747
Bírkozás, K-1, Karate, Ketrecharc, Kick-Box, Kung-Fu, Thai box, Francia box, Judo, Ökölvívás ... stb
  • bardocz
    #467
    Bob Sapp küzdött már olyan emberrel, aki hasonló súlyban van mint ő, és tud is küzdeni szabályosan? Nézegetem a K1-es videóit, és érdekes, hogy olyan KO után, amikor a földön lévő ellenfelet támadja megnyeri, Badr Harit ezért kizárták.
  • peacyg
    #466
    igazad van, 6 danos
  • peacyg
    #465
    Durkó Zoltán, de már 7 DAN-os.
  • djmassive
    #464
    Nem tudod megmondani annak a kempo mesternek a nevét akinek fél szeme van?
    azt hiszem 6.danos
  • peacyg
    #463
    Kézben box a legjobb, ez vitathatatlan.
    Nem véletlenül van ez így, ők csak ezzel foglalkoznak, erre figyelnek, aki ezt nem látja be, az nagy hibát követ el.
    Én kempozom és hál' Istennek nagyon jó edzőm van, aki a kézre nagyon nagyon nagy hangsúlyt fektet, de ő is lejár boxolni és mindenkinek javasolja is, mert aki sokat akar elérni, annak nagyon komolyan rendbe kell tenni a kéztechnikáját és ezt a leghatékonyabban box-edzésen tudja megtenni. Ahhoz kell egy bizonyos mentális érettség, hogy az ott elhangzottakat, gyakoroltakat be tudd építeni a rúgást is megengedő stílusod elemei közé, pl ilyen dolog a lábtartás, az vitathatatlan, hogy kéz-láb küzdelemben nem olyan, mint ahol csak a kéz megengedett.

    ez pedig, hogy: "akkor csinálj 2 dolgot ha már az egyikben tökéletes vagy, mert egyébként csak belekeveredsz!"
    ez sem helyénvaló, mert semmiben, soha nem leszel tökéletes, annyi kell csak, hogy mentálisan megérj...belekeveredni akkor fogsz, ha az edződdel nem tudod rendbe tenni a tanult dolgokat. Pl mióta kempozom voltam lent karate, box, jitsu edzésen is, mégsem keveredtem bele, szélesítettem a látókörömet. Ja és nem 10 év kempo után mentem le ezekre az edzésekre...
  • Sequoyah
    #462
    Aham...:P
  • djmassive
    #461
    Maxnál?
  • Sequoyah
    #460
    BJJ
  • djmassive
    #459
    Sequoyah te mit csinálsz?
  • Sequoyah
    #458
    Persze, ez mindig benne van, ahogy az is, hogy első ütés KO:)
  • djmassive
    #457
    de én azért úgy vagyok vele hogy a kéz dominál
  • Tyler1
    #456
    hát ha olyan ellen mész aki nem tud rúgni, csak hadonászik a lábával, akk tök mind1 mennyire erős a lábad. de bardocz jól mondta, véget lehet vetni egy rúgással is egy támadásnak. én pl. sok thai box mecscet láttam már, és volt olyan ahol az első menet első percében 1 combrúgás elis döntötte a meccset, pedig azok azért hozzászoktak a rúgásokhoz.
  • Unreal1942
    #455
    Persze ha pl. egy Vörös Roland rúg combon egy átlag embert azt nem kell magyarázni.
  • djmassive
    #454
    igazából ezt nem lehet kiszámítani
  • Sequoyah
    #453
    Az a baj, hogy az utcán egy darabig viszi előre az adrenalin az embert. Hiába nem tud lábára állni egy hétig, ha a következő percben még küzdőképes:)
    Pl nekem puhány combom van, de ha nem akkorát kapok h rögtön elviszi a lábam, akkor még nyerésre fordíthatom könnyen a dolgot:)
  • bardocz
    #452
    De ha megtámad valaki az utcán,és elég erős vagy,akkor fél évig mankóhoz kötheted vele,edző mesélt ilyenről,hogy barátját valaki megtámadta,és csak egy combost rúgott rá.
  • Unreal1942
    #451
    Egy comb rúgás sokkjára viszonylag rövid idő alatt fel tud készülni egy bokszoló is. Ott sem gyenge a láb csak nincs szoktatva a támadáshoz.
  • Sequoyah
    #450
    1. Az erőnléti edzőkről még akkor említés sem esett:) Pl Lakatos Péter RKC:)
  • djmassive
    #449
    de az a baj hogy tényleg más az utcán ha például 1v1-be vagytok akkor még a földharc is ott van.

  • djmassive
    #448
    1.nézzétek meg a brazil jitsusokat
    Halmi Viktor mikor MMA-ban küzd akkor 3 edzője van 1 jitsus,1 box és 1 kéz+láb


    2.Benssel egyet értek
    az nem kick-box ha nem tutsz boxolni mellette

    3.Viszont ez relatív szerintem hogy melyik a jobb
    a boxban fontos szerepet játszik az energiatakarékosság szóval a boxoló szerintem tüdőre jobban bírja mint a kickboxos
    de minden küzdősportba amibe van láb az emberek felvannak keményedve
    de boxolók nem.szóval 100 szónak is 1 a vége ha a boxoló beugrik közelharcba akkor ő dominál de ha a kickboxos kajak combon rúgja szerintem ott össze szarja magát egy az egybe.
  • bens
    #447
    onnan hogy ezt minden komoly kick-boxos tudja akinek van fingja a versenyzésről is. nem vitatkozom.
  • Tyler1
    #446
    de nem értem mért keverjük most a boxot a kickboxal...
    az oké h a boxban erős lesz a kezed, meg ütsz 200 kp-t, de a kickboxban nem csak a kézre helyeződik a főhangsúly. Egy kickboxos testének tökéletes egyensúlyban kell lenni! Ugyanolyan jól kell a lábát használni mint a kezét. Nem lehet erősebb a kezed mint a lábad, mert ha nincs meg a ballansz akk támadható vagy.
  • Unreal1942
    #445
    Az utcát meg ne keverjük össze a ringel. Ott mások a szabályok.
    Aki nem szabályos ütésekkel támad az nagy valószínűséggel normális védekezésre is képtelen. Ebben az esetben meg hadonászhat kézzel, lábbal, de nem túl sokáig lesz talpon.
  • Unreal1942
    #444
    Nem kell külön boxolnod mellette. Viszont ha tökéletesíteni akarod a kezed akkor egy boxoló tud neked ebben leginkább segíteni.
    Egyéb harcrendszerekben is általában külön van box edző is egy-egy felkészülésnél.
  • Tyler1
    #443
    na a védekezés és kontra nem a boxban a legjobb. eléd áll az utcán vki akkor nem szabályos ütésekkel fog támadni főleg ha még rúg is. Persze a védekezés legtöbb alapja a boxban van, de a kickbox olyan védelmet tanít ami pl. nincs a boxban és mégis hatékonyabb.
  • bardocz
    #442
    Kéztechnika nem csak ütés,védekezés,mozgás is benne van.Meg függ az egyéni stílustól is persze,mert nekem ahogy észrevettem kurva merevek a kezeim(meg igazából még béna is vagyok:D),míg van olyan srác,akinek végig mozog.
  • Tyler1
    #441
    én benne vagyok! bár nem profi szinten, de ehhez nem is kell tudni a boxot. a kickbox ebből fejlödött ki, igy nyilván a box alapjait megkell tanulnod, de nem kell külön boxolnod mellette, főleg mivel a boxolok tök más stratégiában edzenek, és használják a testüket. És mi az h kéz technika?? ütőtechnikára gondoltál?
    De lényegtelen mert felesleges a boxhoz hasonlítani, úgyanúgy mint a karatét a kung-fuhoz.
  • Unreal1942
    #440
    Aki picit benne van az tisztában van ezzel. Thai boxolók is kérnek segítséget boxolótól. A kéz technika vitathatatlanul a boxban a legjobb.
    Persze ez inkább magasabb szinten jellemző.

    Jól mondod a Kick-boxban az alapjait megtanulhatod ha jó edződ van. Viszont sose lesz olyan kezed mint egy azonos szinten lévő boxolónak.
  • Tyler1
    #439
    ezt honnan vetted????
  • BlackShadow
    #438
    így van, minden edzőn múlik:) Zrínyi Miki meg érti a dolgát
  • bardocz
    #437
    Meg lehet tanulni kick-boxon is,de biztos jó az,ha néha csak a kezeiddel foglalkozol.Edzőtáborban volt csak kezes edzés,kézláb,meg reggel futás+erősítés.
  • bens
    #436
    ahoz hogy jó kick-boxos legyél meg kell tanulnod boxolni is (boxolóktól).
  • Tyler1
    #435
    ha kickboxolsz akk felesleges a sima boxot tanulnod, mert annak az alapjait tanulod a kickboxban is :)
  • bardocz
    #434
    Akkor kick-box,meg box,kéztartás ugyan úgy szűk,és csak annyit kell mozogni,amennyi szükséges,legalábbis mi így tanuljuk.Karatéban meg emlékszem,hogy olyan fölösleges mozgásokat kellett csinálni,ami időben sokkal tovább tart,mint ésszerűen,gyorsan.
  • djmassive
    #433
    VAGY 16:00-18:00 pontosan nem tudom
  • djmassive
    #432
    elvileg igen

    én olvastam hogy egy kyo dojoban van edzés
    Cím:XIV.Dózsa György út 17 K-CS:19:30-21:00
  • Tyler1
    #431
    és ezt oktatják nálunk valahol???
  • djmassive
    #430
    Judokaraténak látom :) nekem tetszik
  • Unreal1942
    #429
    Érdekes. Sosem hallottam még róla.
    Mintha több küzdősportból kivették volna a leghatékonyabb részeket és ezt használják egy rendszerben.
  • Tyler1
    #428
    inkább nézd!