74
  • dez
    #74
    Cell processzoros IBM pengeszerver-alaplap
  • dez
    #73
    6 körül.
  • noss
    #72
    Én itt hallottam erről először:
    "3 GHz-en működő Cell processzor elméletileg képes 200 GFLOPS teljesítmény leadására"
    Egy mai átlaggép (pl. egy amd 2500+ baron) mekkora teljesítmény leadására képes?? (mongyuk GFLOPS-ban mérve)
  • dez
    #71
    /SPE. :)
  • Robin Hood
    #70
    tranzisztoronként :D
  • Vers
    #69

  • dez
    #68
    Ha ez így volna, egy mai Athlon64 vagy P4 100x annyit fogyasztana, mint egy P1@233. Vannak itt olyan dolgok, hogy vonalvastagság, vezetőképesség, és főleg: célorientált architektúra (SIMD, maga a Cell arch., stb.).

    Nézd meg az újabb mobil x86 CPU-kat... Ilyen 5-15W-os fogyasztások vannak. És nem 100MHz-en, hanem ~2GHz-en. És ez egy full x86-os (tele olyan cuccal, amit egy új design-ből kapásból dobnak a szemétbe).
  • Hierogli
    #67
    Szekptikus vagyok. A fogyasztas az, ami egyenes aranyossagban no a szamitasi kapacitassal. 8 seged proci, teljesen kihasznalva, 8 szoros fogyasztas.
  • Vers
    #66
    http://www.eetimes.com/news/latest/showArticle.jhtml?articleID=163106213
  • Vers
    #65
    a forrás én vagyok :)
  • Hierogli
    #64
    Forras?
  • Vers
    #63
    a 9 magos proci fogyaszt 80 Wattot 4 GHZ-en
  • asysoft
    #62
    Azok a Cell-be vannak integrálva.
  • Hierogli
    #61
    Dehat ott van a 8 kiegeszito nagysebessegu feldolgozo segedproci. Ha azok csak darabonkent 40W-ot fogyasztanak, akkor is 320W csak a segedprocikra.
  • dez
    #60
    "Kizartnak tartom" - na mutasd csak a fejlesztőmérnöki diplomád...! ;) 500W? Venti nélkül (lásd képek)? Összekevered egy vasalóval...
    Egyébként egy nyilatkozatban hangzott el. A kis vonalvastagságnak és egyéb technológiáknak köszönhetően, amiket újabban az Nvidia bevetett a mobil chipjeinél, talán az RSX sem fog (sokkal) többet fogyasztani. A többi alkatrésznek meg sokkal kisebb a fogyasztása, így az én tippem inkább 250W.
  • dez
    #59
    (Ja, tegyük hozzá: a lap aján, az utolsó 1-2 mondatban. "Apróbetűs rész" effektus.)
  • Hierogli
    #58
    Ki honnan vette ezt a 80 W-os fogyasztast? Kizartnak tartom, hogy az egesz konzol 400-500 W-nal kevesebbet fogyasztana.
  • dez
    #57
    (Hogy világos legyen, nem azt mondom, hogy pl. egy ps3-as game futni fog a Mac-eken, hanem hogy az OS-X-et valószínű nem lenne nehéz portolni Cellre, és akkor a G5-öt le lehetne cserélni rá. Bár utóbb egyesek bizonyos G6-ról regéltek.)
  • dez
    #56
    Csakhogy ez meg ebben a formában egy vaskos tévedés. Lásd alábbi link... "Tévedés tévedés hátán" (valami nagyon elhományosította a látásukat).

    btw, azt írják: "Ennek megfelelően az E3-on kapott PlayStation 3 anyagok egytől egyig előre renderelt videók lehetnek." (Utána megemlíti a real-time demók közül a grafikailag legyegyszerűbbet. Még véletlenül sem az ugyancsak ütős UT07-et, vagy a Gateway demót.) Ez meg "csúsztatás csúsztatás hátán"... [Azt hiszem, én a továbbiak végleg hanyagolom a hwsw-t.]
  • asysoft
    #55
    "Egy dolog mindenesetre bizonyos: sem a Microsoft, sem a Sony nem készült el az E3 rendezvényre működő konzollal, előbbi vállalat a kétprocesszoros Power Mac G5 számítógépekre épülő fejlesztőkészleteket használta a szoftverek bemutatására."
    Benne van:) (VGA-t tényleg nem említenek:))
  • dez
    #54
    http://www.anandtech.com/tradeshows/showdoc.aspx?i=2420&p=5

    (A "kussolnak"-ot finomítani akartam "hallgatnak"-ra, bár az első valahol jobban oda illett, de már késő.)
  • dez
    #53
    "Sztem semmit sem jelent az, hogy a Cell is, a Mac is PPC alapú: az X-boxban egy speciális P3 van, s még csak egy normális emulátort sem sikerült csinálni..."

    Ez nem jelent semmit. Ott direkt trükköztek. A PPC-k viszont (természetesen) nagyrészt kódkompatibilisek.
  • dez
    #52
    Mi lenne itt az érdekes? Hogy a HWSW újra bizonyította pro-ATI, anti-Nvidia, illetve pro-Microsoft fanboy-lelkületét?

    Arról bezzeg mélyen kussolnak, hogy az "x360-on futó" játékok valójában dual-G5-ös PowerMac-eken futottak, ráadásul Nvidia 6800Ultrán...
    (Egyedül a Ruby-demo futott x360-on, de a kutyát sem érdekelte.)
  • asysoft
    #51
    Félreértettél:) Most ugye van PC-m, ezen játszom, miegymás. Ha minden PC-s game megjelenne konzol alá, nem kéne PC-lehetne helyette a kissebb, szebb, olcsóbb MacMini:) (Bár az igazat megvalva egyre kevesebb olyan game jön (pcre), amit várok... Pl Alan Wake, de az NextGenekre is:) Egyetlen fájó pont a stratégia.)
    Sztem semmit sem jelent az, hogy a Cell is, a Mac is PPC alapú: az X-boxban egy speciális P3 van, s még csak egy normális emulátort sem sikerült csinálni...
  • dez
    #50
    Én nem mondtam, hogy így lesz, vagy hogy én így szeretném, csak mint tényt közöltem.
  • dez
    #49
    Azért egyszer megnézhetnéd azt a videót. Lehet, hogy ez prerenderelt (nem volt minden az, volt, aminél élőben mozgatták a [virtuális] kamerát), de a kész játék is hasonló kinézetű lesz. Mind grafikában, mind játékmenetben. (Nem csak lőni kell, mint az őrült, hanem összetett küldetéseket csoportmunkában megoldani - hozzáteszem, nem szeretem a háborúl játékokat.)

    Miért kéne hanyagolni a MacMinit? A Cell alapja ugyanúgy PPC, csak ki van egészítve verkorprocikkal. Max. néhány játék nem fog menni a Minin. (Bár az már nem ez a Mini lesz, talán a Cellből is csinálnak kinondottan alacsony fogyasztásút, bár az a 80W sem olyan sok, végülis egy magas fogyasztású mobil chipnek felel meg [pl. Mobil Athlon64].)
  • asysoft
    #48
    Csak úgy általánosságban: érdekes:) Nem kell minden hozzászólás mögött PS-fikázást sejteni...
  • Vers
    #47
    mi érdekes ott? hogy a demok csak procin futottak, gpu nélkül ? hát igen ez van sokáig tart olyan gpu kifejlesztése ami odavág 5-ször minden másnak
  • asysoft
    #46
    Érdekes
  • asysoft
    #45
    Remélem nem így lesz, verseny mindenhova kell. (Nintendo ugye nem igazán tekinthető annak...)
  • asysoft
    #44
    Nem volt szándékomban flamet kelteni. Ezért is írtam a #37est.
    Vers: Tudtommal a KillZone nem a legjobb példa, mivel prerenderelt. (Videót amúgy sem tudom megnézni, QT elszáll:D)
    Mindenesetre örülnék, ha a játékok miatt nem kéne alternatívákat hanyagolnom (pl Mac Mini).
  • dez
    #43
    Azt hitte, elég jól cseng a neve (mármint hogy Microsoft), és majd rögtön állnak át/rohannak a boltba az emberek. Most viszont maga Ballmer adta ki, hogy ha nem lesz elég profit, kiszállnak. (Elég kérdéses, hogy lesz-e, X1-en csak hatalmas veszteség volt.)
  • dez
    #42
    Jaj, hagyjuk már a PC<->konzol flamet. Jó lenne nem ezzel el... a topikot.
    1. Nem kötelező PS3-ast venned.
    2. Ez már nem a korábbi értelemben vett konzol lesz. (Változik a világ.)
    3. Asztali gép, ha lesz, nem holnap lesz.
  • Vers
    #41
    sok mindent át kell értékelned hamarosan, nézd meg az elözö linket
  • Vers
    #40
    LINK
  • asysoft
    #39
    ...Tehát nem fog kiszállni egyhamar.
  • asysoft
    #38
    Sztem nem fog elbukni az X-Box. Amikor az MS beszállt a konzol-businessbe, tudhatta, hogy nem lesz könnyű dolga.
  • asysoft
    #37
    Mondjuk autósjátékokhoz pl csak konzolt vennék.
  • asysoft
    #36
    "PS3 játékok 1-2 évig biztosan űberfaszábbak lesznek a PC-seknél" Tegyük hozzá, hogy grafikában. Egy játékot meg sztem nem ez határoz meg elsősorban... Azt is megnézném, miképpen játszik vki stratégiával konzolon. Meg az FPS-ezés is jobb billentyűzet+egér párossal. (Ok, lehet hozzá rakni egeret/billentyűzetet, de nem ez a jellemző). A régi játékokat meg lehetne elfelejteni...
  • Vers
    #35
    gondolod akar valaki windows szart használni, amikor ott lesz a CellOS ???
    kétlem, meg a sony talán nem is hagyná

    az xbox bukásban egyeteértek, már nem sokáig fog bekavarni