2428
Komoly, esztétikus, \'nyálcsurgatós\' hangszerek képei

A kép mérete nemlehet nagyobb 800x600-nál !!!
  • McGrady
    #2027
    ez kb. mint Darth Vader feat The Emperor :D
    az eleje sztem nem volt olyan rossz :)
  • Dying Soul
    #2026
    szacsinak mondd ki, hogy Manson, ennyi elég és robban a szikra :D
    Nekem semmi bajom a dobbal, power metalt is szeretem, jól, az meg nem a változatos dobjairól híres, ott kicsit gyorsabb ennél a dob és kész :D
    Jó, a vokált ne hasonlítsuk egy Opeth-hez, mert ez elbújhat mellette.
    A dallama fogott meg igazából. :P
    Amúgy meg úgy hangzott, mintha nagyzenekaros volna, ilyen minőségben aztán nehéz jól kihallani minden egyes hangot, nem vagyok zemész sem, szal :P
    Az elején az billentyű, ami a dallamot viszi, mert nem úgy tűnt? :o

    Jó, ne offoljunk, igaz mostanában csak a gitárokról volt szó. :P
  • praksi
    #2025
    ááá, azért annyira elvont nem vagyok mint szatsi :-)

    a kezdés még azt mondom egész jó, csak utána.. a dobos végig harminckettedeket darál, a gitár riff meg a billentyűs fő dallama szerintem abszolút nem illik össze, arról nem beszélve, hogy az -elnézést- "ének" borzalom. ne érts félre, van oylan hörgős zenekar, amit én is szeretek, de állítom, h azok ennél sokkal nívósabbak...
    a "nagyzenekaros" alatt mit értesz?


    amúgy ne itt offoljunk, ez hangszeres topic, asszem zenei stílusokról nem is nagyon volt szó
  • Dying Soul
    #2024
    Nekem tetszik, szeretem a nagyzenekaros bandákat, de úgylátom nem ismered.
    Nem fogok összeveszni egy progresszív lélekkel, főleg, ha te is olyan jó kritikai érzékkel vagy megáldva, mint szacsi :D
  • praksi
    #2023
    a videók többségét láttam, az alatta hallható szám meg sztem nagyon gagyi...
  • Dying Soul
    #2022
    Mivel is ide inkább a rockot/metált szeretők járnak, ide is betenném:
    Videó
    Csak erős idegzetűeknek! Tedd le a tálcára, ha úgyérzed nincs gyomrod hozzá. Engem az alatta szóló zene érdekelne! (ha valaki esetlweg tudja, mondja meg plz! köszi)
  • praksi
    #2021
    Fibenare


    most nekem egyelőre vizsgaidőszak van, utána ha tart még a lelkesedés, megérdeklődöm tőlük, h lehetséges-e egyfajta látogatás..
  • hunbasser
    #2020
    én is megyek!:)
  • McGrady
    #2019
    hol is van ez? :)
  • Mr_no_NaMe
    #2018
    Ha lehet énis mennék...ha lehet :o)
  • praksi
    #2017
    idáig 2...
    többiek? :-)
  • Choty
    #2016
    én szívesen mennék. meg legalább veletek is találkoznék...
  • praksi
    #2015
    ez nem múzeum, h csak besétálsz :-)
    de ha !!komolyan!! lenne rá igény, azt mondom utánajárok...
  • hunbasser
    #2014
    nosza,gyerünk!
  • Choty
    #2013
  • praksi
    #2012
    Fibenare -ék még sztem meg is engednék, h megtekintsük a gyárat
  • mumpic
    #2011
    Azt elfelejtettem odabiggyeszteni, hogy a leírtak az én magánvéleményemet tükrözik :).
  • mumpic
    #2010
    Igazad van, spongyát rá, nekem sem öröm a kötekvés. (Bár végülis úgy jó a fórum ha pörög, nem? )
    Az álláspontomhoz viszont ragaszkodom :). Egy elektroakusztikus gitár teste elég vékony fából készült, amit könnyen rezgésbe tud hozni az önmaga által körülvett rezgő levegő. Egy tömörtestű gitár viszont túl masszív szerkezet ahhoz, hogy az a minimális mennyiségű levegő rezgésbe tudná hozni igazán. Ha a fedlap rezeg, legfeljebb átadja azt a hangszedőnek, ami így kicsiket mozog, és ettől legfeljebb a tekercsben indukált feszültség nagysága fog változni.
    Sőt, egy tömör anyagban jobban terjed a rezgés, ezért szoktak átmenőnyakas gitárt is csinálni, illetve ezért szokták a "fix húrláb pártiak" fikázni a tremolós gépeket, mivel azokban ki van vágva egy nagy kocka a tremoló rugóinak.

    A legjobb megoldás a kérdés eldöntésére szerintem egy össznép SG-s gyárlátogatás lenne, mint a suliban.
  • Choty
    #2009
    Látom jól felhúztalak. Mondtam már hogy bocs. De Te irogattál úgy, mintha csak a Te véleményed lenne igaz. (semmi feltételes mód, tapasztalatra való utalás stb. stb.) Ezért reagáltam túl.
    A Fendernél szerintem akkor is nagyon ki van dolgozva a fa.
    És lehet, hogy elmentünk egymás mellett. Én arra gondoltam hogy az álltalad említett hajlított ragasztott fedlap alatt van egy "levegős tér" amitől sokkal boogies abban tud szólni egy gitár. Régi Hohner LP-m. Én nem a fedlap felrögzítését és kialakításárt boncolgattam hanem ami alatta van.
    Személyes sértés??? Nem azt mondtam hogy rosszabb a tranyós... és persze hogy senki nem tudja megmondani hallgatás után hogy milyen cuccon játszott XY. (de szerinted hallgatás után azt megtudja valaki mondani hogy faragott vagy hajlított a fedlap??? és egyáltalán érdemes összehasonlítani egy "nem eredeti" Ibanezt egy eredeti Gibsonnal?) Ha megvan a sound amire Te vágysz akkor kész. Jöhet az egy "szokol" rádióból is. Csak annyit akartam mondani a végével, hogy ne agyatlanul, teknikákat felhalmozva játszunk full digitális effekteken, hanem néha érezzük a fán átterjedő rezgéseket is... erősítő és minden nélkül... szal békesség.
  • mumpic
    #2008
    Ja, és te sem mondtad hogy SZERINTEM, bár lehet hogy amit te mondasz az szentírás.
  • mumpic
    #2007
    Az utolsó mondatot pedig személyeskedésnek veszem. Tényleg elterjedt hogy a csöves erősítő így, meg úgy, de állítom, hogy a fórumozók nagyrésze nem tudná megmondani egy erősítőről hogy mi végzi a jelerősítést, tranyó vagy cső.
  • mumpic
    #2006
    És a single coilok tényleg mind zajosak, esetleg vissza lehet szorítani a felhasznált anyagokkal, illetve a menetszámmal. A singlebucker pedig nem single coil.
  • mumpic
    #2005
    Ajánlom ezt a magazint nézegetni, van benne pár gitár még félkész állapotban, kopólap nélkül. Látszik rajta hogy mennyire kibaszottul kurvára "majdnem teljesen ki van faragva a fa". A Les Paulokról meg annyit, hogy előbb teljesen összeragasztják a testtel a fedlapot, és aztán faragják. Nézd meg pl ezt. És képzled, van hogy csak azért ragasztanak egy gitárra fedlapot, mert szép az erezete, lásd pl Ré.
  • McGrady
    #2004
    ja, énis ígyvok vele.
    viszont múltkor láttunk 100-é egy ibanezt, amikor próbáltuk az effektet, ahhoz képest h csak 100 volt meglepően jól szólt...elis határoztam h ha lesz akkörüli pézem akkor lehet beruházok :D
  • praksi
    #2003
    új ibanez 150 alatt a gyengébb kategória.
    a gyengébbet úgy értem, h jó-jó, de nem ér annyit, mint amennyiért osztogatják. csak a nevét kell megfizetni.
  • praksi
    #2002
    gyári Squier, Yamaha stratoknál+ a saját JazzBass hangszedőim (az utóbbiakról még Christiansen is tudna mesélni...)
  • Choty
    #2001
    1. milyen Single Coil-okat bróbáltál eddig, hogy mind zajos volt?
    2. mondtam hogy bocs. (bár akkor is igazam van :-P)
  • McGrady
    #2000
    nemtom...bár, ha 70 ezer az valszeg nem a felsőbb ibanez kategória
  • praksi
    #1999
    mit nézünk "jónak"? :-)
    az Ibanez felirat nem jelent még semmit.
  • praksi
    #1998
    bármi összeszedhet zajt, gitár, kábel, effekt, akár az erősítőnek is lehet valamilyen alapzaja.
  • praksi
    #1997
    az alapzajt a pickup fajtája válogatja, sima egytekercses single-pickupnál pölö mindig van.


    hülyézni meg nem kellene senkit, ha meg tudsz valamit indokolni, az bőven elég
  • McGrady
    #1996
    ja....ezis csak akkor van ha a gain vagy a volume tökig van, ha letekerem a gitáron a potit akkor megszűnik...másrészt meg nem szoktam egyiket se tökig tekerni szal most pölö semmi nincs :)
    amikor néztük az erősítőt, a roland cube kis gainen meg volume-n is eléggé zúgott :SS
  • Mr_no_NaMe
    #1995
    ahahahah uh ih...tömör véleményem :D
  • Choty
    #1994
    gondnak nem gond, ha téged nem zavar, de egy jó erősítőnél még ekkor sem kéne alapzajnak lennie...
  • McGrady
    #1993
    nekem akkor szokott alapzaj lenni, amikor az erősítőn a gain fel van tekerve, az nemgond ugye? :)
  • Choty
    #1992
    Bocs, egy kicsit elragadtattam magam, de ha azt mondanád hogy:
    SZERINTEM, akkor midjárt máshogy hangzott volna...
    Továbbá szerinted a Fender stratóknál (amit annyian istenítenek), szerinted mi van a koptatólap alatt? Elmondjam? Nem sok, ugyanis majdnem teljesen ki van faragva a fa. A PU-k a műanyag koptatólaphoz vannak rögzítve. Emiatt (is) kopogósabb, vintage-ebb hangja van...
  • Choty
    #1991
    Te tényleg hülye vagy??? attól szól jól hogy ragasztott fedlapja van!!!
    A PRS-eknél is van ez így, sőőőtt. az LP-k szerinted mind ki vannak faragva és kész???
    Tény hogy van olyan gitár is ami domborúra van faragva., de szerintem semmit nem tudsz ezekről. A múltkor is a földeléssel kapcsolatban azt mondtad hogy természetes a gitároknál az alapzaj... pfffff
    Nekem is domború fedlapos gitárom van (volt, és lesz is) és sokkal teltebben szól mint a "sima". álá elektroakkusztikus hangszerek hangszínéből kap egy kicsit öblösebb mélyebb tónust is. persze ha csak virtuóz nyekere szólót akartok játszani full elektromos/digitális/tranyós cuuccon... ám legyen...
  • Menő
    #1990
    Én nem montam, hogy te mondtad, hogy szar a gitár.
  • mumpic
    #1989
    jájj, nem azt mondtam hogy szar gitár :) Sőt, pont azt hogy olyan nincs. Tanulni meg mindegyik gitáron lehet ami szól és pontosan van beállítva. :)
  • Menő
    #1988
    70.000 Ft a gitár (fekete)