747
Bírkozás, K-1, Karate, Ketrecharc, Kick-Box, Kung-Fu, Thai box, Francia box, Judo, Ökölvívás ... stb
  • 29spotty
    #667
    Hali!Pesten egy jó boxklub. Facebook oldalukon is, minden nap lehet valami új infóhoz jutni! Csatlakozzatok!Box, Thai box…
  • twinsking
    #666
    Twins boxkesztyű, sípcsontvédő, nadrág, fejvédő, ágyékvédő stb. forgalmazása: www.twins.hu
    Márkák: Twins, King, Booster, Break Point, Contract Killer, Ecko, Human Fight, Jaco, Naja, Queen, Shock Doctor, TapOut, Triumph United, UFC, Warrior
  • pityesz29
    #665
    Minden, ami muay thai: thai-box.info nézzétek meg!!!!!!!
  • patrikhun97
    #664
    Azt te csak hiszed:D Ott van a low-kick és a kick-light ahol érvényes pontot ér egy jól kivitelezett combos:D Én már nem egyszer K.O-ztam le embert combossal:DD De részben igazad is van mert pl. a light-, illetve full-contactba nincsen combos :D
  • Black Ghost
    #663
    Sziasztok!

    Növényi Norbert 1980-as Moszkvai döntőjéről keresek videót, de már kezdem feladni, egyszerűen mintha nem is lenne.

    Ha esetleg valakinek meg van a felvétel, vagy tud olyan oldalról ahol megtekinthető, kérem ossza meg velem.
  • becks90
    #662
    nézzétek meg .

    http://zathureczky-zsolt-osmagyar.webnode.hu/

    ez egy magyar kempo vb-bajnok oldala,sok érdekességet tudhatsz meg róla és a küzdősportról.
  • steeveb
    #661
    Sziasztok! S.O.S-ben kéne ha valakinek megvan Kokó összes rtl klubbos vagy bármely meccse és Darius „Tiger” Michalczewskié! Születésnapi ajándék lenne tehát nagyon fontos. Nagyon örülnék 1-2 link-nek:) Előre is köszönöm!
  • lexusrx
    #660
    Boxterem kiadó 400m2

    Kiadó box, kick-box, Thai-box-ra alkalmas 400m2-es terem

    Kickbox edzések:

    kickbox edzések
  • bruno18
    #659
    Sziasztok. Elég sok hozzászolást elolvastam , tulajdonképpen én Kick - boxot szeretnék elkezdeni , mert szeretem használni a lábam illetve a kezem . Mellette már kondizok jo ideje , nem mondhatom magam hűű de nagy darabnak , de nem is vagyok vézna. És eléggé hajlékony testalkatom van . Kérdésem a következő : Pesten, Érden , Tárnokon , Irnátok ide nekem Kick box pontos edzés helyeket , ha van honlap azt külön megköszönném. Köszönöm mégegyszer .
  • Fbn Lx
    #658
    na így van, tökéletesen egyetértek. tetszik ha valaki így áll hozzá a harcművészetekhez, nem csak verekedni jár le.
    én magam csak 4 éven át űztem őket, de már ez nagyon sokat adott. sokban segítette a fejlődésem lényegében minden téren. már-már meg sem értem, hogy miért nem foglalkozik vele mindenki... :D
  • Rotcsa
    #657
    A kemény edzések szerintem ebben a Ryuban midnenhol meg vannak követelve, az pedig, hogy a szellemiséget adott mester mennyire veszi komolyan, azt dojo válogatja, de mint mindenhol másutt, nagy szerepe van itt is.

    Voltam olyan karate edzésen, ahol olyakat mondtak seiza-ban, hogy "óvom az időseket, a tiszta utat járom", stb, nekem az már sok volt.
    Ha a szellemiség alatt ide érted a tiszteletet és a fegyelmet, akkor azt megkapod szerintem.
    AZ emberbe bele nevelik ezt a sok hajlongást :D
    Már ha belépek egy ajtón, sokszor hajolnék, vagy ha kérdeznek valamit, amire a válasz az lenne, hogy rendben, azt mondom néha, h "Osu!" :D
    Mese nincs, a meditáció ami a mozdlatokból adódik, a sok fehér színű Gí, a hajlongások és a sok Osu-ozás, valamit a kemény edzések felvillantják az ember életének azon pillanatait, amit egyszer elbaszott és muszáj szerintem ezeket rendeznie valahogy, mert mentális gátat szab a későbbi fejlődésének.
    Ez személyes tapasztalatom a jelen 25 évemmel,lehet más azt mondja rá, hogy túlzás és hülyeség, Ő dolga. Ez szerintem legalább annyira lelki és szellemi tevékenység, mint külső szemmel nézve fizikai.
    Ha nem vagy ott rendesen lélekben, technikában, fejben és erőben, akkor nehezebben megy. Ettől harcművészet és nem küzdősport.
    De mondom,ezt csak lehet én élem így meg. Másnak lehet,h a szebb öv-szín kell, meg a magasabb fokozat, vagy az,h bemutatókon mutogassa magát, ez engem annyira nem érdekel...., szeretem csinálni, mert tudom, hogy ha úgy érzem itt előrébb jutottam, akkor az életben is könmyebb lesz talán ez-az. Ez egy hátország ami teljesen szubjektív és csak magadért élsz benne. :)
  • Fbn Lx
    #656
    végső soron nekem csak két dologra van szükségem. kemény edzésekre, és japán szellemiségre. és ezzel nekem el van adva a dolog. :D
  • Rotcsa
    #655
    Én azt az irányzatot csinálom, mire vagy kíváncsi?
    Alapjában véve a WJJF-vizsga anyagára épül, nagy hatással volt rá Wlado Schmidt is. Hasonló a Finn HokutoRyu-hoz. Lényegében a Finneket nagy-testvérnek mondjuk :D
    Nekem nagyon tetszik.
  • Fbn Lx
    #654
    jah, ezekkel nagyrészt tisztában voltam. köszi a linkeket :]
    igazából nekem teljesen megfelelt a miskolci nihon ju jitsu, így pesten is legalább hasonló színvonalút keresek. leginkább ugye a Kelemen Ryuval szemezek, inkább ezzel kapcsolatban személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi
    bár hamarosan úgyis megnézem egy-két helyen az edzést, lehetőleg a XI. kerülethez közel
  • Rotcsa
    #653
    A Hangary Kelemen Ryu Ju Jitsu-ban(A Ju Jitsu Mo-i meghonosítóinak stílusa) van földharc és állóharc is.
    Van az országban többféle Ju Jitsu. Az elenevezés-eltérések csupán fordítások és félrefordítások következményei. Mindegyik a szamurájok pusztakezes és fegyveres harci rendszerére utal.
    Lényegében ugyan azt jelenti a Ju Jitsu mint a: Jiu-Jitsu, Jiu-Jutsu, Ju-Jutsu
    Személyes meglátásom viszont az, hogy az ember Jiu-Jitsu-t hall, akkor a Brazil irányzatra, ha Ju Jutsut,vagy Jiu Jutsut, vagy Thai Jutsut hall, akkor pedig valamilyen frania,, illetve a német Siegfried Lory-féle gondol...
    Miskolcon elvileg a hagyományosabb Japán Jitsut tanítják a Melik Béláék,valamit Fehérgyarmaton is ez van, a Lory féle irányzat központja Mezősáton,valamint van még Óbudán a Jitsu Kai-kan.
    A legtöbb helyen a Kelemen István-féle modern Ju Jitsu található meg,amit legelsőnek linkeltem.
  • zdlr
    #652
    szerintem a brazil jiu jitsu-ra gondolt, ahol nem használnak ütő és rugó technikákat alapjáraton, csak földrevitel-földharc.
  • Fbn Lx
    #651
    milyen ju jitsu edzésre jártál te, ha nem lehetett "verekedni"?
    a jitsusok általában földharcban, grapplingben és full contactban is versenyeznek többe között, többnyire jó eredménnyel. pesten edzettél?
    csak mert én miskolcon toltam 1 évet és az nagyon jó csapat volt, jó versenyeredményekkel. megyek fel pestre, és szeretném folytatni. csak hogy tudjam, hogy hová nem szabad mennem...
  • zdlr
    #650
    attól függ milyen szabályrendszer szerint harcolsz.
    LoSA, mi bajod a combrúgással? :)

  • bardocz
    #649
    Kick boxban nincsen combrúgás.
  • LoSA
    #648
    Birkozni nem hiszem, hogy elmegyek... Azonban szívesen csinálnak ismét valami küzdősportot, de jó lenne olyan, ahol azért lehet nyomatni a másiknak. Box-n gondolkozok, de amikor nyomtam a karatét, akkor jó volt, hogy a lábamat is használhattam. Kick-box? Ott meg a comb rúgás, ami nem fekszik nekem. :)
  • Samurai84
    #647
    Igen, arányos nagyon a felépítésük :)
    Szerintem ez ne tartson vissza, mondom, egy fülvédő és no para.
    De amennyire én tudom, ez nem csak fogásküzdelemnél alakul ki, hanem pl. boxban is kapsz néha nyaklevest ami fülre megy, attól is kialakulhat...
    Sajnos a harcos mint olyan, fogyóeszköz... de még mindig jobb mint a fotelben ülni szvsz.
  • LoSA
    #646
    Mert egyébként a bírkózóknak valami hihetetlen jó testfelépítésük van, nekem nagyon tetszik. Csak azzal a "karfiolfüllel" nem tudok megbarátkozni. :)
  • Samurai84
    #645
    Az az un. karfiolfül amire te gondolsz. Azért alakul ki mert későn szivatja le a besűrűsödött vért az orvossal, ilyenkor felkeményedik. Ez attól van hogy nagy ütés éri a fület. Igazából nem vészes, csak érdekesen néz ki... :D Lehet fülvédőket használni szerintem ez nincs tiltva, sőt.

  • LoSA
    #644
    Srácok, mindegyik bírkozonak "törött" füle van... Nem lehet az edzéseken "fülvédőt" használni? Mert nekem ez a bajom, ezzel a sporttal.

    Egyébként én (is) gondolkozok, hogy elkezdek újra valamit... Én közel 9 évig csináltam küzdősportot. 4 évig Ju-Jitsuztam, de most olyasmire vágyom, ahol egy kicsit azért lehet "verekedni"! Csak nem tudom, hogy mi legyen az?! :) Ötletek?
  • Rockynhooo
    #643
    Reggeli box edzést tudtok ajánlani esetleg? Úgy néz ki a sima box mellett döntök. csak 11től melózok egy héten 3-4szer így inkább szeretném délelőtt megvalósítani. tudom internet.. nézelődtem is csak még felületesen de ha valakinek van valami hasznos infoja ossza meg kérem.
  • kovi04
    #642
    Cselgáncs VB élőben itt

    Holnap kezdődik a cselgáncs VB, ahol van pár érmes reményünk. Természetesen egy magyar adó sem közvetíti...
  • warriorGula
    #641
    Helo Harcosok :D.
    Egy napi netszörfölés után sem sikerült találnom valami jó is küzdősport torrent oldalt. Amit találtam, az zárolva volt. :( Arra gondoltam hátha tudna valamelyikőtök küldeni nekem egyet.
  • Samurai84
    #640
    Vegyél részt egy próbaedzésen, a legtöbb klubban ingyenes az első (pár) alkalom, aztán meglátod tetszik-e.
    Értelme mester szint nélkül is lesz, ha már köv. nap jobb vagy mint előző nap, már megérte nem?

    Amit szerintem azért nézz meg vagy kérdezd meg, az az, hogy van-e full kontakt sparring. Persze nem az első 2 edzéseden lesz, de ha nincs "mert a technikák életveszélyesek és egy érintés is ölhet", akkor gondold át... Az csak elmélet. Nem azt mondom hogy a teljes erőből küzdelem a minden, csak nehogy 3 hónap múlva azthiggye a tanulók hogy úúú vaze KM-ok, lecsavarom a gazsit a késével együtt... mert azt csúnya meglepetések érik majd. Ha elég időt ölsz bele, az átlagjani ellen működhet, de rajtad fog múlni, nem a KM-en.
  • Hymtozis
    #639
    Jó az, én személy szerint nm csináltam, d próba-, bemutatóedzésen vettem már részt.
    Ez a mi hasznos, mi nem véleményezés meg attól függ, h ki mennyire áll közel az adott ághoz. Hasznos. Nm kell mester szinten űznöd ahhoz, h értelme legyen, hasznossá váljon, az alapok is jelentős előnyt nyújtanak, segítenek elkerülni a veszélyes helyzeteket, v megvédeni magad.
  • Rockynhooo
    #638
    Krav Magarol mi a véleményetek ? Haverom szerint elég felkapott lett most de nem sokat ér ha csak nem tanulod ki mesteri szinten... mert most azt találtam ki hogy eljárok majd arra heti 2szer van edzés mellette meg kondizgatnék. Futást meg nyomom azóta is kicsit javultak a dolgok de még mindig gyötör az izomláz. Na de a lényeg hogy a Krav Maga mennyire hasznos ?
  • zdlr
    #637
    a bemelegítés nagyon fontos!!! soha nem szabad csak úgy nekiesni a fekvőknek, meg semmi intenzív gyakorlatnak bemelegítés nélkül! a nyújtás csakugyan fontos, viszont itt meg az a baj, hogy ha csak magadtól csinálod, nem segít senki hozzáértő roppant mód veszélyes is lehet, egy-két húzódást simán össze ránthatsz amit majd csak a következő edzés alkalmával veszel észre, és igen, fáj. :D amelyik testrészed nyújtod, azt soha ne feszítsd, mindig próbáld ellazítani az izmaidat, és soha ne tegyél hirtelen mozdulatot, lábakat szépen lassan zárd össze/hajlítsd a nyújtás végén. a légzésre folyamatosan figyelj, orron be, szájon ki.
    amúgy ne parázz, jó úton haladsz, én úgy mentem le első edzésemre, hogy előtte vagy 10 évig nem sportoltam igazán és rendszeresen semmit.
    3szor 10 fekvő után meghaltam, a hasazásról ne is beszéljünk. és egy széles terpeszt is alig bírtam kicsikarni magamból.. pár hónap után nem volt gondom az erőnléti résszel, és a velem egy magasaknak is simán rúgtam a fejest.. ha folyamatosan csinálod, hamar belejön a tested.
  • Rockynhooo
    #636
    köszi a tanácsokat. szerintem akkor az lesz hogy fokozatosan növelem majd a dózist. mondjuk fura hogy most érzem hogy van testem mert fáj a lábam meg a karjaim meg a kulcs csontom alatt :D megpróbálok majd mindig kicsivel többeket csinálni mint az előző napokban. nem gondoltam volna hogy ilyen nagy szerepe van a bemelegítésnek kb 2 percet szántam rá :D

    #634 am ez szörnyű de tényleg így van. nagy pofával mindenki mondja hogy jajj mi az a 30 fekvő meg hogy az nagyon kevés erre mikor mondom akkor hajrá nézzük és a 10.et alig bírja kinyomni. mondjuk én elosztva 3-4 blokkba szoktam lenyomni de addig amíg össze nem rogyok majd gondolom egy idő után több fog menni.

    mind1 most jó érzés hogy fáj mindenem és nagy a lendület :) vettem multivitamint is mert a táplálkozásom is elég szar meg most már megeszek minden zöldséget :D
  • bardocz
    #635
    Igen, ezt saját évfolyamomban tapasztaltam. És az olyanoknak volt mindig nagy a pofájuk, akik 10 fekvő után alig bírtak felállni.
  • Unreal1942
    #634
    Ugrókötél az jó. A kondi meg vissza jön gyorsan. Ne keseregj rajta az átlag fiatal nem tud 30 fekvőt, de még 10 et se lenyomni.
  • Tyler1
    #633
    ez nem meglepő, ha a test elvan szokva a rendszeres kondíciótól. fontos a jó bemelegítés, 15 perc minimum, futás után szintén fontos a lenyújtás. és szép fokozatos építsd a kondid, ne akarj elsőre maratont futni, meg 100 fekvőt csinálni :) az se baj, ha az első hetekben rövid távokat futsz, és fokozatosan emeled a távot.

    ha megszokja a test a rendszeres mozgást, akk már nem lesz gond. ja, és pihenj sokat.
  • Rockynhooo
    #632
    Vádlikkal mit kezdjek ? ugráló kötél , lépcső meg futás? nagyon fel kell őket edzenem mert mondom úgy éreztem a futástól mint ha ki akarnának szakadni a helyükről.
  • Rockynhooo
    #631
    Voltam a héten 3szor futni meg kicsit nyújtogattam meg fekvő. De eléggé elszomorodtam szégyen nem szégyen annyira nem vagyok kondiba hogy 1,2 km futás után majd felrobbantak a vádlik.. próbáltam erőltetni de úgy éreztem mint ha kiszakadnának a helyükből. nyújtásnál meg kb úgy éreztem hogy elszakad minden szalag a lábamban pedig alig hajoltam , régebben orral megérintettem a térdem most meg előre dőltem és úgy fájt mint az állat. fekvőből is 30 után nem bírtam kinyomni és összerogytam :D szóval katasztrófa. Haver mondta h nincs ebben semmi fura mivel 4 éve nem sportoltam / mozogtam aktívan és hogy idővel jobban fogom bírni a futást meg mindent meg ha nap mint nap nyújtok egyre közelebb tudok majd hajolni a lábaimhoz. Remélem igaza van mert nem tudom hogy lesz ebből thai box mert az első edzésen meghalnék szerintem. úgyhogy nagyon nyomatnom kell szeptemberig. viszont a közérzetem mint ha jobb lenne kicsit :)
  • Rotcsa
    #630
    Ezek azért kivitelezhetek:
  • Rotcsa
    #629
  • Rotcsa
    #628
    AZért tegyük tisztába azt, h a Jitsu önvédelem és nem fullkontakt küzdelem, ami meg teljesen másról szól mind erőnlétileg, mind pedig a célját tekintve.

    Amúgy a Kelemen átírta a világszövetség anyagát, a technikákat egyszerűsítette, hatékonyabbá tette.