444
    Brazília-Olaszország 4-2 ::: gólok
  • limperatore
    #1443
    azért neymar nem egy ronaldinho v ronaldo h minden mozdulata varázslat legyen :D
  • szucsy89
    #1442
    Várjuk várjuk mit alkot, mást úgyse tudunk tenni :)
  • Bagi1991
    #1441
    Oké csak elsőnek várjuk már meg mig a bárcába el kezd majd játszogatni de ha megnézzed akkor kb minden mecsen őő van a legtöbbet a földön egyébként meg sztm simán letudná játszani az 1v1-eket ha arról van szó csak háát széét apritják.Nem rég olvastam hogy ugye a barca orvosok izmot akkarnak feltolni rá vagyis nyomni kell egyfajta edzéstervet.Valószinű ha helyre jön a erő állapota valszeg megtudja majd csinálni az 1vs1 eket és kevesebbet lesz a földön akkár egy tob európai csapatal szemben.
  • szucsy89
    #1440
    Nem, a kupán nagyon jól, magabiztosan játszik. A TOP válogatottak elleni teljesítményére értettem, bár tényleg nem voltam világos. Ma se csinált semmi "varázslatot", amitől el kellene ájulni.
  • Bagi1991
    #1439
    Megint nem volt nagy szám?? magyarán szólva az egész konfederációs kupán egy kalap szart se ér neymar?
  • szucsy89
    #1438
    Azért jobbak voltak. Sajnálom az olaszokat, mert alapból nem volt Pirlo és DDR, és a 30. percben már kiesett Montolivo és Abate is. Ilyen felforgatott kezdővel pedig a legerősebb brazil kezdő + hazai pálya mellett már nem sok esély volt. Buffontól régen nem láttam ilyen gyenge meccset, 2 gól is az övé volt.

    Neymar szerintem megint nem volt nagy szám, ONNAN, azt a szabadrúgást "illett" belőni, valamint inkább Buffon nézte be.

    A bíró meg elég gyengus volt. Sok gólt volt legalább, ennyi pozitívum van. :D
  • wright
    #1437
    A leggusztustalanabb brazil válogatott amit valaha láttam....
  • limperatore
    #1436
    ott a 4.!!!!
  • limperatore
    #1435
    és oscar bal szélső? meg tavasszal cou jobb volt te majom
  • szucsy89
    #1434
    Mert Oscar jobb
  • limperatore
    #1433
    braziloknál sincs cou :S
  • szucsy89
    #1432
    Brazil kezdő durván erősebb, olaszoknál se Pirlo se De Rossi. Remélem sok gólos meccs lesz!
  • szucsy89
    #1431
    Sztem szétdrogozzák meg szétkuvázzák az agyukat :D
  • ressy14
    #1430
    annyi lóvéból örülhet, ha egy boroskóla kijön, az is csak kannásból és teccós kólából.

    Ma 1-2 gólos brazil sikert akarok, és akkor a döntőben lehetne egy spanyol - brazil.
  • banok
    #1429
    [url=http://banok.myfreeforum.org/about39.html]streamek[url]
  • bakkerman
    #1428
    atyaég ne idegesíts,még a végén elrontja ezt a gyereket Mario :DDDDDD elbírom képzelni milyen nyaralás lesz abból,egy tiszta pillanata nem lesz Balonak,folyni fog a don perignon az biztos :DDDDDDDDDDDD
  • szucsy89
    #1427
    Neymar - Balotelli egyébként nagy haverok, elvileg a torna után együtt mennek nyaralni, Neymar múltkor nyilatkozta, hogy az egyik példaképe Balotelli. :D

    Hogy mit tud majd kezdeni az olasz védőkkel azt kíváncsian várom, a góljai miatt most magabiztos, én ma is gólt várok tőle. Valamint a Balo-Silva párharc se lesz semmi... :)
  • szucsy89
    #1426
  • szucsy89
    #1425
    Túlnoymórészt akkor, nincs VIP-em, nem tudtam már szerkeszteni.

    "Én szándékosan nem néztem meg ezt a meccset, mert sejtettem, hogy ez lesz. Nyilván mindenki gólokat szeret látni, de én a sportot elsősorban a szórakozás miatt nézem. A jó meccsek akkor jók, ha egyenlő erők küzdenek, mindkét csapat hasonló eséllyel száll harcba a pontokért. Számomra nem szórakozás, ha egy csapat 7:0-ra vagy 8:0-ra nyer. Nem a kiütés sportértéke miatt problémázom. Számomra a legfontosabb az ellenfél tisztelete. Le lehet győzni akár több góllal is az ellenfelet, de nálam a megalázás nem elfogadható. A 10:0 az én értékrendem szerint megalázás. Éppen ezért nem értek egyet azzal a megállapításoddal sem, hogy egy csapat lőjön annyi gólt, amennyit csak tud. A spanyolok azért vették komolyan a meccset, mert 10-et rúgtak? Ha megállnak 5-6 gólnál, már azt lehetne rájuk mondani, hogy lazsáltak? Milyen profi sportoló az, aki leáll? Azt gondolom, olyan, aki átérzi, hogy az egyértelmű fölénye ellenére is ez egy játék. Ez a meccs 3 pontot ért a spanyoloknak. Akkor is 3 pontot kaptak volna, ha 4, 5 vagy 6 gólt rúgnak, akkor is, ha 16-ot. A 3:0 utáni levonulást szerintem ne keverjük ide. Ezen a meccsen kizárólag a spanyolokon múlott, hogy mennyit rúgnak. Ők örömüket lelték abban, ha még a 8. gól után is mennek előre a 9. és a 10. gólért egy addigra a padlóra, sőt az alá került ellenféllel szemben.
    "Hogy tennéd be a következő meccsen azt a játékost, aki nem hajtja ki magát?" Ha Del Bosque e meccs alapján alapvető változtatásokra szánja el magát pl. Nigéria vagy az olaszok/brazilok elleni mérkőzésre, akkor azt furcsának találnám. Egy Tahiti elleni meccs értékmérő lehet bárki számára a világ 20-30 legjobb csapata esetében? Kétlem.
    A Salvador elleni meccset már érintettem. Miért kellene szelektálni? A magyar csapat nem alázta meg Salvadort a 10:1-es eredménnyel? Teljesen mindegy, melyik csapatról van szó. Most a spanyolok, 30 éve a magyarok csinálták meg ezt. Nem a csapatot, hanem az eredményt nézem.
    Én úgy gondolom, hogy az élsportban is megjelenhet az emberség, a tolerancia, ami nem kizárólag abban fejeződhet ki, hogy kisgyerekekkel vonulunk be a meccsekre vagy kirúgjuk a labdát, ha a földön fekszik az ellenfél egy játékosa. Én bizonyos tekintetben teljesítménycentrikus vagyok (x vagy y "haljon meg a pályán", az edző hozza az eredményeket stb.), más esetekben viszont azt tudom értékelni, ha quasi "hagyja magát" az egyértelműen domináns csapat, vagy legalábbis nem akar +5 gólt rúgni, hanem megelégszik a 4-5 gólos különbséggel. A Barcelona jutott eszembe, amelyre sokan azt mondták, hogy a játékosaik szinte nem is emberek, hanem gépek. Ridegek, érzelem csak akkor ül ki az arcukra, amikor mennek ünnepelni a góljukat. Ezért (meg sok más egyéb dolog miatt) sem voltak nekem sosem szimpatikusak. Ezért imádta mindenki a nevetgélő Roby Carlost, Ronaldinhót vagy Gullitot. Valahogy emberiek voltak. Profik voltak a végtelenségig, de tudták, hogy ez az egész futballüzem a szórakoztatásról szól."

    Egy másik fórumról egy fórumozó társam kommentje, amellyel talán legjobban azonosulni tudok, és 90%-ban egyetértek vele.

    Én elfogadom, hogy nem mindenkinek ez a véleménye, de az enyém ettől még nem változik.
  • banok
    #1424
    Se Real, se Barcelona szurkoló vagyok (bár Messit játékát szívesen nézem). A profi futballt szeretem ami arról szól, hogy 90 percen (pontosabban amíg a bíró le nem fújja) át rohan, küzd, hajt és ha közben 10 gólt rúg a másik kapujában az az ellenfelet mínősíti.
  • [HUN]FaTaL
    #1423
    Ja, ressy is kifejezetten barca vagy real fan. Meg banok is. Ne légy már nevetséges :)
  • szucsy89
    #1422
    Gondolom más hsz-ét olvastad, mert ilyet én sohasem írtam. Érdekes, akik a legjobban "védik" a spanyolokat itt a topikban, egytől-egyik Real-Barca fanok...
  • ressy14
    #1421
    Szerintem meg Tahiti hagyta magát, és nem akarta megalázni a spanyolokat a fairplay szellemében.
  • [HUN]FaTaL
    #1420
    Nem érted? Hagyni kellett volna nyerni Tahitit!
  • banok
    #1419
    És akkor mit csináltak volna a 2. félidőben. Tili-toli hátul? Azzal meg a saját szurkolóikat csapták volna arcul. Jaj szegény Tahiti...
  • szucsy89
    #1418
    Azt se néztem (volna) jó szemmel, ha látom azt a meccset, de nem láttam, sőt nem is éltem még. :)

    Az élet egyébként 4 év múlva visszaadta, a Szovjetúnió elleni 6-0-ás vereséggel.

    Továbbra is tartom, hogy bár profi focisták, van egy határ, amit nálam most túlléptek, és megalázták ellenfelüket. Ezért pedig (eddig sem szerettem őket), még inkább ellenszenvesek lesznek számomra.
  • LasDen #1417
    és akkor már ázsiát és észak-amerikát is lefújhatjuk. aztán meg sorsolással eldöntjük, hogy ki lesz a megmaradtakból a világbajnok....
  • DasIsFuck
    #1416
    mind1 mert akkor kb olyan játékerőt képviselnek mint a többi.
    még Ausztrália is bűn gyenge Európához és dél-amerikához hasonlítva.

    ennyi erővel akkor az európai kis államokat is át lehetne küldeni óceániai csoportba...
    kb ekkora súlya van óceániának.
  • [HUN]FaTaL
    #1415
    Új-Zéland ott van, csak kikaptak Új-Kaledóniától 2-0-ra és kiestek az elődöntőben.
  • DasIsFuck
    #1414
    szerintem meg eleve az Óceániai térség egy totál értelmetlen csoport.
    azzal, hogy nincs ott ausztrália és új-zéland azzal lényegébe a reális esélye senkinek nincs meg, hogy egy érdemi tornára kijusson..
    ez a konföderációs marhaság meg nem az.

  • bakkerman
    #1413
    egy profi sportoló azért kapja a pénzét,hogy hajtson az utolsó percig/játékig/akármeddig,a nézők meg ezért veszik meg a jegyet,ha 10 lesz közte akkor annyi. Hatalmas respect Tahitinak,de helyén kell kezelni ezt a meccset. Ahogy már írták lentebb,az lett volna a megalázó nekik,ha a spanyolok 4 gól után elkezdek lazázni és vigyorogni
  • IXEMGabeo
    #1412
    Nagyon jó hsz ki kéne nyomtatni.

    Nem ez az undorító, amit fújnak egyesek, hogy sok góllal "alázzuk" az ellenfelet (ennyi erővel a Bayern is undorító, amiért több német csapatnak berúgtak 6-kat, 7-ket vagy a Barca amiért évekig a kisebb spanyol csapatokat szintúgy megaláztak párszor 4-5 nullakkal.)

    Legfőképpen amikor a magyarok játszottak asszem EB selejtezőt Norvégiával és valami 4-1 re kikaptunk otthon akkor elkezdtek röhögni rajtunk micsoda gólokat kaptunk be. És még az edző is röhögött a 4. gól után. Az volt inkább megalázó és még gusztustalan is a favágó norvégok részéről...
  • Gabe18
    #1411
    Szerintem rossz megközelítés. Az ellenfél lenézése lett volna ha 3-0-nál nagyképűen megállnak és utána semmi.
    Én ha játékos lennék sokkal jobban el tudnám azt viselni ha az ellenfél rúg 10-et, de utána becsülettel kezet fogunk, és elmondhatom hogy tőlem ennyi telt, amit tudtam megtettem, és az erre volt elég, mert ők ENNYIVEL jobbak. Sokkal inkább mint hogy 3-0, de utána összeröhögnek a hátam mögött hogy ja ha akarjuk lett volna négyszer ennyi is...
  • ressy14
    #1410
    A tegnapi meccshez:
    A Tahiti játékosok (a reménység jelképével) egy-egy lánccal ajándékozták meg a spanyol futballistákat.

  • Lacee86
    #1409
    Jó mondjuk Tippmixen a 7-0-s handycap-es spanyol győzelemnek volt a legkisebb a szorzója, illett 7-nél több gólt rúgniuk...
  • IXEMGabeo
    #1408
    Emberek Ausztrália - Amerikai Szamoa még egy 2005-ös vb selejtező alkalmával 33-0 lett. Miről is beszélünk?
  • IXEMGabeo
    #1407
    bezzeg amikor a magyarok elverték 10-1-re El Salvadort akkor kuss volt a neve mindenkinek. Jó az vb csoportkör volt, de akkor is...
  • ressy14
    #1406
    Még mindig nem értem miért kellene ennyire sajnálni Tahitit. A spanyolok nem játszottak teljes gőzzel, sem a legerősebb 11-gyel. Az energiájukkal simán tudtak így is spórolni. Nem futották körbe a stadiont örömükben a 10. gólnál, és nem röhögték ki az ellenfelet sem. Tették a dolgukat, fociztak, gólokat lőttek. Most 10 sikerült. Lehet, hogy legközelebb csak 3 jönne össze, de az is lehet, hogy 20.

    Egyébként megnyugodhatsz, egyik játékos agyában sem fordul meg az, hogy úristen mit érezhet most az ellenfél. Ha ilyen lelkizősek lennének, Love Storynak hívnák nem futballnak.

    És őszintén, nem tudnék egy olyan csapatot sem mondani neked, amelyik megsajnálta volna Tahitit, és 2-3 gólnál megállt volna.
  • [HUN]FaTaL
    #1405
    Én sem hagynám ki, nem is ők nyavalyognak a különbség miatt, hanem pár fórumozó. :)

    Mi is pofozógép lennénk a VB-n, engem mégsem érdekelne, csak legalább jussunk ki. :)