8246
A.C. Chievo Verona
  • Hunor88
    #8206
    Legalább most már a bajnokságra tudunk koncentrálni teljesen
    Viszont elég aggasztó hír, hogy már a 10. csatár sem akar idejönni, vagyis akarna, de pénz is kellene nekik, az meg nekünk... van, csak nem adunk
    16 pontunk van, az Interrel játszunk legközelebb. Ott jó lenne egy góllal kikapni, de ha megerőltetnénk magunknat talán egy 0-0 kihozható.
  • Chievodrukker
    #8205
    Az Olasz Kupában Fiorentina - Chievo 2-0.

    Úgy álltunk fel, hogy ne kapjunk túl nagy zakót, de azért továbbjutni se legyen esélyünk.
  • Hunor88
    #8204
    Nem fogjátok elhinni: Obinna lehet hogy visszajön!
  • Hunor88
    #8203
    Nála Thereau egyenlő Riberyvel Sajnos ez kihat a többiekre is, Samassa lehet elmegy még télen, de már Ardemagni sem nyugodt itt.
  • Chievodrukker
    #8202
    Corinit erre fegyverrel sem lehetne kényszeríteni.
  • Hunor88
    #8201
    Thereau egy labdatemető. Ardemagnit elnézegetném elől:
    Paloschi - Pellissier - Ardemagni
    Estigarribia - Rigoni - Radovanovic - Sestu
    Drame - Dainelli - Papp - Frey
    Puggioni
  • Chievodrukker
    #8200
    A Sampdoria elleni vereség azért rávilágít a Corini-féle taktika árnyoldalaira. Vacak dolog csatár nélkül felállni, ha már az első negyedórában gólt kapunk, és kvázi 4-6-0 felállásban kell futni az eredmény után.

    Pellissier csak a 2. félidő közepén jött, a potenciálisan legtehetségesebb játékosunk, Paloschi meg kapott 6 percet.

    Látszik is az összefoglalóból, hogy egy Thereau lehetőséget leszámítva csak a legvégén voltak helyzeteink.
  • Hunor88
    #8199
    Guana miért van eltiltva? Csalt?
    Claiton csak jövőre lesz bevethető, míg Callelo márciusban...
  • Hunor88
    #8198
    Egyszer ki is kell kapni. Megyünk Torinóba, reméljük a 3 pontért.
    A Primaveránk is elkapta a Hellast, 3-1-re.
    Lazarevic 92' :)
  • Hunor88
    #8197
    Ez az úthenger nagyon megy :) A következő ellenfelünk a Sampdoria, ott is edzőváltás volt, és nekik is megy. Puggioni egy kicsit kitart es toplistás lesz :)
    15 pontunk van, jön: Samp, Cagliari, Torino következő évben az Inter. Ha 5 pontot tudunk szerezni, megvan a fele a 40-nek a bajnokság felében.
  • Chievodrukker
    #8196
    Már 5!

    A három újonc csapaton meg átment a Corini féle Chievo-henger.
  • Hunor88
    #8195
    A sorban a negyedik kapott gól nélkül :)
  • Chievodrukker
    #8194
    Száz százalékban igazad van.
    De én épp emiatt kedvelem ezt a klubot.
  • Hunor88
    #8193
    Corini jól csinálja. A Hellast teljesen lefegyvereztük. Sannino egy vicc...
    De én hiszek a csodákban, és a csoda az örökre tart :)
    Tosinak a pártatlan polgármesternek nagy volt az arca:
    "Nem jósolok sok jót a Chievónak. Mint a város polgármestere, egy egészséges rivalizálást, és zrikálást várok a mai meccstől, lehetőleg a legkevesebb erőszakkal. Ott leszek a Hellas kanyarjában, ahogy minden alkalommal. Igaz, minden veronai polgármestere vagyok, de nem tagadom, Hellas szurkoló vagyok. A Chievo az elmúlt években jól teljesített, tiszteletre méltó, hogy ennyi éve zsinórban a Serie A tagjai. Azonban a város igazi csapata mindig is a Hellas volt. "
  • McFrost
    #8192
    Megnéztem a meccset. Sannino teljes kapufa volt, igazi balfasz edző.
    De a nagy igazság elhangzott a közvetítés alatt: a keret értéke a legkisebb a ligában és így éveken keresztül benntmaradni csoda volt! Ám minden csoda 3 napig tart....
  • Chievodrukker
    #8191
    Hellas Verona - Chievo 0-1
    Gól: Lazarevics ((92.)

    Ez nagyon jólesett.
    A Hellasnak tulajdonképpen gólhelyzete sem volt, a Chievo zsinórban a harmadik meccset húzta be kapott gól nélkül.
    Amit Sannino idején egyszer sem láttam: néhány rövidebb időszakot leszámítva kontrolláltuk a középpályát. Mondhatjuk, a középpályán a mi akaratunk érvényesült.
  • McFrost
    #8190
    Sportklub:

    17.45: Hellas Verona-Chievo
  • Hunor88
    #8189
    Na akkor holnap, 11,5 év után, újra veronai derby.
    Forza Chievo!
  • McFrost
    #8188
    Az olasz labdarúgó-bajnokságban (Serie A) szereplő Chievo Eugenio Corinit nevezte ki új vezetőedzőjévé.

    A veronai csapat az eddig eltelt 12 forduló során mindössze hat pontot gyűjtve a tabella végén szerénykedik, ennek következtében pedig hétfőn távozott Giuseppe Sannino vezetőedző.

    Corini számára nem lesz ismeretlen a közeg, hiszen az előző szezonban októbertől kezdve ő irányította az együttest, egészen május végi távozásáig. A régi-új edzőt szerda 13.30-kor mutatják be az együttesnél.

    nso.hu
  • Hunor88
    #8187
    Értékes! De jobb lett volna, ha Sannino elmegy. 12 forduló után 6 pontunk van, ami azt jelenti, hogy legalább 14-et kéne szerezni 7 meccs alatt, ami kb 5 győzelem. Igaz, most már csak az Inter számit erősnek a következőkből, na meg a Hellas... Ott lesz meg a Livrono, Sassuolo, Cagliari, Torino es Sampdoria. Igazából mindet meg kéne nyernünk.
    Azért Sannino mellett szóljon, hogy eléggé szerencsétlenek is vagyunk, Juve ellen elvették a győztes gólunk, Atalanta ellen 2 jogos tizi is elmaradt...
    Hát ez biztos, hogy izgalmas lesz.
  • McFrost
    #8186
    30 döntetlennel is kiesünk.....
    A Milant pedig most kellett volna legyőzni.
  • Chievodrukker
    #8185
    Chievo - Milan 0-0

    Értékes döntetlen, akkor is, ha a Milan formán kívül van.

    Sannino átépítette a taktikát az elmúlt hetekben. Zárt, körültekintő védekezéssel az előző három meccsen összesen egy gólt kaptunk, pedig az ellenfelek közt volt a listavezető Roma és a Milan is. Sajnos a támadójátékunk látja kárát ennek a defenzívebb védekezésnek, Paloschihoz alig jut labda.
    Most valami hasonló a taktika, mint Corini idején tavasszal.
    Van benne esély. Ha egy rossz formában lévő csapat bent akar maradni, mindenekelőtt a védekezést kell javítani, minél kevesebb gólt kell kapni.
  • Hunor88
    #8184
    Meglátszik, hogy idén a legdrágabb vételünk Radovanovic volt (800 ezer euro). Régebben mert a klub kiadni pénzt, mondjuk egy Perrottára, aki aztán áldás lett. Tavaly es tavalyelőtt is voltak olyan vételeink, amelyek szinten tartottak minket, pl Bradley, Constant, Acerbi (nem értem, hogy mi lett Acerbivel, és tényleg, az az Andreolli-Acerbi kettős milyen kemény volt a mostanihoz képest). Aztan drágabban eladtuk őket. Szerintem a múlt évben Stoian sokat tett a csapatért (amikor játszott), az egyik kedvencem lett, most meg kölcsönadtuk őt is padozni a Genoanak...
    De tényleg olyan, mint amikor először jutott fel a Chievo, a Hellas gyenge volt akkor, ki is esett, míg a Chievo az élmezőnyben volt, most fordítva. Csak valóban a különbség a támogatás.
  • McFrost
    #8183
    Azt sem szabad elfelejteni, hogy feljutott a város csapata a Hellas. Nagyon jól pörögnek, már-már azt az érzetet keltik bennem, mint amikor mi feljutottunk és beleszerettem a klubba. Szóval a város egyértelműen őket támogatja, és ez látszik is. Erős a keret, vannak nézők van lóvé.
    Nálunk egyik sincs :( Egy ideig elbírta a klub, hogy éveken át kineveltünk egy-egy "sztárt" vagy felépítettünk elfelejtett játékosokat, de ennek idén vége. Az elnöknek észre kellett volna már venni tavaly vagy azelőtt, hogy a pénzt vissza kellene forgatni, mert anélkül nincs esély....

    A keretünk rém gyönge, B liga közepének a vége kb.
  • Chievodrukker
    #8182
    Szerintem a középpálya és a középhátvéd poszt gyenge.
    Hátul Andreollit és Acerbit nem tudtuk megfelelően pótolni. Cesarnak vannak jó meccsei, aztán kész.
    De a legnagyobb lyuk a középpálya. Gyakorlatilag Rigoni az egyetlen megfelelő tudású középpályás a kezdőben, aki tud védekezni és támadásban is használható. Rajta kívül még Bentivoglioban bízok, neki ez az utolsó esélye a bundaügy után.
    Sestu, Radovanovics eddig kevés, főleg védekezésben, Hetemaj nem tudom, miért nem játszik többet.
    De jó lenne egy Cofie, aki alig játszik a Genoaban, vagy akár egy Guana típusú agilis ember ...
  • Hunor88
    #8181
    Di Carlo is kevés lesz ehhez a csapathoz, egyetlen reményt Coriniben látok. De kár, hogy nem maradt...
    A "védelmünket" télen ki kell cserélni, Sardo sajnos mar megöregedett, ahogy Cesar is, Claiton-Bernardini ezek kik? Most komolyan... Dramè es Frey akik még talán használhatóak. Ja es Pappal mi történt? Egész jó volt, most meg padozik.
    Paloschibol is hiányzik valami, Thereau még mindig gyenge. Pellissier, Rigoni, Puggioni és Dramè tartja életben a csapatot. Luciano 38 (vagy ki tudja mennyi :)) évesen megmutatta, hogy hogyan kell játszani...
    Baj van!
  • Chievodrukker
    #8180
    Még mindig Sannino az edző? Nagy a baj, ha ilyen helyzetben egy edzőváltásra sincs pénz.

    Tavaly Di Carlot és anno Pillont sokkal gyorsabban menesztette Campedelli a szezon elején. Iachini 2008-ban tovább húzta, de akkor eleinte nem voltunk tök utolsók.

    Az első fordulós, harcos parmai döntetlen után nem gondoltam volna, hogy a következő 8 meccsen 7 zakó következik. Utoljára az Atalanta meccset láttam, és sajnos a játék is olyan volt, mint az eredmény (0-1).



  • Chievodrukker
    #8179
    Ezt azért finoman is lehet mondani.
    Erősen megérett a helyzet egy edzőcserére.
  • Hunor88
    #8178
    Ok most már Sannino takarodj!
  • Hunor88
    #8177
    Szerintem nem az edzővel vagy a csapattal van a baj. Ha megnézed a statisztikákat vagy azt, hogy milyen szerencsétlen gólokat kaptunk, akkor láthatod, hogy a szerencse nagyon nem volt velünk. Tavaly is ugyanígy kezdtük, nehéz sorsolás. De majd most :)
  • McFrost
    #8176
    6. meccsen bekoppintjuk a 4. vereséget. Sürgősen edzőt kell cserélni és rendet rakni a fejekben!
  • McFrost
    #8175
    Kár ezen rágódni, velünk minden évben van 2-3 ilyen eset....
    Sztem rém gyönge a keret és az edző, sok jóra nem számítok idén.
  • Hunor88
    #8174
    ...
  • Chievodrukker
    #8173
    Chievo - Juventus 1-2

    1-1-nél nem adták meg Paloschi szabályos gólját. Egy másik játékos az első lövésnél a háttérben abszolút tétlen lesen állt, a partjelző talán összekeverte Paloschival. Vagy nem keverte össze, mégis emelte a zászlót ....
  • Hunor88
    #8172
    Megvan az első győzelem!
  • McFrost
    #8171
    Puggioni lepkézik, 3-0.
  • Chievodrukker
    #8170
    A 2. fordulóban: Chievo - Napoli 2-4 (2-2)
    Gól: Paloschi (2) ill. Hamsik (2), Callejon, Higuain

    A fordulatos első félidő után sajnos a másodikban lesimázott minket a Napoli.
    A középpályás védekezésünk sajnos gyenge volt.
  • Hunor88
    #8169
    Estigarribia a miénk!
  • Hunor88
    #8168
    Jó meccs volt. Nem gondoltam volna, hogy ennyit fog változni a játékunk Sannino alatt.
    Sestu nagyon tetszett, de elfáradt a végére.
    A szabadrúgások még mindig gyengék, de nagyon. A védelem is tetszett, főleg Papp. Tudtam, hogy nem kell sok, hogy kezdő legyen, tudja pótolni Andreollit. Puggioni mekkorákat védett.
    Most jön egy jó sorozat: Napoli, Lazio, Udinese, Juventus.
  • Chievodrukker
    #8167
    Az első fordulóban: Parma - Chievo 0-0.

    Hajtós, jó kis meccs volt, bármelyik csapat nyerhetett volna. Az előző évekkel szemben nyílt focit játszott a csapat, szó sem volt bunkerfociról.

    Ha az egész szezonban így fogunk játszani, nem fogunk kiesni.