94
  • multiman
    #94
    Hogy én mennyire tudom sajnálni azt a szerencsétlen csoró George Lucas-t meg a többi hasonlót szegényeknek nem tellik ilyen dolgok miatt száraz kenyérre se. Elöbb-utóbb majd gyüjtést kell szervezni nekik
  • Savmacska
    #93
  • [HUN]PAStheLoD
    #92
    danke sőn ;]

    ja és Dunaújváros egyetlen mozijában néztük meg a premiert 600 ftért (haccázé)
  • Frank99
    #91
    na, én köptem most 5-öt is....
  • Mocorgo
    #90
    Az az érdekes,hogy a miliomosok,akik rajtunk gazdagodtak meg,el is hiszik,hogy nekik még kell a jogaikat védeni.Holott minket kellene védeni az ő egyeduralkodó árbeállításaiktól,amivel megfizethetetlenné teszik egy-egy technologia,vagy szórakoztatás elérését.

    Képzeljétek el,ha nem 1 hónap alatt akarnának 10 -szeres haszonhoz,vagy inkább 100-szoroshoz jutni.Még a végén az átlag magyar csóró 60 ezerből élők is tudnának kultúrára és szórakozásra fordítani.Ezért szépen megkérek mindenkit,hogy ha éppen van elég felesleges nyála,köpjön majd egyet a kertben, vagy az utcán a jogvédők érdekében,és a multik és milliomosok örömére.
  • Hippo
    #89
    Nem tom, de a torrent mióta hub?
  • xavier
    #88
    'diplomáciai nyomással '...
    Szarnak azok a fejetekre apukám.
    Kínába más világ van, nem tudtok velük mit csinálni.A ruszkiknál meg akkora a káosz hogy még ők maguk sem ismereik ki magukat.

    Magyarán megszívtátok jueszéj.
    jaj de utállak titeket.
  • Csacsis
    #87
    Szofvervédők=A gazdag multik fizetett bíráik.
    Megjegyezném, hogy ha illegális a szoftver, film vagy bármi amit használok, nem érzem magam tolvajnak, amíg egy game 10k HUF ba kerül.
    Ha legalítást akarnak, ne akarjanak pofátlanul meggazdagodni secc perc alatt!!!

    És hogy igazoljam állításom most is vettem szoftvert a héten. Hogy miért? Mert egy olyan játék volt megfizethető áron kapható, mellyel régen sokat játszottam. Én Szívesen fizetek a szoftverért, ha úgy érzem a tényleges árát kérik el, és nem kizsebelni akarnak. Ily módon a programozókat is megtisztelem azzal, hogy munkályukat elismerem. És még tolvaj sem vagyok.

    U.I.:Egyszer úgy elbeszélgetnék egy jogvédővel! (persze nem egy tárgyaláson)
  • GodBadka
    #86
    Játék szoftver letöltése nálunk is illegális. Filmet/mp3-at elméletileg letölthetsz legálisan Mo-on. Megosztani természetesen semmit nem szabad.
  • Laci73
    #85
    Nem akarok jópofi lenni, de annak a tékásnak valamivel pénzt is kell keresnie, a bejelentett minimálbérén meg zsebbpénzén felül.

    A kalózkodás oka egyrészt az olcsóság (ami a vevőt illeti) másrészt a gyors és jó pénzkereset (eladó, alias kalóz). Szélmalomharc ez ellen viaskodni. Nem is beszélve arról, hogy pl. a szegényebb Távol-Keleten (Thaiföld, Indonézia stb.) ez megélhetési lehetőség, a gazdagabbaknak pedig aranybánya.
  • janyikzs
    #84
    Egy rövidebb sztori (remélhetőleg):

    DVD-Tékában járva....
    -Szeva, Nagy Sándor nincs meg véletlenül?
    -Ó, hát az még nem jelent meg DVD-n! De holnapra menne!
    -Most fog megjelenni? - kérdezem naívan
    Mire a srác: Nem de megcsinálom neked, bár sajnos feliratos!
    Mondom: - Köszi, inkább várok még rá!

    1-2 embernek elég bátorsága van, ha így halad rácsok közé szorul!
  • janyikzs
    #83
    Bocs a hibákért is, így elolvasva utólag elég sok sikerült!
  • Asperot
    #82
    Egyről beszélünk és nekem még sincs igazam? Mostméééé :)))))
    Nálam spec nincs illegális prg szép meg tuti minden nem árulok letöltött cd-t filmet zenét pogit.
    Amit pedig írtam az már ha más témában is de működött
    A jogszabály meg ugyanaz.
    Ennyi szerintem
    Ha mégsem és meg tudok lógni a kőbányából akkor üzenek
  • Frank99
    #81
    erről dumáltam....
  • janyikzs
    #80
    Halihó!

    Olvasgattam ahozzászólásokat, csak a tisztánlátás miatt:

    Egy ismerősöm most tart a filmek miatt bírósági tárgyalásnál. Azzal sikerül neki védekezni, hogy nem az büntethető aki letölti a filmet, hanem aki elérhetővé teszi a letöltést.
    Ezt a bíróságnak azzal hasonlították, hogy a kábeltévé által adott filmet az ember felveheti saját kazira a videójával, csak nyilván nem adja másnak pénzért. Mivel a műsorszórásra a jogot a kábeltelevíziós társaság megvette.
    Ebben az esetben, aki felteszi a netre, annak kellene a jogot megvásárolni a "műsorszórásra", aki nyilván nem tette meg. Egy kikötés viszont van amibe még mindig bele akarnak kötni, mégpedig, hogy az üres dvd-nek zárjegyesnek kell lennie. Dehát utólag ezt bizonyítaniuk szerencsére nem elég nehéz!
    A játékok és szoftverek ennél keményebb szituk, azoknél ez nem működik, de a filmeknél úgy néz ki, hogy íg sikerült (még nincs meg a végleges döntés).

    Bocs, ha hosszú voltam, szevasztok!
  • Frank99
    #79
    amúgy Üvegtigris FOREVER!

    (látva az aláírásod..)
  • Frank99
    #78
    soxor lennék diák, hidd el....

    visszasírod majd te is, emlékezz majd vissza Frankie bácsira

  • bertino
    #77
    Dejó neked ha már ott jársz az életben
    Nekem ha ez megvan utána két év szakképzés még, aztán technikum vizsga :(
  • Frank99
    #76
    ezt mondd el a nejemnek is légyszi!

    ő nem akarja megérteni....

  • PieHunter
    #75
    Adok 1 tuti tippet. Felejtsétek el a sok fos amerikai filmet, és fordítsátok az időtöket hasznosabb dolgokra. (Itt a nyár! Lehet nézni a csajokat, nekem jobban bejönnek mint a StarWar)
  • bertino
    #74
    vagyis zek... még van szóbeli
  • Frank99
    #73
    semmivel sem különb, ha zsaruk nyomoznak.
    ne legyen benne részed.

    amúgy mindenki azt csinál, amit akar.
    vagy elolvassa, ami történt a nála öregebbekkel, és leírták ide az ifjúság okúlására, vagy megy a saját 18 éves kis feje után, és talán bukik egy nagyot.....

  • bertino
    #72
    Ott azért kicsit sokkal parásabb volt a helyzet, de ezt sztem itt hagyjuk talán, elég volt belőle én is most érettségiztem :D
  • Frank99
    #71
    de itt van mire hivatkozni.
    mikor minket elítéltek 2002-ben, még nem így volt.
    el is ítéltek bennünket szépen..

    most már más a szitu, hiába ugrál itt holmi baswa, meg tsai...
  • Frank99
    #70
    a 100 lemez már kinéz egy felfüggesztettnek és több milliós polgári pernek, főleg ha BSA tag szoftverek voltak benn jócskán...
  • PieHunter
    #69
    Az Artisjus szerint így van, de ők nem bíróság ugye. Csak értelmezték a jogot valahogy, más meg máshogy értelmezi. Sajnos nem egyértelmű.
  • Frank99
    #68
    csak amit megoszt látják ám mások is.
    hajjaj.

    és simán kiadják a szolgáltatók az IP-det, mint az SG a érettségi tételes srácét, PartyFace-t, ha a zsaruk kérik...
  • Frank99
    #67
    ez így van.
    még egy db. cd-nél is...
    sajnos tudjuk itt egy páran...
  • bertino
    #66
    Ez DCvel is így van, bár ott lehet nem olyat osztasz meg amivel törvényt sértesz
  • Frank99
    #65
    itt meg te tévedsz.
    Ma Mo-on a letöltött ZENE és FILM MAGÁNhsználatra ingyenes, és nem üldözendő.
    de csak ha saját örömödre és szórakoztatásodra töltöd le és írod ki.
    a haverodnak kiírni már bűncselekmény.

    a többi cucc, játék és szoftver letötés és használat illegális...

    olvasgassátok az artisjus honlapját...
  • PieHunter
    #64
    Lehet a jogot csűrni-csavarni, de ha találnak valakinél 100 lemezt illegális tartalommal, és bírósági ügy lesz belőle, megnézném amint azzal védekezik hogy letölteni nem bűncselekmény, meghogy kifizette az ellenértékét a lemez árában. Nem nem tűnik életszerűnek. (De ne nekem legyen igazam.)
  • Frank99
    #63
    ja, akkor még nem jártál tárgyalásra.
    Mindennapos a hárkuttaás Mo-on.
    olvasgasd ezt a topicot:

    http://www.sg.hu/listazas.php3?id=949523810
  • Frank99
    #62
    kivéve smsweb, mert a pannon és tsai tejelnek valakinek, hogy na basztassák mondjuk a w*n*doo. oldalt....
  • Frank99
    #61
    igen nagyot tévedsz.
    ott áll majd a rendőr, házkutatási paranccsal a kezében, és anyukád be fogja engedni.
    és ha 1 DB illegális programot vagy játékot találnak a lakásban(házban) , akkor bűnös vagy.
    mint 99 %-a Mo. számítógépeseinek....
  • Frank99
    #60
    ez csak a zenére és filmre igaz Magyarországon, és szigorúan magán és másnak nem! másolásra!


    a többi bűncselekmény.
  • Frank99
    #59
    sztem te tévedsz, de ez legyen a te dolgod.
    olvasgass pár évet vissza a "a Bukott Killer/Morder " topicban...

  • Asperot
    #58
    No
    Lehet hogy naivak vagyunk de ……..az hogy legális lenne a letöltés az lehet hogy erős, de nem minden fekete fehér. Vagy a törvény hibája elcseszték a jogalkotók, vannak kiskapuk esetleg nem fogalmaznak világosan.
    Lényeg hogy a nem rendeli büntetni. Így sokan ezt a káosz használhatják ki. Ettől persze a letöltött adat nem lesz legális de míg nincsenek következmények sokan fogják megtenni.
    Az ASVA viszont nem alkot törvényeket (csak szeretne) lobbyzik keményen hogy legyen végre rend ebből a káoszból. Persze az ő érdekei szerint. Ami nem garantálja a vegytiszta igazságosságot.

  • PieHunter
    #57
    Nem tudom eldönteni hogy egyesek ilyen naívak, vagy csak ennyire buták. Mégis hogy képzeli azt bárki is hogy egy illegálisan feltöltött/megosztoot filmet, zenét vagy bármit ha letöltesz, az hipp-hopp legálissá válik. A magán célú másolat csak akkor legális ha rendelkezel az eredetivel. De a szoftvereknél már ez sem igaz.
    Az Artisjus valóban nyilatkozott olyasmit, hogy a letöltőket nem tekinti bűnözőknek (már csak azért is, mert akkor mi indololná a lemezek jogdíjait ugye) de a ASVA korán sem oszja az előbbi nézetet. És ami a fontosabb a törvény sem.
    Persze mindíg a terjesztők a fő célpontok, de azt senki nemondja már hogy amit csak úgy letöltesz legálissá válik. Hol a józan paraszti ész?
  • Inquisitor
    #56
    "Nemtudom ti hol néztétek meg, de nálunk a helyi moziba 600 a premier jegy, hétfőnként meg 450 a jegy.. amúgy kb 500.. tehát abszolút nem drága, ..."
    Hol laksz, erre 1000-1200 a jegy, gondolom premier elötti még több?
  • Asperot
    #55
    Sorry de Yossariannak van igaza