46
  • Molnibalage
    #46
    Ezek a távolságok és üres terek egyszerűen hihetetlenek és alig felfoghatóak.
    Ha véletlenszerűen kiválasztasz egy pontot az eddig ismert univerzumban akkor 1/tíz a mínusz 23-ik on az esélye, hogy ott van valami. Elképesztő..
  • ge3lan
    #45
    A Naprendszer határára nincs egységes definíció, mint ahogyan a bolygókra sincs. Pl a helioszféra is egy határ, mint ahogy a cikk is írja, értelmetlen ezen rágódni.
  • plamex
    #44
    szerintetk fognak olyan szondákat csinálni amik beelőzik a vojágereket ? :)
  • gyozo
    #43
    Nem.
  • SirLord
    #42
    eljutok-e én valaha legalább az ürbe?
  • Akitlosz
    #41
    A hír nem igaz. Messze nem ért még a Naprendszer határához a Voyager.

    Ugyanis a Naprendszer az a térrész, ahol a Nap gravitációja erősebb, mint a szomszéd csillagoké. Ez pedig több mint két fényév távolság. Amit a Voyagerek kb. 50 000 év alatt fognak megtenni, ha egyáltalán.
  • plamex
    #40
    ha a fenti képet nézen nem abba az irányba szöknek ahogy gondoltam :)
  • plamex
    #39
    A heliosphere miért olyan alakú mint a föld mágnesese mezeje ? Ez is a naprendszer mozgása miatt van ?
  • plamex
    #38
    szóval elhagyja a naprendszert ... de mivel a naprendszer is mozog és van bizonyos sebesseége a galaxis középpontjához képest és mondjuk a mozgásával ellentétes irányba szökik (térben elképzelve) meg akkor elvileg a hozzánk képesti relatív sebbességének egy ponton túl meg kéne nőnie nem ? - De lehet hogy hülyeség amire gondoltam ...
  • smv
    #37
    Mi lesz, ha ez terroristák kezébe kerül?
  • SirLord
    #36
    szeretem a grillcsirkét
  • dez
    #35
    Kicsit hasonló érzés lehet, mint amikor északa egyedül beúszunk egy nagy tó közepére... Akkor is elég távolinak tudnak tűnni a parti fények...
  • Hedgehunter #34
    Meg nehogya terroristak kezebe keruljon
  • IMYke2.0.0.0
    #33
    Vagy véletlenül rátenyereljen az "Önmegsemmisítés" gombra, ami a Voyagereket örök vadászmezőkre juttatja...

  • Pharaoh
    #32
    Csak nehogy Bush leállítsa a programot.
  • TheZsenyka
    #31
    Az lenne poén, ha megjelenne a Naprendszer másik határán :) Mint amikor egy régi videojátékban kimész a képernyő szélére és a másikon jelensz meg. Lenne nagy arclezuhanás
  • Caro
    #30
    A voyager hiperbolikus pályára állt, ami azt jelenti, hogy el fogja hagyni a neprendszert. Van egy határsebesség, amitől felfele nem tud itt tartani a gravitáció.
    A 250 millió év nem jó. Az attól függ milyen távol vagyunk a tömegközépponttól. Ha a naprendszer külső részeire értetted ezt, akkor OK.
  • plamex
    #29
    egy kérdés foglalkoztat .. a naprendszer ugye kering a galaxis középpontja körül (asszem 250 millió év egy fordulat.) Namost a mi kis vogrénk mikor kerül olyan messzire hogy a naprendszer gravitációja ne vigye magával ?... és mi történik ha eléri ezt a szökési pontot? ... jobban kezd el távolodni a naprendszer tőle ?
  • plamex
    #28
    szerintem jól látja a csillagokat .. nincs nagy zavaró hatás .. és a nap is egy kicsit nagyobbacska csillag ...
    amúgy meg a sötét űr ... jónagy sötétség lehet ott :)) ... de minek elmenni ilyen messzire hogy sotétséget lássunk ? :)
  • iko
    #27
    Engem azért érdekel, hogy a szonda most mit láthat :) vagyis képzeljétek el ott a tájat lehet hogy 1általán nemis olyan mint a filmekben. De ottlennék ha nem halnék bele 0.1 milisecundumban
  • akyyy
    #25
    Hát jön a Voyager haza.. és mia cim? hogy már it van nem messze...hamarosan visszatér a Delta Kvadránzsból! :D
  • Caro
    #24
    Hehe, "vigor" 5 wattos jeladóval van ellátva. Legalábbis a 2. Gondolom az 1 is.
    Mondjuk én a NASA helyében felkűddtem volna egy nagyobb rakétát, és az út közben elszórhatott volna néhány jelismétlőt.
  • ReTeK
    #23
    26 év nem semmi :-)
    mennyi lehet a max. távolság ameddig a "vigor" még képes komunikálni a földdel ?
  • ropi21
    #22
    kis lépés egy ürszondának.... hosszú lépés nekem! :)
    és akkor egyszercsak a dolog a zűr végére é... és lepottyan :P /vagy nemsokára eléri ismét a földet és rájövünk hogy csak egy gömb a világ :P/
  • Alien_AM
    #21
    ezt a mondatodat leci elemezd mert nem igazan ertem.
  • Fityfirity
    #20
    Ez mind szép és jó (de tényleg) csak az a baj, hogy azt a sok infót, amit küld nem tudják feldolgozni. A Hubble űrteleszkóp napi 86 Gigabitnyi mérési adatot szolgáltat, ami valós idejű feldolgozásra vár.
    Lehet, hogy először ezt a problémát kellene megoldani (tudom dolgoznak rajta).
  • M2 #19
    Ez tényleg kukacoskodás, mert itt nem a gravitációs befolyásról van szó, hanem a napszél és a csillagközi gázok találkozásának határáról.
    [visszakukacoskodik]
  • M2 #18
    ...a megfigyelő űrközpontban lévő visszaszámláló hangosan jelezte a naprendszer határának elérését, a kutatók lélegzetvisszafojtva figyelték a műszereket.
    Egy gépies női hang visszhangzott csak a hatalmas, túlzsúfolt teremben:
    - ...5
    - ...4
    - ...3
    - ...2
    - ...1
    - kilépés!

    A műszerek mintha megbolondultak volna, óriási mágneses tereket jeleztek, a rádión elviselhetetlen sercegés üvöltött, majd alig halhatóan egy hang:
    - srrrrccccc...src...van valami elvámolni valója, kérem nyissa fel a csomagtartót?!
  • akyyy
    #17
    Jah, ha a Naprendszer határára ért a Voyager, akkor hamarosan eléri a Földet! juhéé
  • kancsal456
    #16
    LOL
  • PLaci #15
    Embeeer, annak már rég vége, hazajutottak!
  • TommyC
    #14
    hát ez yo kérdés, de van válasz:

    B u s h_ : K e l l_ _a_ _H Á B O R Ú R A !

    ezért utálom!
  • Loál János #13
    Akkor vége lesz a Star Trek Voyager-nek?
  • rezhuzal
    #12
    Nem értek ehhez a témához, de azt értem hogy olyan dolgokra jöttek és jönnek rá a tudósok amit nem is gondoltak volna, illetve csak gondolatokra kapnak megerősítést. Mi értelme lenne leállítani egy ilyen megfigyelést, amikor egy hasonlóra nincs pénzünk és az idő (amíg odajutna egy esetleges következő űrhajó) is komoly tényező.
  • TommyC
    #11
    :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

    Na ze QL beszólás!:))
  • TommyC
    #10
    Végetenül kicsi már egyenlő a 0-val...sztem, de ezen el lehet vitatkozni..:)))
    én ne tegyük;)
  • Sadist
    #9
    "ahol véget ér a Nap befolyása"

    A Nap befolyása elvileg sehol sem ér véget. Igaz, hogy a gravitációs mező a távolság négyzetével fordítottan arányos, viszont a végtelenségig hat!
    [kukacoskod]
  • Ackro
    #8
  • szombi
    #7
    A Napnak is van hasonló mágneses mezeje, mint a Földnek, csak sokkal nagyobb méretű és erejű.
    Kár, hogy a szonda a Nap ,,mágneses egyenlítője'' mentén lépett ki.
    A sarkoknál sokkal érdekesebb jelenségek zajlanak...
  • mrzed001
    #6
    Hogy eljusson oda, ahol szonda még nem járt az előtt :)