57
  • DOT
    #57
    ...na nem azért, mert azt csak csevegéshez használom, némely más stuff miatt is kell :D
  • DOT
    #56
    Wow, nem semmi igények kellhetnek ahhoz, hogy 3 OS-t tartson valaki a kielégítésükre ;) Én elmaradott vagyok, csak kettőt tartok a gépemen.. Egy Win Server 2003-at (MS által hivatalosan fejlesztéshez adott verzió) és egy XP-t. Múltkor bebootoltam egy Knoppixot, megnéztem, működött, lejátszotta az mp3-aimat az ntfs partícióimról. Csicsás, nekem mégis idegen. Nem azért, mert nem láttam még linuxot, csupán nem akarom azt használni azért, "mert csak". Nem találtam benne se egy icq, se egy msn klienst, ezen a ponton megkerestem a shutdown-t és bebootoltam a 2003-at...
  • SirLord
    #55
    nyugi, itt6 most nem az én zövegembe kö belekötni vazze, mivel én csak azt a sok kistirpákot vetitem ki akik 5-6 honapja még erröl dumáltak...
  • dez
    #54
    Te meg miről beszélsz? Itt most nem az ablakos GUI rendszerről van szó. Attól, hogy a windows azt jelenti ablakok, attól még a "Windows" egy egész OS. Egy a sok közül... És egy a jópár ablakos, GUI-s közül.
  • SirLord
    #53
    de ez igy is van rendjén
  • SirLord
    #52
    érdekes....miota nagyobb vizhangot kpott hogy a Windows egy rkás fos, azota valahogy nem ngon emlitgetjük hogy magyar találta fel, csak Bill gates elcsorta....ez igen, emberek... magyarok hüha, magyarok huha...aztán paff
  • dez
    #51
    vagy inkább réteg
  • dez
    #50
    No no, a "DirectX" egy middleware, azaz egy szoftver felület. Még csak nem is a játékok (ill. felhasználói programok) és a videokártya, hanem a játékok és videokártya drivere kötött. Olyan, mint pl. az OpenGL. Olyan nincs, hogy "DirectX videokártya", csak olyan, hogy a DirectX-et támogató, azzal kompatibilis videokártya.
  • fie
    #49
    DirectX? Az a videókártya tudja, azt meg külön erre az architektúrára fejlesztették. Biztos lehetsz benne, hogy a picipuha a saját technológiáját implentálja a vasba.
  • Lenny
    #48
    Én is váltanék arra legszívesebben...
    Csak annak szó szerint ára van.
  • dez
    #47
    Ha itt az új xbox 360-ra gondolsz, akkor szinte biztos lehetsz benne, hogy OpenGL. Nagyon kicsi az esélye, hogy most nekiállnak portolni a DirectX-et PPC-re. Plusz itt nem is Windows XP lesz. És ha meg is tennék, ki használná, amikor az OpenGL adott PC-n is és PS3-on is.. És utóbbin nem is nagyon lesz DirectX, hacsak maga a MS nem adja oda a Sony-nak, de akkor ez már 2 kicsi valószínűségű dolog (a portolással).
  • h4x0r
    #46
    Biztosithatlak, nincs.
  • Auruma
    #45
    Az van, hogy aki fikázza az XP-t, lehet hogy linuxot hasznáűl, de valahol (a biztonság kedvéért) van egy példánya.
  • arty
    #44
    hagyjátok már arschsg -t, nemrég vették le szegényről a készszerzubbonyt, s az sg topikokban éli ki az uj lehetőségeit :)
  • WGL
    #43
    hete 1t, megyek aludni :D
  • WGL
    #42
    Én 2 éven át használtam debiant desktopon. (bitchx, iceWM, OOo, mozilla, ami csak kell)
    Két hette vettem egy XP-t.

    szerintem.
  • MerlinW
    #41
    "I know it wont happen but it would be nice if MS or someone ported in in full DX9 to *nix because then I could leave Windows and play games on Fbsd or Linux.

    I know you are going to say use Wine/WineX/Cadega and the respective projects have done well with what they have, but there are still things missing so the experience is not as it is in Windows graphically."

    DX9 4 linux, mert megérdemled:)
  • Flashy
    #40
    :D ez volt eddig a legtalálóbb :D még az jöhetne hogy "mér költik a pénzt ilyen marhaságokra, amikor Afrikában éhezés, fogy a népesség, üvegházhatás, stb", nem?
  • testerlnx
    #39
    Kivancsi leszek, hogy OpenGl-es vagy DirectX-es jatekokat irnak majd az ydobozra-ra...
  • Petty
    #38
    Te Arschsg!

    Váltottam XP-ről Mac OS X-re!

    Az iTunes megy míg futtatom az Archicad-et , a Safarival frissítem az árakat, tehát folyamatosan letöltök, közben nyomtatok és minden fut megfelelő sebességgel! A winfosod úgy lefagyott , hogy a géppel készítettem a jeget a fantámba!
  • dez
    #37
    Pár játék portolva van Linux-ra is, persze csak az OpenGL-esek közül (pl. Doom3), mert a DirectX "természetesen" Windows-exclusive.
  • testerlnx
    #36
    >Na ez viszont már kötekedés. :)
    Gondolod? :)
    >Neked mi az a program, ami nem fut XP alatt? És másnak azt miért kéne használnia?
    Olvass vissza!! Igényekről volt szó nem programokról...
    Amúgy meg nincs elég időm rá, hogy össze foglaljam és leírjam Neked, persze részletekben már többször leírtam egy pár apróságot.
    Ha tényleg érdekel akkor javaslom használj legalább 1 évig egy GNU/Linux distro-t vagy egy BSD-t desktop-nak és server-nek is, és utána vissza térhetünk erre a témára, ha lesz még kérdésed...
    Ha vkinek nincs tapasztalata...
  • sz4bolcs
    #35
    Na ez viszont már kötekedés. :) Neked mi az a program, ami nem fut XP alatt? És másnak azt miért kéne használnia?
  • blackeagle
    #34
    Mi az az sg ?
  • testerlnx
    #33
    >Nekem XP mindenre elég!!!!
    Azért ez dicséretes, nem mindenki reklámozza ennyire büszkén, hogy milyen igénytelen :)
  • toyotakacsa01
    #32
    Csak nehogy terroristák kezébe kerüljön.
  • sz4bolcs
    #31
    Nehogy alábbadd az igényeid arschsg miatt! :-)
    Egyébként nekem is XPm van, és minden elfut rajta, aminek lába van. Megy rajta az sg, mi kell még a teljességhez? :)
  • arschsg
    #30
    Minek ennyi linuxot meg OS-t hasznaálni egyszerre? Így tudják csak kielégíteni az igényeket? Nekem XP mindenre elég!!!!!

    Windows XP
  • HuAn82
    #29
  • testerlnx
    #28
    Gentoo Linux, SuSE Linux, NetBSD.
  • Equ
    #27
    huh, ez aztán a világrengető felfedezés... :))

    ha van egy legális wined, akkor eddig is leszedhetted azzal azt amit akartál, és a leszedett filet annyi lopott win-en installáltad amennyin nem szégyelted, ráadásul időkorlát nélkül. Igaz, hogy erre már minimális iq-val is rájött mindenki, de mint látjuk itt is sokaknak hatalmas dolognak látszik az a "fantasztikus" felfedezés. Hát, ők a célközönség errefelé...
  • blackeagle
    #26
    Bár én most még nem is fikáztam :)
  • blackeagle
    #25
    Linux
  • maozedong
    #24
    dos 6.22..
  • smv
    #23
    Mindenki fikáz itt mindent... :)
  • [negativ] Les
    #22
    Én nem állok sem ezen sem azon az oldalon (Unix alapú ill. Win) De kíváncsi lennék, hogy akik fikázzák a Win-t milyen OS-t használnak ?!
  • arschsg
    #21
    muszáJ
  • tomo
    #20
    ez hogy jon ide?
  • ddfg
    #19
    Miert nem optimalizaljak a jatekokat linuxdisztribekre is? vagy lgalabb 1 nevesre, vagy valami hasonlo... A jatekgyartok ugyis kerhetnek erte penzt, nem muszaly gpl licensszel kiadni... Es akkor nem lenne egy csomo ember a microsofthoz "kotve". Jo,jo leteznek winemulatorok, nemelyik nem is rossz, de ahhoz, hogy emulatorbol jol fusson egy jatek, ahhoz joval erosebb gep kell, mint ami ahhoz kene, hogy az eredeti (win) kornyezetben fusson... Nem hiszem hogy nehez lenne linux ala jatekot irni (legalabbis nem nehezebb, mint win ala). Remelem ebbol nem lesz ujabb flame-haboru :) De szemely szerint orulnek, ha a jatekok (legalabb nagyreszenek) elerheto lenne idoben a linuxos valtozata is.
  • arschsg
    #18
    se baj, de jó volt hogy megint lehetett "lolozni" meg MS-t fikázni.