411
Szerinted melyek a legjobb sci-fi -k ?
  • Regiujzenek
    #411
    Válogatás a legsikeresebb sci-fi akciófilmekből:

    Sci-fi akciófilmek

  • cylonflatus
    #410
    A könyv még jobb. Pár dologban kicsit más, pl Dr Arroway nem egyedül utazik, hanem négyen, vagy öten mennek, de ez miatt pl jobb a vége, mert nem csak Ellie tapasztalását kapjuk meg, hanem a többiekét is (az utazásra gondolok, ill ahova az vezet). Meg részletesebben magyaráz az entitás a végén.
  • Inquisitor
    #409
    "Érdekelne még Zsoldos Péter: "Feladat" filmes adaptációja (állítólag van, én nem találtam)."

    Az egy MTV-s televízió adaptáció, amit hivatalosan nem adtak ki. Nem hivatalosan sok más archívumban lévő filmhez hasonlóan valaki aljas módon kitette torrent oldalakra. Azért kis jóindulat kell a megtekintéséhez, hiszen fillérekből csinálták a nyolcvanas években és mondjuk nem kapni röhögőgörcsöt a hajón működő Videoton számítógépektől. :D
  • Regiujzenek
    #408
    Régi tudományos-fantasztikus filmekről:

    Tudományos-fantasztikus filmek

  • ba32107
    #407
    Azt elfelejtettem mondani hogy a sorozatok sem érdekelnek :D A Kapcsolat és a Gömb megvolt, a többinek utánanézek, kösz!
  • morcosqtya
    #406
    Egyértelmű!!!!!
    Ezzel kell kezdeni.
  • Jrex
    #405
    a távoli rádiójelzésről ez jut eszembe: kapcsolat
  • Cef
    #404
    Pandorum, A Gömb (nem központi elem az űrutazás, de misztikus, idegenes), Solaris, Cargo, 2001 Űrodüsszeia, 2010 a kapcsolat éve(bár az utolsó kettő régi, de érdemes őket megnézni, a filmtörténet legvalósághűbb sci-fijei)
  • stargatelost
    #403
    Stranded
    http://www.imdb.com/title/tt0283015/

    esetleg...

    Ha még nem láttad:

    Red Planet (2000)
    Lost In Space (1998) - bár ez eléggé családias cucc, de sci-fi :)
  • Victor1103
    #402
    Csillagkapu sorozatok! Na ott kiélheted az ilyen hajlamaidat dögivel:D Bár ha a minőségre is adsz akkor viszont inkább a Battlestar Galactica.
  • ba32107
    #401
    Tudtok olyan sci-fi-ket ajánlani, amiben a központi elem az csillagközi és intergalaktikus utazás? A legjobbak a "távoli rádiójelzés érkezett és ki kell vizsgálni" típusú filmek lennének. Minél misztikusabb, idegen civilizációsabb, annál jobb. Lehetőleg újabb filmeket mondjatok csak (mondjuk olyan 95-nél régebbit ne). Ami megvolt:
    Halálhajó, Moon, Sunshine, SW filmek, Mars mentőakció, Alien filmek. Hirtelen ennyi jut eszembe. Ha ajánlotok, akkor lécci minél kevésbé legyen horroros / gyilkolós (mint pl. a halálhajó), és a hangsúly inkább a sci-fi-n, űrutazáson, ősi civilizációk által épített elfeledett gépeken, meg hasonlókon :D Előre is kösz.
  • morcosqtya
    #400
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    nem, letölthető avi-t vagy dvd formátumot kerestem/keresek, de azért köszönöm! Nem igazán tudok gép előtt filmezni.
  • birdo #399
    Máris nézhető......Így gondoltad ?
  • Loál János #398
    Port.hu csak a '62-es verziót dobja fel, valószínűleg csak ezt szinkronizálták, ezt viszont nem igazán láttam neten semerre magyarul.
  • Zero 7th
    #397
    Moon(2009)-et még nem említette senki? Nagyon jó, hard scifi, mindfuck, ami kell az ilyenbe.
  • morcosqtya
    #396
    Köszi!
    (viszont a zenei aláfestés remek benne, mint minden második 70-es évekbeli filmben :-) )

    Triffideknek lehet magyar szinkronos változata (esetleg feliratos)? (nem vagyok nagy torrenthuszár, nincs NC-om sem.. PB-en meg nincs magyar szinkronos)
  • Pookie
    #395
    ez az, nagyon szépen köszönöm!!! :D
  • Jrex
    #394
    Erre gondolsz?:Végzetes erő
  • Loál János #393
    A feladat manapság már kissé megmosolyogtató. NC-n megtalálható.

    Day of the Triffids:
    1981
    2009
    Neten fellelhetők (persze angolul).
  • morcosqtya
    #392
    Nem tudok jobb helyet ahol megkérdezhetném. Keresek egy filmet aminek a sztorija kissé a "vírusos" katasztrófafilmekére hajaz, karantén, lakosság begyűjtése sátrakba stb. Az egészről annyit tudok, hogy a tömeges vakságnak van valami köze az eseményhez (megvakulnak az emberek vagy hasonló). Ezek után mintegy ghetto-ként bemutatva az emberi oldaláról közelíti meg (emberek egymásnak esnek, személyes drámák stb). Inkább a keret az ami némileg sci-fi (nem láttam a filmet), a hangsúlyt a nyomorúságra helyezték.

    Keresem továbbá a Wyndham-féle Triffidek napjának legjobb feldolgozását, tudtommal kettő is készült. Elképzelhető, hogy az egyik minisorozat volt, talán régi.

    Érdekelne még Zsoldos Péter: "Feladat" filmes adaptációja (állítólag van, én nem találtam).

    Infókat előre is köszönöm!
  • Pookie
    #391
    hi, keresek egy filmet, amiben egy ismeretlen forgó idegen űrhajót (nem biztos, hogy az volt de erre emlékszem) találtak egy sziklás sivatagos helyen és abba mennek be felderíteni h mi is lehet. 80as 90es években készülhetett régebben láttam belőle részt az HBO-n.
    Remélem érthető voltam :D
    Köszi!
  • Nagydög
    #390
    Parancsolj!
  • lumpynho
    #389
    Sziasztok,
    En keresek egy regi sci-fi sorozatot ami anno nagy kedvencem volt. De sajnos mar nem sok mindenre emlekszem belole. :))
    Leirom amire emlekszem hatha valaki rajon:
    Volt benne ket gonosz robot. Az egyik repult s hegyes feje volt, a masik a foldon jart es mintha Benga lett volna neve(de ebbe nem vagyok biztos). Valami piros energia forrast kellet rajtuk eltalalni s akkor lebenultak vagy valami ilyesmi.
    Tud valaki segiteni? 2 napja kersem es lassan megbolondulok ha nem jut esyembe acime :))
  • Jrex
    #388
    Lehet már tudtok róla,de ezt muszály moziban megnézni,márcsak azért is mert magyar rendezte:)
    Antal Nimród-Predators
  • Major
    #387
    Napokban láttam a bemutatót, megpróbáltam megkeresni de levették. Valami olyasmiről szól, hogy kipusztult az emberiség és már csak pár robot van és ők harcolnak egymással, keresik az igazságot (?) Főszereplő egy idősebb szőkés-barnás vállig érő fazon (robot?).

    Címet tud mondani valaki esetleg?
  • shaddam
    #386
    Igazad van korrekt kis film,bár aki látott pár hasonló filmet az kitalálhatta a végét.Mi is csinálhatnánk már egy legalább fele ilyen jó scifit.

    SPOILER:
    Amikor megkapta az üzenetet már tudtam mi lesz a csavar :(
  • f4ember
    #385
    Van egy új film (2009) a címe Cargo. Belenéztem, meg megnéztem a trailerét egész jókis sci-finek tűnik. A Sunshine és a Pandorum keveréke. Csak egy baj van vele, csak német hanggal van :D De szerencsére van hozzá magyar felirat, így ha nagyon arra koncentrálsz, akkor simán végig lehet nézni :D
  • shaddam
    #384
    Köszi már folyamatban is van a beszerzése.
  • pauly
    #383
    Van 2. része is :)Még régebben belenéztem,de gyengébbnek tűnt mint az első...
  • shaddam
    #382
    Megnéztem a filmet ajánlom mindenkinek akinek egy picit is tetszett a dolog vagy az alien.De előre szólok b-kategóriára számítsatok.
  • mozart #381
    Meglett a film, a neve: Az árnyékemberek (The Shadow Men)
  • mozart #380
    Sziasztok!

    Egy régen leadott sci-fi, misztikus filmet keresek. Annyira emlékszem, hogy:

    -A főszereplő férfi felesége talál egy videofelvételt otthon. Amiben a
    kocsiban ülő férjéhez az ablakon benyúl egy földönkivüli.

    -Van egy fiúk akibe az idegenek egy apró műszert helyeznek. Ennek hatására a gyerek rosszul lesz és elkezd vérezni. Később az orvos kiszedi belőle.

    -A filmben feketeruhás titkosügynökök bukkanak fel és fekete napszemüveget hordanak. Nem véletlenül, ugyanis fekete szemük van.

    -A film végén az ügynökök Humvee-kal elmennek a család házához, abból a célból, hogy megöljék őket.

    Előre is Köszönöm!
  • piroska78
    #379
    Köszi! Valószínűleg ez lesz az, de hogy mennyire másként emlékeztem rá :)
  • shaddam
    #378
    Ikarie XB 1
    Ezeréves retro scifi tegnap volt szerencsém megnézni.A linkelt részlet biztos ismerős annak aki olvasta a Magellán-felhőt.
  • pauly
    #377
    Rejtőzködő borzalom
  • Ref
    #376
    Csak nem a "Dolog" (The Thing) című filmre gondolsz? Rendezte:John Carpenter Főszerepben: Kurt Russell, Wilford Brimley, T.K. Carter, David Clennon, Keith David, Richard Dysart, Charles Hallahan, Norbert Weisser Azt hiszem, lehet kapni DVD-n. 1982-ben készült.
  • piroska78
    #375
    Sziasztok!

    Egy kb 80as évek beli scifi (horror) szerű filmet keresek.
    Valamilyen idegen bolygón játszódik egy bázison. Több ember és egy kutya él ott. Bejut valami szörny, ami sorra szedi áldozatait. A film vége félé rájönnek, hogy a szörny fél a kutya idomításához használt sípnak a hangjától és ezt használják, hogy távol tartsák.
    A film végén kijönnek a bázisról és több olyan szörny, amiből eddig csak egy volt bemegy a bázisra.

    Véletlenül valakinek nem ismerős a film, mármint, hogy mi a címe?
    A legjobb scifi film díjra ugyan nem jelölném, de úgy rémlik nem volt olyan rossz.
  • Jrex
    #374
    Szerintem ez jó kis film lesz(bár kis költségvetésű),Dec.9.én lesz a tv-ben :
    Ben10 Alien Swarm
  • Anteris
    #373
    a film teljes zenéjét a Queen szerezte. Annak idején még meg is vettem lemezen.
  • miki111111
    #372
    liábe dió (vagy mi)