1317
  • Kit--Kat
    #717
    Amúgy rohatt jó, a régi versenyautó is már kegyetlenjól nézett ki.
  • Truck Driver001
    #716
    Látod,ez egyjó kérdés!:D
  • Kit--Kat
    #715
    de ez cak 1 prototípus, nem?!
  • Truck Driver001
    #714
    A nevét lehagytam:
    Ferrari P4/5 Pinifarina
  • Truck Driver001
    #713
    Hallot már vlki az új Ferrariról?
    Mert szerintem gyönyörű!Bár az Enzo még mindig szebb!:P
    Belső tulajdonságokra viszont ugyanaz mint az elődje..660HP.365km/h végsebesség.


  • G_ArchAngel #712
    Kimi látogatóban - jobbra tovább...:)
  • DJ BP
    #711
    most jön rá az ember, milyen szívesen nézne még 2004-es unalmas versenyeket :)
  • Bandee1987
    #710
    ez még szebb
  • DJ BP
    #709
  • Dexantreal
    #708
    Forever Michael Schumacher


  • Count Adyn
    #707
    Montezemolo a Schumacher éráról

    Michael Schumacher tizenegy esztendőn keresztül szolgálta a Ferrari istállót, amely során öt bajnoki címet szereztek. "Amióta Michael a Ferrarihoz jött két gyermeke született. Időközben Jean Todt fia, Nicolas férfivá érett, Ross Brawn lányai pedig férjhez mentek."

    "Leszámítva a tavalyi évet, 1997-től a Ferrari mindig az utolsó versenyen veszítette el a bajnoki címet akkor, amikor nem sikerült megnyernie azt. A Ferrari volt az a csapat, akit meg kellett verni és Michael az a versenyző, akit le kellett győzni." – jelentette ki a Ferrari elnöke, Luca di Montezemolo.

    "Michael egy különleges ember, aki a nehéz időkben is kiállt a csapat mellett. Soha nem kereste a vitákat, és mindig egységesnek érezhettük magunkat. Azt, hogy mindannyian egy hajóban evezünk."

    A Ferrari elnöke Monzában ismét köszönetet mondott Schuminak, majd hozzátette, hogy sajnálja, hogy nem tudtak nyerni Japánban és így elúszott a bajnoki cím is.
  • G_ArchAngel #706
    alapvetően 95%-ban minden marad ugyanúgy, csak más lesz az irodák ajtajára írva:)
  • Count Adyn
    #705
    Todt marad - még egy kicsit
    Amint arról beszámoltunk a Ferrari monzai évzáró rendezvényén bejelentették, hogy Michael Schumacher milyen szerepben folytatja munkáját a Ferrarinál és azt is, hogy a szabadságot kivevő Ross Brawn jövőre visszatérhet a csapathoz. Tisztázták továbbá, hogy mit is jelent Jean Todt új pozíciója.

    Mint ismert a francia szakembert a héten kinevezték a Ferrari vezérigazgatójává, miközben – ideiglenesen – továbbra is maradt a maranellói gyár sportosztályának vezetője is. Emiatt bizonytalanság alakult ki azzal kapcsolatban, hogy Todt marad-e a klasszikus értelemben vett csapatfőnök, vagy pedig ezt a szerepet átveszi tőle az új sportigazgató, Stefano Domenicali.

    Luca di Montezemolo elnök ma azt mondta erről: „Világos, hogy amikor egy csapatnál valaki átvesz egy nagyobb felelősséggel járó pozíciót, amint azt Todt teszi most, vannak akik azt hihetik, hogy többé nem ő a versenycsapat főnöke. Valójában most egy ideiglenes pozícióba helyeztük, hiszen a későbbiekben nagyobb felelőssége lesz és ezt a posztot valóban el fogja hagyni, de ez nem jelenti azt, hogy az a szándékom, hogy megkérjem Todtot: négy, öt vagy nyolc hónapon belül hagyja el a posztot. Ez egy folyamat lesz és természetesen előbb vagy utóbb lesz valaki, aki teljesen át fogja venni Todt 1993 óta betöltött felelősségi körét. De ez nem rövidtávon fog megtörténni.”

    Máris olyan találgatások láttak napvilágot, amelyek szerint Todt ideiglenes csapatvezetői szerepe Ross Brawn visszatéréséig fog tartani, aki ezután majd átveszi ezt a pozíciót.


    - Vagy akár MS is átveheti ha igy nézzük :)
  • DJ BP
    #704
    és még mondták, hamar elfelejtik Sumit, hát persze
  • G_ArchAngel #703
    Srácok, kicsit aggódtam Kimi miatt - leigazolt ide, mikor úgy tűnt, hogy a Ferrari pont az átalakulás útjára lépett - de nem, szerintem csak erősebbek lesznek:)

    Szegény Briósnak volt egy jó hete, hogy azt higyje, hogy 2007 sétagalopp lesz:)))
  • G_ArchAngel #702
    Brawn jövőre visszatérhet!
    A héten bejelentették, hogy Ross Brawn visszavonul a Forma-1-ből. De csak egy időre – amint azt a brit szakember ma Monzában a Ferrari Napokon elárulta!

    „Csaknem harminc éve vagyok a Forma-1-ben és ez a csapat megérintette a szívemet. A részemmé vált és én is a részévé váltam. Ez a Ferrari, nem egy másik csapat. De most úgy érzem, hogy szükségem van egy kis pihenőre, hogy újratöltsem az akkumulátoraimat és hogy megadjam a lehetőséget más tehetséges embereknek a csapaton belül arra, hogy megmutassák mit tudnak, amikor felelősséget kapnak a kezükbe.”

    Brawn elmondta, hogy a döntését nem tekinti véglegesnek, sőt kifejezetten reméli, hogy lesz számára visszaút: „Az volt a kívánságom – és örülök, hogy az elnökünk és Jean is beleegyezett -, hogy jövőre, valamikor az év közepén találkozzunk, hogy megbeszéljük hogy érzem magam akkor a vakációmon, hogy a csapat dolgai hogyan mennek és hogy van-e valamilyen szerep a számomra a jövőre nézve.”

    A technikai igazgató úgy véli utódai, akiket ő készített fel a feladatukra, nem fognak csalódást okozni: „Úgy akartam elmenni a vakációmra, hogy nem hagyok hátra kérdőjeleket azokkal az emberekkel kapcsolatban, akik most felelősek ezekért a pozíciókért. Ők az én védenceim és semmi sem tenne büszkébbé annál, ha ezek a srácok jobb munkát tudnának végezni nálam.”

    A héten az olasz médiában felröppentek olyan pletykák is, amelyek szerint Brawn visszatérése után egy brit csapatnál – például a McLarennél vagy a Williamsnél – folytathatja pályafutását. Maga az érintett ezt kizártnak tartja – ha a Ferrari igényt tart a szolgálataira: „A Ferrarinál nagyon különleges időszakot töltöttem el. A Ferrari a szívemben van és a családom szívében is. Nem szándékozom másik csapathoz menni a jövőben, ha lesz arra lehetőség, hogy visszatérjek a Ferrarihoz.”
  • G_ArchAngel #701
    Schumacher akarta Räikkönent

    A Ferrari ma Monzában felfedte Michael Schumacher új szerepét a Ferrarinál. Amint Luca di Montezemolo elnök fogalmazott: a hétszeres világbajnok lesz Jean Todt „de facto szuper-asszisztense”. Todt elmondása szerint ez nem irodai munkát jelent majd, hanem elsősorban a döntéshozatalban fog közreműködni sport, technikai és stratégiai területeken. Még konkrétabban pedig a tehetségkutatásban – s a Ferrari azt is felfedte, hogy ezen a területen Schumacher már bizonyított, aminek eredménye éppen a csapat jövő évi pilóta-kettőse!

    Amint Jean Todt elárulta, Felipe Massa gyakorlatilag Schumacher felfedezettje: ”Michaelt mindig érdekelte a fiatal tehetségek megfigyelése. Az egyikük itt ül mellettem: emlékszem, hogy már Michael akkor beszélt nekem Felipéről, amikor még alsóbb kategóriákban versenyzett.”

    Kimi Räikkönent szintén a hétszeres világbajnok választotta ki a csapat számára: „Schumacher volt az első, aki Räikkönenről beszélt nekem, amikor évekkel ezelőtt a Sauberrel tesztelt Mugellóban. Michael ajánlotta a figyelmembe.” – nyilatkozta Luca di Montezemolo a Gazetta dello Sport mai számában.

    Räikkönen első Forma-1-es tesztjét 2000 végén futotta egy Sauberrel Mugellóban, ahol történetesen a Ferrari és Schumacher is jelen volt. Miközben Jacques Villeneuve-től Max Mosley-ig mindenki bírálta a Saubert, hogy egy ennyire tapasztalatlan versenyzőt akar foglalkoztatni, Schumacher megvédte a finnt médiában, s felhívta rá saját csapatvezetőinek a figyelmét. 2001 végén ugyan a McLaren-Mercedesnek még sikerült elhappolnia a Ferrari elől Kimit, ám 2007-től a maranellóiak autóját fogja vezetni.

    Todt is megerősítette, hogy Schumacher az elsők között figyelt fel a finn versenyzőre annak idején: ”Kimiről is beszélt még mielőtt a Forma-1-be érkezett volna. Kivételes szeme van a tehetségekhez és ez fontos lesz számunkra a jövőben, amikor versenyzőket választunk és abban is, hogy figyelemmel kísérjük a jelenlegi versenyzőink munkáját.”
  • MikX
    #700
    hátt...
    legalább beismerted :P
  • G_ArchAngel #699
    szerintem az öccse jóval nagyobb, de DC és Webber még nagyobb...

    (deszarpoénvolt)
  • MikX
    #698
    Lehet hogy marad a csapat, de mégis én szerintem egy nagy ürességet fogok egy ideig érezni, mikor a rajtsorrendet mutatják, és nem lesz ott Schumi...
    Persze mindennek vége van egyszer, rendben van ez így, de akkoris az énszememben a legnagyobb F1-es pilóta búcsúzott el...
  • G_ArchAngel #697
    Schumacher Todt asszisztense lesz (Frissítve!)

    A Ferrari hivatalosan bejelentette, hogy Michael Schumacher Jean Todt asszisztenseként folytatja a munkát a Ferrarinál. Az aktív versenyzéstől idén visszavonuló hétszeres világbajnok tehát a vállalat vezetésében fog aktív szerepet vállalni a jövőben, hiszen Todtot ezen a héten nevezték ki a Ferrari vezérigazgatójának. A bejelentést a csapat a monzai Ferrari Napokon tette meg.

    Schumacher decemberben kezdi meg a munkát új munkakörében, amely azonban nem lesz annyira kötött, mint az eddigi életvitele:

    ”Az elmúlt évek nagyon intenzívek voltak, mindig tökéletesen felkészültnek kellett lennem. Most egy kicsit nyugodtabb tempóra válthatok. Az elmúlt évek során az életem alig változott valamit, a munka és a rutin mindig ugyanaz volt, de ettől a decembertől több időm lesz, hiszen már nem vagyok aktív versenyző, így nem kell a felkészülésemre koncentrálnom.” – mondta a hétszeres világbajnok Monzában.

    „Decemberben kezdem el az új életemet. Jelenleg szeretnék egy kicsit eltávolodni a Forma-1-től, hogy elgondolkodjam az új életemről és arról, hogy mit tehetek a Ferrariért. A Ferrari nagyon bízik bennem és szabad kezet ad a döntéseimben. Egyedülálló és kivételes helyzetben vagyok.” – fogalmazott a német.

    Schumacher fő feladata az lesz, hogy a Forma-1-es fejlesztések területén működjön közre tanácsadóként, illetve tapasztalatával támogassa azokat: „Schumacher nagy tudását sport, technikai és stratégiai döntések terén igyekszünk majd használni.” – mondta Jean Todt.

    Az ex-versenyző korábban többször hangoztatta, hogy idegenkedik az irodai, „íróasztalos” munkától, s ezt a Ferrari figyelembe is vette: ”Michaelnek nem kell jelen lennie az irodában és nem kell jelen lennie a teszteken és versenyeken sem. De a fontos döntések meghozatalában lényeges szerepe lesz.” – fogalmazott Todt.
  • kulabácsi
    #696
    de vinnyogok jóvan[fenyítően néz:D]
  • DJ BP
    #695
  • G_ArchAngel #694
    ne vinnyogjál, nektek maradt a csapat és jön egy jó pilóta - nem féltem a Ferrarit, okosan a gyárnál adtak melót majdnem minden távozónak, ha gáz lesz, akkor segítséget kérhetnek tőlük...

    a Ferrari nem engedte volna el őket, ha nem lenne biztos a dolgában - van olyan pénz, amiért hosszabbított volna bárki:)
  • kulabácsi
    #693
    ismét rájöttem h sumi nélkűl én nem tudom egyenlőre elképzelni a forma 1et
  • Count Adyn
    #692
    goodbye
  • kulabácsi
    #691
    :DDDDDDD
  • Count Adyn
    #690
    A legjobb, amit a riporter mondott neki utánna:
    "Legalább könnyebb lesz az autód a rajtrácson" :DDD
  • kulabácsi
    #689
    jah ez is egy jó meglátás!!
    meg legalább megtudtuk h szokott szarni a versenyek elött:))))
  • G_ArchAngel #688
    mondta volna, hogy "sajnálom, de Ron megtiltotta, hogy 2007. jan. 1.-ig a Ferrari közelébe menjek"?
  • kulabácsi
    #687
    háááát nemtom, kicsit fura az ember az biztos!! az meg h a futam elött volt, hát lehet már akkor is be volt baszva:D
    de jól vezet, és sztem a ferkának csak ez a lényeg, majd megnevelik vhogy:)
  • JohnnySmith
    #686
    De ez a futam elött volt :DDDD
    Mindenképpen gáz.... néha nem tudom mit lát a Ferrari vezetése Kimiben.
    Azt azért remélem hogy nem hosszútávra terveznek vele.
  • kulabácsi
    #685
    pfffffff
    Kimi már be volt nyomva lehet....
  • JohnnySmith
    #684
    Kis Kimmi :
    Kimi Raikkönen leszarta Schumacher búcsúztatását...
    "Percekkel az esemény után az expilóta Martin Brundle, az angol ITV tudósítója megkereste Raikkönent, aki a boxutca falát támasztva lazított. Brundle felvetette, miért hagyta ki a díjátadást, majd a klasszis az élő adásban válaszolta: "Mert épp szarni voltam." A riporter egy nagy köszönömmel hálálta meg őszinteségét, majd másodpercekig nevettek."

  • G_ArchAngel #683
    kis ajándék Dubai-ból:)
  • kulabácsi
    #682
    jaja!! remélem énis h jövőre itt nem lesz kérdés!!
  • Kit--Kat
    #681
    Schumachertől nem tudok méltóan elbúcsúzni... CSak annyit mondok, köszönöm!!!
    A Ferrari meg újra zseniális, jövőre ezzel Kimi megeszi a mezőnyt reggelire...
  • kulabácsi
    #680
    legalább szép búcsú volt, így nem képes átautózni senki a mezőnyön....Kimit h lenyomta:))))
  • RK
    #679
    Isten áldja Schumachert!!!
  • Bandee1987
    #678
    Mekkorát alkotott ma Schumi. Ilyet senki más nem tud, csak ő! Hihetetlen! Isten áldja!!!!