1317
  • DJ BP
    #637
    hát pályán biztos nem egy 599-nél :DD, de sokkal férfiasabb gép sztem, és az kéne utcára inkább
  • G_ArchAngel #636
    az is jobb, mint egy Ferrari:)
    sőt a Carrera GT is:)
  • DJ BP
    #635
    de én egy Aston DB9-re vágyom amúgy :)
  • G_ArchAngel #634
    ha lenne Veyron-om vagy SLR McLaren-em, akkor lesz*rnám, hogy vannak Ferrarik is:)))
  • Kit--Kat
    #633
    Amúgy jahh...:D
  • DJ BP
    #632
    ha lenne Ferrarim, lesz*rnám, hogy van nála gyorsabb is :DDDDD
  • Kit--Kat
    #631
    Sjan bekell állniuk a sorba és elkell küldeniük annak az igazolását, hogy túl vannak 3 Ferrari tulajdonlásán. De hát akik megtehetik...:D
    ArchAngel amúgy is arról híres, hogy olasz autókat gyűjt
  • DJ BP
    #630
    Sztem az nem is kérdéses kettőnk között, csak kötözködik :DD
  • kulabácsi
    #629
    sztem vegyet mind2tőből 1et, azt próbáljátok ki, mert így úgysem tudjátok egymást meggyőzni ahogy látom:))
  • DJ BP
    #628
    nem értem kötözködésed célját... A fő kérdés az volt, gyorsabb, jobb gép-e az FXX? Monzában ki lenne a gyorsabb?
  • hunbasser
    #627
    nem sok,de sokkal több mint egy f1-es "járgánynak"
  • Truck Driver001
    #626
    Nemhinném hogy olyan sok idő kéne neki hogy elérje a 400-at..
  • hunbasser
    #625
    itt most arról volt szó,h az fxx otthagyna egy f1-es gépet.lehet,h magasabb a végsebessége,de mire az felgyorsul 400-ra,az f1-es gép már nem tudom hol van...
  • G_ArchAngel #624
    pedig köridőre mennek, amúgy a Dakarról hallottál már?:)
  • DJ BP
    #623
    Mellesleg offroad autóra nem nagyon hallottam a gyors kifejezést :DDDD Meg nem nagyon hasonlítgatja senki az F1-esekhez őket :)
  • DJ BP
    #622
    de az XJ220 éppolyan pályán fut, mint egy F1-es, nem offroad pályán.
    Ez viszont nem sarkítás, ez kötözködés :DDDD
  • G_ArchAngel #621
    amit Te írsz az is sarkos...

    "Mert nem korrekt, hogy egy versenypályán, versenytempóban mért végsebességet (amikor ugye nem az a fő cél, hogy minél nagyobb végsebesség legyen, hanem a fent említett megfelelő kombináció eredményeként a legrövidebb idő alatt teljesítsenek egy kört) hasonlítanak egy nyílegyenes több km-es úton mért végsebességhez."

    A somogybabodi offroad versenypályán mennyi idő alatt megy végig egy F1-es autó?:)))
  • DJ BP
    #620
    félre értesz én gyorsabbról beszélek, ezt azonosítja mindenki végsebességgel. Már elmondtam, de másképp, hogy az a gyorsabb, aki ugyanazon a pályán rövidebb idő alatt teljesít egy kört. Mert ez a legösszetettebb összehasonlítás, mivel a kanyarsebesség, gyorsulás és végsebesség kombinációján múlik, hogy ki a gyorsabb. Mert gyerekes dolognak tartom azt, amikor egy autó csúcssebessége alapján jelentik ki, hogy jobb, mint egy F1-es, mert innen indult a vita. Mert nem korrekt, hogy egy versenypályán, versenytempóban mért végsebességet (amikor ugye nem az a fő cél, hogy minél nagyobb végsebesség legyen, hanem a fent említett megfelelő kombináció eredményeként a legrövidebb idő alatt teljesítsenek egy kört) hasonlítanak egy nyílegyenes több km-es úton mért végsebességhez.
  • G_ArchAngel #619
    egyedül Te beszélsz gyorsulásról, a többiek végsebességről - akkor most ki az értetlen?:)

    de gyorsulásra is vannak bőven jobbak, mint az F1-es autók, akár a rovarok vagy a halak között...:P
  • DJ BP
    #618
    de nem érted ugye, azt a végsebességet nem Monzában, hanem több km-es nyílegyenes úton mérték... Monzában nincs elég helye, egy F1-es nyílván jobban gyorsul, ebben egyetérthetünk, nem? Azonos körülmények között, egy pályán sokat kapna egy ilyen gép... A gyorsabbat nem végsebességre értem, hanem időre. Mert kit érdekel a végsebesség egy pályán, ha azt nem képes elérni? :)
  • G_ArchAngel #617
    gratulálok, ez igaz, mint az is, hogy ezt 10 éve tudja egy öreg utcai sportautó - gondolj bele, hogy mennyivel mehet egy mai csúcsgép...


    felkellene fogni, hogy az F1-es autó nem végsebességre, hanem kanyar ÉS végsebességre kitünő, de utóbbira nem a legjobb...
  • sftomee
    #616
    Ja 266 mérföld átszámítva kb428 km/h
  • sftomee
    #615
    Khm khm...
    Na mi is lehet ez? :)
  • G_ArchAngel #614
    ittál valamit?

    nézzed meg a Guiness Rekordok könyvét és tanulj - az XJ220 már közel tíz éve, első utcai szériautóként átlépte 400km/h-t hosszú távon...

    az F1-es gépekkel meg a tavaly villantottak egy majdnem 400-at...
  • Truck Driver001
    #613
    Jólvanna hiszek neked!:D
  • DJ BP
    #612
    na meg az FXX 1000 kg, egy F1-es kb. 650, fizikai lehetetlenség, hogy lehagyná. + jóval jobb aerodinamikával rendelkezik... Tehát továbbra is hülyeség az, hogy egy ,,széria" szupersportautó gyorsabb lehetne a Forma 1-nél...
  • DJ BP
    #611
    jaj, a váltóáttételt állítani lehet, pl. lehet 230 is a vége egy F1-esnek, de akkor viszont nagyon nagyot gyorsul. Gondolom az az FXX nem monzában futotta a 400-at, hát nincs hely, 1500-2000m hosszú egyenesben hogy érsz el 400 km/h-át??
  • G_ArchAngel #610
    nekem semmi, szerintem egy jó autó egy szerpentines hegyoldalon egyenesen lemegy, nem az aszfalton, az a pláza-szekerek dolga:)
  • sftomee
    #609
    Mi az a Skylight? Bocsi! ;)
  • Truck Driver001
    #608
    Forma1-es Váltó van benne..
  • DJ BP
    #607
    dehogy, ahhoz hogy vidd a 400-at kicsit hosszabb pálya kell, meg kanyarban dől el minden, ott simán otthagyja. Na meg váltóáttétel kérdése, nagyobb végseb. kisebb gyorsulás, hát a 300-at ezek sztem 20 sec alatt elérik, az az FXX biztos nem...
    a végsebesség pályán szinte semmit sem jelent a kanyarsebességhez képest. Pl egy 280 lovas Mitsubishi EVO egy pályán simán megesz egy erősebb fajta Porschét :)
  • Count Adyn
    #606
    a FIA azon dolgozik hogy lassitsa a forma 1 et, erősen korlátozott hogy mit használhatnak, ezért lasabb végsebességben:) viszont mint archangel is mondta, pl Monzában 250km/h óra az átlagsebessége! a f1 es gépeknek:)
  • G_ArchAngel #605
    hosszú egyenesben idővel egy Veyron, SLR vagy egy Enzo lehagyhatná, ha percekig tudnának 400 felett menni, de amint kanyarogni kell, az F1-es autó átlagsebessége 200 felett marad, míg a sportautóké jelentősen leesik...

    pl. egy Impreza, Evo vagy Skylight hegyi szerpentineken bármikor otthagy egy Carrera GT-t, de az Autobahn-on esélyük sincs...

    nincs olyan, ami mindenhol jó - az F1-es gépek a nekik tervezett minőségi aszfalton, megfelelő gumikkal 50-50%-os egyenes/kanyar arány mellett tartják a 200km/h feletti átlagot, a szériaautók erre képtelenek...
  • Truck Driver001
    #604
    Aha..Én azt hittem a 400-at azért viszik.
    Akkor egy Ferrari FXX alázna egy Forma1-es kocsit?:DD
    Na mind1..
  • JohnnySmith
    #603
    áz
  • G_ArchAngel #602
    Tavalyi HP-chart:

    1., Mercedes 917LE
    2., Honda 914LE
    3., BMW 906LE
    4., Toyota 905LE
    5., Ferrari 904LE
    6., Renault 899LE
    7., Red Bull 880LE
    8., Sauber 878LE
    9., Jordan 842LE
    10., Minardi 842LE
  • G_ArchAngel #601
    jah, azt csak szerrették volna, a Mercedes volt a legerősebb 917 LE-vel...
  • G_ArchAngel #600
    a Supra az az autó, aminek az alja a legtöbb akváriium neont bírja el?:)
  • Kit--Kat
    #599
    Mer nem Supra topic! Ugye Csocso?!
  • hunbasser
    #598
    1.vagy azért mert utálja a ferrarit/schumit
    2.vagy azért,mert unatkozik