2428
Komoly, esztétikus, \'nyálcsurgatós\' hangszerek képei

A kép mérete nemlehet nagyobb 800x600-nál !!!
  • hunbasser
    #1227
    lehet h neked is megkéne csinálni,mert egy szót sem szólhatnának:kirakod a combot,felveszed a hangerőt,bass-t maxra,és slappelj egy darabig,ha leállították a zenét,akkor elérted amit akartál:Dha kijönnek,akkor meg egy szót sem szólhatnak,nagyjából ennyi
  • hunbasser
    #1226
    =) egyik haverom mondta,h a lépcsőházukban öregasszonyok vitatkoztak,de vmi nagyon hangosan.bátyja megoldotta:kirakta a lépcsőházba a hangfalat,a hangfal egy erősítőre volt rákötve,az erősítőbe pedig gitár volt csatlakoztatva(torzítóval),jó hangosra volt persze véve,és elkezdett zúzni,be is mentek a lépcsőházból=)(és én sem hittem el,de megkérdeztem a bátyust,és azt mondta h megcsinálta)
  • Christiansen
    #1225
    Praks, képzelj rá dallamot, sajna az utóbbi időben megnőtt a diszkókban
    eltöltött óráim száma, és akkor lehet elviselni ha ráképzelsz egy szólót vagy
    egy bass-groove-ot:D
  • hunbasser
    #1224
    ebben mondjuk igazad van,még ilyen nyálzenékben is fellelhető akusztikus gitár,mert ez teszi színessé!Mojlepque,ezért nem szabad lebecsülni az akusztikus gitárt...
  • praksi
    #1223
    ja, sajna....


    ÉS JÓ LENNE, HA A MELLETTEM LÉVŐ 207-ES SZOBA LAKÓI IS FELFOGNÁK, HOGY HA MÁR GAGYI SZART HALLGATNAK, AKKOR NE OLYAN HANGOSAN, HOGY VISSZHANGOZZON TŐLE A FOLYOSÓÓÓ!!!
  • Christiansen
    #1222
    Hiába mondod ezt, még a leggagyibb legszánalmasabb együttesek(pl.V-tech és társaik)lemezein és koncertjein is fellelhető az
    akusztikus gitár,mivel azt a karakerű hangzást nem lehet elektromosan szimulálni! Ahogy akkordot váltasz, és finoman csusszan egyet ááh...
  • blackmetal
    #1221
    azér nemteljesen, mondjuk ez a diszkózene ahogy jön úgy fog elmenni,
    ez csak egy divat mostanában...remélem
  • hunbasser
    #1220
    ya,igaza van McGradynek
  • hunbasser
    #1219
    akkor h lehet még érteni?az akusztikus gitár az akusztikus gitár...és mindig az is lesz,és koncertképes!az más kérdés h az emberek 70%-a a nyálzenéért,és a tucc-tuccért rajongong...meg a divatrockért...
  • McGrady
    #1218
    jah úgylátom csak neked ez a véleményed :DDD[nem gúnyolódik!]
    majd eccer próbáld ki milyen király ha tisztán is szól a gitár, nemcsak torzítva :)))
  • Mojlepque
    #1217
    Jó, nem úgy értem a hagyományost, mint ahogyan ti veszitek... ...na mind1. Ez az én véleményem és kész;)
  • hunbasser
    #1216
    így van! én is akartam mondani,azért is raktam idézőjelbe
  • bens
    #1215
    az a baj h olyan nincs h hagyományos gitár :-)
    hagyományos mosópor van, de hagyományos gitár nincs...
  • hunbasser
    #1214
    amiket akusztikus gitárra írtak,azokat még ma sem tudod olyan szépen egyik elektromosgitárral lejátszani,mert a bronzhúrok szép hangját,és magát az akusztikát,semmilyen comboval,semmilyen gitárral,és semmilyen húrral sem tudod visszaadni...na ennyit a "nem színpadra való"-ságról
  • Mojlepque
    #1213
    Nem azt mondtad hogy fölösleges hagyományost venni, hanem a mai modern gitárokhoz (elektromoshoz) képest igencsak nem színpadra való.
    Maximum ezek a vén csokák használnak mint pl.: Eric Clapton, Charley, meg a többi klasszikus vágású fickó
  • menyus77
    #1212
    én csak annyi pluszt látok benne, hogy könnyebben eladja, mivel több a jobbkezes.
    de biztos nem ez a válasz.
  • Verseghy
    #1211
  • Verseghy
    #1210
    Mi értelme van annak, hogy jobbkezest áthúroznak balra.. A bal kezed Gibson SG Special rosszabb mint a jobbkezes? Vagy ez trend?
  • FiReBoY
    #1209
    Biztos olcsó volt :)
  • bens
    #1208
    ne haragudj de ez 1 jó nagy hülyeség volt amit írtál. de ezt Te is belátod ha jól belegondolsz nem? :-)
  • AnonymouS
    #1207
    Az új (elektro-)akusztikusom:
    Ovation Celebrity CK-047

  • praksi
    #1206
    láttál már az MTV-n egy akármilyen Unplugged koncertet? a "nem megfelelő" kifejezést majd mondjuk pl. Eric Claptonnal beszéld meg...
  • Mojlepque
    #1205
    Ezt úgy értem, hogy a mai világban azok már picit elvesznek akik hagyományossal zenélnek... ...szóval egy színpadi fellépéshez nem épp a leg megfelelőbb
  • menyus77
    #1204
    énis az előbb azon gondolkodtam ,hogy hogyan is fogalmazhatnék meg lightosan egy hasonló kérdést.
  • praksi
    #1203
    "kezdd lejárt lemez lenni egy hagyományos"


    ezt fejtsd már ki bővebben, légyszíves...
  • Mojlepque
    #1202
    szép, de viszont azért kezdd lejárt lemez lenni egy hagyományos... ...amúgy meg cool
  • R0sc0
    #1201
    Na megmutatom én gitáromat is. :)

  • helmut
    #1200
    cső és buék! én nem igazán szeretem a jacksonokat. nem a hangjuk rossz, csak én speciel jobban szeretem a hagyományos formájú gitárokat. az én személyes kedvencem a fender telecaster -ha gitárról van szó-, ami maga a megtestesült tökéletes egyszerűség. persze nem használható minden műfajra, de ez már ízlés kérdése.
    sajnos böszme vagyok, így nem tudok képet feltölteni, de nézzétek meg az epiphone jack casady bass modeljét. most erre gyűjtök. én teljesen fender buzi vagyok, van is egy mexikói jazz bass v-öm ami tényleg király, de ez levett a lábamról. fél üreges test, humbecker pickup és vari-o tone kapcsoló (ha jól írom), iszonyat beteg hangszer. a hangját meg lehet hallgatni a www.jackcasady.com oldalon. ha rámentek, rögtön ezzel fog kezdődni, csak adjatok rá hangot.
    üdv.
  • hunbasser
    #1199
    ami rajta van az szép:)
  • praksi
    #1198
    fúderonda....
  • hunbasser
    #1197
    pff...a görög banda...12 húros basszgitár...nem lehet rossz,tudhatnak vmit
  • blackmetal
    #1196
    hogy kép is legyen végre:
  • blackmetal
    #1195
    azok tudhatnak vmit
  • McFrost
    #1194
    egy görög black metal banda nem használ gitárokat csak basszust, az egyik 8 a másik 12 húrosat tép
  • blackmetal
    #1193
    na ezt akartam mondani énis :)
  • praksi
    #1192
    azért basszus, mert egy oktávval mélyebbre van hangolva (a standard 4 húros hangolás megegyezik a nagybőgő hangolásával)


    amúgy meg létezik 6,7,8, 12 húros basszusgitár is, elvetemült embereknek :)
  • blackmetal
    #1191
    a basszusgitárt azér hívják basszugitárnak mert mélyebb a hangja :D
    bocs de nem tudtam jobban megfogalmazni
  • R0sc0
    #1190
    köszi a gyors választ :)

    tehát a basszusgitár az 4 vagy 5 huros, míg a szológitár az 6 húros.

    Ezenkívül van még valami különbség a 2 között?
  • blackmetal
    #1189
    ha úgy vesszük mind a kettő elektromos, mer elektronikusan működik, de
    általában a szólógitárt és a ritmusgitárt szokták elektromos gitárnak hívni,
    ami 6 húros, a basszusgitár általában 4 húros vagy 5 húros és lényegében
    olyan mint a nagybőgő egy zenekarban
    remélem érthetően fogalmaztam :D
  • R0sc0
    #1188
    Nem tudná valaki megmondani mi a különbség a Basszus és az elektromos gitár között?