747
Bírkozás, K-1, Karate, Ketrecharc, Kick-Box, Kung-Fu, Thai box, Francia box, Judo, Ökölvívás ... stb
  • Sequoyah
    #507
    Voltál már krav-maga edzésen?

    Az állról meg annyit, hogy van rajta 1-2 kiütési pont, azt el is kell találni... És ha egy kicsit is tudok védekezni, nem olyan könnyű megtalálni azt a pontot elsőre...
  • peacyg
    #506
    és már megint az egyik leglényegesebb, hogy az egyéntől függ rengeteg minden, a már említett tulajdonságoktól (bevállalósság, reflex stb)
  • peacyg
    #505
    továbbfűzve: amit nem próbálsz, azt nem tudod megvalósítani, így hiába vannak nagyon jó technikák a tarsolyodban, ha nem tudod őket megvalósítani
  • peacyg
    #504
    ezek szerint Te nem sokat verekedtél még utcán...
    és ezt egyáltalán nem bántó szándékkal mondtam
    mindenkinek bizonyos tűréshatáron belül ugyanúgy reagál az álla
    és pont, hogy az az amatőrök ismertetőjele, amikor össze-vissza ütik-rúgják egymást és senki sem dől ki

    ok, hatékony benne a krav-maga, na de amit civileknek oktatnak, azt honnan tudod, próbáltad már? nem, mert amivel megölsz valakit, azt nem próbálod az utcán...
  • Sequoyah
    #503
    Jajj ki is felejtettem a lényeget. Utcára krav-maga a legjobb, bár az nem küzdősport. A krav-maga épp arról szól, hogy hogyan élj túl akkor, amikor nincsennek szabályok. És hatékony benne:)
  • Sequoyah
    #502
    Első ütéssel egy amatőrt lehet megfogni, ahhoz bármit tanulsz, jobb leszel nála.
    Ha kicsit is ért hozzá az ellenfél, csak szerencsével lehet az elején megfogni.
  • peacyg
    #501
    Szerintem utcára is ugyanez igaz, valamint annyi, hogy teljesen felesleges párosításokban gondolkodni, mert valójában kb az első ütésig kell, hogy menjen egy utcai bunyó. Jó reflex, ritmusérzék, csibészség, mentális éberség és ütőtechnika kell hozzá.
  • Sequoyah
    #500
    MMA-hoz a bjj-box párosítás jött be a leginkább.
  • Fbn Lx
    #499
    #496
  • djmassive
    #498
    és pl utcára?
  • peacyg
    #497
    Szerintem a kérdés nem helyénvaló, ilyen nincs. Az embertől függ, aki csinálja és ahogy csinálja és az edzőtől, aki oktat. Pl K-1 szabályrendszerben nagy vonalakban nincs kick-box, thai-box, sanda, hanem full contact bunyót kell oktatni, méghozzá olyat, amilyet a szabályrendszer megkövelet és az nem a stílustól, hanem az edzőtől függ, hogy mennyire hatékony és jó dolgokat tanít neked és tőled függ, hogy mennyire sajátítod el vagy mennyire vagy tehetséges.
  • Unreal1942
    #496
    A részeges karatemestertől tanult majom kung-fu.
  • djmassive
    #495
    Szerintetek melyik a legjobb küzdősport párósítás?
  • Sequoyah
    #494
    Még szép hogy nyertek, erre találták ki a K1-et, hogy kickboxosok, thaiboxosok küzdjenek:)
    Úgyhogy általában kickboxosok, thaiboxosok szoktak nyerni...
  • djmassive
    #493
    hát lehetőleg Budapesten (Pest oldalán)
  • djmassive
    #492
    VII.ker-be lakom

  • bens
    #491
    judoval meg mma-t
  • Unreal1942
    #490
    A neten biztos tudsz keresni. Aztán ha találsz akkor arról tud esetleg valaki véleményt mondani.
  • bardocz
    #489
    Ha valaki tud is, csak akkor, ha elmondod hol laksz, gondolom nem akarsz 150km-t utazni edzésre :-)
  • djmassive
    #488
    akkor nem tudtok valami jó kis judo helyet ami nem olyan elit?:):P
  • bardocz
    #487
    Persze, kickboxxal nyertek már K1-et :-D
  • djmassive
    #486
    oké de a kick-box kempo karate
    ezek egészen mások
  • bardocz
    #485
    Rendes kesztyű. Erre hirtelen nem gondoltam, de az volt rajta:)
  • peacyg
    #484
    soha sem késő
    én 18 évesen kezdtem kempozni
    legtöbb edzőtársam 20 fölött, sőt van, aki 30 fölött kezdte el...
  • Sequoyah
    #483
    Egyből látszik a kesztyűből h MMA-e, hogy kicsi vagy nagy:)
  • Sequoyah
    #482
    Dehogy gáz:) Olimpiai bajnok már lehet nem lesz belőled (bár ki tudja), de hobbi szinten bármikor el lehet kezdeni. Mondjuk lehet nem baj, ha nem a legelitebb terembe mész le, ahol rajtad kívül mindenki profi:)
  • Unreal1942
    #481
    Boxolni meg 30 felett is sokan kezdenek hobbiból.
    A Lényeg azon van, hogy mozogjon az ember.
  • bardocz
    #480
    Nálunk nem egy 20+os srác ment 10. kyu-ért kickboxon :)
  • Hymtozis
    #479
    Bármikor el lht kezdeni, bár nálunk egy korosztály vlt (judo-n).
    Viszont karatén, amit komolyabban nyomtam, ott vlt, h amikor sárga övért mentem, velem együtt ment egy 30 valahány éves is, meg ment egy 50 körüli csávó is, szintén sárgáért, bár az nm tőlünk.
  • bardocz
    #478
    Én 16 évesen kezdtem el kickboxolni, és senki sem mutogat rám ujjal, hogy néézd máár, az a balfasz nem 10 évesen kezdte! Egyáltalán nem para, hogy 16 évesen akarod elkezdeni, gondolj arra, hogy különben ülhetnél otthon egész nap, mert ilyen erővel mindent késő elkezdeni ;)
  • djmassive
    #477
    csak azért mert szinte mindenki 10-12 évesen kezdi
  • bardocz
    #476
    Miért is lenne gáz? Sosem késő elkezdeni, ha 20 évesen kezded, az se baj.
  • Unreal1942
    #475
    Biztos nem gáz. Bár én nem Judozom.
  • djmassive
    #474
    Aki judozik
    az írja már le hogy gáz lemenni 16 évesen hobbi szinten?
  • bardocz
    #473
    Jaja, nagyon K1-nek tűnt, írták is, hogy olyan dolgokat művelt, ami K1 szabályrendszerben tiltott.
    Amúgy tényleg vicces ahogy egy 70 kilóval könnyebb ember olyat talpal a combjára, hogy nem tud járni utána:D
  • Sequoyah
    #472
    Amúgy hasonló súlyú küzdeni tudó nem nagyon volt, de kissebb súlyú bőven, aki el is verte őt:)
  • Sequoyah
    #471
    Biztosan K1 szabályrendszerben volt az és nem MMA-ban?
  • djmassive
    #470
    most nézem a kyo vizsgaanyagokat jól látom hogy benne vannak a Judo dobások?:O

    hogy is van ez?
  • bens
    #469
    minden stílusban van
  • djmassive
    #468
    Sziasztok!
    Valaki nem tudja hogy a Judoban a vizsgák között van egy bizonyos idő amit kikell várni?