2428
Komoly, esztétikus, \'nyálcsurgatós\' hangszerek képei

A kép mérete nemlehet nagyobb 800x600-nál !!!
  • Verseghy
    #1827
    Hmm.:)
  • helmut
    #1826
    én ha gitár, akkor Telecaster:-) egyébként mindegyik szép az alább felsoroltak közül.
  • bens
    #1825
    én a mustangra voksolok
  • Verseghy
    #1824
    Ha már a fendernél tartunk. Én is csatlakozom a Fender mániások fanklubjába, pont most irtam házidogát fender gitárokról. Szerintetek mien ez a Jaguar? Nekem a Strato mellett a másik kedvencem, csak amilyen drága, annyira kicsi a hirneve.
  • helmut
    #1823
    a Fender mániádban teljes mértékben osztozom. azon belül is a '70-es évekbeli gyönyörűségek a számomra kedvesek.
  • bens
    #1822

    [van neki egy]
  • Verseghy
    #1821
    Az ám!
    No-Caster-ek is érhetnek valamit. Tudjátok, amikor Brodcastert nem gyárthattak nem azonna jutott eszükbe a Telecaster név és ez idöközben készült pár modell ezt hívták No-Casternek.
  • praksi
    #1820
    nyammmmmm

  • Match
    #1819
    Szerelem első látásra:




  • Match
    #1818
    És most bombázlak titeket képekkel mert fender mániás vagyok :D
  • Match
    #1817
    meg is van...
    kicsi, de örüljünk hogy legalább egy ekkora képen láthatjuk :D
  • Match
    #1816
    bizony bizony...
    és így nézett ki:


    És ilyen szép feje volt: :D


    Nem volt benne nyakmerevítő pálca, mert leo bácsi úgy gondolta hogy a jávorfa van olyan erős hogy megtartsa a húrok húzását. Ma már tudjuk hogy ez nem volt igaz :)
    Egyébként az első prototípus 375 ezer dollárért kelt el.
    ITT találtok még képeket és info-kat a replikáról, ha tudok szerzek egy képet a prototípusról, mert egy csomó cikkben volt, amikor eladták.
  • AnonymouS
    #1815
    120e körül, de már nem emlékszem pontos árra, totálisan megéri, szuper effektek garmadája van benne, amik egyenként 30e fölött vannak pedálban.
  • McGrady
    #1814
    nehogymá, télleg? mennyibe volt?
  • AnonymouS
    #1813
    ilyenem van, veszett!
  • McGrady
    #1812
    veszett jó effekt?
  • praksi
    #1811
    gondolj bele, ha ottmarad a Fendernél, és ők vezetik be az első aktív elektronikás basszusgitárt, merem állítani, hogy ők lennének az egyeduralkodók a piacon. szal le a kalappal a bácsi előtt
  • helmut
    #1810
    ja igen. a Telecaster-t 1950-ben még nem is Broadcaster-nek hívták, hanem Esquire-nek. ennek csak 1 pick up-ja volt, az is a húrlábnál. de érdekes módon pick up váltó kapcsoló volt rajta:-) ezt a típust ma újra gyártják.
  • helmut
    #1809
    de valójában nem az a 001-es Strato, csak pár hónappal a gyártás beindulás aután kezdték sorszámozni.
    egyébként egy eredeti Broadcaster kb. 5-6 millió alsó hangon!!!
  • helmut
    #1808
    méghozzá a Gretsch gyár védte le.
  • Verseghy
    #1807
    Akkor azt is gondolom tudjátok, hogy a Telecaster az Broadcaster neven jött létre, csak meg kellett változtatni, mert valami gitárgyártó cég kitalálta, hogy öök hamarabb használták ezt a nevet. Szóval valójában az első tömörtestű gitár a Fender Broadcaster volt. Szerintetek van olyan ember akinek van egy 1950es fender broadcasterje? Mennyit érhet?!?!
    off:Pink Floyd gitárosának van a 0001es számú Stratója:) Az szépen szólhat.
  • Verseghy
    #1806
  • helmut
    #1805
    persze, hogy tudtam. a MusicMan az első aktív elektronikás basszusgitár is. nem semmi ember lehetett ez a Leo Fender bácsi! gondoljátok el, hogy mi mindent talált ki. az első tömörtestű elektromosgitár (Telecaster), aztán a Stratocaster. ezek a mai napig zseniális hangszerek. aztán '51-ben feltalálta a basszusgitárt is (Prcission Bass), majd '60-ban a Jazz Bass-t. ezek után jött a MusicMan is. más ember ha csak az egyiket ezek közül kitalálja, már híres ember. ő meg az összest kitalálta egyedül! zseniális volt. le a kalappal előtte!
  • Verseghy
    #1804
    Azt tudtátok, hogy Leo Fender (miután eladta a fendert), egy korábban a fendernél dolgozó ember Forrest White és Tom Walker csinálta a Music Man gitárokat? Én nemgondoltam volna hogy Leo Fendernek van köze a Music Manhez
  • hunbasser
    #1803
    ohó!sienna jöhetne nekem is =)
  • praksi
    #1802
    [irigy] :-)
  • Mr_no_NaMe
    #1801
    Az áruk is :)
  • mumpic
    #1800
    hmm, pipecül néznek ki ezek
    Modulus Quantum 5 Sienna
    Modulus Quantum 5 Black Cherry
    Modulus Flea 4 Blue Flake
  • hokotro
    #1799
    Ma volt nálam egy Modulus Quantum:-)
  • lord nihilus
    #1798
    ez egy igazi bjúti
  • mumpic
    #1797
    *csak hogy hangszer is legyen
  • mumpic
    #1796
    Herfli
  • helmut
    #1795
    egy igazán jó kis buli Debrecenben. elő a nagybőgőkkel!

  • Menő
    #1794
    Nézdmeg a http://oroszlanbarlang.hu oldalt ott oszt vannak gitárok
  • Beast Machine
    #1793
    Úhhh, de szíííp... Ebben a sorrendben mindegyiket elfogadnám, főleg azt az ezüstszínűt
  • McGrady
    #1792
    huh, szépek nagyon :)
  • Choty
    #1791
    Húúúúú. Megasztár??? ezt komolyan mondjátok???
    a Soma lemezéről a jazz-konzin csak ennyit mondott az egyik oktató:
    "ez még demonak is rossz." azerintem ez mindent elmond...
    A Novák meg még mindig jobb mint a Piero volt... A Piero csak alattomosan hagyta hogy énekeljenek a végén meg lecseszte az embereket. (pl:"egy hangal lejjebb kellett volna választanod. miért nem ott énekelted?" vazzz. a próbán miért nem szólt???) a Novák legalább tényleg megpróbálja felkészíteni őket. (Már akit lehet, mert ez a kis ratyi Kontor/Pély egymásseggétnyalogatjukfényesre... hááát.) na megaratyiról ennyit.
    Hol vannak az igazi VESZETT JÓ HANGSZEREK???
    mint pl ez: CORT M800
  • McGrady
    #1790
    á, általába a somának full különbözik a véleménye, meg a többi zsűritag nem is feszegeti a soma által nagyon kedvelt témákat
    egyébként hozzáfűzném, hogy ha annyira bénák lennének akkor a presser, vagy a pély biztos megmondaná a magáét(volt már rá példa), akik most bennvannak azok közül mindegyikből lehet még nagy énekes :)
  • hunbasser
    #1789
    bakács az vmi újságíró,meg kritikus.én tavaly néztem a megasztárt,de csak néhány részt akkor is,és azt vettem észre,h ha vmit mondott a soma,azt mondta az egész zsűri,tehát nem volt a zsűrinek saját véleménye.a novák meg poházhat,hisz ő a producer,ő adja a lét =)a múltkor láttam egy részt,hát az a 2 gyerek egyik se tud énekelni.csak a kalapos,meg az ac/dc-s.tudjátok,aki a válogatón a highway to hell-t énekelte.na azok faszák,de a többi 0.
  • praksi
    #1788
    Nyugati pályaudvar: Westend City Center, Eldorádó hangszerbolt, első v második szint

    de inkább érdemes körülnézni más boltokban is (feltéve ha időd engedi)