1317
  • hunbasser
    #437
    nem értem,h miért nem váltottak már michelinre,minden valamirevaló csapat michelin-t használ,hát persze a ferrari nem,és ezen buktak egy csomó versenyt.
    mondjuk a tavalyi indianapolison jó volt :)
  • hunbasser
    #436
    hát az úgy volt,kérlek szépen,h a mögötte haladó delikvens meg akarta előzni,schumi kiszorult a pályáról,de szerencsére volt ott egy ilyen kanyarlevágós izé,és pont arra ment.az meg pusztán a szerencséje volt,h elé ért be :D
    a delikvens neve hirtelen nem ugrik be,mert nagyon szétszórt vagyok.
    [tuti h 10 perc múlva eszébe jut,mivel akkor már úgyis tárgytalan,és hát ez is persze murphy törvénye)
  • Lteebee
    #435
    Kollégáim állítása szerint Schumacher előzött kanyart levágva ez igaz?
  • Japep
    #434
    Az a gáz, hogy ha valahol esni fog akkor a Bridgestone miatt fog elúszni a vb! Nem értem, hogy lehet ennyire nagy különbség a száraz és az esős gumi között!
    Imádkozzunk a napistenhez

  • hunbasser
    #433
    ezazz!!
    már csak 10 pont van,Nyalonzó,Mihály bátyánk beér téged!
    legalábbis így legyen.
    még 5 verseny,ha schumi mindet megnyerné,akkor ha alonso mindegyiken minimum 2.,akkor lesz pont egyenlő :S
    mondjuk jó lenne,ha megint trükköznének a szerelők,és akkor schumi kényelmesen beér a célba elsőként,alonso meg sirathatja a 10 pontját :P
    massanak megint jól kéne szerepelnie,és remélem,h száraz pályán fognak meccselni.
    hát most jön istanbul,itt bármi lehet,viszont monza az a ferrari pályája,szal...annak meg kell lennie.
    spa-t nem értem,h miért törölték,akkor még lenne 6 verseny,de ti erről biztos többet tudtok,mint én.
    sanghai is eléggé többesélyes,suzukát viszont szereti michael,úgy érzem,h monza mellett,suzuka is biztosra meglesz.
    aztán az uccsó futam interlagos,az sem rossz pálya,na majd meglátjuk!
  • Japep
    #432
    Egy versenyző akkor számít kiesőnek, ha az utolsó ember is lehagyta, de mivel a verseny vége előtt 3 körrel esett ki, és az utolsó két pilóta 3 kör hátrányban volt mögötte ezért 9. helyezett lett!
    Viszont Kubicát kizárták, így lett 8. (-> 1pont)

  • hunbasser
    #431
    hogy is kapott most schumi 1 pontot? :D
  • Pharaoh
    #430
    Elég kettőt, ha a Renaulte-nál ilyen szerelők vannak.
  • gergelyanevem
    #429
    5 versenyt kell nyerni és akkor no problemo:D
    bárcsak így lenne:)
  • MikX
    #428
    Már van is!
    :D
    Akkor már csak 10 pont!
    A csapat meg már csak 7!
  • gergelyanevem
    #427
    1 pont lehet hogy mégiscsak lesz:D
  • MikX
    #426
    jaja, én is így gondolom, dehát így jött ki, de azért parádés volt, amit csinált szerintem, főleg az időmérőn...
  • Pharaoh
    #425
    Ha nem mennek neki, így is 4. lett volna, ha kimegy lehet 5-6 táján.
  • Bandee1987
    #424
    A mai futamról: Jobb lett volna, ha inkább biztosra megyünk...persze utólag könnyű okosnak lenni.
  • hunbasser
    #423
    schumi topikban leírtam erről a véleményem
  • gergelyanevem
    #422
    igen, de így alakult,( Heidfeld is ludas sztem)
    persze a Ferrari nagyon nagyot hibázott
    hiszen száraz gumikkal ha veszít is, és csak 5. helyre jön vissza, olyan gyors lett volna hogy bedarálja a többieket 16 kör alatt kb.,hisz Massa is szárazon repesztett, tehát Ferrari stratégia.....de még van 5 verseny
  • kirol
    #421
    Az oké, de ha lett volna gumi, nincs ütközés.
  • gergelyanevem
    #420
    nem a gumik miatt állt ki Sumi szerintem...hiszen azt lehetett volna cserélni, vagy én nem láttam a versenyt?(és akkor még visszajöhetett volna pontszerzőre)
    Heidfeld előzését nem nagyon játszották vissza
  • kirol
    #419
    Ekkora balf@sz bandát még nem láttam.
    Végre itt az esély, hogy hozzanak Alfonson, az 5. hely 5 pontja is jó lett volna, erre elcseszik.

    Most iszonyat csalódtam bennük.
    Hirtelen felindulásomban azt érzem, most már azért se legyen Schumi világbajnok.
  • gergelyanevem
    #418
    nem kell még temetni...
    ha száraz lesz a köv. 5 verseny simán lehet még bármi
    Massa ment a leggyorsabban a végén(ha jól láttam), tehát száraz pályán simán vertünk volna mindenkit
  • hunbasser
    #417
    azt hiszem búcsút inthetünk michael bajnoki címének :(
    még 5 futam,még egy ilyen csoda kéne,h alonso kiesik
  • hunbasser
    #416
    most 3. schumi!!!!
    sokat fogunk hozni alonson
  • Japep
    #415
    És Schumi 3., még akármi lehet!!!!!!!!!!!
  • Japep
    #414
    VÉGRE KIESETT ALONSO !!!!!!!!!!!!!
  • KMeyer
    #413
    A fene,a gumi egy kis hátrányt hoz össze most.Reménykedjünk,hogy fog száradni,és akor meg előny lesz.
  • Japep
    #412
    Schumacher mekkorát rajtolt...
  • Dexantreal
    #411
    Ezért 7szers világbajnok és egy klasszis
  • Bandee1987
    #410
    Jaja :)

    Voltam kinnt a pálya közelében ma, haverral ott hápogtunk meg értetlenkedtünk, hogy mi a franc van, schumi mér nem megy az uccsó etapban
  • hunbasser
    #409
    azta k*rva,mit csinál már schumi...:D
    látszik h ő tud egyedül vezetni,meg massa,és schumit csak büntetésekkel tudják visszafogni...
  • MikX
    #408
    hát igen, és ugyebár a ferrari boxtaktikái nem mindíg mondtak csődöt...
    Én is azt monom, hogy nem eszik olyan forrón! :D
  • Gabor_(HSF)
    #407
    Azért ne temesd még,mert sztem nyerhet és nem is kell csoda hozzá...
    Egy jó 2 kiállásal és még sztem körrekordot is látunk tőle holnap,Kimi 3 vagy esetleg 4 kiállásával szemben,nem is olyan elérhetettlen a győzelem....
  • Japep
    #406
    De azért milyen időt men Schumi!!! Csak két tized hiányzott, hogy benne legyen az első tízben! Kicsit ideges voltam!!!
    Most már csak egy jó taktika kell, de szerintem Alonso nem sok vizet tud zavarni!

  • Japep
    #405
    Az a király, hogy mikor reggel elolvastam a hírt, hogy Alonso büntetést kapott, rohantam tipp mixen mekrakni Schumit egy ezressel, erre nem megbüntették őt is!!! Beszarás, csak nekem lehet ilyen szerencsém, egész évben nem volt semmi, és pont most megbüntetik!

  • gergelyanevem
    #404
    sebaj, jók leszünk így is, majd Massa 2. helyről megmutatja hogyan lesz 1.
    Sumi meg bármire is képes lehet :D
    én nagyon örülnék holnap egy szakadó esőnek :)
  • Dexantreal
    #403
    de ma beírták F-1 topikba, hogy Michael is valami hasonlóra számíthat...vajon igaz?
  • hunbasser
    #402
  • Japep
    #401
    Alonso két másodperces büntetésben részesül

    A versenybíróság döntésének értelmében Fernando Alonso két másodperces büntetésben részesül. A spanyol pilóta minden idejéhez két másodpercet adnak a szombati időmérő edzésen, így ennek alapján kell majd felállnia rajtrácsra vasárnap. Michael Schumacher Monacóban kapott hasonló büntetést, neki az utolsó helyről kellett rajtolnia. Akár csak Monte Carloban, a Hungaroringen is nehéz az előzés, így Alonsonak nem lesz könnyű dolga.

    A versenybíróság nemcsak a Doornbossal szemben tanúsított magatartása miatt rótta meg a címvédőt, Alonso a sárga zászlós figyelmeztetés ellenére is előzési manővert hajtott végre, s ezt a felügyelők szükségtelennek és veszélyesnek ítélték.


    A második szabadedzés alatt Fernando Alonso az utolsó szektorban utolérte Robert Doornbost, aki nem tette azonnal szabaddá az utat a címvédő előtt. A spanyol pilótát meglehetősen felbosszantotta az eset, és a célegyenesben ökölrázással próbálta helyre tenni a holland versenyzőt, a következő körben pedig lefékezett Doornbos előtt, hogy 'visszaadja' a feltartást. A két autó veszélyesen közel került egymáshoz, ezért a felügyelők sem bánhattak kesztyűs kézzel Alonsoval.


    "Mindenkit érdekel az eset, mivel ezt követően húsz kamera várt rám. Csak az történt, ami minden versenyen vagy teszten történik, ha leköröznek valakit. Egyes autóknak nagyon sok időre van szükségük, és a versenyzők sem néznek a visszapillantóba. Ilyenkor a lekörözéskor kell a tudatukra adni, hogy legközelebb használják a tükröt. Úgy tűnik, ez a jelenet most nagyon nagy jelentőségű." - nyilatkozta Alonso a büntetés nyilvánosságra hozatala előtt.

  • Japep
    #400
    "A jövő hétvégén el szeretnénk kezdeni a következő száz diadal begyűjtését."
    Ez jól hangzik!!!

  • Japep
    #399
    A Bridgestone újabb győzelemre készül


    A Bridgestone Hockenheimban megszerezte századik Formula-1-es győzelmét, amivel sporttörténelmet írt. A következő száz győzelem alapkövét a Hungaroringen fektetné le a japán szállító.


    "Az elmúlt hétvégén szerzett győzelem mérföldkövet jelent a Bridgestone Formula-1-es történetében. A századik győzelem." – jelentette ki a motorsportigazgató, Hiroshi Yasukawa.


    "A jövő hétvégén el szeretnénk kezdeni a következő száz diadal begyűjtését. Fontos pontjához érkezik a világbajnokság a partnereink számára, és szeretnénk a lehető legnagyobb mértékben támogatni őket."


    A Magyar Nagydíjon komoly csatára számítanak a Michelin csapatokkal. "A Hungaroring az egyik leglassabb pálya a versenynaptárban. A folyamatos irányváltoztatások miatt az abroncsok nem tudnak lehűlni. Mivel a Magyar Nagydíj augusztusban kerül megrendezésre, olyan abroncsokra van szükségünk, amelyek ellenállnak a hőségnek. A pálya felülete inkább sima, ezért puhább keverékeket használunk majd, a megfelelő tapadás érdekében. Bízunk benne, hogy a Hungaroringen is versenyképesek leszünk." – így Hisao Suganuma.



  • hunbasser
    #398
    :@
    mondjuk annyiból jó lenne,h a sok schumacher utáló,kimiimádó lány pofára esne
    -.-

    na,ma lesz a meccs,megpróbálok képeket csinálni a két mesterről.