38
  • SuperCow
    #38
    Én a mult héten elmentem megvettem a könyvet, mivel olvastam hogy, igen jóra sikeredett. (itt fórumon)

    Most kb. a közepénél tartok. És meg kell mondjam hogy. tényleg nagyon jó könyv.

    A filmet amint alkalmam lesz rá megnézem.
  • Adrian Graves
    #37
    Egyetértek, láttam pár kreálmányt, amire rá merték írni, hogy A Dűne.
    Bár ezt a filmet még nem láttam, két vizsga között megnézem, s remélem, nem én leszek az egyetlen, aki törölközővel a vállán vonul be a moziba, mint ahogy könyv tette az életembe. Valahol félek a megfilmesítéstől, mert ez is olyasvalami, amit nem lehet visszaadni igazán. Éppen ezért hajlamois vagyok nem elítélni a filmet, maximum a rendezőt, hogyha nagyon rossz lesz.
  • TH448
    #36
    Nos, örömmel olvasom, hogy azért nem én vagyok az egyetlen, aki szerint azért jó, ha nem tér el nagyon az eredetitől.
    A filmet még nem láttam, viszont én azt hallottam, hogy nem lett túl jó.
    És igenis igazuk van azoknak, akik felszólalnak az ellen, hogy elsőfilmes rendező, a forgatókönyv (át)írója nem olvasta a könyvet...
    Elég ebből, hogy minden filmet latymatagra csinálnak meg, és olyanra, hogy az is (néha még jobban) élvezze, aki nem ismeri az előzményeket.
    Erre egyik példa volt a Star Trek10. Imádtam előtte az összeset, erre jött az új rendező, aki azt mondta, hogy nem érdeklik a star trekes hagyományok. Nah, az ilyen takarodjon a ...
    Nem is lett siker a film, nem csoda, hogy nálunk be se mutatták. Miért kell minden filmet úgy csinálni, hogy mindenkinek tetsszen?! Star Wars 1-2, star trek 10, netán galaxis? majd kiderül, hogy ezen film helyet kap e a nagyon elrontott egyebek között
  • Yeti
    #35
    A gyűrűk ura is erősen át lett írva, aki olvasta a könyvet is, az tudhatja.
  • Hmuda
    #34
    De a történeti alapokat ő fektette le. A forgatókönyvítás többől áll, mint a film cselekményének felvázolása...sokkal többől.
  • steone
    #33
    ha olyan idétlenség mint a Brian élete vagy a Gyalog-galop akkor állok vagyis ülök elébe.
  • Rusid
    #32
    Hmm én úgy tudom ,hogy csak elkezdte írni ,de nem ő fejezte be.
  • winnie
    #31
    egyetértek. azoknak, akik csak egy filmre ülnek be, az egész egy oltári nagy idétlenségnek fog tűnni. szerintem.
  • Hmuda
    #30
    Én megnéztem és nem megnyugtatás miatt olvasom, hanem mert alapvetően jó könyv. A vilm is jó (nagyon is), de csak azok fogják maximálisan élvezni akik minimum az első könyvet elolvasták.
  • Lost Lont
    #29
    Az tuti hogy nem lesz jobb a könyvnél, ez már így a bemutatókból látszik. Remélem nem rontották el nagyon, mert amilyenek a mai emberek megnézik a filmet, de lusták elolvasni a könyvet és így szidni fogják a történetet, mert azt hiszik hogy az egész úgy ahogy van rossz, pedig csak a film lett nem túl sikeres.

    Ha nem lesz jó megnyugtatás képpen én is elolvasom ismét egyszer-kétszer még a trilógia öt részét, csak hogy megnyugodjak hogy azok jók maradtak.
  • Hmuda
    #28
    Én meg a "wom"-okat utálom...

    A forgatókönyvet Adams írta, ő csinálta Fordot feketére.

    És sehol nincs "világégést akaró gonosz", vagy ha szerinted van akkor ki lenne az? :P
  • bugger
    #27
    Nos, sajna csak az első kis része van "könyv szerint" a többi inkább átírt/szétvágott/saját...
    Trillian nemcsak szőke, de mintha nem is Forddal jött volna össze a könyv végén.

    Szegény Adams! Bárcsak belecsapott volna a villám a rendezőbe és az egész stábba! A régi TV sorozat sokkal inkább hozta a könyv hangulatát, ez nem! Ja, és útáljuk a cenzúrát, meg a "minden filmbe kell egy néger, egy love, egy világégést akaró gonosz, etc..." hollywoodi baromságot.
  • steone
    #26
    Based on Book... Magyarul a könyven alapszik, nem a könyv mozgó illusztrációja mint mondjuk a "Gyűrűkúra".
    Én még csak az elejét láttam, meghagyom a mozira az élményt, de a delfines kezdés bejött, kicsit féltem, hogy majd a kvarc órás poént eröltetik mikor az már elég poros lenne. Szal szerintem süti lesz.
    A forgató könyvet Adams Írta, csak a ugye a konditermet nem bírta a szive szegénynek így egy másik csóka fejezte be.
    Olvasátok el a kétség lazacát, abban erről is van szó.Ha elolvasod, rájössz, hogy az emberiség átlagértéke egy csomó mutató tekintetében sokat esett a halálával.
    So Long, and Thanks for All the Fish!
  • Hmuda
    #25
    Amúgy tényleg jó kis film, sokmindenben eltért a könyvtől, de melyik változat nem tette meg ezt?
  • Hmuda
    #24
    Ha ennyire nem tetszik, akkor miért rontod itt a levegőt? Elmondtad, felfogtuk, ennyi elég is. :P Nem kell ötmilliószor leírni ugyanazt. :P
  • HUmanEmber41st
    #23
    A vogon meg olyan, mint Kapus Billi nagyapja ehhhh
  • Sephi
    #22
    Nagyon jo film! Nekem naon naon teccet!
  • Yfel
    #21
    En sem olvastam a konyvet. Megneztem a filmet, nekem tul brit volt :o)

    Y
  • HUmanEmber41st
    #20
    Ford nem volt barnabőrű, vagy pigmentált vagy hogy is mondják.
    Angol volt Angliában.
    Könyben is, a TV sorozatban is.
    Zaphod fejének pedig mindkét irányból látszódnia kellene. Trilian továbbra sem szőke....
  • Kensin
    #19
    Király film, nem a legjobb, de mostanában elég kevés normális humoros alkotást látni. Igazi angol humor, vannak benne itt-ott angol nyelvű poénok is.
    Nekem teccett, bár ha valaki nem olvasta a könyvet, nagyon keveset fog érteni első látásra. Miközben gondolkozol az egyik poénon, már vagy 6 másikat elmontak, és gyorsan végigfutnak a "Galaxis útikalauz" magyarázatain is.
    Szal aki nem olvasta a könyvet, és megnézi a filmet, az kb. ennyit mondhat a végén: "Eh?"
  • Omegared
    #18
    Olvasd el a könyvet :D
    Tudod, a Világmindenség meg minden :D

    Ó-Janx Szesz Rulz :)
  • Inquisitor
    #17
    Ühüm. :)
  • Signus
    #16
    Az egyik előzetes végén a csillagok között kirajzolódik egy 42-es... Nem tudjátok, hogy az mit akar jelenteni?
  • Inquisitor
    #15
    És ha megunom, elkezdem a Dirk Gently-t ... ;)
  • Asperot
    #14
    Most miért kell ekkora kritikával nekiállni?
    Van egy szenzációs könyv amiből nagy nehezen születik egy film. Senki nem ígéri hogy minden fanatikus el fog ájulni. A könyvet szeretem, imádom. A filmet várom. Ha jó lesz akkor köszönöm. Ha nem halkan sóhajtok és megint elolvasom a könyvet…..és megint és megint.
  • winnie
    #13
    adams írta négernek a figurát anno, valamelyik oldalon olvasható a nyilatkozata.
  • Inquisitor
    #12
    Elvileg a forgatókönyv alapját Adams írta meg, és nem egyezik meg a könyvvel. És a könyv se a hangjátékkal. A sorozatot még nem láttam. Zaphod "másik" feje, meg az 5 trailerből 3-ban benne van, van ahol többször is.
    Az meg, hogy kinek milyen a bőr és hajszine mélységesen hidegen fog hagyni ... HA így is tudják hozni az eredeti szereplőket. De ha nem, akkor Nuke-ot a Disney-nek.
  • HUmanEmber41st
    #11
    Nekem megvan az eredeti TV sorozat (persze feliratosan) az szó szerint a könyvvel megegyezik.
    Akkor nem tudom, mi a jó büdös francnak kell beleturkálnia egy ami buzinak, aki még könyvet sem olvas???
    Egyáltalán akkor mit lehet ilyenektől elvárni????


    Miért néger Ford Prefekt?????
    Hol van Zaphod másik feje????
    Miért nem szőke Trilian???
    Szegény Douglas Adams meg forog a sírjában
    Sok gyökér köcsög halivúdi buzi miatt...
  • p00h
    #10
    ,,ami jövő héten kerül a hazai mozikba."
  • Picador
    #9
    Engem egy dolog érdekelt volna: a magyarországi vetítés kezdetének dátuma....
  • Inquisitor
    #8
    A fószer azt hiszem afro-ánglius ;)
    Amúgy: Szép ez a Vogon ... bőrkabát. :)
  • TRB
    #7
    ...es ami még érdekes, hogy Ford Prefect-et egy fekete szinész játsza, holott a könyvben egy vöröshajú fehérről van szó. Valszeg kellett egy afro-amerikai származású szinész is a castingba.
    Mindenesetre én már nagyon várom a filmet. A könyvet többször is kiolvastam. Most jöjjön a mozi verzió!
  • Inquisitor
    #6
    Zaphod kétfejű, csak elég "érdekesen" van megoldva, és van akinek bejön, van akinek nem.
  • Inquisitor
    #5
    Nem a könyv alapján készül, ahogy a könyv SE a hangjáték alapján készült, vagy ahogy a sorozat SE.
    Az író mindíg átalakította, kibővítette az aktuális verziót.
  • rolika
    #4
    nekem a könyv alapján akkora elvárásaim vannak a filmmel szemben, hogy meg se merem majd nézni :)
    egyébként, amikor láttam az első (koncepció)képeket marvinról, nem tetszettek, de így, környezetbe ültetve elég jól hozza az adams által leírt ultracinikus és kedvetlen robotot :D
    zaphod egyébként nem kétfejű?
  • Inquisitor
    #3
    A forgatókönyvíró NEM olvasta, a rendező meg ELSŐFILMES?
    Ajajaj!
    Én úgy tudtam a filmsorozat azért bukott meg, mert állítólag tehetségtelen (angolok szerint) jenki játszott benne :)
    Allan Rickman viszont kivállóan tud életunt karaktereket megszemélyesíteni ...
    Nagyon várom, remélem nem lesz túl lapos a könyvhöz képest (azt nem várom, hogy überelje a könyvet, se azt, hogy megeggyezzen vele), és akkor nekem be fog jönni.
  • gz8
    #2
    Inkább aludj még egy órát, hogy valami értelmeset írj.
  • SirLord
    #1
    éjjen, éjjen!!! olvassátok, nem hosszu, egélsz pofás!!!!