1461
Filmkereső
  • Jim Morrison
    #1258
    a trópusi viharban szereplő előzetesek csak poénok, kvázi karakterbemutatás fél percben. De mindegyik egy paródiája egy másik filmnek, hájasék pl a Bölcsek kövére filmre hajaz.
  • Peetboy
    #1257
    Hájasék - Létezik ilyen címü film? A trópusi vihar előtti előzetes volt a moziban.
  • Sirsemy
    #1256
    Nagyon szépen köszönöm Thibi. Ez az a film.
  • Cef
    #1255
    "keresek egy filmet, nem tudom mikori lehet de sztem 90es évek előtt volt. annyira emlékszem belőle, hogy sci-fi és vmi űrhajón vannak. a pilótafülkében van egy nő, bezárva talán (vhogy mindig Ripley ugrik be :)) egy nagy robbanás miatt a sugárzástól megég az arca vagy vmi hasonló :)"

    Ez ismerős, talán a Mentőkapin / Lifepod (1993)?
  • Thibi
    #1254
    A másodikat ugyan nem láttam,csak a Szigetvilág varázslója című könyvet olvastam,de gondolom az abból készült film lehet:
    Földtenger kalandorai
  • Sirsemy
    #1253
    Sziasztok!

    Két filmet keresek már sok éve, ebben kérem a segítségeteket.

    1. Ez egy ifjúsági film, stílusában hasonló a Csajok a csúcson német filmekhez, de szinte biztos, hogy ez nem német nyelvű. A történet, hogy van egy srác, aki a haverjával elmennek sátorozni, majd összeakadnak egy vizitáborral, tele lányokkal. Innen megtetszik főhősünknek az egyik lány, és csatlakoznak a táborosokhoz. Közben a srác szülei is előkerülnek sátorostul, kisöccsel együtt. Az öccsöt pedig el kell valahova rakni, mert mindig problémákat okoz. Egy néninél helyezik el, akinél felhangzik a film egyik kulcsmondata a néni szájából, aki rendesen szenilis: "Hol is tartottam? Ja, csukamájolaj." És ezzel a felkiáltással tömi csukamájolajjal az öcsit.

    2. Ez egy fantasy film. Egy fiúról szól, aki tehetséges varázsló, és egy mester felkarolja egy félreeső házban. Majd a tehetségét felfedezve egy varázslóiskolába íratja be, ami egy szigeten található. Itt összeszólalkozik egy másik varázslótanonccal, és egy esti varázslási párbajon valami szörnyet elszabadítanak. A fiút kicsapják e miatt az iskolából, és a haverjával végigüldözik a kiszabadított szörnyet, amit a végén sikerül legyőznie, mert kimondja az igazi nevét. Van benne sárkány, szerelem és egy két részes filmről van szó.

    Rájuk ismer valaki ezek alapján?
    Előre is köszi a segítséget. :)
  • Hunter of Deer
    #1252
    Hali!
    keresek egy filmet, nem tudom mikori lehet de sztem 90es évek előtt volt. annyira emlékszem belőle, hogy sci-fi és vmi űrhajón vannak. a pilótafülkében van egy nő, bezárva talán (vhogy mindig Ripley ugrik be :)) egy nagy robbanás miatt a sugárzástól megég az arca vagy vmi hasonló :)

    illetve van egy másik is. ez is az űrben játszódik. ha minden igaz kis vadász repülőkkel mennek páran és egy fekete lyuk akarja őket beszippantani :D tudom hoyg ez így elég kevés de ezek már nagyon régi filmek és fogalmam sincs mi lehet a címük.
    ha valaki tud segíteni annak örülök.
    előre is köszi :)
  • ilonailonci-52
    #1251
    Igen, ez az a film, a Christy! Nagyon ügyesek vagytok, és köszönöm. Most már csak azt szeretném, ha magyar szinkronnal, esetleg magyar felírattal valahol meg is tudnám nézni! :-)
  • xido
    #1250
    jóval későbbről minden kulcsszó nélkül ezt találtam neked,a kb 22 résznek is megfelel :)

    http://www.imdb.com/title/tt0108725/?ref_=fn_tt_tt_9

  • tonyr #1249
    Mi ez, hogy írják pontosan vagy miről szól kb ?
    Agatha Christie ? bár az sokkal több részes, ill 89-től van 10 évad...
  • ilonailonci-52
    #1248
    Hello!
    Ha jól emlékszem 1988-ban ment az m1 tv. csatornánk a Kriszti(?) amerikai filmsorozat kb. 22 részben. nagyon szeretném újra megnézni, kérdésem, hogy hol tudnám ezt megtenni?!
    Köszönöm
  • Animefox
    #1247
    Köszke!
  • morcosqtya
    #1246
    megdöbbentő
    :)
  • Thibi
    #1245
    Próbababa
  • Animefox
    #1244
    Melyik az a film amelyikben a kirakatbaba életre kell? Régi nyolcvanas évekbeli... van is róla videoklipp
  • xido
    #1243
    Na tegye fel a kezét,aki délkelet mo-n élt a 80as évek vége felé és volt jugó csatornája...évek óta keresek egy műsort,amit ott láttam gyerekként..fél órás Disney műsor volt,voltaképpen mint nálunk vasárnap délutánonként..mindig volt egy házigazdája,valamelyik disney film főszereplője és konferálta a rövid donaldos,mickey-s stb rövidfilmeket..
    Nade ami a lényeg,a főcíme Mickey beugrik egy órába,kezei a mutatók és órairányba halad előre...a vége főcím ennek a fordítottja..órának visszafelé,majd kiugrik :)...Imdb-n már egy tucat disney műsort átfésültem,volt amit yt-on lecsekkoltam,de semmi.. :)
  • k0trapali #1242
    Köszönöm, ez az!
  • PetruZ
    #1241
    Oldboy, dél-koreai.
  • k0trapali #1240
    Sziasztok!

    Japan film ha jol tudom amit keresek. Egy felhokarcolo tetején ébred egy csavo es sokaig ott el, tv-bol tanul stb. Ezekre emlékszem. Bocs ha kevés!
  • morcosqtya
    #1239
    1.
    Egy vígjáték/dráma egy íróról szól, egyetlen jelenet rémlik: talán megcsalja a felesége a gázszerelővel meg a postással (?) miután erre rájön felindultságában ("majd adok én nektek") gyorsan ír egy jelenetet amiben sétál a gázszerelő meg a postás egymás után és aknára lépve felrobbannak. :D
    Először úgy rémlett, hogy a "Hollywoodi lidércnyomás (1991) (Barton Fink)" de öcsém szerint nem abban van.

    2.
    Egy nagyon B kategóriás scifi/horror. Az északi sarkon fúrások a jégbe, valami állomás nagyon mélyen lenyúlik a föld (jég) alá, ahol valami démon/pokoli entitás megszállja az embereket. Indul talán valami mentőexpedíció is ahol az egyik tag testvére egy ottani kutatónak (talán fivérek) a végére természetesen ketten maradnak, jön a leszámolás, lelki duma, stb, és helikopterrel mentik ki az utolsó túlélőt. Negatív végjáték, csak a gonosz győzhet, stb.. a menekített embert is megszállta a gonosz, van benne önfeláldozás, szőke nő, pentagram, vér, fegyverek, lángszóró, meg sok jég. Film+-os kategória. kb 2000-es években gyártott film lehet.
  • k0trapali #1238
    Neo-noir vonalon tudnam ajánlani a Blade Runner hazatérős elég sötét viszki ivos jelenetét.
  • RAZOR27
    #1237
    Talán valamelyik Noir film kielégíti az igényeket :D de a többiek talán tudnak konkrétabbat is.
  • Blasta
    #1236
    Sziasztok!
    Nem konkrét filmkereséssel jottem, hanem leginkább egy hangulatot vagy jeleneteket keresek egy zenés videóhoz. Részletezem:
    Olyan 80-as, 90-es évekbeli akciofilmeket keresnék, amelyekben a magányos macho fohos (legtobbszor zsaru) a sotét vagy lehangoló otthonába tér haza és teszemazt megmelegiti a szánalmas vacsoráját (mondjuk kutyakonzerv :D) es depizik éppen, TV-t néz vagy valami hasonló. Nem tudom értheto-e, ilyen jelenetsorokat keresek, nem ugrik be egyetlen konkrét film sem. Ez ugyben kérném a szakértok segitségét. Koszi elore is!
  • papi08
    #1235
    Neeem-nem, Leslie Nielsen filmjeit kívülről fújom. De köszönöm! :)
  • biomage
    #1234
    Nem vagyok benne biztos de talán az Airplane! volt :), vagy egy másik Leslie Nielsen film, abban szoktak ilyen viccek lenni
    Utoljára szerkesztette: biomage, 2015.02.17. 13:54:08
  • papi08
    #1233
    Sziasztok!

    Pár éve(2-3) ment le az RTL klubbon ez a film.
    Annyi rémlik belőle hogy egy csapatot akartak össze szedni, de már nem tudom mihez.
    Volt benn egy emlékezetes poén:
    Egy idős, látászavaros hölgy beállt két repülőgép közé az autójával és felkiáltott hogy: "Ezek a rohadt Buszok!?"

    Tudom nem sok infó morzsa, de valami beteg vígjáték lehetett... ha valaki meg tudja mondani, akkor a vendégem egy bambira! :)

    Köszönöm!
  • PetruZ
    #1232
    Pedig a filmet még nem is láttam, csak az első kb. fél órát (és félreraktam ínségesebb időkre). A "tetkós" láb onnan rémlett. :)
  • grebber
    #1231


    Az rémlett hogy valami számos lesz ,de nekem a hetes ugrott be de azok között nem találtam
    Utoljára szerkesztette: grebber, 2015.02.16. 07:28:19
  • Jim Morrison
    #1230
    áá, erre nem is gondoltam.
  • PetruZ
    #1229
    I Am Number Four?
  • grebber
    #1228
    Valami tetkok jelennek meg a gyerek lábán és van valami védelmező kutyája vagy mi ... Ez melyik film lehet?
  • K Ace
    #1227
    Sziasztok. Egy filmet keresek. Arrol szolt hogy volt egy anya és kislánya. Valamilyen balesetet szenvedett a lány, és majdnem meghalt, vagy meg is halt már nem emlékszek. Lényeg hogy csodával határos módon visszatért a lány, utánna furcsa dolgokat művelt, már az anyja is félni kezdett tőle. A film végén kiderül hogy a kislány már valójában egy démon volt, és az anyja végén kocsiba szállt vele, és elsülyesztette a vízben. Ennek a filmnek a címét keresem.
  • lippet
    #1226
    Igen, ez lesz az. Köszönöm!
  • Fernandooo #1225
    Nem a Parti Gimi akar ez lenni?
  • lippet
    #1224
    Hali!

    Keresek egy filmet, amely arról szól, hogy van egy srác, s különböző feladatokat kell teljesíteni, hogy bekerüljön egy közösségbe. A film az ilyen bulizós, gimis jellegre épül. Tudja esetleg valaki a címét?
  • RiCSi1234
    #1223
    Azaz, köszönöm. :)
  • stargatelost
    #1222
    Cloverfield
  • RiCSi1234
    #1221
    Sziasztok!!
    Csak annyit tudok a filmről amit keresek, hogy van benne egy jelenet, amiben kint állnak az erkélyen, aztán hallanak valami hülye hangot, és a következő képkockában száll feléjük az amerikai szabadság szobor feje. Valami misztikus film. Ha valaki tudja, köszönöm. :) 2008-2010-ig asszem.
  • tonyr #1220
    Nem ez az, de közben meg is találtam, ez is fent van, de nem épp magyar szinkronnal :)
    Young dragons cimmel :)
    Köszi azért (:
  • k0trapali #1219
    3 Nindzsa ?

    Bár nem tudom ebben mennyire vannak keleti szereplők...
    Utoljára szerkesztette: k0trapali, 2015.01.04. 14:14:26