747
Bírkozás, K-1, Karate, Ketrecharc, Kick-Box, Kung-Fu, Thai box, Francia box, Judo, Ökölvívás ... stb
  • bardocz
    #547
    Nem kell fejeket rugdosni. Egy elég erős combrúgás senki sem fog utánad futni.
  • Hymtozis
    #546
    Sztem bármit elkezdhetsz, nézz körül, lht az is, h találsz vmit, és mondod, h csak meg szeretnéd nézni, h mit csinálnak... és megnézed, ha tetszik, akk meg eljársz.
    Én legalább 1 éven belül újra elkezdek vmit, és vszínű kung fu lesz. Bár az nm arra való, h másokat verj meg.
    Másik, ha nm a kung fu lenne a kedvencem, akk ketrecharcot kezdenék el.

    Ezekben a sportokban (mint mindegyik másikban...), tapasztalatom szerint mindig segítenek.
    Elején mindenképpen kemény lesz, és nm azé, me bunyó, hanem azé, me eddig nm azt csináltad...
  • tigeroo
    #545
    hát azért szeretnék járni egy ilyen edzésre, mert semmilyen küzelharci technikám nincsen...nagydarab, izmos vagyok de az utcán nem tudnék elkapálni senkit - szóval szerintem önvédelem.

    a box meg azért, mert ott jó nagy ütéseket lehetne bevinni. a láb is számít a súlypont miatt, de én nemhiszem hogy tudnék fejeket rugdosni stb :D szóval nekem az ütésre kéne rámenni. egyszerű gyerek vagyok, nem akarok nagy bonyolult technikákat. csak nagyokat ütni (meg gyors reflexeket >>> ezért döntöttem a box mellett)
  • Tyler1
    #544
    a hajlékonyság nem téma! a legtöbb capoeirát elkezdő ember még lehajolni is alig tud, de edzések alatt ez kifejlődik mindenkinél.

    Kezdők meg mindenhol vannak. A haladókat általában külön edzik, meg amúgy is egy ilyen közösségben nem nagyon nevetnek ki senkit. Max. ha vmi 120 kilós kis gyerek akar körbepörgőrúgást véghez vinni :)

    Sportot meg úgy válasz, ami hozzád közel áll, ami érdekel, amit élveznél is és amiért egyátalán akarnál(pl. önvédelemre krav-maga a legjobb, kikapcsolni a hétkönapokból pedig a capoeira, stb..). Ne azt nézd h mi tűnik könnyűnek, mert legkönyebb ha párszor belerúgsz a székbe otthon :D
  • Unreal1942
    #543
    Kérdés, hogy miért szeretnéd csinálni? Azért mert más mondta? Vagy nem mozogsz ezenkívül semmit és kéne valami?
    Önvédelem?

    Minden küzdő sport edzés kemény. Ahol nem az onnan lépni kell.
    A box messze nem olyan egyszerű mint amilyennek látszik. Igaz lábat nem használnak rúgásra ,de a láb technika ott is jó ha van.

    Szerintem nézz meg több lehetőséget. Neked mi tetszik. Mi van elérhető távolságban ahol az edzés is jó minőségű.

    Én a boxot kedvelem. Öreg vagyok már lábat emelgetni. Legalább a kezem legyen bomba jó
  • Fbn Lx
    #542
    a K1 egy szabályrendszer, nem egy küzdősport.
    Amit én ajánlok és hatékonynak tartok, valamint nem szükséges már kisgyerek korban elkezdeni, meg utcán tudod is használni: ju jitsu, kempo, muay thai, thai box. Én ilyesmiben gondolkodnék. Olyan meg igazából nincsen, hogy késő elkezdeni. Mondjuk kivéve persze ha már 40 vagy és eldöntöd hogy versenyezni akarsz :D
  • bardocz
    #541
    Tök mindegy mikor kezded el, ha nem vb akarsz lenni.
    első pár edzésen meghalsz, de utána már nagyjából bírni fogod, és csak kicsit halsz meg:)
    Amikor én elmentem kickboxolni, akkor én sem voltam hajlékony, és futni sem bírtam egyáltalán. Most már kicsit jobb mindkettő.
    A kezdő meg általában finomabban bánnak, bunyónál lassabb mozdulatok, és rengeteg tanáccsal látnak el.
  • tigeroo
    #540
    sziasztok! haverom elültette bennem a bengát, hogy valami küzdősportot kezdjek űzni!

    188centi vagyok, 86kiló (van 1 kis úszógumim, de amúgy izmos vagyok, mellizom minden kidolgozva)

    és szerintetek nem késő még nekem elkezdeni? ti mit ajánlanátok?

    boxra gondoltam, mert az szerintem viszonylag a legegyszerűbb szerintem...
    haverom mondta a K1-et de szerintem ott meghalnék az első edzésen (futni bírok amúgy, de így rugdosni meg ilyesmi nemnagyon tudok, és kurvára nem vagyok hajlékony alkat)

    szerintetek? van valami jó összefoglaló anyag a neten? ti mit ajánlanátok kezdésnek?

    tudnátok mesélni a K1-es edzésekről? mennyi idő lenne kb. míg felhoznám magam olyan szintre hogy már nem lenne égő a balfaszkodásom?:DDd
    meg egy abszolút kezdővel hogyan kezdik el az űzést?
  • mikiking
    #539
    versenyekre nem akarok járni,csak jól megakarok tanulni verekedni,megvédeni magam stb... a kondizást abba hagytam kb 1 éve,nem nagyon jött be nekem,nem érdekel az engem valahogy
  • Tyler1
    #538
    nyújtani minden fizikai gyakorlat elött kell! de heti 1 napot szánj minimum egy teljes nyújtásra(ballisztikus,statikus,aktív). Ez elég fontos az ilyen kontakt sportokban! Aztán a kondicíódat az alább leírt módon növelheted, tehát fekvőzés, guggolás, hasazás, stb...
    De ha komolyan gondolod a kickboxot, akk javaslom h mellette kondizz is, és akk masszív, erős felépítésed lesz hozzá.
  • mikiking
    #537
    ÉS nyújtani ???
  • Unreal1942
    #536
    Fekvőtámasz, felülés és egyéb hasizom, lazítás.
  • mikiking
    #535
    Sziasztok,msot kezdtem kick boxolni, 19 éves leszek most nemsokára, hetente 2szer van edzés,elég kemény edzés :D Azt szeretném kérdezni,hogy mik a tippjeitek ?? IThhon miket gyakoroljak ???
  • NLS504
    #534
    Nézzétek meg, megéri: http://www.youtube.com/watch?v=ZD-sYs9Iyao
  • limperatore
    #533
    9essel :D
  • peacyg
    #532
    Emberekre lebontva nincs thaibox, kickbox és a többi... én a belefektetett munkában és a szakértelemben hiszek. Annyi a lényeg, hogy ha thaiboxost kérdezel, akkor gondolom állóküzdelemben akarod megfogni, akkor olyan stílust kell választani, amely álló üti-rugi full contact küzdelmet tanít. Onnantól kezdve csak rajtad és az edződön múlik a siker és teljesen mindegy, hogy minek nevezed, amit űzöl thaibox, kickbox, kempo, freestyle, tök mindegy...
  • Sequoyah
    #531
    A kettő majdnem ugyanaz:)
    Amúgy a földön lehet megfogni az állóharcosokat. Csak kerülj közel hozzá anélkül h leKOzna:)
  • Fbn Lx
    #530
    mivel lehet megfogni egy thaiboxolót?
    azzal, amivel egy jó sakkozót. Kézzel.

    Egyébként örülök, ha végre valaki kommentel, de miért pont ez a hülyeséget kell már az x-edik embernek is megkérdeznie
  • Tyler1
    #529
    Ez egy hülye kérdés! karate ellen jó a kung-fu? gereblye ellen jó a lapát?? NEM! ennek nem ez a lényege h mi-mi ellen jó, ha azért akarsz vmibe belekezdeni h egy thaiboxos mebert megverj akk inkább felejtsd el! Minden küzdősporttal foglalkozó embernek máshol van gyengepontja, súlypontja, mások a reflexei, más az ütemérzéke, mások a reakcióidők. Nem azért alakultak a küzdősportok h egy másiknál jobbak legyenek, hanem mindegyik saját stratégiával bír.

    De ha megakarod fogni azt a thaiboxert akk próbáld először a kezeddel, aztán kérdezd meg h ő hogy lett ilyen pro!
  • Hymtozis
    #528
    1. kérdés: Nmtom.
    2. kérdés: Mégjobb thaibox-szal.
  • Unreal1942
    #527
    Szerinted erre a kérdésre lehet értelmesen válaszolni?
  • Mc Master
    #526
    thaibox ellen jó a kickbox?
    vagy mivel lehet leginkább megfogni eg jó thiboxolót?
  • Tyler1
    #525
    jah nekem ez a "ha haverjaim csinálnak valami zűrt, mindig nekem kell elintéznem" mondat máshogy jött akkor le :)
  • peacyg
    #524
    a lényeg pont az volt, hogy sose szólok bele, mindig a haverjaim kérkednek velem...
  • Sequoyah
    #523
    Küzdősport fegyver?:D Na ezt honnan szedted?

    Mikortól számít fegyvernek, hogyha az ütésed technikai minősége milyen szintet ér el pontosan?
    Vagy ha felmutatod a papírt, hogy egyesületbe jársz? (ááá, nem tagadnám le...:D)

    Ezt gondold át mégegyszer:D
  • Unreal1942
    #522
    Persze ahogy el kezdesz sportolni már meg se védheted magad
  • bens
    #521
    hülyeség
  • limperatore
    #520
    és ha beléd kötnek, te megvered még téged basznak meg mivel küzdősport fegyvernek minősül, olyan mint ha késelnél kb
  • Sequoyah
    #519
    Amúgy igazad van, én is elsősorban küzdősportolok, mellékesen lemegyek néha a kondiba is:)
    Arra akartam utalni, h legjobb ha megelőzzük a bajt... Ha eleve nem kötnek beléd, ha ki tudod dumálni magad, esetleg gyorsan futsz az a legjobb, mert ha már küzdelem van, bármilyen jó vagy, kijöhetsz nagoyn rosszul:S
  • bens
    #518
    általánosságban arra írtam amit írtál
  • Sequoyah
    #517
    Ezt most konkrétan nekem írtad, vagy csak általánosságban...?:)
  • Tyler1
    #516
    hát én is utálom ha az én meg egy másik srác ügyébe beleszól egy 3. ember aki azt hiszi h plusz 10 kiló izomtól befosok!
  • bens
    #515
    azért a gyúrás mellett boxolgass is vagy valami mert elbízod magad aztán meglepődsz..
  • peacyg
    #514
    Hál' Istennek belém sem kötnek sokat, nekem a kempo is elég jó alkatot adott (192 cm/ 100 kg), de lassan picit nekiállok gyúrni, mert versenyfelkészülés előtt muszáj szálkásítani.

    Abban meg Unreal1942-vel értek egyet, hogy álatalában ha haverjaim csinálnak valami zűrt, mindig nekem kell elintéznem, mert mindig velem kérkednek és ezáltal már alapból úgy állnak a "nagydarabhoz", hogy unszimpatikus, pedig még meg se szólaltam.
  • peacyg
    #513
    pontosan
  • Unreal1942
    #512
    Vagy te leszel az első célpont pont ezért.
    A gyúrás az látványos, de szépen lelassulsz tőle.

    Nem lehet ezt behatárolni, hogy mi a jó utcára. Az utcán nincs szabály.
    A bátrabb, ügyesebb, bevállalósabb, csibészebb, józanabb van előnyben.
    Általában képzettebb ember nem kezd kötözködni mert tisztában van vele, hogy milyen komoly sérüléseket lehet okozni és szerezni.
    Arról nem is beszélve, hogy ma már nagyon hamar elő kerül a kés és az egy anyós kezében is veszélyes tud lenni.
  • Sequoyah
    #511
    Amúgy a legjobb, ha kigyúrja magát az ember. Mióta van rajtam izom, és van kiállásom, nagyságrenddel kevesebbszer kötnek belém:)
  • Sequoyah
    #510
    De az ellenfél is tud védekezni, nem csak ő boxolni:)

    Egy jó krav-maga edzés lényege pedig épp az, hogy az alap védekező mozdulatokat belédverik, hogy bármilyen helyzetben készségszinten tudd használni.
  • bens
    #509
    hosszú és rövid távú FUTÁS!! :D
  • peacyg
    #508
    igen voltam, mert attól, hogy egy stílus mellett elköteleztem magam, nyitott vagyok mindenre
    figy, ha valaki el akarja venni a pénzedet nem fogja megmutatni, hogy mikor üt, egyszercsak leüt és kész, ott aztán védekezhetsz, ahogy akarsz
    az utca és a ring nagyon, de nagyon más... egy átlagos kidobó mit tud kezdeni a ringben, neked ront, elfárad és agyonvered, na de utcán, azért így vagy úgy, de utcán elég jól csinálják, amit csinálnak, mert ők ezt gyakorolták és hidd el, hogy nem célozzák be a "kiütési pontot", egyébként meg ha valakinek jó a keze, értsd sokat boxolt vagy sokat figyelt kéztechnikára annak van olyan jó a keze, hogy leüssön elsőre...

    egyébként részemről a vitát befejeztem, mert nem célom, hogy meggyőzzelek, csak leírtam a véleményemet, amelyeket tényekkel tudok alátámasztani