35049
  • Vargosz
    #13082
    nos a gépem p4 2.8 Mhz 2g ram nvidia 6200 256 ram (25 fps megvan)
  • Solt
    #13081
    Mindjárt szólok Vargosznak... ülj addig le... szükséged lesz rá, ha meghallod milyen gépen játszik! :))
  • Esrohnoil
    #13080
    Én inkább OFP játékos vagyok, mert ArmA-hoz nincs elég jó vasam...
  • m1c1mack0
    #13079
    "Macerás ,ahhoz hogy ezt jól tolja az ember multiban be kéne kerülni valami csapatba"

    Én ezt épp elenkezően látom, mert itt nem a 'skill' számít, ha az 1. találat nem is mindíg halálos ,de a 2. estek 98%ban igen. Ebből kifolyólag a gameplay nem arra hegyeződik ki hogy 'vérpistike' álltilsuli után deléután 2-től este 9-ig gyakorolva tanulja hogyan kell az AK hosszúsorozatát fejre húzni mint pl.:CS-ben.
    A fegyverek tulajdonságainak ismerete itt is szükséges, de nem igényel napos gyakorlásokat, továbbiakban pedig előtérbe kerül a kommunikácó, taktika, szervezettség(fegyelem) akárcsak való életben.

    Tehát röviden ez nem az a játék amit napi 4 órát kell játszani hogy utána te is pro' legyél, itt ha értelmes ember vagy és tudsz együttműködni másokkal, jól kommunikálsz és esetleg túljársz ellenfele(i)d eszén akkor bármilyen 'pro-t' legyőzhetsz.
  • Solt
    #13078
    Nehogy azt hidd, hogy mi olyan nagy ászok vagyunk... van egy-két ufó köztünk, de nem ez a jellemző. :) Az első szempont az, hogy szórakoztasson minket, és jókat ökörködjünk. Olyan is van amikor komolyan vesszük, ( IC ) oda is csatlakozhatsz. Este 8-9-ig az AI-t nyüstöljük, utána egymást... ha eredeti az armád, akkor egy próbát mindenképpen megér...
  • bakvarnyu
    #13077
    Macerás ,ahhoz hogy ezt jól tolja az ember multiban be kéne kerülni valami csapatba, úgyhogy inkább az egyszerűbb utat választom vagy BF vagy Red orchestra.
  • Raptor 2
    #13076
    Sztem aki írta h. iskoláz a graf, ő is a technikai részére értette, mert azt tényleg nem szárnyalják túl mostanában. De amugy szerintem max grafon ránézésre se csúnya.
  • Raptor 2
    #13075
    A cod 4-ben mekkora a látótáv? És hány objektum van egy pályán? Söt az egy pálya az mekkora? Jah igen... khmmm... kb 500 négyzetméter :D
  • tpM
    #13074
    Aki nem coopozott még naplementében, 2-3km-es (ez lehet ugye 10km is, csak ugye MP) az nem érti <3 :)

    #13064
    Háború szimulátor, vezethető járművekkel Hummeren án M1A1, AH1, Blackhawk, AV8, A10 stb, ballisztika, hangrendszer (látsz egy robbanást 1km-re akkor ~3mp kell, hogy halljad is, a tereptárgyak, házak stbk felfogják/elnyomják a hangokat), kidolgozott csillagképek tehát éjjeli pályákon tudsz róluk tájékozódni is. De szerintem próbáld ki szerezd be patcheld fel (nehogy 1.00-s verzót próbáld) azt meglátod.
  • Solt
    #13073
    Kérek engedélyt este megjelenni a szerveren, és az agyaggalamb szerepében tetszelegni!
  • DrRadon
    #13072
    Ja, szerda este van. Este legyen nagy sahrani rengető vs meccs?
  • DrRadon
    #13071
    Te is!
  • Solt
    #13070
    No, de Uraim! Ha itt ennyi háttérben meghúzódó ArmA játékos van, akkor a szerverre miért tetszenek jönni?
  • Esrohnoil
    #13069
    Hát,... a felsoroltak nem egy kategóriát képeznek az OFP-vel és az ArmA-val. :)
    Csak egy kérdés: A Cod4 kampányát mennyi játékban töltött idő alatt vitted végig?
  • Prince23
    #13068
    Hogy érted azt hogy iskoláz a graf? mert annyira nem szééép :D Cod4-hez képest, meg splinter cell (2005)-hez képest....
  • bakvarnyu
    #13067
    Egy nagy beintés a többi fps-nek, nyoma sincs linearitásnak, a grafika iskoláz, hatalmas térkép és fegyverarzenál.
    Ja 10-12 fős egységeket kell irányítani de vannak lopakodós küldetések is, tankot vezetni, helikoptert stb. minden jóság .Hetekig el lehet lenni a kampánnyal.
    Előtte érdemes az Operation flashpointot végigvinni aztán jöhet ez.
  • grebber
    #13066
    Csapatot is kell irányítani vagy csak egymagad mész?
  • Raptor 2
    #13065
    teljes körű harci szimulátor :) Ennél többet nem tudok mondani :D
  • grebber
    #13064
    Valaki irna erről a gameről milyen mit kell benne csinálni miben más mint többi fps stb??
  • Raptor 2
    #13063
    A lényeg mind meglesz, ez kell a népnek :D
  • tpM
    #13062
    Meg miazhogy nem lehet nem-parancsnokként észrevételeket közölni? :) Már OFP-ben is volt Report gomb meg nehézségi beállításoknál Auto report opció amivel ha rázoomoltál/reportoltál a célra akkor alapból bemondtad, hogy xyz/x o'clock katona xy meters.
  • tpM
    #13061
    Már fél éve megmondták, hogy minden járműnek lesz beszállás animja, gondolom ezzel együttjár a fegyverfogás/töltés (nem tehetik meg 2008 végén, hogy nem rakják bele). Az AI meg új technológián alapuló micro AI-lesz, kinéz a sarkokon, kézjeleket használ stb
    Ajánlom figyelmedbe ezt a cikket.
  • repvez
    #13060
    Tudtam, hogy ez lesz az elsö amibe beleköt valaki.Egyáltalán nem az ugrást hiányolom.Azt én is utálom.Az AI attol még önálloan leküzdhetné az elé kerülö akadályokat.De Pl. amikor egy átugorhato kerités van akkor egy kis ikon jelezné és egy egérkattintás után átlendülne.Tehát nem lenne egy állandó ugrásgomb csak akkor lenne elérhetö amikor arra szügség lehet.
    A többi katona is ugy mozogna mintha egy csapat lenne fedeznék egymás mozgását, a falak mellett kihajolgatva.Most ha nem te vagy a parancsnok akkor nem nagyon tudsz észrevételeket közölni a parancsnoknak ha esetleg te már kiszurtál egy ellenszéges eszközt, csoportot.
  • m1c1mack0
    #13059
    "Miért nem lehet olyan egyedi scriptelt mozgásokat berakni mint a többi arcadosnak mondott játéknál(COD4,rainbow6)"
    "A kisebb akadályok átlépését,átugrását is belerakhatnák,"

    CO4,Ugrás ?? :O

    Elő a tüzesvasat!!! :)
  • repvez
    #13058
    Ez a feature lista nagyon jol hangzik,de minek növelni a játszható terület nagyságát ha a heliken kivül a többi repülöeszköznek nemvalami jo az irányitása és a fegyverkezelése,de azok sem gyakran jelennek meg a kampányokban.A több egység is minek ha a mostaniban sem találkoztam olyan hudenagy csatákat ahol többszáz katona és tank meg helikopter gyurná egymást.Az egésznek akkor lenne értelme ha dinamikus kampány lenne folyamatos játékmenettel .Amikor abbahagyod a játékot elmenti a helyzetet és legközelebb onnan folytatod egészen valamelyik fél gyözelméig.Utánpotlással és miegymással megfüszerezve.
    A legjobban elhanyagolt terület az az AI.Szuper látás és célzás.Miért nem lehet olyan egyedi scriptelt mozgásokat berakni mint a többi arcadosnak mondott játéknál(COD4,rainbow6).Látszodjon a mozgásukon hogy tul akarják élni a csatát és valami sokkal dinamikusabb mozgásokat.Érdekes a Funny videokban a táncolás meg a karate miért tud folyamatosan menni a játékban meg darabosan váltogatja magát a 4 fö testhelyzet.A kisebb akadályok átlépését,átugrását is belerakhatnák, mert igy elég életszerütlen hogy egy ládát is csak megkerülni lehet.jármüböl valo kilövés.
    Megint uj grafikus motorrol irnak, akkor miért nem nem lehet belerakni normális fegyverfogást ,tárazást, ajtónyitást,jármübeszállást,kormányzást.
    A modolási rendszert is át lehetne dolgozni,hogy ne sok különállo kis javitás legyen, hanem olyanok amik beépülnek az alapjátékba.Mert most hiába készitenek uj helikopter azt csak akkor tudom használni ha készitek egy külön missiont,de a kampányba nem fog szerpet játszani.És ha sok jo modok akar egyszere feltenni az ember azok össze fognak balhézni egymással.Olyan modok kellenek amik az egész játékon javitanak igy idövel egyre valoságosabb és jobb játék lenne,mert eddig csak szinte grafikai ujitások voltak az OFP-hez képest.

    Egy kicsit hosszura sikeredett, csak látom hogy megint azok kerülnek elötérbe ami eddig is a játék erösége volt nem a gyengéit javitják.
  • Solt
    #13057
    Ó... ha ez nálad a pozitív gondolkodás minta példája, akkor isten mentsen minket és téged is attól, hogy egyszer egy borús reggelen, az ágyból kelési procedúra folyamán a bal lábadat helyezd el először a padlózaton!

    A felvetéseid súlytalanok! :)

    A dual core támogatás a leírtak alapján benne lesz...

    A dx10.1-et nem fognak csinálni, mivel az ArmA eddig is NVidia játék volt, ergo nem fogják kellemetlen helyzetbe hozni az ArmA-s Nvidia tulajokat...

    A többi szokásos bla-bla meg minket pozitív érzésekkel és reményekkel tölt el, ne tessék belerondítani a rózsaszín kis világunkba! :)
  • Sanyix
    #13056
    Biztosan hozzám intézted ezt a kérdő célzatú linvgisztikai formulát? Csak mert én azt realizáltam a szellemi projekciómból, hogy maradéktalanul pozitívan álltam hozzá a lent vázolt tervekhez, csupán funkcionális tartalmát egészítettem ki néhány, jómagam által szükségesnek tartott elvi síkon létező objektummal.

    :D
    (ennyi, nem nézem meg ma már az a videot, maradok a gyuszi-lali-nál)
  • Sanyix
    #13055
    Ja lesz, mint ahogy az 1-ben van, meg mint a stalkerben van amire szintén azt írták :D
  • Solt
    #13054
    Az élettől el tudod venni az ember kedvét! Elolvastad rendesen azt a cikket Moriatti? Egy ici-picit próbálj meg csak egyszer pozitívan gondolkodni... ígérem nem fog fájni!
  • tpM
    #13053
    lesz bent többmag támogatás (legalábbis egy fejlesztő aztmondta)
    meg ami új, hogy itt 1000km2-es terepről van szó, eddig 320 volt :)
    + még érdekelne, hogy a külömböző anyagokon áthatolás fejlesztve lesz-e, mert ugye ArmAban is van de a lövedéknél csak a sebességet nézi, és csak néhány objektumnál van :\
  • Sanyix
    #13052
    höhöhehehee

    64 bites processzorok kihasználtsága, ez szép és jó, de dual core-ra is gyúrhatnának valamit.

    dx10 shader model 3... akkor mitől is dx10? Sőt inkább csináljanak dx10.1 támogatást, ati-sok nyomhatnák az ingyen AA-t :)

    többi meg szokásos blabla, meg ami már eddig is volt.
  • tpM
    #13051
    ArmAban is 100 AI lehet a csapatodban. Az oldalas meg gondolom az, hogy egy oldalon 100x144 egység lehet majd.
  • n003
    #13050
    "100 egységes csoportok (OFP-ben anno max 12), 144 csoport oldalanként" mit takar? :O

    egy játékos ofp-ben 12 ai-t tudott vezényelni itt majd 100-t lehet vagy most mit is jelent ez? :O és akkor egy játékos több csoportot is tud majd irányítani?
  • tpM
    #13049
    majd sütünk geometria fixet abba a tortába...
  • Solt
    #13048
    ArmA-s fizikai rutint használó nőtől az Isten mentsen meg... szép új világ lenne, ha a csajom átlátna a falon!
  • DrRadon
    #13047
    Nyugi-nyugi. Szülinapodra az új ArmA-t egy 50.000 poligonból real-time renderelt, Lara Croft moddolt csajszi fogja átadni a tortából kibújva. Csak még problémák vannak az ütközésvizsgálattal, a polygonmaca néha átesik az asztalon és rosszul tartja az ajándékot. Ja kérem, ArmA-ás animációt és fizikai rutinokat használtunk:)
  • tpM
    #13046
    Nemtom nekem Október kicsit korainak tűnik... nehogy az legyen mint ArmAval, emlékszik itt még valaki 1.00-ra? :|
  • Solt
    #13045
    Istenem, ha csak a fele igaz, akkor a télen megint nem lesz csajom!
  • tpM
    #13044
    ArmAHun a cikk lefordított featurelisttel :)
  • Solt
    #13043
    Tökéletes születésnapi ajándék lenne nékem! :))