35049
  • Scottt
    #13804
    Fegyver beragadás most is van 1-1 játékban.Hogy az Armában van-e azt nemtom
  • TitaniumRR #13803
    Ha szimulátor, akkor PC, és akkor a konzol még a futball pálya közelébe sem jut el. :-) Szűk a célközönség, de mindig lesz. Az a véleményem, ha 2 évente kezdik kihajigálni az új konzolokat, akkor gyorsan fel fog menni a PC népszerűsége.
    Én is beállnék abba a sorba, ha az 1.-4. gondolatodat megvalósítanák. :-)
    Némi béta fázisú kieg. részemről, amit szívesen látnék egy FPS szimulátorban:

    - Legyen hozzá futógép alapú masina, így igenis kelljen fizikai kondíció, ahhoz, hogy a sokadik háztömbnél is tudjak sprintelni A-ból B-be.
    - Speciális erre a célra kialakított billentyűzet az alábbi nyalánságokkal: Pl a 30-as AK-47 tárba egyenként kelljen behelyezni gomblenyomással a lőszert, némi fáziskéséssel 1-1 töltény között. A 25. töltény behelyezése már több gomb egyidejű, ismétlődő gyors lenyomásával lehessen csak megvalósítható (ha voltál katona, érted hogy miért szimbolizálja ez a valóságot)
    - Legyen hozzájuk vásárolható élethű fegyver - mondjuk Airsoft mintára. Ezt otthon USB-vel csatlakoztathatod a számítógépre, s ha találsz egy fegyvert csak úgy tudod felvenni, ha megvásároltad annak korhű mását a valóságban. gyakorlati megvalósítása az USB 3.0-nál sokkal gyorsabb adatátviteli sebességű kábel /Legyen USB 5.0, mert optimista vagyok :-) / Tehát fogod, kihúzod, bedugod, s azonnal aktiválódik. Ha nem vetted meg a fegyvert, akkor nyista új, amit pályán találsz. Mondjuk jelezze azt ilyen esetben, hogy "tönkrement fegyvert" (G36C, P90, MP5SD, AK-47 nálam befutó lenne) :-)

    - Időnként ragadjon be az a fránya töltény - ahogy az életben is, jelentheti ez a "pályafutásod" végét. Kelljen javítanod ilyenkor a fegyvert - gombkombináció, időigényes.

    - Ezelőtti esetben kapjon nagy szerepet a késed (ez maradhat virtuális) :-)

    - Ha lövéskor a másik kezem, amivel nem az elsütő billentyűt kezelem nem jó helyen van, (érzékelje a fegyver) a játékban sérüljek meg (a valóságban valamelyik ujjpercem bánná)

    A járművek, a futáson kívüli összes testmozgás fizikai korlátok miatt persze maradna továbbra is virtuális. :-)

    Ja és most ért bele a kezem a bilibe. ;-D
  • Scottt
    #13802
    Lesz konzolra?:O
    Hát akkor megtudják a konzolosok amit mi régóta tapasztalunk, hogy milyen ha a tervezők szarnak az optimalizálásra^^Végre laggolni fognak ők is:)
  • Solt
    #13801
    Tuti, hogy szép lesz és nem fog szaggatni! Én arra vagyok kíváncsi, hogy a kettő közt mi lesz a nem látványbéli különbség! :)

    Ha a két játék csont ugyanaz lesz mindkét platformon, akkor fejet kell hajtanunk, a konzol előtt! Ebben az esetben már csak a TrackIr fog a PC mellet szólni ArmA tekintetben! :D
  • tpM
    #13800
    ték :D
  • tpM
    #13799
    hát akkor kíváncsi leszek ArmAII hogy fog szuperálni konzolokon
  • Scottt
    #13798
    Ott a pont
  • Solt
    #13797
    "DrRadon említette a GTA-t. Egyik ismerős nemrég' full-update PC. Az említett játék miatt elsődlegesen. Néhány százba fájt neki, majd jött a haver, s mutatta neki ua.-t a játékot x360-on. Hát majdnem lesz..ta magát. Megbánta, hogy kidobott sok zsetont."

    Konzolon nincs variálás! Adott egy konfig, és a játékkészítők arra optimalizálják a játékot! Sokkal könnyebb dolguk van! PC-t nem optimalizálhatják egy konfighoz, vagyis a variációs számok miatt játékon belül is jóval több variálási lehetőséget kell hagyni. Ergo egy gyenge konfig tulajdonosa fullra húzott grafikával máris háboroghat... "bezzeg konzolon"

    Tudtommal az Xbox-ban AMD + ATI hardver ketyeg... na mármost, ha egy Xbox-nak megfelelő PC-s AMD + ATI konfigon ugyanazon játék nem ugyanúgy néz ki, nem ugyanúgy fut, akkor valahol csalás és ámítás van! :D Hogy hol? Mondok egy általam is megtapasztalt példát. Ez pedig az RBR (Richard Burns Rally)! Annak idején bizony az átlag PC-n az erdős részek miatt le kellett butítani a beállításokat. Imádom a játékot, és egész jó is vagyok benne... egy hétvégi buli alkalmával a haverom benyögi, hogy neki megvan konzolon, játszunk, elkeni a számat! Erre persze én megörültem, mondván ez az én játékom, most majd megmutatom. Konzol elő, kormány összerak, hajrá. Grafika szép, nem szaggat. Gondoltam ez, hogy a szarba lehet, amikor az én PC-m elvileg erősebb! Hát a rajtnál kiderült! A PC és a Konzol verzió fizikája közt ég és föld a különbség! A konzolos verzió egy butított fizikájú árkád valami... így könnyű a fennmaradó erőforrást a szépségre fordítani... az az érzésem ez a finom "csalás" a különbség jelenleg is... no meg a sok egyéb kis látványbeli trükk a látótávval stb...

    "ArmA stílusú játék sosem fog kijönni konzolon, egyszerű fizikai korlátok miatt - ez biztos. A konzolt eleve úgy csinálják viszont, hogy bármekkora gépigényű játék gond nélkül elfusson rajta ki tudja meddig még 2011-12 - nem tudom. Erre mondtam a vasbeton-szumo harcost. :-)"

    Ez tény, pont a fentebb említett fizikai számítások miatt! A konzol kompromisszum. "Nincs" fizika, nincs gondolkodás, van látvány és effekt! Ez nem degradálás, hanem szubjektív lenéző vélemény! :D Egyébként pedig nem a konzolt csinálják úgy, hogy azon minden fut, hanem a játékokat írják még évek után is úgy, hogy az adott konzolon jól fusson! Véleményem szerint ez a beetető időszak! Pár év, és egy-két évente fognak kijönni az újabb, erősebb konzolok, amelyek majd mind online aktiválásra, és online játékra kihegyezett játékokkal fognak dolgozni. Lehet perkálni majd a 20ezer forintos arcade bigyóért! :D

    "Homályosan látom, hogy lehetne 4 magos CPU-ra optimalizálni egy játékot 2009 márciusában, miközben azt követően még jócskán fognak kijönni olyan gammák (másik platformra persze), ki tudja meddig, amik összképben verhetik az ArmA-t."

    Nekem az a homályos, hogy pont a PC-ben rejlő lehetőségeket nem akarják észrevenni a játékgyártók! Csak elvi akadálya (akarom, nem akarom), van annak, hogy egy programot hány magra optimizálnak. Tudtommal simán kivitelezhető, hogy főleg szimulátoroknál, a sokrétű számolást igénylő dolgokat külön magok számolják! Szerinted ki hőbörögne, ha mondjuk így nézne ki a sztori:

    1. mag: Micro AI

    2. mag: ballisztika, átütés rendszer

    3. mag: dinamikus kampány, hang

    4. mag: egyéb...

    Szerintem az összes rajongó még hitelt is venne fel, hogy vehessen egy 4 magos processzort! :) Egy fentebb vázolt igényességű játékot ArmA keretek közt (látótáv, mozgásszabadság), 20db sorba kötött konzol sem lenne képes megmozdítani! :D

    "A 4 (!) magon van részemről a hangsúly. Az nagyon-nagyon sok.
    Ilyen alapon az ArmA3 pedig "betyárkörtés" procival jöhet ki majdan. :-)"

    Így van, nagyon sok! Pontosabban csak akkor sok, ha nem használják ki! Ha olyan lesz mint a GTA4, akkor valóban sok, mert azt a szintet egy egymagosnak is hoznia kéne! A baj ott kezdődik, hogy csesznek a gyártók a programok optimalizálására! Mit szenvedjek azon, hogy menjen neked Celeronnal? Vagyél 4 magost, kapható! Na ez a mentalitás konzolnál nem lehetséges, mert fix a hardver! Ördögi kör, de egy biztos! A PC-s játékok halálát nem a játékosok warezolása, hanem a fejlesztők trehánysága fogja okozni, ha nem változtatnak a hozzáállásukon! Szívesebben kiadnék akár 20-25 ezer forintot is egy igazán igényes és kiválóan működő programért, mint 12 ezret egy bughalmazért! Warez? Ugyan... hardverkulcs, fix ip, heti aktiválás azt szevasz... :)
  • MrJoe
    #13796
    De ha sikeürült megoldaniuk, hogy rambol nekelljen olyan sok (hiába kell erős proci) szerintem csak nem fognak csak azért is 2GB-ot írni, mert "hülyén néz ki" a 4 magos proci mellett az 1Gb
  • Scottt
    #13795
    Solt menj feküdj le hallgass Kárpátiát és szunyókálj egy keveset:)
  • TitaniumRR #13794
    Rendben van. Én is tudnék mesélni, hogy milyen tüdőgyuszisan gardérozgatni a próbaidős helyettesem, vagy milyen kaliberű ügyfél mondta vissza tegnap a megbízást, esetleg milyen X kW-tal 1 km-t megtenni 47 perc alatt. :-)

    Mindenesetre megtisztelsz, hogy udvariasan kérdezel. Nos, nem állítom, hogy helytálló az összehasonlítás. Le kell szögezzem, hogy én nem vagyok egyik platform iránt sem elfogult. DE.

    DrRadon említette a GTA-t. Egyik ismerős nemrég' full-update PC. Az említett játék miatt elsődlegesen. Néhány százba fájt neki, majd jött a haver, s mutatta neki ua.-t a játékot x360-on. Hát majdnem lesz..ta magát. Megbánta, hogy kidobott sok zsetont.

    ArmA stílusú játék sosem fog kijönni konzolon, egyszerű fizikai korlátok miatt - ez biztos. A konzolt eleve úgy csinálják viszont, hogy bármekkora gépigényű játék gond nélkül elfusson rajta ki tudja meddig még 2011-12 - nem tudom. Erre mondtam a vasbeton-szumo harcost. :-)

    Homályosan látom, hogy lehetne 4 magos CPU-ra optimalizálni egy játékot 2009 márciusában, miközben azt követően még jócskán fognak kijönni olyan gammák (másik platformra persze), ki tudja meddig, amik összképben verhetik az ArmA-t.

    A 4 (!) magon van részemről a hangsúly. Az nagyon-nagyon sok.
    Ilyen alapon az ArmA3 pedig "betyárkörtés" procival jöhet ki majdan. :-)
  • Solt
    #13793
    Figyu! Elég szar napom van... korán keltem, keveset aludtam, esik az eső, tartozok az APEH-nak, szóval kezdek depressziós lenni, erre te is jössz ezzel a konzol összehasonlítással, mikor már ennek a szónak a hallatán is a rángó görcs kerülget!

    Most, hogy így kiterítettem neked a kártyáimat, kérlek türelmesen magyarázd el nekem, hogy a merevkékeresméteres kukiban jön ide a "vasbeton tömb Somu harcos"???

    Isten bizony nem ellenkezni akarok, csak olyan csúnyán elvesztettem a fonalat, hogy jelen pillanatban egy alagútba sem tudnám befűzni...
  • Sanyix
    #13792
    és miért baj a 64bit? én 2 gigával is már azt használtam, semmi hátránya nem volt.
  • TitaniumRR #13791
    Egy apró összehasonlítás:

    Xbox 360 alapkonfig a 3 magos CPU. Na, és azon a vasbeton tömb Sumo harcossal együtt is gond nélkül fut.

    Ettől kezdve nem tiszta a 4 mag itt.
  • DrRadon
    #13790
    Óóó... ezt szívesen elnézem nekik, de azt már nem, ha a 2. részben is kerülgetni kell a 10 centis fekvő raklapokat, mert a böszméje nem képes átlépni rajtuk.
  • [NST]Cifu
    #13789
    Sajnos nem olyan nehéz illusztris ram mennyiségeket prezentálni, persze itt effektív, címezhető, nem pedig fizikai mennyiségről beszélünk.

    32bites Windows alatt 4 giga ram plusz 1 gigás videókártya (vagy 2x 512Mbyte) esetén esélyes, hogy 2,5 giga körüli ramot lát csak. Én ezért vagyok kénytelen 4 giga ram és 2 gigás videókártya miatt 64bites Windowst használni - mivel 32biten kevesebb, mint 2 giga ramot lát (tud megcímezni) ebből a hardwareből csak a windows...

    Mondjuk nézzük el a BiS-nek a dolgot azzal, hogy csak projected, tehát tervezett HW követelményekről beszélünk...
  • DrRadon
    #13788
    A GTA IV-nél 2,5 GB RAM-ot kérnek vista és XP alatt egyaránt. Ilyen konfigot is ritkán látni.

    Nos, ha az ArmA2 készítőinek megítélése szerint elég 1 Giga RAM, akkor ámen. (vagy nem hallották, hogy swap-el a vinyójuk és olyan bomba a kód, hogy még így is 70 FPS simán).

    CIFU: vágom amit mondasz.

    lee56: :D
  • lee56
    #13787
    Lehet hogy a mikroszoft keze van a dolog-ban, nem akarták hogy rosz színben tünjön fel a vista, hogy már megint jön egy game aminek a ram-követelményei vista esetén duplázódnak :)
  • Scottt
    #13786
    Magyarul hülyék,hogy ezt adták meg vagy nagyon tudnak valamit
    Egyébként is ki az a marha aki 4magos procihoz 1 gb ramot használ?
  • [NST]Cifu
    #13785
    Még egyszer fuss neki. Az optimális hardware követelménynél van 1 giga ram megadva. Ez azt jelenti, hogy a gépben kell 1 giga ramnak lennie, nem pedig 1 giga szabadra van szüksége a játéknak...
  • DrRadon
    #13784
    Jó ég, ezt most komolyan kérdezed? A feladattól függ. Nyilvánvaló, más a helyzet, ha kódolásról, tömörítésről, titkosításról, vagy SETI adatok elemzéséről van szó, és megint más ha egy játékról. Ha ArmA2-ről van szó, akkor én sehogy nem párhuzamosítok semmit, majd ők megteszik.

    Ha foglalkoztál már AI-vel tudhatod, hogy a szükséges számolási rendszeridőt az határozza meg, mennyire akarod intelligensé tenni a karaktereket, azok egyéni és csoportos döntéseit. Az egyértelmű, hogy a karakterek számának növelésével a szükséges számolási idő nem egyenes arányban nő, hanem annál jobban emelkedik (bár ez nem mindig igaz), mivel egymást is figyelniük kell, arról nem is beszélve, hogy amikor az egyes egyének viselkedése meghatározásra került, újabb finomítások miatt további számolások kellenek (pl. két egymás melletti karakter ne ütközzön mert ugyanazon fedezéket szemelték ki maguknak).

    Fizikánál hasonló a helyzet, minél több részecskével és bounding testtel kell foglalkoznia, annál több számolási időt kell rááldozni.

    A jó hír az, hogy ez a két tömeges számolási dömping nagyrészt remekül elvan külön-külön szálakon (ha tagolni tudod a tér részeket akkor akár több szálon is). És két RenderScene között még olyan, párhuzamosítást nem, vagy csak a végén igénylő szálakat is beiktathatsz, mint a hang fizikája, a játékos által látható térrész és az azon lévő objektumok meghatározása.
  • Bucser
    #13783
    4-6-8 mag ahhan... és vajon hogyan párhuzamosítod ezeket a feladatokat??
  • DrRadon
    #13782
    De neki csak egy Giga RAM kell. Egy. 1. A sokból ami a vista miatt kell...
  • [NST]Cifu
    #13781
    Aham. Windows Vista + 1 Giga ram (nem adat, hanem ram van megadva) + ArmA2. Bevállalod-e? :)
  • DrRadon
    #13780
    A négy mag is remekül el tud szórakozni azon a cirka 1 Gigányi adaton/kódon.

    Az ArmA sem igényel sok memóriát (6-700 MB), és tapasztalatból tudjuk, hogy a játéktér leképzésére és az események kezelésére ennyi elég, viszont tapasztalatból azt is tudjuk, pár dologgal jobban is elszöszmötölhetne a kód (fizika, AI), tehát néhány szálat nyugodtan hozzá lehet növeszteni a programhoz és az adat mennyiség ettől nem változik számottevően.

    Végezetül: 4/6/8/stb. mag is remekül elszórakozhat 1 Gigányi adaton. Minden csak azon múlik, mennyire komplex a program, és mennyire akarunk sokat számoltatni.
  • Icebird
    #13779
    Sajnos amíg a VBS vonal létezik sosem fogunk "normális" játékot kapni!
    Azok a plusz dolgok amik alapban megkéne hogy legyenek az Armában, a VBS életképességét jelentik!

  • [NST]Cifu
    #13778
    A 700 mega az összesen lefoglalt ram Windows feladatkezelőben, vagy a játék által használt rammennyiség? Mert nem mindegy. A Windows alapból lefoglal 100-400 megát ugyanis...
  • Sanyix
    #13777
    lehet úgy csökkenteni a ram igényt, hogy a még kisebb számítási igény lép fel. Csak használni kéne a dx10-et, és abból sem csak a seder4-et hogy szebben tükröződjön a víz csücskén a 3. pixel.

    Amúgy az arma is alig használt ramot. nekem 700 megát sikerült kihoznom belőle. Az megjelenéskor sem volt sok.

    Viszont az arma az, aminek nálam sikerül néha procilimitesnek, és néha videokártyalimitesnek lenni. Ugyanúgy very high grafikán. Ilyet más játék nem tud. :D de sztem az arma2 fog tudni. Bár többmagos támogatással kiesne a procilimit, dehát ahogy láthattuk az arma is "támogatja" a kétmagos procikat. Ja van egy fő thread az összes számítási igény 95%-val, ez fut 1 magon. A többi 5% meg a többi magon. HÚHA
  • tpM
    #13776
    Hát pedig egy ilyet azért már el lehete várni (azt ne mondják, hogy akkor az olcsó ArmA2-t venné a sereg és nem a VBS2-t).
  • Icebird
    #13775
    Ha már szó esett a fizikáról, van Itt:
    VBS2 PhysX Support

    VBS2 UK Content Pack

    Csak mi mezei userek kis csontocskát kapunk mind ebből!
  • [NST]Cifu
    #13774
    Emlékszünk az OFP-re? Arra, hogy kb. két év után tudtunk mindent bekapcsolni, a látótávolságot felhúzni normális FPS mellett? Emlékszünk az ArmA-ra, mikor kijött, és miszerint még reális csúcsgéppel (SLI-s csúcskártyák nélkül) is kompromisszumokat kellett kötni, nem is kicsit? És azt, hogy anno milyen gépigény volt ennek ellenére megadva?

    Ha a BIS követi a "hagyományait", akkor annak, aki max. grafikán, nagy látótávolsággal akarja élvezni az ArmA2-őt, jó lesz, ha már most gyűjtögetni kezd. :)

    A négy mag 1 giga rammal valóban vicc kategória papíron. Elvileg. A proci alapvetően számol, a ram tárol. A ram alapvetően a modellekre, textúrákra, hangokra, zenére kell. Bizonyos trükökkel lehet csökkenteni a ram igényt, cserébe viszont nagyobb számítási igény lép fel. Abban kételkedem, hogy a BIS ehhez folyamodott volna.

    Titkon attól félek, hogy azért ajánlott négy mag a játékhoz, mivel a fizika és az AI nincs igazán optimalizálva. Remélem nem lesz ebben igazam.
  • priluki
    #13773
    :D persze mert csak este ültem gép elé :D
  • TitaniumRR #13772
    Jó a reakcióidőd... :-)
  • D00M
    #13771
    szerintem felesleges tovább ragozni a dolgot, nincs alapja a hasonlítgatásnak, annyira eltérő az ArmA és a többi JÁTÉK
  • priluki
    #13770
    Ne vicceljetek a cod4 tele van scriptel:D Kb a nullát üti meg a fizika:D eddig ahol életszerü meghalást láttam,meg a játék is elég realisztikus, talán az Insurgenci (source eingine) nemtom ismeritek e..
  • Solt
    #13769
    Vegyél le mindent alapra a játékon belül, és próbáld úgy...

    Nem igazán találkoztunk még ilyen hibával...
  • Yula
    #13768
    Friss vga, friss dx9c. nHancer-t használok, de már azt is alapra állítottam, volt mikor kikapcsoltam. Amióta megjelent a game, használom ugyan ezzel a konfiggal és soha semmi baja, nem volt.
    egy winreinstall után meg ezek történnek...
  • Solt
    #13767
    Ferrarihoz volt már szerencsém! :D Tény, hogy a hasonlat picit sántít, mert azért van bőven hibája, én csak a távolságot szerettem volna érzékeltetni! :D
  • TitaniumRR #13766
    Tudomásul vettem. :-) CoD4 téma részemről lezárva.

    Minden hasonlat sántít - Majd egyszer mesélek a Ferrarikról, hogy milyenek is valójában etsközelből.

    Én szívből kívánom, hogy ha már megszemélyesítjük, akkor legyen az ArmA2 mondjuk egy Porsche Carrera GT, vagy egy Saleen S7.
    Sokoldalúság szempontjából pedig Impreza Type-R.
    ;-)

  • Solt
    #13765
    A script kizárva, viszont a szabadságod kb a nullával egyenlő, és ez csak egy érv a sokból! :) A Cod sorozat lényegileg más, egyszerűen össze nem hasonlítható az ArmA-val! Olyan mintha egy megkopott használt Ferrarit hasonlítanál egy csillogó villogó 1.0-s Suzukihoz! A lényeg a gépháztető alatt van! ;)